RENAULT MEGANE II OTO. VİTES NASILDIR ?
47 Cevap27980 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2473 Mesaj
2 Ekim 2011; 18:53:29 

Arkadaşlar otomatik vites sedan bir araç düşünüyoruz bütçemiz 23 24 bin lira . Bu paraya megane II lere rasladım .

Sorum ise şu megane II nasıl bir araç ? otomatik vitesi nasıldır ? Parçaları ne kadardır ? mesela 3-4 tane örnek fiyat verebilir misiniz ? bakımları ne kadar ?

Şimdiden teşekkürler

Tanrı Türk'ü korusun

2473 Mesaj
2 Ekim 2011; 19:29:30 

Megane kullanıcıları nerdesiniz ?

Tanrı Türk'ü korusun

4181 Mesaj
2 Ekim 2011; 19:31:09 

Kendi aracım için parça fiyatları

Silecekler 25
Yan ayna 20 ( Manuel ayna tamamı 70 )
Ön Cam 240
Kısa far ampülü 10
5lt Yağ 70
Yağ Filitresi 5
Hava Filitresi 10
Mazot Filitresi 35
Polen Filitresi 20
V Kayışı 20
Motor Takozu 100
Baskı Balata 200
Baskı Balata Bilyası 130
Vites Yağı 30
Eksantrik Dişlisi 25
Ateşleme Bujisi 4 Adet 60
Triger Seti 125
Devirdaim 50
Antifreeze 15
Paspas 50
Enjektör 800
Fren Diskleri 80TL x2
Fren Balataları 80TL
Jank Kapağı 4lü Set 20TL

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

7440 Mesaj
2 Ekim 2011; 19:34:27 

Yüksek yakıt tüketimine sahip araçlardır şehir içi 11 litrenin altında benzin tüketmez Lpg olursa araçta biraz daha ekonomik olur.

2473 Mesaj
2 Ekim 2011; 19:35:53 

quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Kendi aracım için parça fiyatları

Silecekler 25
Yan ayna 20 ( Manuel ayna tamamı 70 )
Ön Cam 240
Kısa far ampülü 10
5lt Yağ 70
Yağ Filitresi 5
Hava Filitresi 10
Mazot Filitresi 35
Polen Filitresi 20
V Kayışı 20
Motor Takozu 100
Baskı Balata 200
Baskı Balata Bilyası 130
Vites Yağı 30
Eksantrik Dişlisi 25
Ateşleme Bujisi 4 Adet 60
Triger Seti 125
Devirdaim 50
Antifreeze 15
Paspas 50
Enjektör 800
Fren Diskleri 80TL x2
Fren Balataları 80TL
Jank Kapağı 4lü Set 20TL

Çok teşekkürler hocam .

Fakat şu otomatik vites beni düşündürmeye başladı .

Burda birçok kullanıcı çok sorunlu olduğunu söylemiş .

http://www.renaultclubt...atik-vites-megan-2.html

Tanrı Türk'ü korusun

2473 Mesaj
2 Ekim 2011; 19:41:53 

quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Yüksek yakıt tüketimine sahip araçlardır şehir içi 11 litrenin altında benzin tüketmez Lpg olursa araçta biraz daha ekonomik olur.

11 litre abartı değil mi hocam ? 1.6 180 bg insignia turbo bile o kadar yakıyor .

Bu arada arkadaşlar herkes otomatik vitesini yerden yere vurmuş bu kadar kötü mü ?

Tanrı Türk'ü korusun

3314 Mesaj
2 Ekim 2011; 20:20:53 

Walla onu bunun bilmem ama tipi çok berbat vitesin... Şey gibi dutuyo neyse...

Mutluluğu Tüketimde Arayanlar, Birgün Mutluluğu da Tükettiklerinde Çaresiz Kalırlar...
Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma... Anlatılanları iyi dinle, ama hepsini doğru sanma...Sessiz kalmak bir şey bilmediğin anlamına gelmez...Çok konuşmakta çok şey bildiğini göstermez... Herkesi kendine eşit gör, her kim olursa olsun... Bir insanı küçümsemek akılsızlık, çok büyük görmekte korkaklıktır... Cesaret akıldan gelirse cesarettir, bilgisizlikten gelirse cehalettir...

7440 Mesaj
2 Ekim 2011; 20:29:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Fünfzehn

11 litre abartı değil mi hocam ? 1.6 180 bg insignia turbo bile o kadar yakıyor .

Bu arada arkadaşlar herkes otomatik vitesini yerden yere vurmuş bu kadar kötü mü ?

Fabrika tüketim verisi 10.3 litre olması lazım aracın şuan da tam hatırlamıyorum ama manuel viteslisi vardı bizde şehir içi 9 litrenin üstünde tüketimi oluyordu.

2262 Mesaj
2 Ekim 2011; 21:04:35 

Evet bu araçtan bizde kullandık, gerçekten çok yakıyor, şehir içi dur-kalklarda 11 litre abartı değil. Dizel veya lpg yoksa incir ağacı dikebilir söyleyeyim.

2473 Mesaj
2 Ekim 2011; 22:04:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Ykaraca

Evet bu araçtan bizde kullandık, gerçekten çok yakıyor, şehir içi dur-kalklarda 11 litre abartı değil. Dizel veya lpg yoksa incir ağacı dikebilir söyleyeyim.

gozumu korkuttunuz valla 11 litre ne demek yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tanrı Türk'ü korusun

489 Mesaj
2 Ekim 2011; 22:30:41 

şirket aracım megane 2 dizel otomatik,memnunum ama alternatif araçlarınız nedir ona göre kıyaslayayım

[img]http://img.donanimhaber.com/albumtn.aspx?size=mid&imgpath=278000-asppg_Pa335122066.jpg[/img]

2473 Mesaj
2 Ekim 2011; 22:57:11 

quote:

Orijinalden alıntı: landmoon

şirket aracım megane 2 dizel otomatik,memnunum ama alternatif araçlarınız nedir ona göre kıyaslayayım

2009 2010 model hyundai accent oto. Benzin

2004 2005 vw golf oto.

Tanrı Türk'ü korusun

132 Mesaj
2 Ekim 2011; 23:36:36 

Eski aracım 2009 Megane II Sedan Expression BVA idi. Yakıt tüketimi hakikaten 10-11 Lt arasında şehir içinde. Bu tüketime göre performans da çok iyi değil (araçtan getir götür dışında birşey beklemeyen birisi olarak ben bile böyle söylüyorsam) Fakat motor be yakıt dışında bana keyif veren bir araç olmuştu. Daha da güzeli 35.000 Km satışa çıkardığımda 2 parça boyalı olmasına rağmen ertesi gün satılmıştı.

489 Mesaj
3 Ekim 2011; 20:46:20 

1-golfun içi daha kaliteli dir , megane da her yer sert plastik ve tıkır gıcır sesler geliyor
2-hyundai nin otomatik vitesi daha iyidir . megane daki otomatiklestirilmis manuel şanzıman olduğu için ilk 3 vites geçişi hissediliyor ve arada ani gaza basmanız gereken durumlarda bastıktan 1 saniye sonra kendini topluyor

avantajlarına gelirsek
1-içi ve bagajı (sedan) kocaman
2-bakımları golf ten ucuz
3-tipi accent den güzel

[img]http://img.donanimhaber.com/albumtn.aspx?size=mid&imgpath=278000-asppg_Pa335122066.jpg[/img]

6722 Mesaj
3 Ekim 2011; 20:48:34 

Megane 2'de BVA tip klasik otomatik vistes var, otomatikleştirilmiş manuel değil

1562 Mesaj
3 Ekim 2011; 21:05:12 

2004 modelini bir sene kadar kullandık bir hafta öncede 38.000 km'de iken satıldı arkadaşlarında söylediği gibi çok yakar 10 litrenin altına indiremedim ben tüketimini, onun dışında 4 ileri bva diye geçen klasik otomatik şanzımanı var 4 ileri tiptronik olarakta kullanabiliyorsunuz performansı saç baş yoldurur cinstendir rahat rahat araç sollayamazsınız,kapı içlerindeki kolların soyulması gibi kronik bir sorunu vardır, bir sene boyunca sadece kam mili kaptörünü değiştirdik ömrü dolduğundan dolayı birde akü değişimi yaptık onun haricinde senelik bakım dışında bir masrafı olmadı(genelde sorunlu bir araç olarak bilinir bakımlısını denk getirmek önemli tabi) içi geniş konforlu bir arabadır yol tutuşunu beğenmiyorum ben megane I sedan ondan çok daha iyi yol tutuyor(2004-2010 arası kulandığımız bir arabadır megane I)

2473 Mesaj
3 Ekim 2011; 21:24:27 

quote:

Orijinalden alıntı: cyberkesh

2004 modelini bir sene kadar kullandık bir hafta öncede 38.000 km'de iken satıldı arkadaşlarında söylediği gibi çok yakar 10 litrenin altına indiremedim ben tüketimini, onun dışında 4 ileri bva diye geçen klasik otomatik şanzımanı var 4 ileri tiptronik olarakta kullanabiliyorsunuz performansı saç baş yoldurur cinstendir rahat rahat araç sollayamazsınız,kapı içlerindeki kolların soyulması gibi kronik bir sorunu vardır, bir sene boyunca sadece kam mili kaptörünü değiştirdik ömrü dolduğundan dolayı birde akü değişimi yaptık onun haricinde senelik bakım dışında bir masrafı olmadı(genelde sorunlu bir araç olarak bilinir bakımlısını denk getirmek önemli tabi) içi geniş konforlu bir arabadır yol tutuşunu beğenmiyorum ben megane I sedan ondan çok daha iyi yol tutuyor(2004-2010 arası kulandığımız bir arabadır megane I)

hocam aracınızın km si yaşına göre çok düşükmüş , ayrıca temiz bir araca benziyor . Sorun olmazsa ne kadara sattığınızı söyler misiniz ?

Tanrı Türk'ü korusun

530 Mesaj
3 Ekim 2011; 21:45:00 

2. el 2004 model benzin&lpgli tiptronic vitesli megane 2 almıştım. Vites 4 ileri oranları uzun. 2. vites 6000 devirde 100-110 km/h yapıyor. Dezavantajı 40 km/h ile giderken 2. viteste devir 2000 civarı oluyor ve araçta 3-4 yolcu varken yokuşta 2. vites yetmiyor 1. vitese düşüyorsunuz. Aynı yokuşta Accent Era Dizel manuel vites de kullandım 3. vites ile yokuşa başladım araç hızlandı ve yokuşun ortalarına doğru 4. vitese geçirdim. Şu ana kadar B sınıfında Accent Era'dan daha güçlü bir motoru olan araç yok. Hatta C sınıfında bile Era'dan daha güçsüz dizel modeller var. Örneğin: Corolla ve Astra dizel.
Renault'un Edc şanzımanını tavsiye ederim. Ya da bütçeniz 30000 tl altında ise 2. el 5 ya da 6 ileri tiptronic modellere bakmalısınız.

0

Ekteki dosya (1)

2011 MODEL OPEL CORSA ENJOY 1.3 CDTİ CRU. CON. MAVİ

1562 Mesaj
3 Ekim 2011; 21:55:31 

quote:

hocam aracınızın km si yaşına göre çok düşükmüş , ayrıca temiz bir araca benziyor . Sorun olmazsa ne kadara sattığınızı söyler misiniz ?

Herhangi bir kazası boyası değişeni yoktu, 22.000 liraya sattık hocam.

2473 Mesaj
3 Ekim 2011; 21:57:54 

quote:

Herhangi bir kazası boyası değişeni yoktu, 22.000 liraya sattık hocam.

Çok uygun fiyattan gitmiş hocam .

Şimdi bakıyorum da ilanlara 100 bin km de 3-4 parça boyalı araca 24 25 bin lira istiyorlar

Tanrı Türk'ü korusun

1562 Mesaj
3 Ekim 2011; 22:00:32 

quote:

Çok uygun fiyattan gitmiş hocam .

Şimdi bakıyorum da ilanlara 100 bin km de 3-4 parça boyalı araca 24 25 bin lira istiyorlar

Hazır alıcısı çıkmışken satalım dedik birde sahibinden.com'a koyupta uğraşmak istemedim açıkçası yoksa daha yüksek bir fiyata satılabilirdi tabi.

2473 Mesaj
3 Ekim 2011; 22:01:39 

quote:

Hazır alıcısı çıkmışken satalım dedik birde sahibinden.com'a koyupta uğraşmak istemedim açıkçası yoksa daha yüksek bir fiyata satılabilirdi tabi.

Cidden üzüldüm ya . Sahibinden.com ise tamamen 3 kağıtçı kaynıyor hocam . Hepsi araçları alıp satıyorlar kazık fiyata

Tanrı Türk'ü korusun

1562 Mesaj
3 Ekim 2011; 22:09:21 

quote:

Cidden üzüldüm ya . Sahibinden.com ise tamamen 3 kağıtçı kaynıyor hocam . Hepsi araçları alıp satıyorlar kazık fiyata

Doğrudur sahibinden.com'daki ilanlar 2-3 binlira yüksek oluyor serbest piyasa geyiğinden dolayı iyi pazarlık yapmak lazım :) umarım kafanıza yatan ve istediğiniz temizlikte bir araç denk getirebilirsiniz

2473 Mesaj
3 Ekim 2011; 22:10:38 

quote:

Doğrudur sahibinden.com'daki ilanlar 2-3 binlira yüksek oluyor serbest piyasa geyiğinden dolayı iyi pazarlık yapmak lazım :) umarım kafanıza yatan ve istediğiniz temizlikte bir araç denk getirebilirsiniz

İnş. hocam , zaten temiz megane bulamazsam mecbur hyundai accent alıcam

Tanrı Türk'ü korusun

2473 Mesaj
3 Ekim 2011; 22:12:08 

quote:

Orijinalden alıntı: sefamegane

2. el 2004 model benzin&lpgli tiptronic vitesli megane 2 almıştım. Vites 4 ileri oranları uzun. 2. vites 6000 devirde 100-110 km/h yapıyor. Dezavantajı 40 km/h ile giderken 2. viteste devir 2000 civarı oluyor ve araçta 3-4 yolcu varken yokuşta 2. vites yetmiyor 1. vitese düşüyorsunuz. Aynı yokuşta Accent Era Dizel manuel vites de kullandım 3. vites ile yokuşa başladım araç hızlandı ve yokuşun ortalarına doğru 4. vitese geçirdim. Şu ana kadar B sınıfında Accent Era'dan daha güçlü bir motoru olan araç yok. Hatta C sınıfında bile Era'dan daha güçsüz dizel modeller var. Örneğin: Corolla ve Astra dizel.
Renault'un Edc şanzımanını tavsiye ederim. Ya da bütçeniz 30000 tl altında ise 2. el 5 ya da 6 ileri tiptronic modellere bakmalısınız.

0

Hocam bütçemiz 23 24 bin lira hani güzel bir şey çıkar diye 25 bin lira yazdım . yoksa 30 bin lirayı vermem imkansız , ayrıca araç 100 bg üstü niye bu kadar performanstan şikayet ediliyor ki

Tanrı Türk'ü korusun

489 Mesaj
5 Ekim 2011; 20:03:16 

hadi ya bva dedikleri klasik otomatik şanzıman mı , ben otomatiklestirilmis manuel zannediyordum , sarsıntılı vites geçişi ve ani tepkilerde duraksama yaptığını tolare ediyordum. o zaman övgü mü geri alıyorum , şanzıman çok başarısız :)

414 Mesaj
5 Ekim 2011; 21:29:43 

otomatik vitese bulaşma derim. şart deilse manuel al, bi de LPg işini görür

Ya herru ya merru...

2473 Mesaj
5 Ekim 2011; 22:57:30 

quote:

Orijinalden alıntı: akcakoylu

otomatik vitese bulaşma derim. şart deilse manuel al, bi de LPg işini görür

hocam bayanla birlikte kullanılacağından mecbur

Tanrı Türk'ü korusun

414 Mesaj
7 Ekim 2011; 3:32:26 

Anladım. İstenmeyen bi mecburiyet. ben de arada otomatik kullanıyorum. Debriyaj niyetine sol ayakla frene asılıyorum

Ya herru ya merru...

2473 Mesaj
7 Ekim 2011; 8:42:44 

quote:

Orijinalden alıntı: akcakoylu

Anladım. İstenmeyen bi mecburiyet. ben de arada otomatik kullanıyorum. Debriyaj niyetine sol ayakla frene asılıyorum

evet hocam forumlarda baya okudum manuelden otomatik vitese gecisin zorlugunu , hatta kaza yapanlar bile var :) ama artık napalım mecburuz :)

Tanrı Türk'ü korusun

2747 Mesaj
7 Ekim 2011; 10:44:40 

3 sene önce 1 sene kadar kullandım 2005 modelini şu kadar söyliyim araba gitmiyo ve ozaman km de 45 kuruş civarı yakıyodu sen hesapla işte şimdi rahat rahat 55 kuruş yakar bide sunroof tıkırdaması ön konsoldan gelen sesler gibi problemleri vardı vazgeçin bu sevdadan derim onun yerine astra falan bakın

2747 Mesaj
7 Ekim 2011; 11:29:15 

hocam bide şey düşünün honda civicler iyidir otomatik viteste

375 Mesaj
7 Ekim 2011; 12:47:12 

2007 megane 2 HB privi. otomatik kullanıyorum 6 aydır. Hiçbir sorun yaşamadım. Bakımları ucuz. Otomatik alıncaya kadar ben de çok tereddüt etmiştim. Gerçekten büyük keyif ve kolaylık otomatik vites. Bir de donanımlı olunca... Aracımı seviyorum.

Daha güçlü, daha sakin
Daha mutlu, daha suskun
Daha olgun, daha kırgın
Daha yalnız, daha yorgun

3682 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
hiroshi_nakamura
7 Ekim 2011; 13:15:38 

ben araba kullanmayı orta 2 de öğrendim, o zamandan beri manuel vites kullandım, bir kere otomatik vites denedim sol ayağımı naapacağımı şaşırdım çok garip bir duyguydu kesinlikle arabaya hakim olmadığım hissine kapıldım, gerekirse dolmuşa binerim otomatik vitesli araba kullanmam )

17 Mesaj
29 Şubat 2012; 17:35:32 

Geçen hafta 2004 model 1.6 dynamic benzinli otomatik aldım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu araç çok yakmasının yanı sıra şu anda aldığım araçta şanzıman arızası da mevcut ve forumlarda birçok kişinin başına gelen ve 600-700 tl masraf çıkartan bir durum söz konusu. Bu aracın 1 haftadır yakıt tüketimini ölçüyorum ve malesef araç lpg de bile 30 kuruşun altında yakmıyor. Güç olarak yetersiz diyenlere katılmıyorum çünkü ne yüklü nede yüksüz yokuş çıkarken bariz bir yavaşlama veya performans düşüklüğü görmedim.

3356 Mesaj
29 Şubat 2012; 17:45:48 

Bilinçli şekilde kullanıldığı zaman gayet düşük yakıt tüketimine sahip bir araç. Bizim halkımız nasıl yakıt tasarrufu yapılır bilmiyor. Benim aracımla aynı şanzımana ve motora sahip. Megane için performansı yeterli, sakin kullanımda da tüketimi makul. 9lt civarında yakarsınız şehir içinde sakin bir kullanımla. Scenicle ben sıkışık trafikte 10lt zor görüyorum, megane mı 11 yakıyor? Kullanmayı öğrenin diyorum.. Vel satis bile 11 ancak yakıyor şehiriçinde, o da nadiren, çok daha ağır ve daha güçlü bir araç olmasına rağmen.

Beğendiyseniz alın derim, diğer marka otomatik vitesli araçlardan daha masraflı değildir. Sadece bahsedildiği gibi kapı kollarının kaplaması soyulur, ve ateşleme bobinlerini değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Onu da serviste değil, sanayide yaptırın derim, denso marka bobin alın, yıllarca başınız ağrımasın. Benden bu kadar..

Hilti. Outperform. Outlast.

116 Mesaj
29 Şubat 2012; 18:46:19 

bildiğim kadarı ile 2008- 2009 da sanırım, megane dizel 100 bg. otomatik versiyonunu çıkardılar. onlara bir bakın derim.

63 Mesaj
5 Mart 2012; 18:09:19 

bende 2003 magn ıı hb var otomatik. 85 binde. şimdiye kadar sorun çıkartmadı gayet memnunum. lpg taktırdım yakıtı iyi bence. 70 tl gaz ile 330 km yol yapıyorum en az

153 Mesaj
13 Mart 2012; 15:17:10 

arkdaşlar megane II hb otomatik vites almayı düşünüyorum.bu kadar zamandır düz vites araç kullandım 1-2 defa ford ve honda otomatik kullandım.şurası kesin otomatik çok rahat ama 2.el olunca insan tırsmıyo değil

otomatik vites mevzusu sanki biraz arkadaşınızla elektronik bir eşya alırsınız,onuki sağlam olur ama sizinki bozulur ve servise verirsiniz ya bence onu gibi bişey o yüzden ya göz karartılp alınacak yada

burda yazan tüm arkadaşlara teşekkr ederim gerçekten en azından bana baya yardımcı oldular,ama tabiki son olarak aracı götürüp servisinde,cartında curtunda bişey var mı diye tanıdıklara götürtülüp kontrol ettirilcek..( tabi önce almam lazım )

4.3' | 1280x720 LED-backlit LCD | Dual-Core 1.5 Ghz | Android 4.1.2 (Jelly Bean) | 12 MP | Adreno 220 | 32GB Dahili Hafıza | HDMI - NFC |

Sony Xperia S White 32 GB

17 Mesaj
14 Mart 2012; 9:27:00 

Kullanmayı öğrenin diyen arkadaşım, ben bu aracı şehir içinde de şehir dışında da 2 BİN DEVİR in üstüne çıkartmaz iken ortalama 12 lt yakıt tüketiyor ise demek ki sen bu aracı BİN DEVİR in altında sürüyorsun ki yani hiç gaza basmadan rolantide gidiyorsun ki senin araç 9 lt yakıyor. Şu ileri sürüş taktiğini bize de öğret de bizde bu araca ortalama 9 lt yaktıralım.

17 Mesaj
14 Mart 2012; 9:28:12 

quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Bilinçli şekilde kullanıldığı zaman gayet düşük yakıt tüketimine sahip bir araç. Bizim halkımız nasıl yakıt tasarrufu yapılır bilmiyor. Benim aracımla aynı şanzımana ve motora sahip. Megane için performansı yeterli, sakin kullanımda da tüketimi makul. 9lt civarında yakarsınız şehir içinde sakin bir kullanımla. Scenicle ben sıkışık trafikte 10lt zor görüyorum, megane mı 11 yakıyor? Kullanmayı öğrenin diyorum.. Vel satis bile 11 ancak yakıyor şehiriçinde, o da nadiren, çok daha ağır ve daha güçlü bir araç olmasına rağmen.

Beğendiyseniz alın derim, diğer marka otomatik vitesli araçlardan daha masraflı değildir. Sadece bahsedildiği gibi kapı kollarının kaplaması soyulur, ve ateşleme bobinlerini değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Onu da serviste değil, sanayide yaptırın derim, denso marka bobin alın, yıllarca başınız ağrımasın. Benden bu kadar..

Kullanmayı öğrenin diyen arkadaşım, ben bu aracı şehir içinde de şehir dışında da 2 BİN DEVİR in üstüne çıkartmaz iken ortalama 12 lt yakıt tüketiyor ise demek ki sen bu aracı BİN DEVİR in altında sürüyorsun ki yani hiç gaza basmadan rolantide gidiyorsun ki senin araç 9 lt yakıyor. Şu ileri sürüş taktiğini bize de öğret de bizde bu araca ortalama 9 lt yaktıralım.

3356 Mesaj
14 Mart 2012; 11:06:17 

quote:

Orijinalden alıntı: hackkoss

Gel Ankara'ya, itinayla öğreteyim.

Hilti. Outperform. Outlast.

5715 Mesaj
15 Mart 2012; 11:40:12 

Megane II'ler LPG ile son derece uyumlu ve performanslı araçlardır. Otomatik vites konusunda sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum. Bugüne kadar bir sıkıntı duymadım. Zaten piyasada da çatır çatır volta atıyor bu araçlar. Parça fiyatı olarak da servis biraz kazıktık ama yaygın bir şekilde kaliteli yan sanayi parçalar olduğu için servisle uğraşmanıza gerke kalmaz.

Siyah-beyaz devam.

63 Mesaj
14 Mayıs 2012; 12:25:04 

bende 2003 megan ıı hb tomatik var gayet güzel lpg taktırdım çok ta yakmıyor öyle dediğiniz gibi. . 80 binde bi sorunda çıkarmadı şimdiye kadar. evlendiğim için sw ya da sedan bi araç almayı düşünüyorum yoksa satmazdım..

1107 Mesaj
4 Haziran 2012; 0:15:55 

quote:

Orijinalden alıntı: efe80

bende 2003 megan ıı hb tomatik var gayet güzel lpg taktırdım çok ta yakmıyor öyle dediğiniz gibi. . 80 binde bi sorunda çıkarmadı şimdiye kadar. evlendiğim için sw ya da sedan bi araç almayı düşünüyorum yoksa satmazdım..

kaça satıyorsun

63 Mesaj
4 Haziran 2012; 20:21:09 

benim araç dynamigue , 86 binde galariye sormadım ya da sahibinden.com a koymadım. internette 24 e kadar çıkıyor ama 22 ye felan olur heralde..o sitede fazla oluyor zaten. ciddi kazası yok arka çamurlukları sürttüm bide ön sağ çamurluk kaskodan değişti.eşim direğe sürtmüştü.bunlarda normal..çağla yeşili

63 Mesaj
4 Haziran 2012; 20:23:13 

quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

kaça satıyorsun

benim araç dynamigue , 86 binde galariye sormadım ya da sahibinden.com a koymadım. internette 24 e kadar çıkıyor ama 22 ye felan olur heralde..o sitede fazla oluyor zaten. ciddi kazası yok arka çamurlukları sürttüm bide ön sağ çamurluk kaskodan değişti.eşim direğe sürtmüştü.bunlarda normal..çağla yeşili

1107 Mesaj
4 Haziran 2012; 23:09:45 

quote:

Orijinalden alıntı: efe80

Hocam pm gönderdim bi bakarmısınız

En Beğenilmeyen Yorumlar
ben araba kullanmayı orta 2 de öğrendim, o zamandan beri manuel vites kullandım, bir kere otomatik vites denedim sol ayağımı naapacağımı şaşırdım çok garip bir duyguydu kesinlikle arabaya hakim olmadı... Yoruma Git Yorumun Devamı stevie_ray_vaughan - 7 Ekim 2011; 13:15:38 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Araç tercih-kıyaslama » RENAULT MEGANE II OTO. VİTES NASILDIR ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.781