Şimdi Ara

Ultrabook'larda alüminyum şasi kıtlığı yaşanabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Intel'in büyük önem verdiği ve pazarda yaygınlaşmasını hedeflediği Ultrabook serisi ultra-ince tasarımlı dizüstü bilgsayarlar için metal kasa kıtlığı yaşanabilir. İnce yapılı oldukları için mukavemeti arttırılmış alüminyum şasi kullanılan ultrabook'larda Foxconn ve Catcher gibi kasa üreticilerinin 2011 için tüm kapasitiyi doldurdukları, gelecek yıla dönük olaraksa kasa tedariğinde sıkıntı yaşanabileceği ve pazarda kıtlık oluşabileceği ifade ediliyor.

Acer Aspire S3, Asus UX serisi, Lenovo IdeaPad U300s ve  Toshiba Portege Z830 tanıtımları yapılan ilk ultrabook modelleri olarak pazardaki yerlerini alırken, HP ve Dell gibi üreticilerin de yakın zamanda kendi ultrabook tasarımlarını sunması bekleniyor. Artan talep doğrultusunda kasa üreticilerinden Catcher, sahip olduğu CNC makinelerinin sayısını yılın ilk yarısında 9000'den 10000'e çıkartırken, benzer şekilde Foxconn'un da 9000 adet CNC makinesine sahip olduğu, yakın gelecekte önemli bir yatırımla sayıyı arttıracağı bildiriliyor.

• Çok iyi haberler bunlar, artık gerçekten "TAŞINABİLİR" Bilgisayarlarımız olcak
  • yeterli performansta olsalar kim neden kalın cihazlar taşımak istesin ki ? önemli olan bu incelik ile beraber performas kaybının çok olmaması. amd nin dahili grafik birimleri intelden daha başarılı ama cpu bakımından ise intel daha önde ama kardeşim bunların herşeyi tam olunca da parası cüzdan boşalttırıyor
  • bu cihazların pazarlamasını lansmanını vs. iyi yaparlarsa mobil pazara girebilirler.fakat 3g sim kart girişini de koymaları gerekir her yerden internete bağlanabilmek için.tabletlerin güçleri kısıtlı ve eğlenceye yönelikler.Fakat ultrabooklar daha performansa yönelik olursa tabletlerin satışlarını biraz da olsa(şimdilik) düşürebilir ve satışlarını artırabilir.iyi pazarlanırsa belki de gelecekte tabletlerin yerini alabilir fakat bunu söylemek için daha çok erken
  • o kadar çok mu satıyormuş bu ultrabooklar??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

o kadar çok mu satıyormuş bu ultrabooklar??

satılması öngörülüyor demek ki.Bence çok satar bunlar.Yıllardır insanların arayıp da bulamadığı incelik hafiflik sağlamlık gelecek.Satış adeti arttıkça fiyatı da düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

o kadar çok mu satıyormuş bu ultrabooklar??

satılması öngörülüyor demek ki.Bence çok satar bunlar.Yıllardır insanların arayıp da bulamadığı incelik hafiflik sağlamlık gelecek.Satış adeti arttıkça fiyatı da düşer

aslına bakarsan keşke bütün notebooklar böyle olsa diyorum.. ama bunların fiyatları henüz hak ettiklerinin çok üstünde.. yaygınlaşması için biraz daha zaman var gibi.. ama üretim artarsa, arz artışı ile fiyatlarda maliyetlerde düşebilir. umarım öngördükleri satışı gerçekleştirirlerde fiyatları bir an önce düşer..

• macbook air e yeni kardeşler :D tek tek baktım en alınası asusunki görünüyor çok ince ve hafif ama fiyatlarını bulamadım fiyatları ne kadar türkiye pazarına girdimi bunlar ? en alınası hangisi olur bunlardan acaba...
  • http://www.engadget.com/photos/asus-ux21-hands-on/#4172825

air ile aynı incelikte 1mm daha kalındır ancak :)
  • 2012 yılı sonunda ultrabooklar laptop piyasasının %40'ına hakim olacak deniyordu intel tarafından, zor görünüyor o zaman bu oranı yakalamak.
  • Metal borsasına girip bol bol alüminyum almak lazım , görünüşe göre altını geçecek.
  • ben anlamıyorum neden hep appleın tasarım kopyalarını yapıyorlar kendileri birşey üretemiyorlarmı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.