Şimdi Ara

PowerColor, Radeon HD 6970 Devil 13 modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
5.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

PowerColor yüksek performans segmenti için hazırladığı özel tasarımlı yeni ekran kartı Radeon HD 6970 Devil 13'ü duyurdu. İleri seviyede güncellemeler içeren ekran kartı, oyun tutkunları kadar hız aşırtma profesyonellerini de hedef alıyor.  12 fazlı güç tasarımı ile donatılan ve daha iyi sinyalizasyon için proadlizer kapasitör ile desteklenen ekran kartında ayrıca yüksek saat hızlarında kararlığı arttırabilmek adına yüksek kaliteli komponentlere yer veriliyor.

Kırmızı ve siyah renklerin egemen olduğu ekran kartı, 92mm çapında iki adet fana ve 8mm kalınlığında dört adet bakır ısı borusuna sahip LED aydınlatma destekli özel soğutucu tasarımı ile hem güçlü bir görünüm sergiliyor hem de referans tasarımlı Radeon HD 6970 modelleriyle kıyaslandığında daha yüksek soğutma performansı sunuyor. 

AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Cayman XT grafik yongasından güç alan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, 1536x paralel işlem birimine, 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Standart olarak 880MHz GPU ve 5500MHz bellek hızlarında çalışan Radeon HD 6970 Devil 13, hız aşırtmalı OC BIOS devreye alındığında ise 960MHz GPU ve 5700MHz bellek hızlarına çıktığı ancak kartın, PowerColor ekibi tarafından yapılan modifikasyonlar sayesinde  daha yüksek çalışma frekansları için önemli bir potansiyele sahip olduğu ifade ediliyor. 

Çoklu ekran kartı kurulumları için Crossfire X teknolojisini destekleyen, görünü aktarımı için çift DVI, çift mini DisplayPort ve HDMI konnektörleriyle gelen ekran kartı aynı zamanda özel bir kutu tasarımıyla geliyor. Üzerinde özel bir Devil 13 logosu da bulunan ekran kartıyla birlikte PowerColor, kullanıcılara tornavida kiti de hediye ediyor. Yakın zamanda satışa sunulması beklenen PowerColor Radeon HD 6970 Devil 13'ün fiyatı ise şu an için bilinmiyor. 

• İyi olmuş güzel olmuş Asus tan esintiler var ama kutu içeriği vs. diye fiyat yüksek olacaktır. Onun dışında 6970 için bu tip bir soğutmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.
  • yahu arkadaş! tam ekran kartı konusunda karar kılmışım, böyle devil mevil adamın aklını çelmeyin ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

İyi olmuş güzel olmuş Asus tan esintiler var ama kutu içeriği vs. diye fiyat yüksek olacaktır. Onun dışında 6970 için bu tip bir soğutmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

chiris yapma be dostum bende referans tasarım 6970 var elimde denemelik duruyor şu anda dün akşam kart mw2 de bile abartılı sıcaklıklar gördü %100 fan devrinde çatı katından eşim aşağı indi odaya bu saate ne süpürüyorsun diye
  • sanki bizde tornavida yok.cok sacma olmus 2 usd daha kazancam diye degmez.
  • Referans tasarım dediğin farklı. Bu kartın çıkacağı fiyatı tahmin edebiliyormusun. ?
    Referans tasarımdan daha ucuz Powercolor ve Vtx özel soğutmalı modelelr var zaten. Bunun satılacağı keism farklı. Ben 6970 için bukadar öznemeye ihtiyacç olmadığını düşünüyorum.
  • quote:

Referans tasarım dediğin farklı. Bu kartın çıkacağı fiyatı tahmin edebiliyormusun. ?
    Referans tasarımdan daha ucuz Powercolor ve Vtx özel soğutmalı modelelr var zaten. Bunun satılacağı keism farklı. Ben 6970 için bukadar öznemeye ihtiyacç olmadığını düşünüyorum.

ve kesinlikle katılıyorum sana dostum ben referans modeller için bahsediyorsun sanmıştım tabikide vtx ve powercolorun özel soğutmalı 6970 leri gayet başarılı
  • Tasarım olarak biraz Direct CU II esintisi var evet.

Yine de kutu içeriği ve tasarım güzel. Türkiye'ye gelecek mi tabi bir de o var..
  • tornavida için alınabilir.
  • Aynı zamanda Kutu içeriğide çok güzel.
  • Devil 13 ile neye referans vermişler onu anlayamadım?
  • Sanki Asya Mars ıı görünümünü andiriyor
  • "Asya" ifadesi asus olacak
  • Darth Maul'ü andırıyor sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerpense
    Devil 13 ile neye referans vermişler onu anlayamadım?

Caner sanırım 12 faz GPU 1 faz da Ram ler için toplam 13 faz olabilir. 12 faz dediklerine bakma. Yoksa isim anlamsız olurdu...
  • şeytanın şerrinden koru bizi rabbim
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: canerpense
    Devil 13 ile neye referans vermişler onu anlayamadım?

Caner sanırım 12 faz GPU 1 faz da Ram ler için toplam 13 faz olabilir. 12 faz dediklerine bakma. Yoksa isim anlamsız olurdu...

Hani oyun karakteridir, film karakteridir öyle birşey bekliyordum; daha bilinen.

Yoksa çok iddialı bir isim olarak duruyor "Devil 13". Hem şeytan hem uğursuz 13... OC yaparken kötü şeyler olacakmış gibi garip bi his uyandırdı isminden.
  • powercolor gözüme girmeye başladı bu aralar aferin
  • tasarımdan satar. alana..
  • quote:

İyi olmuş güzel olmuş Asus tan esintiler var ama kutu içeriği vs. diye fiyat yüksek olacaktır. Onun dışında 6970 için bu tip bir soğutmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

Aslında çift fan soğutması olmayan hd6970 hiç alınmaz. Zaten bulunduğu fiyat segmentinde GTX570 gibi aynı fiyatlara satılan OC üstünlüğü olan rakibi var. Aynı zamanda şu son 4-5 gündür oynadığımız Bf3 beta olsun DX11 yamalı Crysis 2 olsun yeni popüler oyunlarda Nvidia GTX500 serisi daha avantajlı konumda. Powercolor AMD'nin işortağı olduğundan dolayı elindeki GPU'lar için bence akıllı bir çözüme gitmiş. Bu arada Çift fanlı Sappire Dirt3 ed. HD6950'ye dikkat çekmek isterim. Bir de 2012'nin de büyük bir kısmı bu kartlarla geçecek sanırım. Geçenlerde yapılan 6 aylık erteleme biraz daha sarkacaktır. Lansmanlar 6 ay içinde olsada fiyatları Çin'de artan işçilik ücretleri ve küresel ekonomik sebeplerden dolayı daha pahalı olacaktırç Malum yeni trend bu gelen gideni aratıyor. Powercolor2un HD6950 1gb-2gb modellerinde de bu soğutmaya sahip ürünlerini bekleriz...

Ha birde tıpkı 6870'de olduğu gibi 6970 ve 6950 arasında fiyat farkı kalmayabilir. Hatta zaten uygun faz ve güç girişi kullanıp soğutmayı da iyileştirip eldeki HD6950 GPU'ları 6970 bios ile sürer ve fabrika çıkış garantisini buna dahil ederseniz fabrika çıkışı full modlu hd6950 gibi olur ve sanırım böyle girişim olsa gerek. Yapılacak tek şey shaderleri açmak yeterli gücü ve soğutmayı sağlayıp 6970 olarak piyasaya sürmek ve biraz albeni biraz da fiyat avantajı ile son dönemde GTX500'lerin hızını kesmek olur. Yeni sapphire 6950'de moda daha yatkın gibi duruyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 6 Ekim 2011; 16:08:29 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.