Şimdi Ara

Kablo İnternet cephesinde ilk indirim Topaz'dan !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İzmir II Bölge "Bornova, Çiğli/Egekent", Gaziantep ve Kayseri bölgelerinde Kablo üzerinden internet hizmeti veren TOPAZ Telekomünikasyon, son dönemde yaşanan ADSL indirimleri karşısında buna tepki veren ilk firma oldu.

Firma ev kullanıcıları için aylık destek hizmet ücretlerinde indirime gitti. TOPAZ firmasının yeni tarifesi şöyle:

KONUT Hizmet Destek Ücreti ESKİ Hizmet Destek Ücreti YENİ
    64/16 24.000.000TL. 13.000.000TL
    128/32 29.000.000TL 23.000.000TL
    256/64 37.500.000TL 33.000.000TL
    512/128 48.000.000TL 43.000.000TL

En son ADSL indirimi ile 128/32 hizmeti 49.000.000TL'ye alan ADSL kullanıcılarının aksine 64k sözleşmesi ile 128/32 alan Kablo internet kullanıcıları 60 milyon TL civarı bir rakam ödüyorlar. 2 kat hızlı 256/64 ADSL kullanıcıları buna sadece 69.000.000TL aylık ücret öderken (Haziran 2004'e kadar) bu durum Kablo internet kullanıcıları aleyhine bir durum yaratıyor.

Bu eşitsizliği gidermek için hem TT'nin hem de hizmeti getiren 3.firmaların ortaklaşa bazı indirimlere gitmeleri gerekiyor. Bunu aradaki hız ve maliyet farkını en azından 2 kat olmayacak şekilde düzenlemeleri lazım aksi takdirde Kablo internet firmaları yaptıkları sözleşmeli kampanyalara ve ucuz modemlere rağmen ciddi biçimde müşteri kaybedecekler.

Sayfanın Linki : http://www.topaz.com.tr/tarif1.htm

• Sıkışınca fiyatları indiriyorlar.
    Şimdilik son kullanıcı için bu haberler çok iyi.
    Yaza doğru ADSL özelleşince bunlar daha iyi kapışırlar hem hizmet kalitesi artar hem de fiyatları ucuzlar.
    Şimdi Turktelekom 200000 port için birdaha fiyat indirimine gidermiş(ciddiye almayın sakın bir hayal) ne güzel olur.Tadından yenmez.
  • Evet bu konuda delikanlı bir indirimde Telekom ve Ultratv(İstanbul Anadolu yakası) den bekliyoruz.Benim teklifim; 36 milyon lira olan Telekom ücretinin % 25 indirimle 27 milyona, 29.5 milyon lira olan ultratv ücretinin % 20 indirimle 23.6 milyon lira olmasıdır. Böylece toplam 50.6 milyon lira gibi genede delikanlı bir ücret ödenmiş olacaktır.Teklif etmesi bizden...
  • bu hizmet destek ücreti dedikleri nedir arkadaşlar???hatırladıgım kadarıyla TT a verilen standart bir ücret var.ayrıca bir de firmaya verdiğimiz ücret var.bu bahsedilen hizmeti veren firmöaya verilen ücret oluyor değilmi??
    dua edelim de 2004 yılı internet kullanıcları için hayırlı olsun...
  • Bana sorarsanız bu kadar ucuza böyle bir hizmet veremeyiz diyeceklerdir. O yüzden tüm kablo kullanıcılarının minimum 256 kbit/sn yapılmasıdır.

@bozan bu ücret normal gelir paylaşımı ortaklığına gitmelerine rağmen mesela TTNET'e ödediğin 50 milyonun 20 milyonunu alıyorlar ama bu kısım yetmediğinden birde ayrıca hizmet kesiyorlar bu bahsedilen kısım o.
  • kabloyu unutun beyler kısaca.
    gelir paylaşımı olduğu müddetçe telekom fiyatları düşürmez ayrıca kaliteli hizmette vermez gelecek adsl'de.
  • $1 verip te 2 senelik anlaşma imzalayan insanlar yandı.Yazık ya.
    Generalim doğru demiş walla yazısının 1. satırında.
    Gerçi çogu kablo kullanıcısı 64K alıp 128K
    128K alıp da 192K kullanmakta idi.Hatlar rezalet olunca onlar bile kullanılamaz oldu.
    hehehehehehehehe(amma yalakalık yaptım heee:))
  • Kabloyu unutmak için daha erken diye düşünüyorum. Biraz bekleyelim bakalım. Kablo internet sağlayan firmalar enayi değiller, 200.000 portluk ADSL'nin dağıtımı yaklaşırken, her ay tıkır tıkır kredi kartından ödeme yapan sevgili müşterilerini (yani bizi) kaçırmayı elbet istemeyeceklerdir.

Biraz sabır diyorum :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.