- x
Nissan Maxima V6 2.0 24 V 1997 - 1999 Hakkında Önerileriniz?
29 Cevap7759 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

202 Mesaj
2 Ekim 2011; 10:53:00 

Merhaba Arkadaşlar
Şu Aralar keyfiyen nissan maxima bakmaya başladık..Fiyatları uygun gibi fakat internette okuduğum yorumlara göre kimisi diyor benzinde 40 - 50 krş yakıyor kimisi diyor çok az yakıyor..Ve Motorları hakkında pekte bilgim olduğu söylenemez..

Şimdi ; Bu araç alınabilirmi ?
Motor Ömrü Ve Yakıt Sarfiyatı Nasıldır ?
Şikayetleriniz Varmı Yokmu ?

Teşekkürler.

1996 Nissan Maxima 2.0 V6 155 Hp Limited (Manuel)

3211 Mesaj
3 Ekim 2011; 11:19:57 

çok sağlam ve uzun ömürlü bir araçtır tank gibi şasesi var :)
tabi bakımlı ise.
yakıt tüketimi hakkında bilgim yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goro1982 -- 3 Ekim 2011; 11:20:54 >

399 Mesaj
9 Ekim 2011; 20:32:27 

quote:

Orijinalden alıntı: D.Crock

Merhaba Arkadaşlar
Şu Aralar keyfiyen nissan maxima bakmaya başladık..Fiyatları uygun gibi fakat internette okuduğum yorumlara göre kimisi diyor benzinde 40 - 50 krş yakıyor kimisi diyor çok az yakıyor..Ve Motorları hakkında pekte bilgim olduğu söylenemez..

Şimdi ; Bu araç alınabilirmi ?
Motor Ömrü Ve Yakıt Sarfiyatı Nasıldır ?
Şikayetleriniz Varmı Yokmu ?

Teşekkürler.

Araç Çok saglamdır.
Motoru Güçlüdür.
Şase Sağlamdır otomatik vitesi ile cok rahattır.
Deri döşeme vs.vs Dopdoludur ama

gel gelelim yakıt konusuna.

Bizim burda bi yuva sahibinin Vardı.
Adam Lpg ile bile 45 Krş altına indiremedi birine sattı arabayi adam
2 bin tl zararla tekrar yuva sahibine verdi arabayı. Çok yakıyor

2500 Liter , 180 HP 401 Torque Nissan Skystar

2 Mesaj
7 Aralık 2011; 10:07:25 

[font="Arial"] Merhaba kardeşim.FOrumda yeniyim ama 5 seneLik bir maxima kuLLanıcısı olarak biraz bilgi vermek istedim . Araba arkadaşLarımızında dediği gibi şasesi çok sağlam motoruda öyle ben 2 sene benzinde bindim O zaman benzin ucuzdu :) sonra sıraLı sistem brc takıLdı ve araç Ortalama 275 krş gib bir yakıta düştü ve bunu full depo doldurup çok denedim.(daha az yaktığıda oldu tabiki) Ben şahsen tavsiye ederim O arabayı ama parçaLarını karşıLayabiLcek kadar maddi durumun varsa tabi :) ben komple debriyaj balatasını 650 tL ye getirtmiştm OrjinaL...Sürat+konfor+güç+güven=Maxima @x v6 24v derim ben :)

1 Mesaj
9 Aralık 2011; 14:11:03 

Bende maxima var çok memnunum konfor, yol tutuş, güvenlik, sağlamlık gayet iyi. üst sınıf bir araba. yakıt konusu da abartılıyor benimkinde atiker lpg var uzun yolda 24-25 kuruş civarı yakıyor. tabi çok basmayıp 100-110 ile gidersen. diğer türlü her araç çok yakar zaten.

29 Mesaj
25 Aralık 2011; 17:00:07 

Herkese merhabalar. Maximalar inanılmaz kaliteli arabalardır.Babamda 1997 nissan maxima var bende 1996 infiniti i30 var en yakın arkadasıma da gene maxima aldık. Bu araclar nissan'ın o donemki amiral gemisi. Çok masrafsız araclardır. Vq kodlu motorları dunyanın en iyi on motoru aradındadır ve halen milyon kilometreyi gecen ornekleri vardır. Yakıt tuketimi ise tamamen bakım ve kullanım ile alakalı. Benim infinitim sehir ici ve sıkı kullanımla 13 litre yakıyor. Arkadasimdaki maxima 7.5 lt civarı (yol bilgisayarı var)benim arac 310.000 arkadasımınki 420.000 de ve gram yag eksiltme yok. Sıfır araclarla aynı sessizlikte. Aaraclarla alakalı bilgim dahilinde soruları yanıtlayabilirim. Mobil baglandıgım icin imla ve yazım hatası varsa affola.Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

202 Mesaj
4 Ocak 2012; 22:53:16 

çoğu forumda araştırmam sonucunda 96 model deri koltuk maxima aldım..Dedikleri kadar varmış..İzmir'e gelirken SabuncuyuBeliyi 130-140 la farkında olmadan çıktım..Önerileriniz ve yorumlarınız için teşekkürler.:)

1 Mesaj
12 Mart 2012; 15:39:11 

BENDE 96 MAXİMA VAR SATIYORTUM ALAN VARSA 05327102522 FİYATTA ANLAŞIRIZZZZ

177 Mesaj
29 Temmuz 2012; 22:59:50 

Aracın 5 senelik kullanıcısıyız 1999 model suan bulabileceginiz en temizlerden biri full orjinal BRC marka ldg ile uzun yolda 17 kurus yaktık :) Simdi aracın bize orjinal halojen numaraları lazım parça olarak Bilginiz varsa sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gnsba1996 -- 29 Temmuz 2012; 23:00:29 >

ONLY I CAN SEE THE WORLD MY CANON... G.B

48 Mesaj
10 Eylül 2012; 0:43:46 

arkadaşlar nissan maximanın 2.0 SE, 2.0 v6, 2.0executive, 2.0 slx arasındaki farkları bilen birir anlatabilirmi acaba ? aradım ama bulamadım bir türlü

Nissan Maxima 2.0 V6 1998

202 Mesaj
10 Eylül 2012; 10:30:39 

quote:

Orijinalden alıntı: aaaahmett

arkadaşlar nissan maximanın 2.0 SE, 2.0 v6, 2.0executive, 2.0 slx arasındaki farkları bilen birir anlatabilirmi acaba ? aradım ama bulamadım bir türlü

motor olarak aynı ama bildiğim kadarıyla se ve slx ler bazıları deri koltuk oluyor ama anolog klima tek airbag çoğunlukla kumaş koltuk otomatik ve manuel diye ayrılıyor..executive 1998 model ve üzeri için geçerli birşey..Kumaş koltuk otomatik vites 2 airbag digital klima veya en dolusu oluyor..o slx ler qx ler içindeki donanımla ilgili..Bazıları kriterine uymuyor..Çünkü fabrikadan zamanında kişinin isteğine göre çıkmış..qx ise dolu serisi...manuel ve otomatimatik vites diye 2 ye ayrılır..deri koltuk digital klima 2 airbag isteğe göre 4 , abs vs standart.eğlence paketi vs gibi özellikleride var ama genel anlamda 2 airbag digital klima deri koltuk..

29 Mesaj
14 Eylül 2012; 8:45:38 

Hocam genelde yil ve donanim itibariyle maximalar pek birbirini tutmuyor. Birinde iditma. Vardir.birinde sunroof yoktur. Elektrikli koltuk yoktur hava yastigi sayisi farklidir. Limited'ler de doludur. Ama biraz arac gezmeniz gerekir. Ben olsam aksesuar acisindan infiniti bakarim . Ama maxima dusunuyorsaniz bile donanim seviyesini fotograflardan bile anlayabilirsiniz.genel olarak yuksek model demek daha cok standart donanim demek. Zaten bu kasada 99 model sondur ve makyajlidir. (Arka stoplar vb
). Sonrasinda 5.nesil basliyor.

29 Mesaj
14 Eylül 2012; 8:47:05 

quote:

Orijinalden alıntı: gnsba1996

Aracın 5 senelik kullanıcısıyız 1999 model suan bulabileceginiz en temizlerden biri full orjinal BRC marka ldg ile uzun yolda 17 kurus yaktık :) Simdi aracın bize orjinal halojen numaraları lazım parça olarak Bilginiz varsa sevinirim :)

Hocam ebay den.model ve yila gore srcerseniz parca kodlari cikacaktir.

1 Mesaj
24 Eylül 2012; 11:10:11 

1996 model nissan maxima araç satın almak istiyoruz. Fakat yakıt tüketimi konusunda çelişkili söylemler oluyo. 2000 motor bir lpgli aracın 0,25 kuruş civarında yakması imkansız deniyor. Sizlerin yakıt tüketimi nedir?

80 Mesaj
24 Eylül 2012; 16:07:38 

1996 model Nissan Maxima QX 24V 2000 Motor,FULL var bende...2007 de aldım.
Şunu söylemek isterim ki bu araba uzun yol arabası.Şehir içi yaktığının 3/1 ini yakıyor.(benimkli benzinli)
Ben ayda hep 200 TL lık benzin aldığım için çok mu az mı yakıyor bilemedim.Ama yağı/suyundan başka bir bir masraf istemiyor.Tabiki benim arabam 180.000 de ve oldukça bakımlı ve temiz olduğundan diğerleri için birşey demiyorum.Ama Japonlar bu işi biliyor.Masraf istemiyor.Parçaları da yurtdışından getirince bedava oluyor.
Şehir dışında 250-300 TL yakarsınız.Ve
Şehir içinde de İKİ KATI yakarsınız.450-600 TL arası.
Bunlar benzin için.Ben tüp taktıramıyorum.Her halde parasızlıktan.

1375 Mesaj
12 Kasım 2012; 21:56:28 

arkadaşlar 300-500 bin km yapmak motor için sorun değil
hararet yaptırmadan düzenli bakımla o km ler görülebilir

bende niyetliyim bi maxima QX almaya ama otomatik istiyorum
şanzuman ömrünü belirleyen nedir?
kullanım kaynaklı problem çıkabilirmi?

GÖZTEPE
2001 Nissan Primera 2.0 HCVT

202 Mesaj
13 Kasım 2012; 17:52:55 

bende otomatik alacaktım ama 96 - 99 serisinden otomatik alma..çok problem çıkartıyor diyorlar. Çok gördüm arızalı olanları..otomatik alacaksan 2001 ve üzerini tercih et. 96 -99 kasa alacaksan manuel..

1 Mesaj
15 Aralık 2012; 11:38:18 

Sevgili arkadaşlar,

1992 yılından beri nissan motorlarıyla iç içe olduğum için ve bazı arkadaşların birtakım soruları olmuş onları yanıtlamak için foruma üye oldum ve bilgilerimi paylaşmak istedim.

herseyden once maxima motorları ilk datsun olarak 85-90 yılları arasında geliştirilmiş VQ motor teknolojisinin 2. nesil ürünüdür yani sonsuz bir güvenle kullanabilirsiniz. orjinal tasarım hacmi 3000cc. V6 24V dir tüm dünyada bu şekilde satılır ancak sadece türkiye ye 2000cc olarak getirilmiştir. Yaşayacağınız en büyük sorun şanzımandır. Çünkü uzun ömürlü olması için nissan motorları beygir gücü ile beraber tork gücüde sunar ve bu yapı malzeme yorgunluğuna sebebiyet verir. Demek istediğim bir motoru 1 milyon kilometre kullanıyorsanız şanzıman 500.000km gider( tabi kullanımlada ilgilidir ). Ayrıca mühendislik tasarımları manuel şanzıman temelli olduğu için cok sorun çıkartır. Ancak 1999 yılından sonraki modellerinde Nissan bu otomatik şanzıman ve günümüzde de kullanılan tiptronik ( CVT ) şanzımanla bu sorunları aşmıştır yani korkulacak hiçbirşey yoktur.

Yedek parça sorununa gelince. ben Türkiye,de olan araçları 2 kısımda inceliyorum. Yerli araçlar ve yabancı araçlar. yerli araçlarda ( Fiat, renault vb. ) yedek parça sorununz yoktur. Hem ucuz hemde çoktur ve tamirci sorununuz da yoktur. Ancak yabancı araclarda ayırmaksızın butun hepsınde bu tarz sorun yaşarsınız. Bu nedenle bu konu ile de korkulacak birşey yok.

Yeni alacak arkadaşlara da tavsiyem, alacakları aracın motorunda lpg uygulaması olmaması. Çünku bu motor yapısını bitiren tek şey lpg uyguşlamasıdır. taktırmayın demiyorum, taktıracaksanız da siz taktırın fakat unutmayın taktırdıgınız lpg sistemi, b aracın motoruna sıktıgınız bır kursundur.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ocak 2013; 21:27:27 

macera aramayın bence

2 Mesaj
20 Haziran 2013; 8:24:27 

Bende yedi senedir maxima kullanmaktayım. Aracımızı Bir ay önce satmaya karar verdik, alıcı bulduk kapora aldık ama o gün geldiğinde dayanamayıp parayı iade ettik. Demem o ki arabayı bilene kullanana sıkıntı olmayacak eleştiriler alabilen bi araç fakat konfor, performans ve yakıt olarak hiç üzmedi. forumlarda 45 50 kr gaz yakıyo diyenlere inanmayın arabalarnda sorun felan vardır. benm aracım eksozu patlakken, gaz ayarı bozukken, hava sensörü çalışmazken dahi 40 kr un üstüne çıkmadı. v6 2000 otomatik için net şehir içi 30 max 35 krş yakıt yakar. benm normal kullanımda (ki devirli seri kullanırm ) 32 krş civarı yakıyor. tabi gaz fiyatına göre de değişebiliyor. uzun yolda 20 krş felan yakıyo diyenler var. ben o yakıta hiç inemedim. uzun yola çıkarken arabamız ağzına kadar dolu olur 6 7 kişi binip gideriz bagaj fuldur arkaya bisiklet takarız. araba oturur bi nevi ortalama 120 nin altına inmediğim halde (biara 180 lede gittiğim oldu) yerine göre 26 27 kuruş yaktı. abartısız net yakıtı budur tabi manuel viteslerde bu fiyat bi kaç kuruş düşük olabilir.

938 Mesaj
28 Temmuz 2013; 19:38:32 

quote:

Orijinalden alıntı: mekonizma

Bende yedi senedir maxima kullanmaktayım. Aracımızı Bir ay önce satmaya karar verdik, alıcı bulduk kapora aldık ama o gün geldiğinde dayanamayıp parayı iade ettik. Demem o ki arabayı bilene kullanana sıkıntı olmayacak eleştiriler alabilen bi araç fakat konfor, performans ve yakıt olarak hiç üzmedi. forumlarda 45 50 kr gaz yakıyo diyenlere inanmayın arabalarnda sorun felan vardır. benm aracım eksozu patlakken, gaz ayarı bozukken, hava sensörü çalışmazken dahi 40 kr un üstüne çıkmadı. v6 2000 otomatik için net şehir içi 30 max 35 krş yakıt yakar. benm normal kullanımda (ki devirli seri kullanırm ) 32 krş civarı yakıyor. tabi gaz fiyatına göre de değişebiliyor. uzun yolda 20 krş felan yakıyo diyenler var. ben o yakıta hiç inemedim. uzun yola çıkarken arabamız ağzına kadar dolu olur 6 7 kişi binip gideriz bagaj fuldur arkaya bisiklet takarız. araba oturur bi nevi ortalama 120 nin altına inmediğim halde (biara 180 lede gittiğim oldu) yerine göre 26 27 kuruş yaktı. abartısız net yakıtı budur tabi manuel viteslerde bu fiyat bi kaç kuruş düşük olabilir.

Arabanızın modeli ve km'si ne kadar? Kaça anlaşmıştınız satmak için? Yazmanızın bir sakıncası yoksa tabii.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

“İnsan kolay inanan bir canlıdır. Bir şeylere inanmak zorundadır. İnanmak için iyi bir sebep bulamadığında, elindeki kötü sebeplerle yetinir.”
Bertrand Russell

132 Mesaj
27 Ağustos 2013; 0:21:30 

quote:

Orijinalden alıntı: mekonizma

Hocam aylardır maxıma kullanan bir insan arıyorum forumlarda bizde bundan 6 ay once 1997 maxıma qx aldık. Araba 89bınde. Araba genelde yatmış ve ıkıncı araba olarak kalmış. Masallah bır sıkıntısı yok henuz. Tabı pıyasadan bıraz pahalıya aldık. Landranzo tup takılmış 60bındeyken. Otomatık vıtes. Evdekı ıkıncı araba oldugu kac kr yaktıgını hala ogrenemedık ama memnunuz :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

ASUS M5A97 R2.0 | AMD FX8350 | CoolerMaster Seidon 120M | 2x4GB Corsair Vengeance 1600Mhz CL9 | Sapphire Vapor-X R9 290 | Samsung EVO840 SSD 250GB | Zalman Z5PLUS | HighPower 80Plus Gold 750W Youtube Kanalım: http://www.youtube.com/user/mstyvz91

626 Mesaj
2 Kasım 2013; 1:21:22 

bende de 2 senedir 96 maxima qx se 2.0 v6 24v 140hp var. çift airbag, abs, dijital tam otomatik klima, 6 hoparlör, kumaş mekanik kolotuk.
kendi içinde dolu olmayan araba yaşındaki bir çok arabanın dolusundan daha dolu:)
Yola çıkmadan yoğurt ye suyu iç 200 km yol yap midendekiler ayran olmaz
yakıt tüketiminde uzun yol 22-23 kuruşları gördüm (lpg 2,5tl seviyesinde iken) 140 üzeri gidersen de 27-28 kuruşu geçmiyor. şehir içi de 27-33 kuruş aralığında. bu arada aynı araç spor kullanımda (sürekli 3000-5000rpm aralığında) 40-45 kuruşlara da çıkabiliyor.

Bu araçlardaki yaşayabileceğiniz tek sıkıntı usta/parça sıkıntısıdır. Derli toplu bi araba aldıysanız kolay kolay da problem çıkarmayacaktır. Diğer arabalar gibi ama biraz dağınık olsun da zamanla toplarız demeye kalkmayın sakın! yapamazsınız :)

Maxima'nın kitapçığından ufak bir not;
Çabuk Hızlanma için manuel vites değiştirme süratleri:
Gear change MPH (km/h)
1st to 2nd 15 (24)
2nd to 3rd 25 (40)
3rd to 4th 40 (64)
4th to 5th 45 (72)

Sakin sakin kullanım için:
MPH (km/h)
1st to 2nd 13 (24)
2nd to 3rd 16 (29)
3rd to 4th 27 (48)
4th to 5th 36 (63)

bu aralıkları çok denedim aracın ivmelenmesine ve yakıtına hayran kaldım.

Bilgisayar, Otomasyon ve Elektroniğin ortasında kalmış halde...
http://www.40ikindi.com Kültür Edebiyat Portalı...
HTC EVO 3D
NISSAN MAXIMA QX SE 2000 V6 1996 MANUAL

6 Mesaj
14 Temmuz 2014; 1:50:11 

1375 Mesaj
14 Temmuz 2014; 2:30:56 

Arabanın kozmetiği düzgün duruyor,km çok değil ama motor şanzuman neden yapilmiş?
Ya yetkili servisten yada guvendiğin bir ustadan olur al.
Boya yada değişen içinde çok titizlenme bence,20 yaşında araba neticede.Çok buyuk bir kazasi yoksa alinir.fiyat guzel

GÖZTEPE
2001 Nissan Primera 2.0 HCVT

6 Mesaj
14 Temmuz 2014; 6:11:30 

Eyvallah yasal uyarı

Kısmetse bugün akşam aracı görmeye gidiyorum. İçime sinerse alıcaz İnşallah.
Hakkımızda Hayırlısı.

Bu mesajda bahsedilenler: yasaluyari

3049 Mesaj
16 Eylül 2014; 12:05:21 

Beyler bende bu aracı almak istiyorum açıkçası primera mı bunu karar veremedim yeni evliyiz ve aralık gibi alıcam lpg ile çok yakarmı günlük işine gidicem gidiş dönüş 7 kilometre ayda 1 de uzun yol gidiş dönüş 250 kilometre salin kullanırım yakıt ortalaması nedir bide binenler anlatabilirmi sorunu varsa nelerdir önerirmisiniz?ocağıma incir ağacı dikmez heralde bu arada hepte aracı kullanmıcam senede 10.000 anca yaparım ilk aracımız olucak özeniyoruz biraz ve bütcede çok yok 12-15 arası belki 16

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

568 Mesaj
17 Eylül 2014; 11:46:59 

merhabalar..maxima ile ilgili kafanızda soru işaretleri varsa lütfen Maxima & İnfiniti Kulübümüze buyrunuz

http://forum.donanimhaber.com/m_86413470/tm.htm

NİSSAN MAXİMA KULÜBÜ (NASIL BİR ARAÇ,TEKNİK BİLGİ,SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ)

Dokuz Eylül Üniversitesi - Mekatronik Öğrencisi

845 Mesaj
21 Eylül 2014; 14:25:45 

Ş.dışı 8-9 litre Karışık kullanımda 10-12 litre , yoğun trafik ş.içi 14 litre LPG tüketimi var.(değerler 2.0 v6 otomatik vites için) Basmassan yakıt ekonomik ama V6 nın hızlanmasının tadını aldınmı gelde basma gaza. Neticede Japon arabası hemde markanın en üst modeli parasının son kuruşuna kadar hakediyor. A32 kasası(1995-1999)düzgünve bakımlı olanları 17-20bin aralığında büyük ve heybetli araç sevenlere hitap ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doenitz -- 28 Eylül 2014; 23:49:25 >

Necip Fazıl KISAKÜREK

8 Mesaj
24 Eylül 2014; 22:23:15 

merhabalar ben yeni üye oldum siteye yaklaşık 3yıl maxima kullandım bir yıl önce ınfiniti Q30 aldım her iki aracımdan da memnunum maxima 2.0 manuel şehir içinde lpg litresi 2700 opet 30krş şehir dısı 225 krş yakıyor du ınfiniti q30 3.0 otomatik aynı litre fiyatı ile şehir içi 40 krş sehir dışı 280 krş yakıyor.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Nissan » Nissan Maxima V6 2.0 24 V 1997 - 1999 Hakkında Önerileriniz?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484