- x
'Vodafone 555 Blue' İncelemesi ve Paylaşımlar (Facebook için özel model)
59 Cevap19923 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

5510 Mesaj
2 Ekim 2011; 15:38:04 

Dün Vodafone 945 almak için gitmiştim fakat gittiğim bayiden Vodafone 555 Blue ile eve döndüm.

Hattım Cep Avantaj Heryöne 250 idi ama Genç Avanja geçmem gerektiğini söyledi. bende geçtim. Ve ayda 1 TL ek ödeme ile Vodafone 555 aldım.
Hattım 8 aylık vodafone lu olmadığımdan dolayı (2aylık) 180 TL yi kredi kartına 12 aya böldüler. Ayda 15 TL 12 ay ödenecek karttan. Buna karşın Genç avantaj tarifesi ise 25+1 TL=26 TL de; 11 TL ödenecek 12 ay. Kalan 12 ay ise normal tarife ücreti (25 +1 TL=26 TL) ödenecek.

Tanıtım videosu:

Vodafone 555 Blue Genel Özellikleri:
Boyutlar / Ağırlık: 110.1 x 61.2 x 12 mm / 99.35 gr
Ekran: QVGA (240x320 piksel), 262.144 renk TFT, 2.4 inç
Kamera: 2 MP CMOS sensor,Led flash, video kayıt (QCIF@15 FPS), video oynatma (QCIF@30FPS)
Müzik: FM Radyo, mp3, m4a (aac, itunes)
Bağlantı: Bluetooth 2.1, A2DP, EDGE
Pil: 1000 mAh Li-Ion , 700 saate varan bekleme, 12 saate varan konuşma süresi
Chipset: MTK 6235
Standart işletim sistemi, 208MHZ hız
Dokunmatik 4 yön gezinme tuşu (Optical trackpad)
J2ME, MIDP 2.1
Telefondan yazılım güncelleme
microUSB, 3.5 mm kulaklık girişi

Telefon SIM Kilitli değil. AVEA ile beraber kullanıyorum.
Kutu içeriğinde microSD ve usb kablo çıkmıyor!

Müzik: Müzik çalar sesini pek beğenmedim özellikle kulaklık. Hoparlör çıkışı fena değil.
FM Radyo daha başarılı bu konuda :)) Kutuda gelen kulaklık çok kötü ses veriyor. Farklı EQ seçenekleri var ama yine fayda etmiyor

Kamera: 2 mp li çok telefon kullandım ama en kötüsü bu diyebilirim. Video çekimi çok vasat.

Bağlantı: EDGE hızı zaten. Bluetooth başarılı.

Mesajlar: İlk başta zorlanıyorsunuz ama alışında kolaylaşıyor.

*Youtube dan JAVA uygulamasıyla video izlenebiliyor.
*Google Maps yüklü olarak gelmiyor ama Maps yükleyerek sorunu çözdüm. (2.3.1 versionu)

PC Suite yazılımı:
http://www.vodafone.com/content/dam/vodafone/about/what/devices/manuals/555_blue/vodafone_pcsuite.zip

İngilizce Kullanma Kılavuzu:
http://www.vodafone.com/content/dam/vodafone/about/what/devices/manuals/555_blue/vodafone_555_blue_user_guide.pdf

GİZLİ KODLAR:

Format: Telefon kapalı bi biçimde "#" tuşuna ve telefonu "açma/kapama" tuşuna basılı tutarak

Servis menüsü: *#364463#

Test menüsü: *#2886#

Test sonuçlarını silme *#3872#

Yazılım sürümü *#837#

Artıları:
*Bekleme ve konuşma süresi çok iyi.
*Facebook için ideal :D
*USB ile Webcam olarak kullanılabiliyor.

Eksileri:
*Wi-Fi yok , aGPS yok
*3G yok
*Opera Mni dışında kendi internet tarayıcısı yok
*facebook videoları izlenemiyor.
*Telefona birçok JAVA uygulaması yükledim. Bazen JAVA dan çıkarken resetleniyor :/

SONUÇ: Peşin 229 TL vermeye değmeyen bir model.

** Telefonu ALCATEL üretmiş. (Batarya sı Alcatel :D)

0
0
0

Benden görüntüler:

0
0

0
0

0
0

0
0

0
0

0
0

0
0

0
0

0
0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi se(dd)at -- 13 Ocak 2012; 10:56:37 >

32 Mesaj
2 Ekim 2011; 16:57:31 

Ch@t 335 kullanıyorum ve üstüne 70 TL ekleyip bunu almak daha mantıklı olmuş

7079 Mesaj
2 Ekim 2011; 17:24:54 

Unboxing...

5510 Mesaj
2 Ekim 2011; 17:25:59 

kutu ve resimleri ilk iletiye ekledim ;)

4225 Mesaj
2 Ekim 2011; 21:51:20 

sony ericsson hastası bir adamı getirdiklere hale bakın ey millet,adam gidiyor vodafone tel alıyor pehhh

Imzamdan önce su çalismayan imza sistemini bir yenileseniz...

7106 Mesaj
2 Ekim 2011; 22:00:51 

aylik 1 lira gibi sembolik bir ucreti oldugundan almistir.

esantiyon gibi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

7079 Mesaj
2 Ekim 2011; 22:12:01 

quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

sony ericsson hastası bir adamı getirdiklere hale bakın ey millet,adam gidiyor vodafone tel alıyor pehhh

Sony Ericsson un hatası bu olanlar...Böyle gidersede daha çok çok fazla pazar payı kaybedecekler...

5510 Mesaj
2 Ekim 2011; 22:24:40 

quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

inanır mısın Bu modelde de Sony Ericsson.mid Zil Sesi kullanıyorum :D

Telefon özentim kalmadı yeterli benim için bu :))
Alırsam SE Xperia Mini pro istiyorum ;)

4225 Mesaj
2 Ekim 2011; 22:35:38 

haklısınız valla arkadaşlar Sony Ericsson kendi ayağına sıkıyor sadece...nasıl bir pazarlama mantıkları var akıl sır ermiyor

Imzamdan önce su çalismayan imza sistemini bir yenileseniz...

135 Mesaj
12 Ekim 2011; 20:50:04 

Bu telefona nasıl java yüklenir ? vodafone kapmanyası ile alındıgında facebook üzerinden ne yapılırsa yapılsın ücre3tsizmi oluyor? ( Fotograf yükleme ve indirme gibi )

Orgin : Sselcuk
Fifa 13 Team : Manchester City

400 Mesaj
16 Ekim 2011; 20:09:45 

ayda 1tlde olsa 24 ay bu telefon için sözleşmeyle bağlanmak anlamsız bence.

DA TE NİJE ALİJA

5510 Mesaj
17 Ekim 2011; 2:10:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Helodram

Bu telefona nasıl java yüklenir ? vodafone kapmanyası ile alındıgında facebook üzerinden ne yapılırsa yapılsın ücre3tsizmi oluyor? ( Fotograf yükleme ve indirme gibi )

java yükeniyor ekran çözünürlüğüne uygun (240x320)

Facebook olayını bilemiyorum çünkü ben AVEA hattında 1 GB lık paketle kullanıyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi se(dd)at -- 17 Ekim 2011; 2:11:14 >

1273 Mesaj
17 Ekim 2011; 14:44:32 

arkadaşlar ben vodafone den ıphone 3gs almıştım genç avantajlıyım şimdi bunu kardeşime ayda 1 tl ye alabilirmiyim turkcell hat çalıştırırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tourneo -- 17 Ekim 2011; 14:48:00 >

2011 Opel Astra 1.4T Cosmo 2008 Opel Astra cdti njoy
CANON EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

1481 Mesaj
18 Ekim 2011; 22:01:09 

Mesajlasmakve konusmak icin kullanacagım bu teli su an elimde 1200 var yaslı kurtun sarjı eski bi bataryayla 5gunu goruyor bunu alırsam aynı verimi alırmıyım. Yoksa benim ihtiyara bi taze batarya takıp hic 24 ay baglanmayayım mı.performansı nasıl bu telefonun

5510 Mesaj
18 Ekim 2011; 22:13:21 

quote:

Orijinalden alıntı: kulak_kiri

Mesajlasmakve konusmak icin kullanacagım bu teli su an elimde 1200 var yaslı kurtun sarjı eski bi bataryayla 5gunu goruyor bunu alırsam aynı verimi alırmıyım. Yoksa benim ihtiyara bi taze batarya takıp hic 24 ay baglanmayayım mı.performansı nasıl bu telefonun

ben sürekli SMS, facebook, internet, e bağlandığım için 1.5-2 gün gidiyor şarjı.
Sadece sms konuşma yapsam 4 gün rahat bulur sanırım :))

1000 mah batarya var. 12 saat konuşma, 700 saat bekleme süresi yazıyor kullanma kılavuzunda.

Sen bilirsin.

5510 Mesaj
18 Ekim 2011; 22:16:50 

quote:

Orijinalden alıntı: tourneo

arkadaşlar ben vodafone den ıphone 3gs almıştım genç avantajlıyım şimdi bunu kardeşime ayda 1 tl ye alabilirmiyim turkcell hat çalıştırırmı?

genç avantajlıysan ve 8 ayı geçik faturalı hat kullanıyorsan, sadece ayda 1 TL ek ödemeyle alınabiliyor. :)

Tüm hatlarda sorunsuz çalışıyor denedim. Sim kilidi kesinlikle yok!

Ama ben sana şunu tavsiye ediyorum.
Vodafone Smart
http://www.vodafone.com...rt-Cihaz-Kampanyasi.php

Ben bu teli aldıktan sonra Smart çıktı :S off .p

19 Mesaj
22 Ekim 2011; 14:49:08 

arkadaşlar facebook chat uygulaması bir türlü çalışmadı bende acabilen var mı?hata veriyor sürekli

2900 Mesaj
23 Ekim 2011; 16:48:26 

incelemeye bakarak yorumunu eklersen samsung s3353 ch@t 335'e göre ek artıları var mı?
(ilk artısı fiyatı gerçi, bu cihaz 240 liraya kampanya ile satıldı ama şu an 300 lira civarı)

http://www.zurrani.com/...335-detay-inceleme.html

5510 Mesaj
24 Ekim 2011; 2:43:52 

quote:

Orijinalden alıntı: medjaii

arkadaşlar facebook chat uygulaması bir türlü çalışmadı bende acabilen var mı?hata veriyor sürekli

yok bende çalışıyor hattım AVEA . avea wap ayarları ile ama

7 Mesaj
24 Ekim 2011; 20:07:20 

arkadaşlar bugün bende vodafone blue 555 edindim yalnız hattım turkcell bağlantı ayarlarını yapamadım ve ayrıca turkcell in 3 tl lik facebook paketinde chat te dahilmi yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum..

235 Mesaj
2 Kasım 2011; 15:34:38 

Hocam ben de bu telefonu kullanıyorum bir kaç haftadır. Yalnız şöyle bi sıkıntım var, mesaj gönderdikten sonra gelen cevap benim gönderdiğim iletinin üzerinde görünüyor. Bazen benim yazdığım cevap sohbet penceresinin ta en başına sıçrıyor. Siz de böyle bir sorun yaşadınız mı? Sebebi ne olabilir?

HAF-X Kullananlar Topluluğu

2724 Mesaj
2 Kasım 2011; 16:18:11 

bu ne la casio hesap makinesi gibi

5510 Mesaj
5 Kasım 2011; 12:28:15 

GİZLİ KODLAR:

Format:
Telefon kapalı bi biçimde # tuşuna ve teelfonu açma/kapama tuşuna basılı tutarak

Servis menüsü:
*#364463#

22 Mesaj
6 Kasım 2011; 22:59:59 

se(dd)at hocam baska kodlarda var mi?

5510 Mesaj
7 Kasım 2011; 9:08:25 

quote:

Orijinalden alıntı: abdullahgok

se(dd)at hocam baska kodlarda var mi?

*#2886# -> Test menüsü
*#3872# -> Test sonuçlarını silme
*#837# -> Yazılım sürümü

Servis menüdünden;

Auido: Normal Mode-> Speech-> 16 level Setting-> Max: 225 yapın geri gelin ve kaydedin.
Ses yükselmesi lazım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi se(dd)at -- 7 Kasım 2011; 9:57:44 >

5510 Mesaj
7 Kasım 2011; 9:13:36 

Arkadaşlar telefonun orjinal internet Tarayıcısı yok. Kesin vardır da gizlemişler işte.

Opera Mini ile "0.facebook.com" a giremiyorum. Benim orjinal tarayıcıyı bulmama lazım :D

22 Mesaj
7 Kasım 2011; 16:07:50 

se(dd)at hocam icindeki opera mini sadece vodafone ayarlari ile baglaniyor. benim gibi turkcell kullanicilari extradan opera mini yukleyerek ancak nette gezebiliyor.

bunun icin bir cozum yok mu? bilen felan. nokia'da telefonu pc'ye baglayip mobimb ile sistem dosyalarina mudahele edebiliyordum ama malesef program telefonu tanimiyor dogal olarak.

5510 Mesaj
7 Kasım 2011; 18:33:38 

quote:

se(dd)at hocam icindeki opera mini sadece vodafone ayarlari ile baglaniyor. benim gibi turkcell kullanicilari extradan opera mini yukleyerek ancak nette gezebiliyor.

bunun icin bir cozum yok mu? bilen felan. nokia'da telefonu pc'ye baglayip mobimb ile sistem dosyalarina mudahele edebiliyordum ama malesef program telefonu tanimiyor dogal olarak.

yok içinde olan opera mini yi ben AVEA ile girebiliyorum ama internet paketim bitti ayrıca bakiyem 0.04 kaldı :D

Bu yüzden 0.facebook.com a giremiyorum yaa :S çünkü opera mini nin server i farklı.

orjinal internet tarayıcısını bulmam lazım bi şekilde :D

22 Mesaj
7 Kasım 2011; 21:48:19 

quote:

Orijinalden alıntı: se(dd)at

yok içinde olan opera mini yi ben AVEA ile girebiliyorum ama internet paketim bitti ayrıca bakiyem 0.04 kaldı :D

Bu yüzden 0.facebook.com a giremiyorum yaa :S çünkü opera mini nin server i farklı.

orjinal internet tarayıcısını bulmam lazım bi şekilde :D

ben sadece turkcell internet ayarlarini yaptim. turkcell telefona yollamiyor. desteklemiyoruz diyorlar. netten arayip hallettim.

ama dedigim gibi sadece internet ayari yapili wap ayarini yapmadim /: ondan olabilir mi acaba?

5 Mesaj
10 Kasım 2011; 17:29:31 

selam arkadaşlar dün bende bu telefondan aldım zaten vodafondan memnundum öylesine alayım dursun dedim:) biraz komik olucak telefon facebook telefonu ama benm hiç işim olmaz,ekranda sürekli duran facebook ne düşünüyorsun yazısını kaldıramazmıyız? yada tümden facebook uygulamasımı artık neyse??

2 Mesaj
23 Kasım 2011; 10:23:58 

Arkadaşlar bende gecen hafta bu telefonu eşime aldım.Vodafon kullanıyor.
Facebook ayarlarını bir türlü yapamadım.
Müşteri hizmetleri ayarları yolluyor fakat herhalde telefona uymuyor veya ben bir yerlerde yanlış yapıyorum.
Facebooka giriyor fakat çatır çatır ücretlendirme oluyor.Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ayarlarını nasıl yaparım kıza ve öz olarak anlata bilirmisiniz.Hiç bilmeyen biri gibi anlatırsanız sevinirim.
Teşekürler.

22 Mesaj
1 Aralık 2011; 0:57:28 

arkadaslar telefon icim yazilim guncelleme cikmis.

http://www.vodafone.com...s/vodafone_555blue.html

download linki..

http://www.vodafone.com...fone_555_blue_tools.zip

5510 Mesaj
2 Aralık 2011; 3:56:56 

quote:

arkadaslar telefon icim yazilim guncelleme cikmis.

http://www.vodafone.com...s/vodafone_555blue.html

download linki..

http://www.vodafone.com...fone_555_blue_tools.zip

Güncellemeyi yapabilen varmı?
Ben yapamadım :S

5510 Mesaj
5 Aralık 2011; 12:54:51 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi se(dd)at -- 5 Aralık 2011; 12:55:46 >

12 Mesaj
27 Aralık 2011; 20:18:17 

Arkadaşlar bugün vodafone 555 telefon aldık. Turkcell'den numaramı taşıdım ve vodafone'li oldum. Ancak 2 sorum var:
1. Telefonun içinde facebook chat uygulaması var ama java ve telefondan bağımsız. Bunu kullanmak ücret yaratır mı?
2. Bu telefonun arkasındaki flash'ı sürekli açık tutmaya yarayan bir *.jar dosyası bulabilecek olan var mı?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Edit: Bir de buna uygun bir kaç oyun, program vs. yazabilir misiniz???
Son olarak hava durumu ücretli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumhacktir -- 28 Aralık 2011; 16:37:35 >

12 Mesaj
5 Ocak 2012; 23:28:06 

Arkadaşlar aradan 1 yıl geçti :) nedencevap yok :(

5510 Mesaj
6 Ocak 2012; 4:05:18 

quote:

Orijinalden alıntı: forumhacktir

Arkadaşlar bugün vodafone 555 telefon aldık. Turkcell'den numaramı taşıdım ve vodafone'li oldum. Ancak 2 sorum var:
1. Telefonun içinde facebook chat uygulaması var ama java ve telefondan bağımsız. Bunu kullanmak ücret yaratır mı?
2. Bu telefonun arkasındaki flash'ı sürekli açık tutmaya yarayan bir *.jar dosyası bulabilecek olan var mı?

Yardımlarınızı bekliyorum...

Edit: Bir de buna uygun bir kaç oyun, program vs. yazabilir misiniz???
Son olarak hava durumu ücretli mi?

1. Evet internet paketin yoksa bakiye harcar.

Facebook Ücretsiz Uygulama (1 şubat 2012 ye kadar Sadece Vodafone live! internet ayarlarıyla geçerli.)

http://m.facebook.com/f...8340970936/facebook.jar

telefonunuza kurun.

2- öyle bi uygulama görmedim ben.

oyun-uygulama (320x240 pixel olmalı )
http://www.mobiles24.co...0x240/free-mobile-games

Hava durumu, RSS gibi uygulamalar internet yardımıyla oldugu için ücretli. İnternet paketin yoksa bakiye gider!!!

49 Mesaj
6 Ocak 2012; 10:23:33 

Arkadaşlar bnde avea hatla bu telefonu kullanıyordum ancak belli bir süre sonra chat hata verdi ve telefonu sıfırlamak zorunda kaldım şimdi ise tekrar girmeye çalışınca ağ bağlantı hatası diyor avea internet ayarlarının nasıl yapıldığını söylerseniz sevinirm

http://enesgundogdu.com

5510 Mesaj
6 Ocak 2012; 16:02:11 

quote:

Orijinalden alıntı: h3llbrowsing35

Arkadaşlar bnde avea hatla bu telefonu kullanıyordum ancak belli bir süre sonra chat hata verdi ve telefonu sıfırlamak zorunda kaldım şimdi ise tekrar girmeye çalışınca ağ bağlantı hatası diyor avea internet ayarlarının nasıl yapıldığını söylerseniz sevinirm

AVEA WAP-GPRS AYARLARI

Menü-Ayarlar-Bağlantı-Veri Hesabı-GPRS
*Seçenekler-> oluştur
Hesap adı: Avea wap
APN: wap
Kullanıcı adı: wap
şifre: wap -> TAMAM

Menü-Ayarlar-Bağlantı-Web- Profil düzenle
*Oluştur
profil adı: avea wap
Veri hesabı-> Avea wap
IP adresi -> HTTP->proxy kullan EVET
*proxy adresi: 213.161.151.201
*proxy port: 8080

Menü-Ayarlar-Bağlantı-Web- Profil düzenle-> Avea wap etkinleştir

Menü-Ayarlar-Bağlantı-internet profili
*oluştur->
profil adı: Avea wap
Veri hesabı-> Avea wap
IP adresi -> HTTP->proxy kullan EVET
*proxy adresi: 213.161.151.201
*proxy port: 8080

Menü-Ayarlar-Java ayarları- Java ağı
avea wap

49 Mesaj
6 Ocak 2012; 19:20:25 

çok sağol kardeşim

49 Mesaj
9 Ocak 2012; 18:41:56 

Ya kardeş yine olmadı ne olduysa yine bozuldu nasıl düzelticez bunu biri yardım etsin ilk aldığımda çatır çatır giriyodum şimdi giremiyom tekrar ağ balantısı hatası diyo çözebilen varsa sölesn !

5510 Mesaj
13 Ocak 2012; 11:05:13 

quote:

Orijinalden alıntı: h3llbrowsing35

Ya kardeş yine olmadı ne olduysa yine bozuldu nasıl düzelticez bunu biri yardım etsin ilk aldığımda çatır çatır giriyodum şimdi giremiyom tekrar ağ balantısı hatası diyo çözebilen varsa sölesn !

Yeni Güncelleme çıktı!

Menü-> Ayarlar-> Yazılım Güncelleme

*1.5 mb lık bi dosya indirecek. Telefon sonra kapanıp yeniden başlatılacak.
*Menü de "Güncelleme" uygulaması gelecek. Girin ve internetten Chat uygulamasının 1.0.1 sürümünü yükleyecek. ;)

Yukardaki işlemede internet paketiniz yoksa Bakiye düşecektir! (Facebook Chat 'in güncel versionunu aşağıdan indirebilirsiniz.)

Facebook Chat v1.0.1
Facebook Chat.jar
Facebook Chat.jad

309 Mesaj
13 Ocak 2012; 23:53:19 

Bende 1tl ye alayım kenarda köşede dursun dedim telefon gelmiyormuş artık bayilere öyle söylediler :) ilginç

2 Mesaj
15 Ocak 2012; 15:54:29 

bir sorum olacaktı.bende aldım vadofone 555 telefondan 2 ay sonra cıhas versıyon yüklemesi gelıyor ok dedgımde yuklıcek bnde iptal dıyorum.bu yüklemelerde ücretlendiriliyormu acaba versıyon yüklemelerinde.

20 Mesaj
15 Ocak 2012; 23:18:13 

quote:

ben sadece turkcell internet ayarlarini yaptim. turkcell telefona yollamiyor. desteklemiyoruz diyorlar. netten arayip hallettim.

ama dedigim gibi sadece internet ayari yapili wap ayarini yapmadim /: ondan olabilir mi acaba?

bende bu telefonu kullanıyorun facebooka chate sorunsuz biçimde bağlanıyor ama opera açılmıyor,hattım turkcell bu arada.operaya açılırken bağlantı başarısız hatası veriyo,turkcell ayaylarını nasıl yapacağım bir bilgin varsa yardımcı olabilirmisin

129 Mesaj
25 Ocak 2012; 22:54:52 

Bu tlf turkcell hat takip 3 lira olan face paketini alsak kullanabiliyormuyuz acaba chat fln calisiyormu

Çağdaş UĞURBAŞÇİÇEK 05417853601

8 Mesaj
26 Ocak 2012; 13:49:00 

Arkadaşla bu telefonu ben daha bugün aldım. Turkcell kullanıcısıyım. İNternet ayarlarını vs. manuel olarak kendim yaptım. Opera ile istediğim şekilde bağlanabiliyorum ancak telefonun facebook uygulamasından ne yaptıysam facebook sayfama bağlanamadım. Ne yapmam gerekiyor acaba? Yardım ederseniz sevinirim.

1 Mesaj
6 Şubat 2012; 21:53:46 

aynı telefondan bende de var. fakat şu facebook'a girince çıkamıyorum. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

5510 Mesaj
6 Şubat 2012; 22:15:43 

quote:

Orijinalden alıntı: umut.kucukoglu

aynı telefondan bende de var. fakat şu facebook'a girince çıkamıyorum. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

çıkmak için ayarlar dan email adresi sifreyi kafadan at :D

yada fabrika ayarına dön

12 Mesaj
8 Şubat 2012; 23:00:21 

Bu telefonda nasıl türkçe karakterleri kullanabiliyoruz???

12 Mesaj
12 Şubat 2012; 22:36:42 

quote:

Orijinalden alıntı: #Gakko_

Hocam ben de bu telefonu kullanıyorum bir kaç haftadır. Yalnız şöyle bi sıkıntım var, mesaj gönderdikten sonra gelen cevap benim gönderdiğim iletinin üzerinde görünüyor. Bazen benim yazdığım cevap sohbet penceresinin ta en başına sıçrıyor. Siz de böyle bir sorun ayaşadınız mı? Sebebi ne olabilir?

Bende de öyle oluyor. Neden acaba? Ayrıca hakkaten Türkçe karakter yok mu ya yardım lütfen...

235 Mesaj
13 Şubat 2012; 9:23:48 

Mesaj yazarken SPACE düğmesine basılı tutarak Türkçe karakterleri kullanmayı seçebilirsiniz. Ayrıca o mesaj sıralaması olayını da saat ayarlarıyla düzeltebilirsiniz. Ben öyle yaptım. Bir-iki dakika ileri alın saati, mesajlar o zaman denk geliyor.

HAF-X Kullananlar Topluluğu

2 Mesaj
20 Şubat 2012; 12:26:29 

telefon için turkcell internet ayarlarını paylaşabilecek birisi varmı? ben yaptım giriyorum yazanlar var onlardan bekliyoruz. bizde girelim artık.

2 Mesaj
20 Şubat 2012; 12:27:46