Şimdi Ara

iPhone 4S hakkında tüm detaylar bu videoda (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
2
Favori
118.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

ayfon 4 üm var bu çıkınca hemen alacağım, fakirlerin 1 adım önünde olacağım.

Eksi rekoru kırmak için bilerek yazdınız bunu değil mi :)
  • işlemci hızlandı ama flaş desteği hala yok. Sanki herkes hergün newyorktimes sitesinden başka siteye girmiyor. Malesef galaxy note alacağım applecığım kusuruma bakma.
  • Kim ne derse desin Samsung..
  • Buraya yazıyorum, önümüzdeki hafta yapılacak Google & Samsung etkinliği daha çok ses getirecek; Nexus Prime & Android Ice Cream Sandwich.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

SGS2 ilk çıktığında ve İphone 4 ile karşılaştırıldığında "İphone 4 SGS2'den 1 yıl önce çıktı, bu iki telefonun karşılaştırılması uygun olamaz." yorumları yapıldı. O zaman SGS2'de kaç ay önce çıktı değilmi! Bu yüzden karşılaştırmak için Samsung Galaxy S 2 HD LTE(HTC Vigor Vb.) daha uygun olur. Yaklaşık olarak aynı zamanda piyasaya çıkacaklar. İkiside 4G-3G(GSM-LTE) destekliyecekler.(Ama SGS2HD 21Mbps destekliyor.) SGS2HD 720 x 1280 pixels, 4.65 inches (~316 ppi pixel density), İphone 4S 640 x 960 pixels, 3.5 inches (~330 ppi pixel density) ekrana sahip. Böyle büyük bir ekranda 316ppi oranı sığdırmak asıl başarıdır. Ayrıyetten pixel başına sub pixel oranı 12. Ve SAMOLED+ olduğu için ekranın daha iyi olduğu aşikardır.(Kimse büyük ekran demesin, çünkü en üst seviye telefonları karşılaştırıyorum. Sonuçta üstün bir özellik.) İkinci olarak İhpone4S'de 1GZ dual core olduğunu, SGS2HD'de ise 1.5GHZ dual core olduğunu ve de Samsung'un kendi işlemcilerini ve chipset'ini oluşturduğu için daha verimli olucağı anlaşılabilir. Ayrıyetten SGS2HD'de 1GB'lık RAM olduğunu eklemeliyim. Ve MicroSD desteği, Bluetooth V3.0 desteği, Flash Player olması, NFC desteği(optional), USB on-the-go(MHL) desteği ise İPhone4S'e karşı büyük avantaj.(Kimse çıkıpta İphone'da olmayan bir özellik olduğu için kullanmıyorum veya gereksiz demesin.) Appstore konusuna gelince hala Appstore önde. (Appstore hala önde olabilir ama Tegra destekli oyunlar, Android işletim sistemli telefonların güç farkını ortaya koyuyor.) Ve SGS2HD Li-Ion 1850 mAh, İphone 4 Li-Po 1420mAh pili var. Bu konuda kesinlikle İphone önde olucaktır. Sistemi hiç kasmayan, Android'in o büyük yapısından hiç bir şey taşımayan, kısıtlanmış işletim sistemi İOS ile birlikte, 3.5 inch ekran ve 1GHZ gibi bir işlemci ile zaten pilin diğer telefona göre çok fazla gitmesi mümkün değil. Sonuçta bu İphone için bir artıdır. Ve son olarak SGS2HD Android gibi açık tabanlı, (Homescreen, Livewallpaper, Widgets gibi birçok özellikle birlikte) özgür bir işletim sistemine sahip olması ise avantajlarından biri. Tabi İphone4S'in grafik işlemcisi, kamerası hakkında, ve İOS5'in yeni getirceği özellikler hakkında, İMessage'ı(Belki BBM'i bitirebilir.), İcloud'u hakkında telefon çıkmadan ve asıl güvenilir bir kaynaktan detaylı inceleme gelmeden yorum yapamam. O özelliklerinde öne geçebilir.

Bu karşılaştırmayı yapıyorum çünkü İphone 4S bu piyasaya çıkarken rakipleri ondan çok önde.

Bir kaç yanlışlık var... iphone 4s te 1ghz a5 işlemci kullanılacagı kesin degil. daha düşük hızda çalışması daha yüksek bir ihtimal. ayrıca 4G yok benim bildigim kadarıyla.

• Heyecan yaratmadi
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

ayfon 4 üm var bu çıkınca hemen alacağım, fakirlerin 1 adım önünde olacağım.

Bu ne geyiktir yaa.. arkadaşa herkes eksiyi basmış ama arkadaşın mizahına katıla katıla güldüm
  • Çok sevdiğiniz elma yapmış işte telefon neden beğenmiyorsunuz ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amen-Ra

biz bunu bekliyorduk ama ya..

Yok artık Labren james... Foruma eşek yüküyle yazı yazan aplle fanları. İşte telefonunuz. (top of the page) Güle güle kullanın...

• Telefon iletişim açısından çok faydalı bir araç olsa da, kişisel bilgileri her geçen bün eklenen özellikler ile daha da afişe hale getiriyor.

Bulut işletim sistemi, kullanıcılar için kolaylıklar getiriyor olsa da.
    Apple eli ile iş ya da kişisel bilgilerin başkalarının eline geçmesi oldukça kolaylaşıyor.

Yeni nesil yazılımlar malsef ki bazı ülkelerin istihbarat birimlerine çalışıyor.
    Kişisel özgürlük her geçen gün kısıtlanıyor.
  • iphone 5 teki beklentiler tavan yapmış olacak millet ip5 te hologram görüşme bekliyor ona göre apple
  • öncelikle videoda ram konusuna değinilmemiş.ama heralde bu 512mb ram ile devam edildiğini gösteriyor.Malesef çift çekirdekli bir işlemcinin yanına 512mb ram yakışmamış.1GB olmalıydı.yine aradan geçen 1 seneye rağmen kasasının aynı kalması da kötü bir durum.Yani hernekadar beğenilsede yenilik yapılması gerekirdi diye düşünüyorum.Başka kaynaklardan aldığım bilgilere göre çift anten konulmuş.Bu durumda çekim ile ilgili ilginç bir çözüm getirilmiş.Yani tabiki kullanıcı için çift anten değil çekip çekmemesi önemli olduğundan bu konudaki ilk olumlu eleştirim bu oldu.Ama sar değerine nasıl bir etki yapacak orda da bir soru işareti bıraktı kafamda...

kamera konusunda da iyileştirme yapılmış ama bizi şaşırtıp xenon flash koysaydı 8megapiksel çözünürlüğü daha da anlamlı kılardı.1080p video desteğide olumlu bulduğum diğer bir özellik.Beklentim en azından fm radio gibi komik eksiklikleri giderebilirdi diye düşünüyorum.Ancak kasaYI aynı bırakıp donanım konusunda sadace iyileştirme yapılmış eklemeleri de yazılım tarafında yapmış.pil kapesitesi de yine azda olsa artırılabilirdi diye düşünüyorum belki donanımın güncellenmesi beklenenin aksine daha iyi pil performansı sunacak olsa da bu avantaj daha çok bekleme süresini uzatağını düşünüyorum.

ios 5 e değinirsek aslında sesli komut verebilme özelliğinde türkçe desteği olsaydı ayakta alkışlayabilirdim.Yani şahsi olarak yazılım tarafındaki yapılan yenilikler donanım tarafındaki yeniliklere oranla gözümde değeri olmasa da Türkiyenin hakkı olan bu değeri göstermesi gerekirdi...(ios ios diye o kadar parayı bayılanlar var sonuçta)Yani sonuç olarak bir türkün bu telefonu sırf bu özelliği var diye alması çok saçma olur.Telefonu ekranının aynı kalması bence appleın yine statü korkusuna dayandırıyorum.Çünkü appleın övüldüğü konular donanımdan çok ekranı ve kasası olduğundan apple aynısını copy paste yapmış yani kendisini kopyalamış kopyacı apple ama bence apple kullanıcılarıda dahil yeni bir tasarım bekliyordu ve bu hayal kırıklığı yarattı.

SONUÇ
    Beklediğim donanım güncellemeri (ram ve donananım eklentileri hariç) gerçekleştirmiş.Ama bana vay be dedirtmedi.Çünkü artık hergün bu özellikte hatta daha üstün özellikte telefonlar tanıtılıyor.seneye kadar da tegra 3 ile 4 çekirdek standart olur gibime geliyor.

Yani son sözü bundan sonra fiyat söyleyecek.iphonenin donanım konusunda hiç bir avantajı yok hatta bazı konularda da hala dezantajlı.umarım donnaım konusundaki geliştirmeler fiyata ağır yük bindirmez hatta temennim iphone4den daha ucuza satılması.Ucuz olursa işte o zaman iphone almak tercih sebebi olur diğer türlü ise fanlık olur.

• Fiyatı: Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkli modeli olan iPhone 4S'in fiyatı ise şöyle:
    16GB: 199 dolar, 32GB: 299 dolar, 64GB: 399 dolar... Nispeten düşük fiyatlı olacağı düşünülen iPhone 4S'in özel 8 GB'lık modelinin fiyatı ise 99 dolar.

Ne zaman: iPhone 4S için 7 Ekim'de önsipariş dönemi başlarken, 14 Ekim'de ise son kullanıcıya ulaşmış olacak. Yeni iPhone önce ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere, Almanya ve Japonya'da satışa sunulacak.
  • iPhone 4 ten 4S e geçmek için hiçbir sebep göremiyorum.. apple cebindeki paradan yiyecek bu sene
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

öncelikle videoda ram konusuna değinilmemiş.ama heralde bu 512mb ram ile devam edildiğini gösteriyor.Malesef çift çekirdekli bir işlemcinin yanına 512mb ram yakışmamış.1GB olmalıydı.yine aradan geçen 1 seneye rağmen kasasının aynı kalması da kötü bir durum.Yani hernekadar beğenilsede yenilik yapılması gerekirdi diye düşünüyorum.Başka kaynaklardan aldığım bilgilere göre çift anten konulmuş.Bu durumda çekim ile ilgili ilginç bir çözüm getirilmiş.Yani tabiki kullanıcı için çift anten değil çekip çekmemesi önemli olduğundan bu konudaki ilk olumlu eleştirim bu oldu.Ama sar değerine nasıl bir etki yapacak orda da bir soru işareti bıraktı kafamda...

kamera konusunda da iyileştirme yapılmış ama bizi şaşırtıp xenon flash koysaydı 8megapiksel çözünürlüğü daha da anlamlı kılardı.1080p video desteğide olumlu bulduğum diğer bir özellik.Beklentim en azından fm radio gibi komik eksiklikleri giderebilirdi diye düşünüyorum.Ancak kasaYI aynı bırakıp donanım konusunda sadace iyileştirme yapılmış eklemeleri de yazılım tarafında yapmış.pil kapesitesi de yine azda olsa artırılabilirdi diye düşünüyorum belki donanımın güncellenmesi beklenenin aksine daha iyi pil performansı sunacak olsa da bu avantaj daha çok bekleme süresini uzatağını düşünüyorum.

ios 5 e değinirsek aslında sesli komut verebilme özelliğinde türkçe desteği olsaydı ayakta alkışlayabilirdim.Yani şahsi olarak yazılım tarafındaki yapılan yenilikler donanım tarafındaki yeniliklere oranla gözümde değeri olmasa da Türkiyenin hakkı olan bu değeri göstermesi gerekirdi...(ios ios diye o kadar parayı bayılanlar var sonuçta)Yani sonuç olarak bir türkün bu telefonu sırf bu özelliği var diye alması çok saçma olur.Telefonu ekranının aynı kalması bence appleın yine statü korkusuna dayandırıyorum.Çünkü appleın övüldüğü konular donanımdan çok ekranı ve kasası olduğundan apple aynısını copy paste yapmış yani kendisini kopyalamış kopyacı apple ama bence apple kullanıcılarıda dahil yeni bir tasarım bekliyordu ve bu hayal kırıklığı yarattı.

SONUÇ
    Beklediğim donanım güncellemeri (ram ve donananım eklentileri hariç) gerçekleştirmiş.Ama bana vay be dedirtmedi.Çünkü artık hergün bu özellikte hatta daha üstün özellikte telefonlar tanıtılıyor.seneye kadar da tegra 3 ile 4 çekirdek standart olur gibime geliyor.

Yani son sözü bundan sonra fiyat söyleyecek.iphonenin donanım konusunda hiç bir avantajı yok hatta bazı konularda da hala dezantajlı.umarım donnaım konusundaki geliştirmeler fiyata ağır yük bindirmez hatta temennim iphone4den daha ucuza satılması.Ucuz olursa işte o zaman iphone almak tercih sebebi olur diğer türlü ise fanlık olur.

senin imzandakini çok beğendim konnn linkini atabilir misin ? :D

• quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

öncelikle videoda ram konusuna değinilmemiş.ama heralde bu 512mb ram ile devam edildiğini gösteriyor.Malesef çift çekirdekli bir işlemcinin yanına 512mb ram yakışmamış.1GB olmalıydı.yine aradan geçen 1 seneye rağmen kasasının aynı kalması da kötü bir durum.Yani hernekadar beğenilsede yenilik yapılması gerekirdi diye düşünüyorum.Başka kaynaklardan aldığım bilgilere göre çift anten konulmuş.Bu durumda çekim ile ilgili ilginç bir çözüm getirilmiş.Yani tabiki kullanıcı için çift anten değil çekip çekmemesi önemli olduğundan bu konudaki ilk olumlu eleştirim bu oldu.Ama sar değerine nasıl bir etki yapacak orda da bir soru işareti bıraktı kafamda...

SONUÇ

senin imzandakini çok beğendim konnn linkini atabilir misin ? :D

[color=red][center][b]Kim Ne Derse Desin Apple[/b][/center][/color][center][image]https://store.donanimhaber.com/06/16/97/061697547a04c8f84c47a3ebf2485f0e.png[/image][/center]

buyur imza bölümüne kopyalarsan aynı imzaya sahip olabilirsin.Ya da istediğin gibi editleyebilirsin.

• Burda çok güzel ahkam kesiyorsunuz yok yine berbat olmuş, apple kendini yedi bitirdi felan filan.

ABD'de ki satış fiyatları Türkiye' de olsa burdaki ahkam kesenlerin %80' i bu telefonu kapış kapış alırlar. Boş yere kendinizi kandırmayın.

8 gb 4s Türkiye'de 99$ satış fiyatı olacak yani taş patlasa sıfır fiyatı 200 TL olacak sizde mırın kırın edeceksiniz.

Bırakın allahınızı severseniz bu ayakları.
    Hiç inandırıcı değilsiniz.
  • 10 dk video aynı videoyu 2 kere koymuslar fazlasıyla sacmaladı dh.
  • Gordugum en hizli cevap, bu is 11 Ekim'de bitecek...

iPhone 4S hakkında tüm detaylar bu videoda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boltux

SGS2 ilk çıktığında ve İphone 4 ile karşılaştırıldığında "İphone 4 SGS2'den 1 yıl önce çıktı, bu iki telefonun karşılaştırılması uygun olamaz." yorumları yapıldı. O zaman SGS2'de kaç ay önce çıktı değilmi! Bu yüzden karşılaştırmak için Samsung Galaxy S 2 HD LTE(HTC Vigor Vb.) daha uygun olur. Yaklaşık olarak aynı zamanda piyasaya çıkacaklar. İkiside 4G-3G(GSM-LTE) destekliyecekler.(Ama SGS2HD 21Mbps destekliyor.) SGS2HD 720 x 1280 pixels, 4.65 inches (~316 ppi pixel density), İphone 4S 640 x 960 pixels, 3.5 inches (~330 ppi pixel density) ekrana sahip. Böyle büyük bir ekranda 316ppi oranı sığdırmak asıl başarıdır. Ayrıyetten pixel başına sub pixel oranı 12. Ve SAMOLED+ olduğu için ekranın daha iyi olduğu aşikardır.(Kimse büyük ekran demesin, çünkü en üst seviye telefonları karşılaştırıyorum. Sonuçta üstün bir özellik.) İkinci olarak İphone4S'de 1GHZ dual core olduğunu, SGS2HD'de ise 1.5GHZ dual core olduğunu ve de Samsung'un kendi işlemcilerini ve chipset'ini oluşturduğu için daha verimli olucağı anlaşılabilir. Ayrıyetten SGS2HD'de 1GB'lık RAM olduğunu eklemeliyim. Ve MicroSD desteği, Bluetooth V3.0 desteği, Flash Player olması, NFC desteği(optional), USB on-the-go(MHL) desteği ise İPhone4S'e karşı büyük avantaj.(Kimse çıkıpta İphone'da olmayan bir özellik olduğu için kullanmıyorum veya gereksiz demesin.) Appstore konusuna gelince hala Appstore önde. (Appstore hala önde olabilir ama Tegra destekli oyunlar, Android işletim sistemli telefonların güç farkını ortaya koyuyor.) Ve SGS2HD Li-Ion 1850 mAh, İphone 4 Li-Po 1420mAh pili var. Bu konuda kesinlikle İphone önde olucaktır. Sistemi hiç kasmayan, Android'in o büyük yapısından hiç bir şey taşımayan, kısıtlanmış işletim sistemi İOS ile birlikte, 3.5 inch ekran ve 1GHZ gibi bir işlemci ile zaten pilin diğer telefona göre çok fazla gitmesi mümkün değil. Sonuçta bu İphone için bir artıdır. Ve son olarak SGS2HD Android gibi açık tabanlı, (Homescreen, Livewallpaper, Widgets gibi birçok özellikle birlikte) özgür bir işletim sistemine sahip olması ise avantajlarından biri. Tabi İphone4S'in grafik işlemcisi, kamerası hakkında, ve iOS5'in yeni getirceği özellikler hakkında, İMessage'ı(Belki BBM'i bitirebilir.), İcloud'u hakkında telefon çıkmadan ve asıl güvenilir bir kaynaktan detaylı inceleme gelmeden yorum yapamam. O özelliklerinde öne geçebilir.

Bu karşılaştırmayı yapıyorum çünkü İphone 4S bu piyasaya çıkarken rakipleri ondan önde.

Edit: Bir az önce DH Misafir'i olarak mesajı yollayamadım sanıp tekrar yolladım.

tarafsız bir yazı olmuş

+1

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.