Şimdi Ara

Alpenföhn yeni işlemci soğutucusu K2'yi satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Alpenföhn yüksek performanslı işlemciler için hazırladığı K2 isimli yeni soğutucusunu satışa sundu. 143 x 154 x 160 mm boyutlarında ve 1415 gram ağırlığında olan dev soğutucuda Alüminyum yaprakların oluşturduğu iki adet kule bulunuyor. Bakır tabana, 6mm kalınlığında 8 adet bakır ısı borusuna sahip soğutucu PWM kontrollü iki fan ile geliyor.

Wing Boost serisi fanlardan 120mm çapında olan model, 500-1500 devir/dakika hızında çalışıyor ve çalışma hızına göre en yüksek 24.8 dbA gürültü yaratıyor. Soğutucu üzerindeki diğer fan ise 140mm çapında. 300-1100 devir/dakika hızlarında çalışan bu fan, çalışma hızına bağlı olarak 10-19.4 dBA gürültü yaratıyor.

Intel LGA 775/1155/1156/1366  ve AMD Soket AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 işlemcileriyle kullanılabilen Alpenföhn K2'nin Avrupa satış fiyatı 74.90 Avro.

• direk boru teması yok yaramaz .......
  • OHANNESBURGERİNGER BU NE
  • ve tanrı cpu cooler yaratı
  • Alpenföhn bu işin b..kunu çıkardı 1.5 kilo yu anakarta takıcam ve yatakta rahat uyuyacağım!...hiç sanmıyorum
    3 ayda anakartı yamultur 600/700 gramlık lar bile yamultuyorki bu kırar bile
    bu alet benim moda olurmu? on numara olur fakat standart pc kasalarına ağırlığı fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: fduz

Alpenföhn bu işin b..kunu çıkardı 1.5 kilo yu anakarta takıcam ve yatakta rahat uyuyacağım!...hiç sanmıyorum 3 ayda anakartı yamultur 600/700 gramlık lar bile yamultuyorki bu kırar bile bu alet benim moda olurmu? on numara olur fakat standart pc kasalarına ağırlığı fazla

kasayı hareket etirmeye korkarım
  • Ne soğutmayı planlıyorlarsa artık
  • artık işlemci soğutma işinde kaba kuvvetten ziyade teknolojiyi ilerletmek yeni çözümler sunmak gerekiyor. 1.5 kg lık bir soğutucunun montajının sağlıklı olacağını düşünmüyorum
  • 1.5 kg derken ana kartı yerinden söküp yere düşerken ekran kartını parçalayabilir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaköy_soğancısı -- 30 Eylül 2011; 23:09:45 >
  • kasayı yan tutmak daha faydalı olur bunu kulanacaksan kasayı dik tutmaya korkarım
  • kasayı yan yatır diye boşuna demedik!
  • yada kasanın tabanında kriş alıcaksın sogutucuya :D
  • :D :D
  • http://donanim.thgtr.com/haber/donanim/1000-kat-daha-hizli-calisan-islemciler-mi-geliyor

Valla yakında cpular ısınmıyacağı için bunların ömrü dolmak üzere vede yeni çıkan yada çıkacak işlemcilerin...
  • Thermalright Silver Arrow'dan daha iyi soğutabilecekmi acaba.
  • tmm diyelim çelik halatlarla ağırlığı anakrta vermeden tuttursak nereye girecek o metal yığını az kullanışlı yapsalar ii olacak kasa içine kasa sokmak gibi bişey olur kasaya sokmak birde hava sirkülasyonu yapacak yer kalmaz heralde daha kasada...
  • hocam am3 soketle fm1 soket aynı degilmi yani uyumlu deglmi fm1 soketli bir işlemci alan am2/am3 sogutucusunu takamıcakmı sanki komik bir olay olmuş. ve neyi sogutacaklarsa. agırlıga zaten diyecek birşey yok.
  • Gerçekten çok agirmis ben Cooler MAster Hyper 212 Plus'ı monte ederken korkmuştum anakartı yanlatacağım diye. Bunu hiç gözüm kesmezdi herhalde.

quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

http://donanim.thgtr.com/haber/donanim/1000-kat-daha-hizli-calisan-islemciler-mi-geliyorValla yakında cpular ısınmıyacağı için bunların ömrü dolmak üzere vede yeni çıkan yada çıkacak işlemcilerin...

Bu tarz haberler yıllardır yapılıyor. İlk duyduğumda (10 yıl kadar önce) ben de vay be demiştim ve işlemci fanım iki parmak kalınlığındaydı. Ekran kartımda ise minicik bir fan vardı. Şimdi geldiğimiz durumu ise herkes biliyor. Rekabet yüzünden soba gibi parçalar üretiyorlar.

• noktua D-14 çakması bir soğutucu daha..
  • Çok iyi görünüyor bu soğutucu iş yapar muhtemelen bu yapıya benzer yapıda soğutucular çıkacaktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.