3000€'ya elektirik süpürgesi alırmısımız !!
58 Cevap36460 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4067 Mesaj
8 Ocak 2006; 13:09:20 

http://www.rainbow.com.tr/index1.htm

Arkadaşlar yukarıda bir elektirik süpürgesi var var ve fiyatı 3000€ üzeri. sorum şu bu kadar para bir elektirk süpürgesine neden verilir.
Aranızda bu süpürgeyi alan varmı varsa neden aldığını yada bir tanıdığının neden aldığını yazabilirmi diğerlerinden bu kadar farklı bir fiyata sahip olmasının nedeni nedir .
Mantıksal ve bilimsel düşüncelerinizi bekliyorum.
FARKI NE!!

http://www.elkoser.com/ Beylikdüzü Elektronik Kart Tamiri.

606 Mesaj
8 Ocak 2006; 13:14:43 

özel bir filitre sistemi var..bazıları sağlık nedenlerinden dolayı almak isteyebilir..

.

608 Mesaj
8 Ocak 2006; 13:26:47 

Reklam kokuyor

5469 Mesaj
8 Ocak 2006; 13:26:59 

şimdi burada ismini vermeyeceğim ama çok bilinen yerli bir firmanın da buna benzer sistemi vardı. o firmanın temsilcileri evleri dolaşıp süpürgelerini ballandıra ballandıra anlatıyorlardı. tek rakiplerinin ise ithal rainbow markası olduğunu fakat kendi sistemlerinin hem rainbow dan daha gelişmiş hem de yarı yarıya daha ucuz olduğundan bahsediyorlardı. kullandıkları sistem benim de aklıma yatmıştı. ama ne var ki bu süpürgeyi alıp kullananlardan edindiğim bilgilere göre bu süpürgenin su haznesi o kadar çabuk kirleniyormuş ki, en temiz ortamda bile kullanılsa su iki dakikada çamur haline geliyormuş. sürekli su değiştirmek icap ettiğinden pratik ve kullanışlı bir sistem değilmiş. rainbow da aynı sistem olduğuna göre onda da durum aynı olması lazım.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4067 Mesaj
8 Ocak 2006; 13:42:33 

Üstadım ben Daha ziyade Elektronik Bölümünde bulunurum.Eğer müsait bir zamanda yazdıklarıma bakarsan hakkımda daha çok fikir sahibi olabilirsin. Samimiyetime inan Kesinlikle Reklam yok sadece bir arkadaşım aldı bende "neden" diye merak ederek ve yerininde burası olduğunu düşünerek bu konuyu açtım.Ama fikrine saygılıyım Etik olarak yanlış bir nokta varsa hemen düzeltirm Mantıksal olarak haklı olman yeter.

Saygılar.
Melih

quote:

Orjinalden alıntı: dcocuk

Reklam kokuyor

5469 Mesaj
8 Ocak 2006; 13:46:34 

melih arkadaşımıza katılıyorum. kendisini forumun elektronik bölümünden tanıyorum. reklam amacı olduğunu zannetmiyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

608 Mesaj
8 Ocak 2006; 14:01:56 

Tamam samimiyetinize güveniyorum

Ha kaotika bir ara bizim eve de bir satıcı gelmişti, illa göstercem demiş bizimkiler de içeri almış haberim yok ben bilgisayar başındaydım, bizimkiler anlatıyordu bizim kanepenin üzerinden geçirmişler aleti, çamur gibi su çıkmış nasıl olur dedim git tuvalete döktük bak dediler, gittim baktım simsiyah su, nasıl oldu anlamadım o kadar kir çıkması da mümkün değil

7664 Mesaj
8 Ocak 2006; 14:48:36 

amcam almıştı bu üründen yengem 2 ay kullandı dahada kullanmadı motoru bozuldu 1500 euro istediler resmne çöp oldu gitti

buna bu kadar para verene kadar gidin ikinci el araba alın

Nokia Lumia 920

1001 Mesaj
8 Ocak 2006; 14:51:54 

o kadar para verilmez bi süpürgeye

ne garip şey şu mutluluk
gitti mi gider
çağırsan gelmez
gelse de kalmaz
kalsa da yetmez..

4067 Mesaj
8 Ocak 2006; 15:28:25 

H ani 7 sene garantisi vardı bu kandırmacamı yani neden para istediler.
quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

amcam almıştı bu üründen yengem 2 ay kullandı dahada kullanmadı motoru bozuldu 1500 euro istediler resmne çöp oldu gitti

1259 Mesaj
8 Ocak 2006; 22:57:31 

annem ne yazıkki ihlasın elktrik süpürgesini aldı , ama sadece 1.5 milyar

ama aldıktan 2 hafta sonra bu seferde ihlasın armutlu evlerine katıldılar , o yüzden aynı makineden bir tane daha hediye ettiler

yani suç satanda değil ona o parayı verende

Yıkılıpdur bu cihan sanma ki bizde düzele
Devlet-i çerh-i deni verdi kâmu müptezele
Şimdi ebvab-ı saadetle gezen hep hezele
İşimiz kaldı heman merhamet-i Lem Yezele

1754 Mesaj
9 Ocak 2006; 0:25:19 

Aylık 300 € dan bi moldovyalı hizmetçi tutmak daha iyi olur kanısındayım

Şaka bi yana gerçekten çok para.. bence de bi süpürge için değmez..

7664 Mesaj
9 Ocak 2006; 10:03:13 

quote:

Orjinalden alıntı: melih.yanardağlar

H ani 7 sene garantisi vardı bu kandırmacamı yani neden para istediler.
quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

ben pek bilmiyorum konuyu şimdi firmayıda karalamak istemem ve şuda var bu bahsettiğim olay 1 kaç sene önce. Teknoloji aynı beyler benim elektrik süpürgem fakirin sulu sistem canavar gibi temizliyor hem hepten temiz olması da çok iyi bişi diil insanın vucudu sürekli mikroplarla savaşması lazım hep aşı olacak diilizya biraz da pisliğin içinde olmamız gerek

Nokia Lumia 920

2958 Mesaj
9 Ocak 2006; 13:37:37 

quote:

Orjinalden alıntı: out

Aylık 300 € dan bi moldovyalı hizmetçi tutmak daha iyi olur kanısındayım

404 Mesaj
10 Ocak 2006; 2:52:56 

Bizde var annemin toza alerjisi var ve astımı var
yani tozla temas olunca astımı tutuyor o yuzden aldık cidden guclu bi alet ve inanılmaz temizliyor. Gayet memnunuz bozulsa bidaha alırız diyebilirim.
Cevabım Verilir ;)

Ayrıca süpürge denemez tam olarak havayı fln da temizliyor astımlılar genelde alıyo bu aleti
bi arkadas temizliğinden söz etmiş vakum ozelliği var cidden esyanın rengi değişiyo yaptıktan sonra :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YorumcuQ -- 10 Ocak 2006 2:56:23 >

869 Mesaj
10 Ocak 2006; 3:38:16 

quote:

Orjinalden alıntı: dcocuk

Reklam kokuyor

art niyet

İmzam güzeL değiLdir

Forum_Casusu.Com

6 Mesaj
10 Ocak 2006; 12:33:24 

Arkadaşlar,
Evlerimizde daha ziyade yataklarda, halılarda, perdelerde, koltuklarda yaşayan ve ana besin kaynağı insanların deri döküntüleri olan ve mite adı verilen ve gözle görülemeyen canlılar yaşar ve bu canlıların dışkıları ev tozlarının üzerine yapışarak uçuşurlar ve bunlara karşı alerjisi olan bronşit ve astım hastalarını fazlasıyla rahatsız ederler daha kötüsü (akciğerleri fazlasıyla etkilediklerinden) nefes bile alamaz hale getirirler.
Normal elektrik süpürgelerinde kullanılan toz filtrelerinin gözenekleri bu mite'ların boyutlarından daha büyük olduğu için bu toz filtreleri bu hayvancıkları tutamaz ve dolayısıyla bunlar normal süpürgelerle temizlenemez ama bu rainbow ve ihlas'ın süpürgelerinde çok yüksek vakum gücü (motor 24000 dev/dk) ile makinaya çekilen tozlar ( ve mite'lar) bu suyun içinden geçemezler ve dolayısıyla bu makinaya çekilen her türlü toz. mite, ıvır zıvır bu su da hapsolur. Yukarıdaki bir arkadaşın suyun çamur gibi olmasından kastı budur sanırım.
Yaklaşık bir yıl önce ben de ihlas'dan ( rainbow'dan daha ucuz olduğu için) 1300 YTL vererek bu cihazdan aldım ve evi iki kere bununla temizledikten sonra evimde nefes alabilmeye başladım.
Değer mi değmez mi sorusunun cevabı nefes alabilmekle doğrudan alakalıdır arkadaşlar.

Mite'larla ilgili bir makaleyi ekte bulabilirsiniz.
http://www.ailem.com/te...ibrary/1759.asp?id=7196

resimlerini görmek isterseniz
http://www.the-piedpiper.co.uk/th5i.htm

1 Mesaj
23 Ocak 2006; 20:06:17 

evimizde bizimde var. Hem sağlık hemde eşyaları korumak açısından inanilmaz bir fark yaratıyor. Gerçekten kullanilabilecek makina çok uzun vadeli bir yatırım olup tamamen insanların sağlığını düşünülerek üretilmiş olup pratik kullanımı da geliştirilmiş. Diğer makinalardan farklı, görünce anlarsınız ismi de rainbow fiyatı bu kadar yüksek değil biz promosyonları ile beraber 2.550$dan almıştık.
www.rainbowistanbul.com sitesinden temasa geçerek almıştık.sonuçta temizlik kolaylaştı. Rainbow farklı. Çünki bütün sektorler dahil teknolojiyi incelediğimizde her makinanın rakipleri olmasına rağmen; araştırmalarımızda çok ciddi bir rakibinin olmadığını öğrendik. sadece temizlik sektöründe var olan bu güzel makinayı ailece çok seviyoruz.
Sulu sistem çalışan makinaların orjınalinin Rainbow olduğunu almadan önce diğer firma ürünlerininde tanıtımını gördüğümüz zaman öğrenmiştik. İyi ürünler herzaman taklit edilmeye çalışılmıştır. Bütün bunlara karşı motor gücü ve malzeme kalitesi çok farklıymış. Annem gayet memnun. Zaman içerinde kullandıkça eşyamızın eskimemesi ve temizlik giderlerinin azalmasına sebep olduğundan babam ekonomik olduğunu da söylüyor. Referans olarakta yakınlarımıza tavsiye etmiştik.

384 Mesaj
24 Ocak 2006; 23:01:21 

Bahsettiginiz Supurgeden benim evimde bir tane var. Esimin toza alleriji nedeniyle Bir Avusturya Firmasindan 1400 EURO ya satin almistim.

Supurge teorik olarak mantikli bir calisma sistemi var. Klasik supurgeler temizlik esnasinda icine cektigi havayi cop tobasinin icinden gecirerek sonra disaya atiyor. Dolayisiyla cop torbasindaki bir cok partikulleri beraberinde solunan havaya karistiriyor.

Lakin 3000 Euro dediginiz supurge disariya atilan tozlari suya absorbe ediyor ve son olarak filitreden gecirerek disariya temiz bir hava vermeye calisiyor.

Memnunmunuz derseniz biraz evet biraz hayir. Tozlari absorbe etme ozelligi cok guzel. Lakin Vakum gucu bence cok kotu. Vakum gucunun dusuk olusu yuzeydeki tozlari yakalama yetenegini zayiflatiyor. Ayrica cok pratik degil. Kaba ve hantal bir cihaz. Ama itina ile kullanildiginda basarili sonuclar alinabiliyor.

3000 Euro veya Benim aldigim fiyat 1400 Euro deger mi derseniz; Hayir!

Teknik donanimi bu kadar pahali bir cihaz olmasini gerektireyecek kadar yuksek degil... Ayrica cihazin kontrol unitesi bence cok stabil calismiyor.

Gidilecek Cok Fazla Yolu Olan Kisi Kaybolmustur...

154 Mesaj
24 Ocak 2006; 23:07:32 

ben bu fırmayı cokdan berı bılıyorum yanlız adamların sole bı stratejısı var koymuslar 20 tane kız telefon basına zorla ev hanımlarına kakalamaya calısıyolar senet sıstemı ıle taksıtlerle.... ınan komedı gıbı ....3000 euro bu zamanda bu aclık ve kıtlıkta 500 tl nın yoksulluk sınırı oldugu zamanda bılmıyorum dusundurucu...

dıger yandan bu makınen ozellıgı bıraz karısık olsada sole basıde ındırgenmıs olarak halıda zerre toz bırakmıyo ama abartılcak kadar temızlıyo ucak moturu gıbı.... tek ozellıgı bu... zerre toz bırakmaz halıda dıbıne kadar ıner... nerden bılıyosunuz dersenız sagolsun hanım kızlar epey bı aramıslardı bızıde... ozellıkle pazar gunlerı aradıkları ıcın coguzaman ben muhatap oldum epey bı dostluk kurmustuk en son bı cınnet anı ve bıdaha aramadılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S@NDİEGO® -- 24 Ocak 2006 23:09:37 >

ASUS P4C800 E DELUXE - INTEL 3GHZ@4.1GHZ@THERMALRİGHT XP90 - A-DATA VİTESTA 2X512 DDR566 - HİS X800XT@XT PE - CREATİVE AUDİGY2ZS - 160GB SEAGATE SATA - 120GB SEAGATE SATA - 2x250GB MAXTOR RAİD0 - COOLERMASTER STACKER - TT 480W - AOPEN 300W - SKYSTAR2 DT - LG DVD COMBO - PHİLİPS LİGHTSCRİBE 16X DVDW - ALCATEL SPEETOUCH 510 4P - 19 SAMSUNG SYNCMASTER 957MB - LOGİTECH MX510 - PHİLİPS SBC HC8355 WIRELESS -
"ALLAHIM BENI DOSTLARIMDAN KORU! DÜŞMANLARIMI BEN HALLEDERİM.."

3519 Mesaj
26 Ocak 2006; 17:09:10 

quote:

Orjinalden alıntı: YorumcuQ

Bizde var annemin toza alerjisi var ve astımı var
yani tozla temas olunca astımı tutuyor o yuzden aldık cidden guclu bi alet ve inanılmaz temizliyor. Gayet memnunuz bozulsa bidaha alırız diyebilirim.
Cevabım Verilir ;)

Ayrıca süpürge denemez tam olarak havayı fln da temizliyor astımlılar genelde alıyo bu aleti
bi arkadas temizliğinden söz etmiş vakum ozelliği var cidden esyanın rengi değişiyo yaptıktan sonra :D

benim annem de astım hastası o yüsden 17_Ocak'ın dediğinden almıştık biz de.. ama onun söylediği kadar yüksek değildi fiyatı 600 civarı falandı.

DEAD PiXELS

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Ocak 2006; 20:57:11 

fok gibi param warsa weririm

3 Mesaj
16 Kasım 2009; 10:42:51 

Merhabalar,
1997 ilkbaharında bir adet Rainbow temizlik makinası aldım.
ona elektrik süpürgesi demek yetmiyor.

o gün bugündür çok severek kullandım, ve verdiğim her kuruşa değdi. yine değer, yine alırım.
evde bir kedim ve bir köpeğim var, tüyleri en iyi toparlayan alettir.
evde yerleşik toz kalmamaktadır. ( normal makie ile temizlenen evlerde, dip köşe bucağa kaçan yerleşik tozlar, iki gün sonra yine ortalarda fink atmaya devam ederler )

12,5 senedir bir kaç kullanım hatası ( temizlikçi kadınların bazen özensiz kullanımı ) sonucu bir iki kablo yenileme vs gerekti.

her zaman çok iyi servis aldım,
her zaman herkese tavsiye ettim,
sayemde alanlar da her daim memnun olduklarını belirttiler.

bugün yine bir kablo kopukluğu için telefon numarası ararken forumunuzu gördüm, ve yazmadan edemedim.

12 sene hangi makinanızı kullanırsınız?

eminim minik bir tamirle yine yıllarca kullanacagım.

maddi durumumun biraz daha iyi olduğu ilk fırsatta da yeni versiyonunu alacağım.

4860 Mesaj
16 Kasım 2009; 13:36:47 

Bu İhlas'ın süpürgesinden alt komşumda var.
Makina çalşıtığı zaman sanırsınız uzaya roket fırlatıyorlar.
Bir süpürge nasıl bu kadar ses yaparbilir!
Hayır yani bir de bu alet 800W civarında güce sahip...
Bende 2000W dandik bir süpürge var ses mes yok çok da güzel emiyor, süpürüyor.

Sulu sistemlerde suyun çabuk kirlenme nedeni olarak; havadaki en ufak toz veya kir partiküllerini bile suda hapsetmesinden diye düşünüyorum. Yanlış bilmiyorsam suda hapsetmiyor. Emiş tarafındaki fan çok yüksek devirde döndüğünden fanın kanatçıkları arasından sadece hava temiz hava geçebiliyor. Su ve diğer toz partikülleri bu fanı aşamıyorlar.

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

2726 Mesaj
16 Kasım 2009; 14:05:01 

Bizim arkadaş 4.500 TL'ye rainbow aldı. O gün bu gündür kendisiyle dalga geçiyoruz.

Ubi dubium ibi libertas
-
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/82469/FF8A583369094CFE944A6F3BB86D3C97.jpg

3456 Mesaj
16 Kasım 2009; 14:08:16 

Er ve erbaş bir arkadaş konu hortlatmış.

3836 Mesaj
16 Kasım 2009; 14:24:57 

Arap yağı bol bulmuş..

779 Mesaj
16 Kasım 2009; 14:41:42 

sadece ihlas ve rainbowun bu ürünleri yokki bi çok markanın tozu suya hapseden elektrik süpürgeleri çıktı.Bizde arnica var örneğin gayet güzel.İhlasta vardı çok teferruatlı bir makine.Zamanında pazarlamacının birinin üstün dil dökme teknikleriyle bize kakaladığı bir makine o kadar büyük ve gereksiz aparatları varki...

" YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ !"

Uzaklaştırılmış
16 Kasım 2009; 16:20:16 

3 yıllık konu
neyse paran varsa verilir hatta bizim bi müşteri var adam merkezi sistem kurdurdu, evin belirli yerlerinde delikler var bodrumdada su deposu gibi bir alet istediğin yerden evi temizleyebiliyorsun hem ses yok hem toz yok paran varsa sorun yok

Uzaklaştırılmış
16 Kasım 2009; 16:37:26 

quote:

Orijinalden alıntı: vese

quote:

Orjinalden alıntı: out

Aylık 300 � dan bi moldovyalı hizmetçi tutmak daha iyi olur kanısındayım

Nerden tutabiliriz ben çok titizimdirde o bakımdan şey ettiydim

6128 Mesaj
16 Kasım 2009; 16:52:16 

http://urun.gittigidiyo...Supurge_W0QQidZZ7701367

Burası Bilim-Teknoloji-Kültür-Sanat bölümü ve bu nedenden buranın sakinleri o aleti değil yukardaki adreste verilen hizmetçi-robot-süpürge'yi kullanmayı tercih ediyorlar! Sizinkinin 1/3 fiatına!

Yukardaki, o zamanlar verdiğim link gitmiş, alttaki link kalıcı gibi ama İngilizce!

http://store.irobot.com/home/index.jsp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 20 Mart 2012; 21:38:03 >

GENS UNA SUMUS

Uzaklaştırılmış
16 Kasım 2009; 17:15:45 

quote:

Orijinalden alıntı: neommy

http://urun.gittigidiyo...Supurge_W0QQidZZ7701367

Burası Bilim-Teknoloji-Kültür-Sanat bölümü ve bu nedenden buranın sakinleri o aleti değil yukardaki adreste verilen hizmetçi-robot-süpürge'yi kullanmayı tercih ediyorlar! Sizinkinin 1/3 fiatına!

bildiğin akılllı gır gır bu bizim eve gelse 2dk kafayı yer valla

3 Mesaj
16 Kasım 2009; 18:04:23 

quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Er ve erbaş bir arkadaş konu hortlatmış.

o benim işte! :)

mor yazıyı okursanız konu neden hortladı görürsünüz.
bu arada İhlas maalesef çok kötü bir taklit idi..

tüketici sayfalarında bol bol okursunuz şikayetleri :)

adamlar dil döküp sattı, şimdi tamir ve bakıma ihtiyacı olanlar muhatap kimseyi bulamıyorlar :(

4697 Mesaj
16 Kasım 2009; 19:39:12 

quote:

Orijinalden alıntı: süpürman

3 yıllık konu
neyse paran varsa verilir hatta bizim bi müşteri var adam merkezi sistem kurdurdu, evin belirli yerlerinde delikler var bodrumdada su deposu gibi bir alet istediğin yerden evi temizleyebiliyorsun hem ses yok hem toz yok paran varsa sorun yok

Aynısını evime yaptım ne toz ne ses hiç bir derdim kalmadı
En kaliteli süpürge bile emdiği tozun bir kısmını geri verir bu yüzden tek çözüm merkezi sistemdir.

Uzaklaştırılmış
16 Kasım 2009; 20:05:05 

quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

quote:

3 yıllık konu

En kaliteli süpürge bile emdiği tozun bir kısmını geri verir bu yüzden tek çözüm merkezi sistemdir.

Bunun hakkında bilgi verseniz nasıl bir şey bu

4697 Mesaj
16 Kasım 2009; 21:44:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Dreatlord

quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

quote:

3 yıllık konu

Bunun hakkında bilgi verseniz nasıl bir şey bu

Yaşadığınız alanın dışına yüksek basınçlı bir filtre kurup istediğiniz odalara borularla hat çekiyorsunuz.Odadaki uçların görüntüsü elektrik prizine benzer hangi odayı temileyecekseniz boruyu o odadaki ağıza takın odayı temizleyin.İşiniz bittiği zaman boruyu çıkarın bu kadar.Son derece pratik ve sağlıklı bir sistem ben filtre üreticisiyim normalde bizim ürettiğimiz filtreler çok büyük.Kendime küçük bir sistem yaptım eşimden aldığım dualar cennete gitmem için yeter

1839 Mesaj
18 Kasım 2009; 0:21:44 

suyu filitreyi boşverinde gerçekten sessiz çalışan bi amkine varmı
onu söyleyin

kadınların en büyük zevki pazar sabahı tv izleyen kocalarını uyuz etmek için tv nin yanında vuu vuu makine çalıştırmak
ilerde eşimi bu zevkten mahrum etmek istiyorumda :)

ülkem için devletlülerimizden isteğim tek şey daha çok demokrasi

4697 Mesaj
18 Kasım 2009; 0:35:27 

quote:

Orijinalden alıntı: bahtiyar0011

suyu filitreyi boşverinde gerçekten sessiz çalışan bi amkine varmı
onu söyleyin

kadınların en büyük zevki pazar sabahı tv izleyen kocalarını uyuz etmek için tv nin yanında vuu vuu makine çalıştırmak
ilerde eşimi bu zevkten mahrum etmek istiyorumda :)

Var hocam şimdi markasını hatırlayamadım ama büyük bir elektronik markete giderseniz orada çalıştırıp desibel seviyesini kontrol etme imkanı bulabilirsiniz.

970 Mesaj
19 Kasım 2009; 19:45:14 

Bizde yıllar önce tam hatırlamıyorum ancak 5000tl şu anki karşılığı olabilecek bir fiyata almıştık. Aradan yaklaşık 10 sene belki daha fazla geçmesine rağmen sapa sağlam. Eski modeli bizdeki 10.000 watt gücünde. Yeni modelleri çıktı birkaç sene önce 30.000 watt çekim gücünde imiş.

Şimdi siz düşünün. Pembe renkle yazan kişi gibi maddi durumunuz biraz iyi olursa alın mutlaka.

Dalga geçen arkadaşa da burdan sevgilerimi yolluyorum.

255 Mesaj
6 Şubat 2010; 9:45:57 

quote:

Orijinalden alıntı: spyfox

Bizde yıllar önce tam hatırlamıyorum ancak 5000tl şu anki karşılığı olabilecek bir fiyata almıştık. Aradan yaklaşık 10 sene belki daha fazla geçmesine rağmen sapa sağlam. Eski modeli bizdeki 10.000 watt gücünde. Yeni modelleri çıktı birkaç sene önce 30.000 watt çekim gücünde imiş.

Şimdi siz düşünün. Pembe renkle yazan kişi gibi maddi durumunuz biraz iyi olursa alın mutlaka.

evdeki prizden uzun süre 10kw akım çekemezsiniz , hele yenisi 30kw diyorsunuz mümkünü yok kül eder tesisatı...

2866 Mesaj
6 Şubat 2010; 11:35:45 

Bunu alan aklını yitirmiş ya da temizlik manyağı olmalı

215 Mesaj
3 Temmuz 2011; 9:08:45 

quote:

evdeki prizden uzun süre 10kw akım çekemezsiniz , hele yenisi 30kw diyorsunuz mümkünü yok kül eder tesisatı...

Bu süpürgeden 10 sene önce bizde almıştık, 24 ay felan taksit ödemiştik. 2 sene önce bir aparatı arızalandı, makinede sorun yoktu, belli bir fark ödedik ve yeni modeli ile değişim yaptılar. Fakir bu üründe kullanılan teknolojiyi taklit edip benzer bir makine çıkardı. Fakat buradaki hassasiyetle bir alakası yok. Bu makineler eğer araştırırsanız NASA uzay mekiklerinde kullanılan makinelerle aynı marka. Aynısı demiyorum, çünkü farklı versiyonları var. Örneğin siz suyun çok çabuk kirlendiğini düşünüyorsanız, aynı makineye ticari kullanım için büyük su haznesi takılabiliyor. Neden bu kadar pahalı sorusunun cevabı hassasiyettir. Eğer sizin evde fazla toz olmuyor, sizde tozdan rahatsız olmuyorsanız makineyi almanıza gerek yok. Makineyi kendi kendine bile odada çalıştırsanız havadaki tüm toz partiküllerini elimine ediyor, normal süpürgelerde bez, kağıt vs o kadar büyük deliklerden geçiyor ki hava, siz sadece gözle görülebilen büyük toz,kir parçalarını toplayabiliyorsunuz. Makinenin özellikleri saymakla bitmez ama benim için en önemli özellik bu toz hassasiyetidir.

363 Mesaj
3 Temmuz 2011; 13:26:16 

1. insana pahalı olan birşey üstün görünür heleki bunu parası olup araştırmadan alanlar için 3000 euroyasa 3000 euro olduğu için alınır der
2. belki sistemi daha gelişmiştir
3. marka olduğu için

ben almam süpür gitsin ne uğraşıyon cart curtla 100 tl ye al tak fişe temizliyomu tamm

ArsıZ BeLacTioNeR

4860 Mesaj
3 Temmuz 2011; 16:17:45 

quote:

10.000watt=10kw=13,6beygir(otomobillerde kullanılan güç birimi)
30.000watt=40,8beygir demektir.
Bu da elektrik süpürgesi için imkansız değerlerdir. En azından ev tipi cihazlar için.

Bence sen bir sıfır fazla kullanmışsın; 1000w ile 3000w olacaktır.

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

2807 Mesaj
3 Temmuz 2011; 17:39:35 

quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

Bu da elektrik süpürgesi için imkansız değerlerdir. En azından ev tipi cihazlar için.

Zaten normal süpürgeler 1800-2400 watt oluyor. Bunları bilmiyorum.

2726 Mesaj
3 Temmuz 2011; 17:48:32 

quote:

Orijinalden alıntı: alikuşcu

quote:

Orijinalden alıntı: metalok

quote:

Zaten normal süpürgeler 1800-2400 watt oluyor. Bunları bilmiyorum.

evdeki sigortanız muhtemelen en fazla 32 amperdir. Bu durumda bu sigortanın atmadan saglayabilecegi max guc =220*32= 7000w olur. Tabi bu sırada evde baska hiç bir alet çalışmamalıdır.
Ayrıca tesisatınızda buna uygun yapılmıştır. Bu nedenle, tesisatınızı ve sigortalarınızı degiştirmeden evde kullanabileceginiz guc sınırlıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ubi dubium ibi libertas
-
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/82469/FF8A583369094CFE944A6F3BB86D3C97.jpg

1 Mesaj
20 Temmuz 2011; 14:59:29 

Merhaba
Dün bize rainbowdan tanıtıma geldiler. Tanıtıma başlarken fiyatını öğrenmek istediğimizde 3000 avro olduğunu söylediklerinde refleks olarak hiç tanıtım yapmasanız da olur dedim ama tanıtımı yaptılar tabi. Karşılaştıklarım nedeni ile bu yorumu yazma ihtiyacı hissettim.
Bu tanıtımdan kısaca yaptığım çıkarımları anlatacak olursam aşağıda maddeler halinde sıraladım. Bu çıkarımları nasıl yaptığımı anlatmak için de devam eden bölümde yapılan tanıtımı ve düşüncelerimi yazdım.

- - Günümüzde artık elektrik süpürgeleri rainbowun o ilk çıktığı yıllardaki çekim gücü özelliğini çoktan geçmiş ve bunu 6-7 kat daha ucuza yapar hale gelmiştir.

- - Hepa filtreler eskisi kadar pahalı değildir ve 400-500 tl civarındaki makinelerde kullanılan hepa filtreler rainbowun hepa filtresinin geçirgenlik özelliğine yakın düzeydedir.

- - Kişisel deneyimimle söyleyebilirim ki rainbowun içinden geçen havada diğer makinelerdeki gibi en sondaki hepa filtre sayesinde temiz kalmaktadır. Söylendiği gibi tamamı su haznesi yada separatorde kalmamakta ve filtreye kadar gelmektedir. (Bu noktada bir karşılaştırma yapmak istiyorum kendi kullandığım süpürgenin arkasındaki hepa filtreyi 4 yıldır değiştirmedim ve yıkadığımda akrabamızın hepa filteresinde karşılaştığım kadar bir çamur deryası ile karşılaşmadım. Akrabamızda bu filtreyi nerdeyse 4 yıldır kullandığını belirtmişti.)

- - Bir makineye 3000 avro verene kadar (ki bu makine amerikada üretiliyor ve ne kadar büyük bir karın ülkemizden çıktığını görebilirsiniz) kullandığım makinenin haznesini evi temizlerken bir defa ara verip boşaltarak devam etmeyi yeğlerim. Bu arada bu durum ev çok kirli değilse ve çok geniş değilse oluşmayacaktır.

**Kısacası kesinlikle rainbowa 3000 avro vermeye değmez.

Tanıtıma geçmeden önce rainbow kullanan bir akrabamız ile yaşamış olduğun bir deneyimi anlatmak istiyorum.
Bahsi geçen akrabam benim kuzenin olmakta oluş aynı binada oturuyoruz ve bu sayede onların süpürgelerini deneme imkanı bulabildim. Bir keresinde süpürgelerinin tıkanmış gibi az çektiğini fark ettik. Akrabam zaten filtresinin değiştirteceklerini bakım zamanını geldiğini söyledi. Bende nasıl olsa değiştirecekleri için filtreyi görmek istedim ve onlarında izniyle filtreyi açtık. (Bu arada servis filtreyi sizin açmanızı pek istemiyor galiba gerçeği görmenizi istemediğinden)

İçersindeki hepa filtre kirli gözüküyordu. Kutu üzeriden iki sembol vardı biri sabun gibi temizlik maddelerini kullanmayın diğer ise soğuk su sembolü idi. Bizde soğuk su ile biraz temizleyelim dedik ve içerisinde akam çamur deryasını görünce süpürgenin sahibi akrabamız baya bir şaşırmıştı. Çünkü tanıtıma gelenler rainbow un separator özelliği sayesinde 30.000 ile tüm tozların ve kirlerin ayrıldığını ve içeri geçmediğini belirtmiş ve hatta oran söyleyerek 99.9 oranında geçmiyor demişti. Bize gelen tanıtımda da aynı ifadeleri kullanmışlardı.

Filtrede oluşan bu kir birikimini gördüğüm için tanıtıma gelenleri iyice bir terletmek istedim. Öncelikle dövme fırçası olmadan temizlemesini istedim. Tabi yanlarında getirdikleri bezleri hortuma yerleştirmeyi unutmuyorlar tabi güzel bir şey bu şekilde karşılaştırma yapabilmek. Sonra dövme makinesi ile temizlemelerini istedi. Bu denemeleri yapmadan öncede kendi süpürgem ile halıyı temizlemiştim. Rainbow ile süpürüldüğünde de elbette halıdan lifler çıkmıştı ama halımızın tüylerin dışında toz olabilecek herhangi bir kalıntıya çokça rastladım desem yalan olur. (Bu arada tanıtım yapıldıktan sonra yani halımız bu kuru bir sulu olarak rainbow ile temizlendikten soran tekrar kendi makinamlada bir kere süpürdüm yine bir avuç lif çıktı yani halıyı ne kadar süpürürseniz zaten bir miktar lif çıkıyor hele bir de fırçalı başık varsa zaten iyice yolunuyor diyebilirm her nekadar rainbowdan gelenler bunun tam tersini iddia etsede)

Sonra bizim makineyi görmek istedi. Şimdi burada sadece kullandığı teknolojiyi belirteceğim. Cyclone teknolojisi kullanan hepa filtreli susuz torbasız makinelerden.

Bizim makineyi eline alır almaz içindeki filtreyi göstererek ilk 7 dakika içinde tıkandığını iddia etmeye başladı. Makineyi kendim kullandığım ve her kullanmadan sonra temizlediğim için çekim gücünü ve ne zaman tıkandığını kontrol etme imkanım olmuştur. Altında bulunan toz haznesi dolduktan sonra hazneyi boşaltmazsanız yavaş yavaş tıkanmaya başlıyordu evet ama söylediği gibi 7 dakika içinde değil evin kirlilik durumuna göre yarım saati buluyordu. Bundan sonra hazneyi boşaltmanız büyük oranda gücünü toplamasına yardımcı oluyordu tabi her kullanımdan sonra iç filtreyi su ile temizliyordum. Bunun üzerinde iyice uçtu ve evi temizledikten sonra temizlemeden bir daha süpürdüğümde tıkanmaz mı bakın yani filtre tıkanıyor dedi. Bu arada bahsettiğimiz fitle sadece haznedeki ilk fitle hava çıkışındaki hepa filtre değil.

Süpürgemin arkasındaki hava çıkışı bölümünü nerdeyse 2 yıldır açmamıştım. Tanıtımcı arka kapağı açtı ve bana filtre ile kapağı gösterdi. Sadece içerisinde kir birikebilecek girintili çıkıntılı boşluklarda oluşan zar zor görünen çok ince bir is tabakası dışında bir kirlilik göremedim. Buna rağmen bana bakın dışarı toz atıyor diye delil olarak kullanmaya çalıştığında ben bu kapağı yıllardır açmadım ve bu filtrede 4 yıldır değişmedi dediğimde şöyle bir duraksadı ve filtreye yeniden baktı.

Daha sonra tekrar kendi separator özelliğinin bu tıkanmayı önlediğini söyledi. Bende yaşadığım deneyimi anlatınca savunma olarak bu separator bölümünü temizlemeyi unutursanız görevini yerine getiremeyeceğini belirtti. Şimdi bu size de biraz çelişkili gelmedi mi biz temizlemeyince tıkanmış oluyor da onlar temizlemeyince tıkanmış olmuyor mu? Birde emiş gücünün aslında önemli olmadığını aslında önemli olanın tıkanmaması olduğunu belirtince iyice işkillendim. Hem uçak motoru var diyerek güç gösterisi yapıyorsun hem de önemli değil diyorsun. Bu arada belirtmeliyim kendi süpürgemi alırken güç yanında gerçek emiş güçlerini de kontrol etmiştim ve piyasada cyclone teknolojisini kullanan çoğu makinenin gerçek emiş gücü rainbow’unkinden yüksek yani çok övüp söyledikleri uçak motoru olayı da günümüz teknolojik gelişmeleri ile pek önem arj etmiyor bence. Ayrıca tanıtımda içinde küçük bir jet motoru var demeleri imkansız olduğunu biraz jet motorlerı üzerine araştırma yapınca zaten görebilirsiniz. Gerçekte olan ise makine içindeki teknolojinin jet motorlarında kullanılan bazı bakın tümü demiyorum bazı özelliklerini barındırmasıdır ve bu şekilde söylenmelidir bence.

Neyse asıl hayal kırıklığını ise tüm tanıtımlardan sonra yani halıyı kuru olarak bir kanepelerde kullanılan başlık ile bir dövme aparatı ve birde halı yıkama başlıkları ile yıkadıktan sonra talep ettiğim isteğe verilen cevap ile aldım diyebilirim.

Bahsi geçen hepa filtreyi açıp bana göstermesini ve gerçekten hepa filtreye toz ulaşıp ulaşmadını görmek istediğimde söylediler. Cevap olarak -bunu neden yapayım ki, yeni bir makinenin filtresini neden çıkartayım ki, bunu ancak servis çıkartabilir falan filan. Bunun üzerine bende bana bir tanıtım yapıyorsunuz bende aletin özelliklerini görmek istiyorum ve filtrenin çıkartılması o kadar da zor değil dedim. Bunu üzerine ben filtreyi çıkartırsam bana makineyi alma garantisi veriyor musun demez mi. o zaman o koca 3000 avroluk makinenin gözümde hiç bir değeri kalmamıştı.

Ayrıca sulu sistemler hakkında da kısa bir açıklama yapmak istiyorum.

Hiçbir sulu sistem yada hava temizleme sitemi havadaki tüm tozları alamaz. Kaldı ki biraz düşünecek olursak sulu sistemler aslında söylediklerinden daha az etkili oluğunu görebiliriz. Bir havadaki tozun tamamen suya geçmesi için havadaki tüm toz zerrelerinin suya çarpması gerekir. Kaldı ki süpürgelerde suyu süpürgenin içine çekmeden havayı dışarı atmak için hava girişi ve su arasında belirli bir boşluk bulunmaktadır. Bu boşluk nedeniyle hava suyun içine tam anlamı ile girmez sadece çarpar. Havanın suya çarpması ile suda oluşan çalkalanma ile de bir miktar daha toz suya geçer fakat yine tümü değildir. Geriye kalan tozlar ise varsa çıkış filtresine yoksa odaya giderler. Normal bir su filtreli makine alıp bunların çıkıp bölümlerine bir bez geçirerek tozları görebilirsiniz. Yada varsa elinizdeki rainbowun hepa filtresini çıkartıp bakabilirsiniz.

Bu nedenle kendi kişisel kanaatim en iyi temizleme yöntemi su filtresi, Cyclone ve hepa hepa filtrenin bir arada kullanıldığı sistem olacaktır. Belki ilerde yaparlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a-yasefi -- 20 Temmuz 2011; 15:11:05 >

49 Mesaj
20 Mart 2012; 0:24:42 

rainbow un tek farki attigi havanin temiz olmasiysa bizde dyson aldik gayet guzel cikarttigi hava soludugmuz havadan 150 kat daha temizmiş

4527 Mesaj
20 Mart 2012; 2:30:49 

o parayı vereceğime mightlar yesin beni

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

691 Mesaj
20 Mart 2012; 2:31:07 

Sanırım almazdım..

Açtığın her yaradan, hesap soracak yaradan..

4885 Mesaj
20 Mart 2012; 8:58:58 

Ne konuymuş be kaç defa hortlamış

Yazdıklarınız Sizi Yansıtır...

2904 Mesaj
20 Mart 2012; 14:34:07 

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

o parayı vereceğime mightlar yesin beni

mite

Gel derse fuzuli ki güzellerde vefa var; aldanma ki şair sözü elbette yalandır.
Wireless, Torrent ve RapidShare destekli WDTV ve WDTV Live Hakkında Herşey
| Prison Break | LOST | Spartacus | Leverage | Lie To Me | The Universe | The Mentalist | FlashForward | Wilfred |
Clip+ 4GB (+32GB) | Ultrasone HFI 580

141 Mesaj
20 Mart 2012; 16:50:48 

Annem bugün zikredilen fiyata(tek farkı taksitli olması) almış.Anlata anlata bitiremiyor yanına su temizleme filtresi ,hava nemlendrme cihazıda vermişler.
bilmiyorum iyimi yaptı kötümü ama bu yaştan sonra kesinlikle mükemmel birşey diyor.En yakın arkadaşı 2 senedir kullanıyor ve de inanılmaz memnun.
bilemiyorum ki 300-500 tl liklerde aynı işi görüyormu .6900 tl vermek ne derece mantıklı o da soru işareti .Bilemiyorum .HAyırlı uğurlu olsun.

956 Mesaj
20 Mart 2012; 18:29:32 

Eğer astım ya da allerjik duyarlılığınız yoksa hiç gerek yok bence. İnsanlar oturdukları evleri
yavaş yavaş halıflex,kilim ve halılardan arındırıp parke döşüyor.Parke temizliği içinse bu para
hiç verilmez.15 senedir kullandığım bu ürün, halı temizlemesinde gerçekten başarılı.Ama parke döşemeli
evlerde bu makineye gerek yok.Eğer yine de almak isterseniz Bursa şubesini tercih etmemeniz sizin yararınadır.
Çünkü eski makınamı değiştirip yenisini bana bir anlamda zorla sattılar.Su filtre cihazını promosyon olarak
gönderdik dediler.Halbuki bu promosyonu ben hiç almadım ve görmedim.Anlatması uzun hikaye ama Bursa şubesi
depo çıkışında bir sorun var ve bu sorunu çözmediler.Eskisini verip yenisini almayı iptal ettirdiğim bu
makinaya çuval dolusu para vermek zorunda kaldım.Çünkü bana gönderilmeyen su arıtma cihazını geri vermezsem
1200 dolar vermek zorunda kalacaktım.Mecburen cihazı almak zorunda bıraktırdı Bursa şubesi.
Bu yüzden almak isteyenler başka yerden alsınlar.

Devlet, ekonomik ve siyasal kararlar için dine ihtiyaç duyar mı?

11288 Mesaj
20 Mart 2012; 19:30:11 

Bizim arabayla aynı fiyatta.

"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir." - Nikola Tesla

"Para" ile "İman" Ters Orantılıdır...

Katılım zamanı: 7 Aralık 2005

1842 Mesaj
20 Mart 2012; 22:29:12 

Kesinlikle almam

F.C. INTERNAZIONALE MILANO 1908

●1 Handanoviç| ●2 Jonathan | ●4 Zanetti (c) |●5 Jesus | ●6 Andreolli | ●7 Belfodil | ●8 Palacio | ●9 Icardi | ●10 Kovaçiç | ●11 Ricky | ●12 Castellazi | ●13 Guarin | ●14 Campagnaro | ●16 Mudingayi | ●17 Kuzmanoviç | ●19 Cambiasso | ●20 Obi | ●22 Milito | ●23 Ranocchia | ●25 Samuel | ●26 Chivu | ●30 Carrizzo | ●31 Pereira | ●33 Mbaye | ●55 Nagatomo |

●Forumdaki Inter'lilerin Buluşma Noktası -> Tıkla

7494 Mesaj
20 Mart 2012; 22:46:24 

7000 lira verilecek şey değil.

514 Mesaj
25 Mart 2012; 1:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: kaotika

şimdi burada ismini vermeyeceğim ama çok bilinen yerli bir firmanın da buna benzer sistemi vardı. o firmanın temsilcileri evleri dolaşıp süpürgelerini ballandıra ballandıra anlatıyorlardı. tek rakiplerinin ise ithal rainbow markası olduğunu fakat kendi sistemlerinin hem rainbow dan daha gelişmiş hem de yarı yarıya daha ucuz olduğundan bahsediyorlardı. kullandıkları sistem benim de aklıma yatmıştı. ama ne var ki bu süpürgeyi alıp kullananlardan edindiğim bilgilere göre bu süpürgenin su haznesi o kadar çabuk kirleniyormuş ki, en temiz ortamda bile kullanılsa su iki dakikada çamur haline geliyormuş. sürekli su değiştirmek icap ettiğinden pratik ve kullanışlı bir sistem değilmiş. rainbow da aynı sistem olduğuna göre onda da durum aynı olması lazım.

zaten su nekadar çabuk kirlenirse odar iyi tozu kiri filtreliyor demektir.

2464 Mesaj
8 Nisan 2012; 0:52:50 

quote:

Orijinalden alıntı: zakazuka

quote:

Orijinalden alıntı: kaotika

zaten su nekadar çabuk kirlenirse odar iyi tozu kiri filtreliyor demektir.

+1