Şimdi Ara

Nokia'nın ilk Windows Phone uygulaması yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
6.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia'nın ilk Windows Phone uygulaması yayınlandı

Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone 7 için Mango güncellemesini yayınladıktan sonra gözler Nokia ile yapılan ortaklıktan sonra piyasaya sürülecek modellere odaklanmış durumda. Nokia yeni modeller öncesi ilk Windows Phone uygulamasını Marketplace üzerinden yayınladı. 

Geçtiğimiz hafta yayınlanan Windows Phone 7 uygulaması Top Apps adını taşıyor ve kullanıcılara cihazlarına uygun en iyi uygulamaları bulmalarını sağlıyor. Kullanıcılar buldukları uygulamaları cihazlarına yüklerken yapılan yorumları da izleyebiliyor. Uygulamanın yerel ve global en çok beğenilen listesi de bulunuyor. 

Uygulama ayrıca günlük en çok ilgi gören içerikleri de kullanıcılara sunuyor. Uygulamayı indirmek isteyenler Windows Phone Marketplace üzerinden araçlar ve verimlilik kategorisi altında bulabilirler. 

• nokia şu wp7li cihazları atık çıkarsada baksak wp7 nedir ne değildir
  • microsoft'un verilerine göre türkiye 26.sırada.Bu kadar korsan yazılım kullanan bir ülkeyiz.Bakmayın ülkenin %95i windows ama satın almada dünyada 26.ymışız.Ondan niye Türkçe desteği yok gibi sızlanmamak lazım.Kurunun yanında yaş'larımız da yanıyor.türkçe dil desteği mutlaka gelmeli ben wp7li telefon almayı düşünüyorum.

veriler xbox windows işletim sistemi vsvs'ye göre
  • Turkiyede yuzlerce dolara program satarsan insanlar korsana heralde yonelir donanim alicak parayi zor buluyor insanlarimiz nasil orjinal yazilim kullansinlar korsana destek verdigimi dusunneyin lakin durum bundan ibaret
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul2007

Turkiyede yuzlerce dolara program satarsan insanlar korsana heralde yonelir donanim alicak parayi zor buluyor insanlarimiz nasil orjinal yazilim kullansinlar korsana destek verdigimi dusunneyin lakin durum bundan ibaret

Kesinlikle katılıyorum. Windows 7 Ultimate sordum hemen hemen 500'e yakın bir fiyat söyledi adam. E ben zengin biri değilsem bir yazılım için bu kadar parayı verir miyim? Fiyatlar bu şekilde olursa tabiki insanlar korsana yönelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

quote:

Orijinalden alıntı: istanbul2007Turkiyede yuzlerce dolara program satarsan insanlar korsana heralde yonelir donanim alicak parayi zor buluyor insanlarimiz nasil orjinal yazilim kullansinlar korsana destek verdigimi dusunneyin lakin durum bundan ibaret
    Kesinlikle katılıyorum. Windows 7 Ultimate sordum hemen hemen 500e yakın bir fiyat söyledi adam. E ben zengin biri değilsem bir yazılım için bu kadar parayı verir miyim? Fiyatlar bu şekilde olursa tabiki insanlar korsana yönelir.

yaklaşık 2-3 ay süredir ubuntu(linux) kullanıyorum ve bana ait bilgisayarı kullana bilmek için para ödemek zorunda kalmıyorum. Açık kaynağa destek veren herkese buradan teşekkür ederim.

• Nokianın yaptığı en büyük yanlış microsofttan yönetici transfer etmesi oldu.. Adam gibi vizyon sahibi biri gelmeliydi böylesi bir firmanın başına. adamın işi gücü mobil platformda microsoftu ayağa kaldırmak.. çok yanlış bir strateji izliyor bence nokia. meegoya desteği kesmesi ise bunun kanıtı. o kadar yatırım maliyeti duman oldu.. kim yaptı?
  • quote:

Turkiyede yuzlerce dolara program satarsan insanlar korsana heralde yonelir donanim alicak parayi zor buluyor insanlarimiz nasil orjinal yazilim kullansinlar korsana destek verdigimi dusunneyin lakin durum bundan ibaret

okuduğuma göre türkiyede windows yazılımları daha ucuz

http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=32704020&mpage=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

quote:

Orijinalden alıntı: istanbul2007 Turkiyede yuzlerce dolara program satarsan insanlar korsana heralde yonelir donanim alicak parayi zor buluyor insanlarimiz nasil orjinal yazilim kullansinlar korsana destek verdigimi dusunneyin lakin durum bundan ibaret
    okuduğuma göre türkiyede windows yazılımları daha ucuz http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=32704020&mpage=1

sudan ucuz 3-5 tane al da stok yaparsın

• baya oldu çıkalı donannım haber apple haberlerinden fırsat bulamıyor sanırım...
  • Bu gidişle ilk ve son olacak gibi
  • quote:

binlerce dolar donanıma harcayan millet nedense 3 kuruşluk yazılıma gelince göz yaşı dökmeye başlıyor ,mesele para değil anlayışta..
  • quote:

Orijinalden alıntı: teramit

quote:

Orijinalden alıntı: istanbul2007Turkiyede yuzlerce dolara program satarsan insanlar korsana heralde yonelir donanim alicak parayi zor buluyor insanlarimiz nasil orjinal yazilim kullansinlar korsana destek verdigimi dusunneyin lakin durum bundan ibaret
    binlerce dolar donanıma harcayan millet nedense 3 kuruşluk yazılıma gelince göz yaşı dökmeye başlıyor ,mesele para değil anlayışta..

Hocam donanım gibi elle tutulur maddesel bir şey olmadığı için yazılımı değerli bulmuyorlar ben de anlamıyorum insanları türkiye müslüman ülke hak yemek haram falan sürekli bundan dem vuruluyor ama kullanılan yazılımın %90 nı crack
  • Windows Phone 7 çok kötü ya.
    İçine taktığın hafıza kartını başka hiçbir yerde kullanamıyorsun. Diyelim bir arkadaşın var ve dedi ki şu benim hafıza kartında resim var onlara senin telefonda bakabilir miyiz. Sen de alıp telefona takıp baktın. Artık kart senin oluyor. Çünkü artık o kartı hiç bir yerde çalıştıramıyorsunuz. Böyle salak salak şeyleri var. İsteyen alsın. Zaten Microsoft'tan başka ne beklenirdi ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Windows Phone 7 çok kötü ya.İçine taktığın hafıza kartını başka hiçbir yerde kullanamıyorsun. Diyelim bir arkadaşın var ve dedi ki şu benim hafıza kartında resim var onlara senin telefonda bakabilir miyiz. Sen de alıp telefona takıp baktın. Artık kart senin oluyor. Çünkü artık o kartı hiç bir yerde çalıştıramıyorsunuz. Böyle salak salak şeyleri var. İsteyen alsın. Zaten Microsofttan başka ne beklenirdi ki ?

kendindemisin?Hafıza kartı hiç takılamayan telefonlar var destek gelene kadar buna şükür en azından hafıza miktarı çoğaltılabilir.Üstelik yığın hafıza desteği geldi sanırım mango ile.Yani bu konuda şikayetciysen winphone başlığından önce şikayetlenmen gereken yerler var.Bence winphone eksiklikleri saymazsak en iyi işletim sistemi.Bu kadar stabil olan başka sistem yok sanırım.Özellellikle youtubede htlm5 performansı diğer cihazlara oldukça fark atıyor yani tarayıcısı mükemmel çalışıyor.

Gerçekten win7 ve win8 ile devir atlayan mikrosoft telefonlarda da eskisine göre devir atlamış görünüyor.Gerçekten mikrosoftun bu kıvamı piyasayı süpürür.

• quote:

Windows Phone 7 çok kötü ya.
    İçine taktığın hafıza kartını başka hiçbir yerde kullanamıyorsun. Diyelim bir arkadaşın var ve dedi ki şu benim hafıza kartında resim var onlara senin telefonda bakabilir miyiz. Sen de alıp telefona takıp baktın. Artık kart senin oluyor. Çünkü artık o kartı hiç bir yerde çalıştıramıyorsunuz. Böyle salak salak şeyleri var. İsteyen alsın. Zaten Microsoft'tan başka ne beklenirdi ki ?

tanıtılan hiçbir modelde harici hafıza desteği yok siz hangi cihaza taktınız o kartı merak ettim açıkçası ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis xvier
    tanıtılan hiçbir modelde harici hafıza desteği yok siz hangi cihaza taktınız o kartı merak ettim açıkçası ?

Ben takmadım. Zaten öyle. Phone7 kullanan telefona taktığın hafıza kartını artık başka yerde kullanamıyorsun. Atıyorum kartı yükselteyim de bu kartı da fotoğraf makinasında kullanırım diyemiyorsun...

http://www.max-icep.com/windows-phone-os/windows-phone-7-hafiza-karti-avcisi-424172.html (aradaki kalın yazılı - işaretini silin)

http://www.themt2.net/cep-uygulamalari/windows-phone-7-hafiza-karti-avcisi-t189.html

http://www.python-s60.com/sorunlarcozumlerbilgiler-vb/5933-hafiza-kartinizi-kesinlikle-windows-phone-7-ye-takmayin.html

http://www.ceplab.com/inceleme/windows-phone-7-incelemesi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocK1ng -- 3 Ekim 2011; 1:15:19 >

• windows phone7 uyumlu kartlar çıkacak sorun değil
    Nokia'nın ilk Windows Phone uygulaması yayınlandı
  • Ben kart uyumsuzluğundan bahsetmiyorum. Hadi aldın diyelim 8Gb kartı taktın.
    Sonra 16 takmak istemeyecek misin. Ya da başka birisinin kartını takman gerektiği zaman ne yapacaksın.

16 takarsan bu 8 lik kartı çöpe mi atacaksın ? Çünkü telefonda kullandıktan sonra hiç bir yerde kullanamıyorsun.
    Ne yapacaksın. Fotoğraf makinesine takamayacaksın. Bir şeyde kullanamayacaksın. Bu mu iyi işletim sistemi.
    İnsanları kısıtlamaktan başka bir şey değil bu. Ben Phone7 nin HTML5 ine bir şey demiyorum.
    Sözüm bunun gibi saçmalıklara.

İmzanı çok sevdim bu arada.
  • quote:

Ben kart uyumsuzluğundan bahsetmiyorum. Hadi aldın diyelim 8Gb kartı taktın.
    Sonra 16 takmak istemeyecek misin. Ya da başka birisinin kartını takman gerektiği zaman ne yapacaksın.

16 takarsan bu 8 lik kartı çöpe mi atacaksın ? Çünkü telefonda kullandıktan sonra hiç bir yerde kullanamıyorsun.
    Ne yapacaksın. Fotoğraf makinesine takamayacaksın. Bir şeyde kullanamayacaksın. Bu mu iyi işletim sistemi.
    İnsanları kısıtlamaktan başka bir şey değil bu. Ben Phone7 nin HTML5 ine bir şey demiyorum.
    Sözüm bunun gibi saçmalıklara.

İmzanı çok sevdim bu arada.

bence en önemlisi hafızayı değiştirebilmemi zaten.Ancak bu bir ksıtlama değil.Yani winphone böyle bir işletim sistemi kendi parçası olarak görüyor.Ama ileriki güncellemlerle ve hafıza kartı üreticilerinin desteği ile birlikte bu sorun ortadan kalkabilir.Tabiki tak çıkar olayı olsaydı güzel olurdu.Ama mangolu bir cihazımız yok ki yani tam olarak test edemiyoruz birebir.Ne söylesek havada kalıyor.Hafıza kartı güvenlik açısından otomatikmen (hardresetden sonra görüyor) şifreleniyormuş sanırım.bu yüzden diğer cihazlara takılamıyor.Ancak bence bu ilerde çözülebilecek bir sorun gibi duruyor.Yani illag mi olur legal mi olur ama bir yöntemi bulunur diye düşünüyorum.Mikrosoftun kısıtlama yapması gibi bir durumu olamaz.Yapması beklenemez çünkü karşınında ANDROİD gibi özgür bir işletim sistemi var.Ayrıca iphone gibi hafıza kartı takılamayan telefonlarda var.Hatta jbsiz doğru düzgün dosya bile atamazsın.Yani şimdiden iosdan daha özgür bir işletim sistemi.Asıl merak ettiğim ise winphone 8 Yani mango ile 7.5 olduysa 8.durak çok uzakta olmasa gerek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.