Şimdi Ara

Samsung, bada 3.0 için kolları sıvadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
8.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Son dönemlerde Google'ın mobil işletim sistemi Android'i kullanan akıllı telefonlara ağırlık veren Samsung, aynı zamanda kendi mobil platformu olan Bada'yı göz ardı etmemeye gayret gösteriyor. Kısa süre önce firma yetkilileri tarafından, 2011 yılının dördüncü çeyreğinde, Wave serisi tüm modellerin Bada 2.0 güncellemesi alacağı açıklanmıştı. Lakin akıllı telefonlar arasındaki donanımsal farklılıklardan ötürü bazı modellerin Bada 2.0'ın sunduğu tüm özelliklerden faydalanamayacağının altı çizilmişti.

Şimdi de görünüşe göre Samsung, Bada 3.0 için kolları sıvamış durumda. Bada projesinin başındaki isimlerden Justin Hong, Twitter hesabı aracılığıyla Bada 3.0'ı dizayn etmeye başladıklarını dile getirmiş. Elbette Bada 3.0 ne gibi getirilerinin olacağına dair herhangi bir ipucu verilmiyor. Samsung cephesinde gelişmeler yaşandıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

• Güzel haber.

Umarım arayüz biraz daha geliştirilir özellikle ikonlar geliştirilmeli bence. :)

bide tizen ile birlikte iyi kardeş olurlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 1 Ekim 2011; 20:30:05 >
  • Bakalım ne gibi yenilikler olacak.
    İos gibi olursa tadından yenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 1 Ekim 2011; 20:28:56 >
  • Samsung bu aralar iyi gidiyor,helal olsun adamlara.
  • Tizen OS ile Bada OS birleşimi bekliyorum, umarım gerçek olur
  • Bu aralar donanım, yazılım dört koldan saldırıyor Samsung
    Helal olsun.
  • 2.0 artık resmi olarak açıklansın !!!!
  • once bada 2 yi yayinlasalar ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bada 2.0 tam gelmeden Bada 3.0 ? Samsung aşmış : )
  • Zaten samsungun bugüne kadar bada'ya yeterince özenmemesi büyük hataydı.
  • Bunlar çok iyi haberler ne kadar çeşitlilik o kadar iyi.
  • Bu Bada'lı telefonları diğerlerine nazaran(Android,WP7) daha uygun fiyata satışa koyarlarsa müthiş olur. İşin en güzel yanı işletim sisteminin açık kaynak kodlu olması.(Hatam varsa düzeltin ben öyle biliyorum )
  • Apple kullanıcısı olarak samsung'un atılımlarını beğeniyorum. Bada güzel bence ilerlemesi gereken bir platform. Güzel haberler bekliyoruz samsung beyden:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Max payne 35

Bu Badalı telefonları diğerlerine nazaran(Android,WP7) daha uygun fiyata satışa koyarlarsa müthiş olur. İşin en güzel yanı işletim sisteminin açık kaynak kodlu olması.(Hatam varsa düzeltin ben öyle biliyorum )

aslında badalı telefonlar donanım olarak benzer android telefonlara göre daha ucuz oluyor ama wp7 bilmiyorum
  • quote:

Bu Bada'lı telefonları diğerlerine nazaran(Android,WP7) daha uygun fiyata satışa koyarlarsa müthiş olur. İşin en güzel yanı işletim sisteminin açık kaynak kodlu olması.(Hatam varsa düzeltin ben öyle biliyorum )

Aslında şuan zaten uygun fiyatlı değil mi.En azından Wave 2 için konuşayım,1 ghz işlemci,gelişmiş grafik işlemcisi,480x800 piksel parlak ekranı,testlerde övgüyle bahsedilen kamerasi,metal kasa + gorilla glass ekranı ve fiyatı 700 tl.Android ile gelseydi bu fiyata satılacağını hiç zannetmiyorum;)
    Galaxy Sl ile bariz farkları;
    Sl daha geniş ekrana sahip ama wave daha gelişmiş grafik işlemci kullanıyor.Galaxy Sl 900 civarı Wave 2 ise 700 civarı.Bence Samsung zaten Bada'ya teşvik ediyor bu fiyatla;)

• quote:

Bu Badalı telefonları diğerlerine nazaran(Android,WP7) daha uygun fiyata satışa koyarlarsa müthiş olur. İşin en güzel yanı işletim sisteminin açık kaynak kodlu olması.(Hatam varsa düzeltin ben öyle biliyorum )

açık kaynak kodlu olmasının son kullanıcıya faydası ne oluyor.
  • Bada 2'nin duyurulması an meselesi ve Bada 3 ün gelmesi de bir kaç ay sürecek...Samsung Bada'ya zaten destek veriyor...Bunun için forumlar ve geliştirme platformları ortada...Bu iş yemek yapmaya benzemez bu yüzden bada'nın geliştirilmesi zaman alacaktır...Zaten tam rayına oturunca bu kadar sıkıntı çekmeyecek...Biraz sabır arkadaşlar biraz sabır...Yazılım geliştirme böyle bir iş...
  • bada açık kaynak kodu desteğini şuan vermiyor lakin 2013 ile bu hizmete açıklık getirebilir.
  • badanın önü açık ben size söyleyeyim.
  • Samsung WAVE sahibi olarak şunu diyorum ki BADA'dan bi cacık olmaz arkadaşlar..parası olan iphone yada androidli tlfon alsın,gidipte samsung'a para yatırmayın , sonra pişman oluyosunuz..Benim gibi ilk cıktığından herkes bi hevesle WAVE aldı ama uygulamaların hem yetesizliği+pahalılığı,ekranda zamanla çizgi oluşması yada aşırı ısınma sonucu herkes sattı,Galaksi S aldı yada başka bi tlfona gecti..İnanmayanlar dorumları arastırabilir yada ikinci el telefonculara bu samsunglar neden bu kadar ucuz diyebilir.. saygılarımla
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.