Şimdi Ara

YURDIŞINDAN ARABA GETİRİYORUM ÖDEYECEĞİM VERGİLER???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
8.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

Yurtdışında çalışıyorum ve şuan pazarlığını bitirmek üzere olduğum 2009 model Audi Q7 almak üzereyim. Amacım bu arabayı KDV ve ÖTVsini ödeyip kesin dönüş yapınca Türkiyede kullanmak. Kesin dönüş tarihim muhtemelen 2013 yılı. yani 2009 model araba 2013te TRye girecek. Genel olarak hesaplamalarını biliyorum ancak aracın fabrika çıkış fiyatına ulaşamadım. Model tam olarak 2009 Audi Q7 3.0 diesel 24V. Eğer daha önce böyle bir işlem yapmış arkadaş varsa bilinen maliyetler dışında karşılaşacağım herhangi bir sürpriz maliyet var mı bunu öğrenmek istiyorum.

İkinci merak ettiğim konu ise bu aracı bilinen yollardan getirdiğimizde 12 ay satamıyoruz. Peki bu aracı istediğimiz zaman satabilmemiz için ne yapmamız gerekiyor. İnsanların Permi hakkı dediği hakkı kullanmadan tüm vergilerini ödememiz (gümrük vergisi dahil) bu aracı türk plakası taktıktan sonra istediğimiz zaman satmamıza izin verir mi. Evetse gümrük vergisinin oranı nedir. Bu şekilde araba getirdiğimiz zaman (gümrük vergisini de ödeyip) permi hakkımız hala elimizde olur mu. Çünkü tüm vergilerini ödeyerek Trde satmak için bir araç getirip daha sonra kesin dönüş yaparken asıl aracımı alıp permi hakkım ile bu aracı getirmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.