Şimdi Ara

Sony PS Vita, 3G download sınırını 20MB seviyesinde tutabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony PS Vita, 3G download sınırını 20MB seviyesinde tutabilir

Sony'nin taşınabilir oyun konsolu pazarında ağırlığını koyması beklentisiyle piyasaya sürmeye hazırlandığı 5 inç OLED dokunmatik ekran, 4 çekirdekli işlemci, WiFi, 3G gibi özellikler sunan PS Vita Aralık ayında Japonya'da, gelecek yıl ise Avrupa'da ve ABD'de satışa sunulacak. 

Sahip olduğu 3G özelliğiyle operatör anlaşmalı da olacak modelin veri aktarımı konusunda limiti olacağı belirtiliyor. ASCII sitesinin haberine göre 3G üzerinden yapılacak veri aktarımı aylık 20 MB ile sınırlandırılacak. Bu nedenle PSP uyumlu oyunların indirilmesi ve uzun süreli internet üzerinden çoklu oyunculu oyunları oynamak mümkün olmayacak. 

Bu durumda oyuncular WiFi üzerinden veri işlemlerini halletmek zorunda kalacak. Ancak bu da hareket serbestisini kısıtlayacak. Kısıtlamanın hangi amaçla yapılacağı açıklanmadı.

3G limitinin ne kadar kesin olduğu ABD ve Avrupa lansmanı sonrası ortaya çıkacak. 

• 3G siz bir ps alırız pilden tasarrufda ederiz :)
  • biz çok 3gde 500kb'ı gördük adamlar 20 mb hıza indiriyorlar
  • ülkemizdeki 3g hızları düşünüldüğünde böyle bi kısıtlamanın saçmalığı çok anlam ifade etmiyor.

ama arkadaşım 20 mb kime yetecekki bence çok saçma aynı benim şehir merkezinde 10 kbit ile internete girdiğim gibi sağol avea sana içimden çoook teşekkür ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

biz çok 3gde 500kbı gördük adamlar 20 mb hıza indiriyorlar

yorumu yazarken ne düşündün de yazdın bilmiyorum ama türkiye dünyanın en hızlı 3g altyapılarından birine sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Colossal -- 2 Ekim 2011; 18:46:09 >
  • Operatörlerimizi ve özellikle TTNET'i saygıyla anıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Colossal

quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1 biz çok 3gde 500kbı gördük adamlar 20 mb hıza indiriyorlar
    yorumu yazarken ne düşündün de yazdın bilmiyorum ama türkiye dünyanın en hızlı 3g altyapılarından birine sahip.

Kullanıcı sayısı bir artsın ozaman görürüz hızlımı değilmi diye. Türkiyede ucuz olup yurt dışında pahalı olan ürün parmaklarınla bile sayamassın. Vita bile 900 lira civarında gelicek vergiler yüzünden. 3G ile zaten online oyun oynanmıyacak bunu daha öncedeki haberlerde belirtmişlerdi.

Açıkcası 3g türkiyede övülecek bir sistem değil. Adsl kullanıcısının yarısı kadar aktif kullanıcı olsun bak bakalım dünyanın en hızlı 3g si ne oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1 biz çok 3gde 500kbı gördük adamlar 20 mb hıza indiriyorlar

recep babasaygılar
  • Japonya, Amerika ve Çin'deki kullanıcı sayısı ülkemizi 2 ye 3'e katlar
  • Yazıda hızdan bahsetmiyor, toplam indirilebilecek veriden bahsediyor.
    20MB diyor , 20Mb/s değil...
  • vardır bir dezavantajı 3Gyi kullanmanın o zaman.. yoksa neden bir sınır koyma gereği duysun ki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helldancer

Yazıda hızdan bahsetmiyor, toplam indirilebilecek veriden bahsediyor.20MB diyor , 20Mb/s değil...

bu dediğini anlamamışlar zaten :)) ürünü en az 2 , 2,5 yıl belki alamam ( psp var bende ve ipod touch 4 kullanıyoum ) ancak tamamen saçna , açıklaması şuanda olmayan bir durum. 2/3 gb dese yine anlardım.
  • bu cihazda 3g, özellikle türkiye pazarında gereksiz bir lüksden başka birşey olmaz. insan 3-5 kere kullanıp daha dokunmayacağı bir özelliğe neden 150 lira fark verir ki? gelecek 3g faturasını saymıyorum bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izomer

quote:

Yazıda hızdan bahsetmiyor, toplam indirilebilecek veriden bahsediyor.20MB diyor , 20Mb/s değil...

bu dediğini anlamamışlar zaten :)) ürünü en az 2 , 2,5 yıl belki alamam ( psp var bende ve ipod touch 4 kullanıyoum ) ancak tamamen saçna , açıklaması şuanda olmayan bir durum. 2/3 gb dese yine anlardım.

Yukarıdaki yorumların çoğunda hızdan dem vurulmuş, haberde ise hız değil boyut sınırlandırmasından bahsediliyor. O na istinaden yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helldancer -- 2 Ekim 2011; 21:04:37 >
  • ps vitada ki 3g zaten sosyal ağlar için kullanılacak .... artık herkes telefonundan tabletinden sosyal ağlara bağlanıyor sırf bu yüzden 3gli modele 150 lira fazladan bayılmak saçma ama cihaz çok güzel açıklanan fiyattan gelirse çıktığı gün alacam bitane
  • quote:

quote:

madem öle niye bi halta yaramıyor ? yurt dışındaki arkadaşlara 3g de kota var diorum onlar kota ne diyor bumu gelişmişlik ?
  • Gunumuzdeki bircok telefon bu isi yapiyor artik. Ayrica bu cihaza para harcamak bence gereksiz ama tabiki hitap ettigi bir yas kesimi var onlar icin oldukca iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.A.R.B.E.C.i

quote:

quote:

madem öle niye bi halta yaramıyor ? yurt dışındaki arkadaşlara 3g de kota var diorum onlar kota ne diyor bumu gelişmişlik ?

Türkiye' deki fiyatlar denildigi gibi yurtdışından pahalı fakat yurtdışında çogu paket genellikle 500mb ile 1 gb arasıdır. Tabi fiyatları düşüktür. 500mb 6 pound 1 gb 9 pounda geliyor. SInırsız olanlar da var 10 pound ekleyerek ama bazı operatörler cok ucuza sınırsızda vermiyor degil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: izomer

quote:

Yukarıdaki yorumların çoğunda hızdan dem vurulmuş, haberde ise hız değil boyut sınırlandırmasından bahsediliyor. O na istinaden yazdım.

katılıyorum

nasıl böyle bir yanlış anlama oldu bu da garip bir durum , kimse 20mb KOTAYI birisi neden koyar ilk aklıan gelmedi sanırım , 20mb indirme hızı olarak algıladı bu yüzden diyorum.

android / ios da bile bazı güncellemeler ( apk kurduk misal sonrasında ) 100 - 500 mb arası

• Haber yanlis cevrilmis. 20mb kota olmasi soz konusu bile degil! iPhone da 3g ile bagliyken 20mb ustu uygulama indiremezsiniz. Wifi ile baglanin der. Buda ayni seyden bahsediyor!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.