Şimdi Ara

SÜRÜCÜ KURSU NE KADAR SÜRER?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
58.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece Kurs ne kadar sürer mesela kaç hafta ve sadece 1 kere mi yazılı sınava giriyoruz?
    Püf noktaları nelerdir ehliyet alırken?

Teşekkür ederim

• 3 hafta hafta içi her gün 2 şer saat evet sadece bir yazılı ya giriyon İLK YARDIM,TRAFİK VE MOTOR sınavlarına hepsinden en az 70 puan alırsan geçiyorsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alex2017

3 hafta hafta içi her gün 2 şer saat evet sadece bir yazılı ya giriyon İLK YARDIM,TRAFİK VE MOTOR sınavlarına hepsinden en az 70 puan alırsan geçiyorsun..

Ondan sonra bir de uygulamalı sınav var galiba degil mi? Onuda geçersem birşey kalmıyor dimi? 28 aralık 1993 lüyüm ama kursa yazılmayı düşünüyorum dersler 10 ekimde başlıyormuş benim okulum 24 ekimde başlıyor. işte 3 hafta sürse aşağı yukarı kasımda bitiyor kurs ve yaşımı doldurunca direk ehliyeti almak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeneratör

quote:

3 hafta hafta içi her gün 2 şer saat evet sadece bir yazılı ya giriyon İLK YARDIM,TRAFİK VE MOTOR sınavlarına hepsinden en az 70 puan alırsan geçiyorsun..

Ondan sonra bir de uygulamalı sınav var galiba degil mi? Onuda geçersem birşey kalmıyor dimi? 28 aralık 1993 lüyüm ama kursa yazılmayı düşünüyorum dersler 10 ekimde başlıyormuş benim okulum 24 ekimde başlıyor. işte 3 hafta sürse aşağı yukarı kasımda bitiyor kurs ve yaşımı doldurunca direk ehliyeti almak istiyorum

evet birde sürüş eğitimine katılıyon ve birde onun sınavına giriyon yazılı değil tabiki normal araba sürüyon 22 ekim de sınav var bir de 10 aralıkta sınav var hangisine girmek istiyorsan onu seç

• quote:

quote:

quote:

evet birde sürüş eğitimine katılıyon ve birde onun sınavına giriyon yazılı değil tabiki normal araba sürüyon 22 ekim de sınav var bir de 10 aralıkta sınav var hangisine girmek istiyorsan onu seç

Yani daha yaşımın tamamlanmasına var ama ben daha yarın yazılıcam 10 ekimde başlıyormuş dersler 22 ekimde sınava girebilir miyim ki? tavsiye eder misiniz? Kalma gibi olasılıgım var mıdır :) Daha önce hiç manuel vitesli araba kullanmadım hep otomatik vites.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yani daha yaşımın tamamlanmasına var ama ben daha yarın yazılıcam 10 ekimde başlıyormuş dersler 22 ekimde sınava girebilir miyim ki? tavsiye eder misiniz? Kalma gibi olasılıgım var mıdır :) Daha önce hiç manuel vitesli araba kullanmadım hep otomatik vites.

Gideceğin kurs yerine sor girebilirmiyim diye sınav için kitap veriyolar sana şöyle göz gezdir bir de geçmiş 5-6 sınava sorularını çöz rahatça geçebilirsin bende 22 ekimde gircem sınava bizim dersler yarın başlıyor..

• teşekkür ederim çok yararlı oldun Şuan tek korkum bu uygulamalı sürücü sınavı. Arabayı stop ettiririm diye hiç vitesli araba kullanmadım ama direksiyonum çok iyidir.
  • 2,5 ay sürüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salihboc -- 2 Ekim 2011; 22:17:56 >
  • quote:

teşekkür ederim çok yararlı oldun Şuan tek korkum bu uygulamalı sürücü sınavı. Arabayı stop ettiririm diye hiç vitesli araba kullanmadım ama direksiyonum çok iyidir.

direksiyon iyiyse korkma sadece debriyajın ne işe yaradığını anla öğren kavrama noktası denilen olayı kursta sana anlatacaklar debriyajı yavaşca bıraktığın an araba harekete geçiyor işte kavrama denilen olay o o harekette 2-3 saniye sabit kalman vede gaz vermen gerekecek gerisi aynı tabi hızın 10-15 km gelincede tam debriyaj yapacaksın devamlı yoksa stop edersin otomatik araçtan çok farklı otomatik araba nimet valla

• Benim gibi sallama sakın, ben nasıl olsa üniversiteliyim, zekiyim, çalışmama gerek yok diyip yazılıya 1 gram bile çalışmadım genel kültür ile geçmeye çalıştım, ilk yardımdan çaktım, motor 95, trafik 80, ilk yardım 65 mi neydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Benim gibi sallama sakın, ben nasıl olsa üniversiteliyim, zekiyim, çalışmama gerek yok diyip yazılıya 1 gram bile çalışmadım genel kültür ile geçmeye çalıştım, ilk yardımdan çaktım, motor 95, trafik 80, ilk yardım 65 mi neydi

Kesinlikle öyle genel kültür üniversite bitirmek falan sınavdan geçmeniz için yeterli değil, çünkü direk ezbere dayalı bazı soruları bilmek zor, en basitinden çıkmış son 2 yılın sorularını çözün girin tamamdır olay zaten soruların birçoğu aynı geliyor. Ben kursa sadece 2-3 gün gittim baktım yaşlı teyzeler çocuklu kadınlar ve doğan şahin kullanan apaçi tipler var bir dahada gitmedim son 2 yılın sorularını çözdüm girdim 80-90 arası aldım 3 derstende.

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Benim gibi sallama sakın, ben nasıl olsa üniversiteliyim, zekiyim, çalışmama gerek yok diyip yazılıya 1 gram bile çalışmadım genel kültür ile geçmeye çalıştım, ilk yardımdan çaktım, motor 95, trafik 80, ilk yardım 65 mi neydi

Ben kursa sadece 2-3 gün gittim baktım yaşlı teyzeler çocuklu kadınlar ve doğan şahin kullanan apaçi tipler var

Beni güldürdün, allahta seni güldürsün
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RsnBrg -- 30 Ekim 2012; 0:30:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: salihboc

quote:

teşekkür ederim çok yararlı oldun Şuan tek korkum bu uygulamalı sürücü sınavı. Arabayı stop ettiririm diye hiç vitesli araba kullanmadım ama direksiyonum çok iyidir.

direksiyon iyiyse korkma sadece debriyajın ne işe yaradığını anla öğren kavrama noktası denilen olayı kursta sana anlatacaklar debriyajı yavaşca bıraktığın an araba harekete geçiyor işte kavrama denilen olay o o harekette 2-3 saniye sabit kalman vede gaz vermen gerekecek gerisi aynı tabi hızın 10-15 km gelincede tam debriyaj yapacaksın devamlı yoksa stop edersin otomatik araçtan çok farklı otomatik araba nimet valla

Devamlı tam debriyaj yapmak nedir? Debriyaja vites değiştirirken basarsın. Bir de yumuşak fren yaparken. Sen geçtin mi direksiyon sınavını?

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgirl_16 -- 31 Ekim 2012; 1:31:11 >
  • 2-2,5 ay sürer ehliyet alman
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgirl_16

SLM BEN DE ARABA KULLANMAK İSTİYORUM.AMA BENİM BABAM ARABA KULLANMAYA BİLİYOR.. AMA BABAM BENİ ÖĞRENDİKTEN SONRA SINAVI GEREKLİ Mİ? GEREKLİSE NASIL YAPICAK. KAÇ GÜNDÜ GİDİYOR KURSA VE KAÇ PARA KAZANDIKTAN SONRA Bİ DAHA GİRMEK SINAVI GEREKLİ Mİ? YOKSA ARABA KULLANMAK ÖĞRETCEKLER ÖYLEMİ? NASIL.. LÜTFEN YARDIMCI OLUR..

Sen Türkçeyi sonradan öğrenmiş bir yabancı mısın? Eğer Türkiye'de doğup büyümüş bir Türk isen vay halimize, vah bizim geleceğimize. İnşallah ilk seçenek doğrudur.
  • quote:

SLM BEN DE ARABA KULLANMAK İSTİYORUM.AMA BENİM BABAM ARABA KULLANMAYA BİLİYOR.. AMA BABAM BENİ ÖĞRENDİKTEN SONRA SINAVI GEREKLİ Mİ? GEREKLİSE NASIL YAPICAK. KAÇ GÜNDÜ GİDİYOR KURSA VE KAÇ PARA KAZANDIKTAN SONRA Bİ DAHA GİRMEK SINAVI GEREKLİ Mİ? YOKSA ARABA KULLANMAK ÖĞRETCEKLER ÖYLEMİ? NASIL.. LÜTFEN YARDIMCI OLUR..

Slm.. cevap vermek ben sana... isterdin ben eğer aslında anladığın dil... istiyor ama par araba ale öğret ehiliyet amber de evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

Sen Türkçeyi sonradan öğrenmiş bir yabancı mısın? Eğer Türkiye'de doğup büyümüş bir Türk isen vay halimize, vah bizim geleceğimize. İnşallah ilk seçenek doğrudur.

ne kadar gerizekalı mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgirl_16 -- 31 Ekim 2012; 1:26:00 >
  • Ha ha... şaka mı bu ya?! Gerçek olamaz böyle biri.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.