- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Fernando Muslera Dünyanın En İyi 6. Kalecisi [ANA KONUSU]
120 Cevap15575 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Eylül 2011; 21:37:08 

Galatasaray'ın profesyonel kalecisi "Néstor Fernando Muslera Micol", 'Dünyanın En İyi Kalecileri' sıralamasında 7.likten 6.lığa yükselmiştir Bu gururu siz Galatasaraylı arkadaşlarımla paylaşmak istedim. IFFHS'nin yeni listesi elime geçer geçmez bu konuda paylaşacağım

372 Mesaj

[1 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

30 Eylül 2011; 21:41:58 

Musleradan 41616519841561684 kat iyi kaleci Volkan kaçıncı acep

......Taçsız Kral/Metin Oktay/Tek Aşkıydı Galatasaray/Senin Gibi Cimbomluyu/Unuturmu Bu Taraftar......

4856 Mesaj
30 Eylül 2011; 21:44:59 

gurur patlaması

Sarıyla Kırmızıyla Alnımızın AKIYLA!

GrandeTerim

3931 Mesaj
30 Eylül 2011; 21:49:58 

Şu iiiffffhhsshhsshsh yaptığı araştırmalara güvenmiyorum hiç.

2578 Mesaj

[30 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

30 Eylül 2011; 21:53:51 

Gold Premium var bende,2x gurur point alıyorum

227 Mesaj
30 Eylül 2011; 22:15:38 

Şimdi gelip iki maçta yaptığı hataları koyup '' Ehehhehüehüeh bu mu lan iyi kaleci '' diyenler olacaktır.

No Rest is Worth Anything Except the Rest That is Earned

124 Mesaj
30 Eylül 2011; 22:27:32 

Volkan daha iyi ehehehehehüehe

2481 Mesaj
30 Eylül 2011; 22:36:50 

Zaten çok iyi kaleci biliyoruz ama bu iffhs'yi geçin ya

Psn: Galifianakiss

2981 Mesaj
30 Eylül 2011; 22:40:40 

Birazdan Fener'liler gelir, Volkan daha iyi derler...

Mes que un club

PSN : Pato-V

Klavyemde bazi türkçe karakterler yok.

Uzaklaştırılmış
30 Eylül 2011; 22:44:28 

Bu listede bizim takımlar Real'i falan geçiyordu.

Volkanla kıyaslamıyoruz zaten.

1067 Mesaj
30 Eylül 2011; 22:59:40 

quote:

Orijinalden alıntı: solidfb

Bosver hocam. Onlar Sabrinin Gökhan Gönülden daha iyi olduğunu soylerler. Gidipte Volkanın iyi olduğunu soylersek küfür yeriz :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Tanrının sevgisinden en çok bahsedenler, tarih boyunca insan özgürlüğüne ve mutluluğuna en derin nefreti gösterdi. - E. Haldeman-Juliu

Breaking Bad. The Walking Dead. Arrow. Prison Break. Spartacus 1-2-3. Merlin. Lost.The Mentalist.Unsere Mütter , unsere Vater

5268 Mesaj
30 Eylül 2011; 23:00:09 

...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

3841 Mesaj
30 Eylül 2011; 23:00:12 

aşırı abartıyoruz ne yazık ki muslera yı
tamam çok iyi kaleci ama ilk 10 a zor girer
tırt listelerin linklerini verip kendimizi kandırmayalım
alabileceğimiz en iyi kaleciyi aldık orası ayrı

1584 Mesaj
30 Eylül 2011; 23:00:55 

2 kaleci de çok kaliteli. İkisi de takımına çok faydalı oluyor ve olacak. Nedir bu sidik yarıştırma çabası anlamadım.

ve elbette ki, sevgilim, elbet,dolaşacaktır elini kolunu sallaya sallaya,dolaşacaktır en şanlı elbisesiyle : işçi tulumuyla bu güzelim memlekette hürriyet. nazım hikmet ran

Uzaklaştırılmış
30 Eylül 2011; 23:00:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Lanquaté

Bosver hocam. Onlar Sabrinin Gökhan Gönülden daha iyi olduğunu soylerler. Gidipte Volkanın iyi olduğunu soylersek küfür yeriz :D

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar derler. Şuan için tartışmaya açık değil bence....

Uzaklaştırılmış
30 Eylül 2011; 23:02:48 

Volkan Muslera'dan çok daha tecrübeli,atletik,fiziği kuvvetli,ikisini karşılaştırmak çok yanlış,kaldı ki bu ifhs falan kafasına göre bir liste yapıyor,yani ben odkdjo diye bir site açıp liste yapsam onada itiraz edecekmisiniz ? Muslera geldiğinden beri yaptığı hataları Aykut yapsa yerden yere vurmuştunuz

Buffon - Cech - Casillas - Volkan - Hart - Valdez - De Gea - Asenjo - Abbiati - Lloris gibi üst düzey tecrübeye veya yeteneğe sahip kaleciler varken musleranın esamesi okunmaz

Ben Muslera'nın iyi bir transfer olduğuna inanmıyorum,şimdi gelip ''yeaa abii adammm penaltı kurtardı eheh'' yazacaksınız,2-3 ay sonra görelim diyorum

13284 Mesaj
30 Eylül 2011; 23:08:22 

muslera nın topu oyuna sokuş yönü ve refleksleri baya iyi ama halen pişmesi gerek ... volkan gibi kalecilerin ise kumaşı belli pişip yansalarda seviye değişmez :)

Rock Müziğin Ruhu Okşayan Coşkusu, Yolların Hakimi AOR*Melodic Hard Rock

4951 Mesaj
30 Eylül 2011; 23:17:19 

quote:

Bırakın da UEFA ile Madrid'i yendimiz zaman aldığımız Süper Kupa ile geçelim.

Uzaklaştırılmış
30 Eylül 2011; 23:23:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Bırakın da UEFA ile Madrid'i yendimiz zaman aldığımız Süper Kupa ile geçelim.

Yok geçen sene Beşiktaş geçmişti. Real olmasa da çok iyi takımlar.

Çok garip onların sıralamaları. Çok ciddiye alınacak bir durum değil bence.

4951 Mesaj
30 Eylül 2011; 23:28:37 

quote:

Yok geçen sene Beşiktaş geçmişti. Real olmasa da çok iyi takımlar.

Çok garip onların sıralamaları. Çok ciddiye alınacak bir durum değil bence.

Onu bilmiyordum, sıralama kritleri farklı ve tabi dönemsel başarıları iyi olan takımlar zirveye yakın sıralarda olabiliyor bazen.

Bence biz burda ismine bakıp yanlıyoruz, en iyi takımları başarılara ve bizim bilmediğimiz bazı kritelere göre belirliyorlar, o yüzden adına bakıp da bu nasıl en iyilerde olur, bu takım niye en iyilerde yok dememeliyiz bence.

1643 Mesaj
30 Eylül 2011; 23:42:20 

Muslera kağıt üzerindeki şeylerle bile kalitesini belli eden bir kaleci.
Lazio'da Uruguay'daki başarıları da belli.
Galatasaray'la ilk birkaç maçında da klası hakkında küçük detay parçacıkları bize, iyi süzebilen anlayacaktır.

Dünya futbolunun son 5 yılda yetiştirdiği en iyi 10 kaleci arasında olduğu kesin ama genel olarak tecrübeli birçok kaleci de olduğu için 20'ye 30'a falan girer.

Son maçlarda çuvalladı diye hemen yüklenirler şimdi. Düşene bi tane de siz tepin ne diyelim...

gifootball.blogspot.com En iyi liglerin golleri ve muhteşem hareketlerine ait haftalık futbol gifleri

696 Mesaj
30 Eylül 2011; 23:57:16 

bizim defansın yanında oynamak kolay bir iş değil maşallah nerdeyse hepsi yürüyen birer bomba ama muslera bence başarılı olacaktır genç bir kaleci en büyük artısı kendisini geliştirecek olması

buarada volkan yazılarını görüyorum güldürmeyin beni son 2 yıldır ciddi bir form tuttu diye bukadar abartmaya gerek yok ,öncesini bilmesek neysede

iyi aileler iyi çocuklar yapar--iyi çocukları kötü kurtlar kapar
iyi çocuklar iyi okur -- okur okur adam olur-- okur okur müdür olur -- sistem budur

2721 Mesaj
1 Ekim 2011; 0:37:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Lanquaté

gökhan gönül'ü maicon ile kıyaslayan adamlar bize laf atar olmuş

utanmadan birde akılları sıra uefa kupası ve süper kupa ile dalga geçiyorlar. yok ya yeryüzünde böyle başka 1 tane oluşum yok...

Uzaklaştırılmış
1 Ekim 2011; 0:48:27 

Gökhan ile Maicon'u kıyaslıyoruz arkadaş bu kadar küçümsemeyin oyuncularımızı.

Arda ile Messi abartı ama Avrupa'da adı daha çok duyulmuş Reyesle kıyaslarız. Reyes'ten de iyi bence.

Muslera iyi kaleci. Ama bana göre Volkan 1 seviye yukarda.

2047 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Eleasar
1 Ekim 2011; 0:55:18 

Muslera'ya kadar bir sürü kaleci sayarım. Volkan daha iyidir ondan.

Uzaklaştırılmış
1 Ekim 2011; 1:16:07 

quote:

Orijinalden alıntı: canerer

bizim defansın yanında oynamak kolay bir iş değil maşallah nerdeyse hepsi yürüyen birer bomba ama muslera bence başarılı olacaktır genç bir kaleci en büyük artısı kendisini geliştirecek olması

buarada volkan yazılarını görüyorum güldürmeyin beni son 2 yıldır ciddi bir form tuttu diye bukadar abartmaya gerek yok ,öncesini bilmesek neysede

2 sene değil 4 Senedir formunun zirvesinde,Zaten daha önce yaşadığı basit hatalar,yediği komik goller onu Zirveye çıkardı
Dahada gelişiyor,gelişecek,kaleciler yıllandıkça güzelleşiyor,imkansız denilen topları çıkarıyor,duruşu,verdiği güveni artıyor

Bana göre Hasagiç,Karcemarskas gibi kaleciler Muslera'dan çok daha iyi şu an,bu adamlar inanılmaz tecrübeli,yetenekli
fakat Muslera genç,hepsini geçebilir,geçemeyebilirde

Fakat 2-3 hata yaptı diye kötü kaleci demek ne kadar yanlışsa,2 penaltı kurtarınca mükemmel kaleci yapmakta o kadar yanlış
Uruguay'lı sporcular genelde disiplinli oluyor,eğer Luganodaki disiplin ve istikrarın yarısı Muslera'da varsa birgün hakkatan kalesinde güven veren iyi bir kaleci olabilir,ben henüz o yeteneği güveni kesinlikle kendisinde görmüyorum,görene saygı duyuyorum o ayrı,biz Volkanla çok mutluyuz heleki şu son 4-5 senede (kendisi 10 yıldır Fenerbahçe'de), sabrın sonu selamet..

1163 Mesaj
1 Ekim 2011; 1:16:26 

IFFHS nin açılımı Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu dur.

Daha önce de yazmıştım.

Futbolcuların sahada gösterdiği performansa göre her sene belli dönemlerde yapılan oylamalar ile o liste hazırlanır. Mesela 2010 senesinde Muslera IFFHS sıralamasında 7. sırada. Buffon ise 9.sırada.
Bu Muslera Buffon dan iyi demek değildir. Oy kullanan kişiler için Muslera, Buffon a oranla, o sene oynadığı maçlarda daha iyi performans göstermiş anlamına gelir.

898 Mesaj
1 Ekim 2011; 1:19:15 

Volkan uzun zamandır burada oynuyor. Bunun (+) yanı olarak ülke futbolunu, hakemleri, takımları, oyuncuları, taraftarı, taraftar tepkisini, medyayı iyi biliyor. Falanca takımın filanca forvetinin ne yapacağını az çok kestirir. Keza hakemin bir pozisyonda ne karar vereceğini de. Hata yapsa taraftarın tepkisini, medyanın ne yazıp çizeceğini bilir. Bunlara ek olarak 29-30 yaşındadır, tecrübelidir. Ara sıra enteresan goller yese de ne yapacağını iyi bilir. Genelde önünde iyi stoperler oynamıştır, oynamaya devam eder. Bu açıdan da şanslıdır.

Muslera ise yeni geldi. Yukarıda saydığım hakem, takım, oyuncu, medya vs. henüz bilmez. Bunlar ufak detay gibi dursa da önemlidir. Volkan'a göre yaş anlamında -25 yaşında- tecrübesiz olsa da, Volkan'ın o yaşlardaki performansına göre çok iyidir. Ayaklarına hakimdir, iyi oyun kurar. Sağlam reflekslere sahiptir, iyi yer tutar. Esas sıkıntısı ise önünde oynayan stoperler. Biri matmazel kılıklı, dokunsan ağlayacak; diğeri bam güm top şişirmekten başka hiçbir halta yaramaz.

Kısaca biri falanca yönden iyiyken, diğeri filanca yönden iyi. Biri 29-30 yaşındadır, 'olmuş' kalecidir, yine de hata yapar, diğeri 25 yaşındadır, 'olacak' kalecidir, hata yapar.

Ancak her durumda şu kıyas muhabbeti boş, anlamsız kalıyor.

5128 Mesaj
1 Ekim 2011; 1:28:42 

ben halen muslera'nın bir numarasını görmedim gs maçlarında.

Uzaklaştırılmış
1 Ekim 2011; 2:03:24 

Volkan öncesinde de süper kaleciydi. 3 maç yakıyordu 10 maç kurtarıyordu takımı.

Şimdi o hataları azaldı. Ha gene yapabilir. Ama o zamanlar da süper kaleciydi.

696 Mesaj
1 Ekim 2011; 2:04:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Jesus.

2 sene değil 4 Senedir formunun zirvesinde,Zaten daha önce yaşadığı basit hatalar,yediği komik goller onu Zirveye çıkardı
Dahada gelişiyor,gelişecek,kaleciler yıllandıkça güzelleşiyor,imkansız denilen topları çıkarıyor,duruşu,verdiği güveni artıyor

Bana göre Hasagiç,Karcemarskas gibi kaleciler Muslera'dan çok daha iyi şu an,bu adamlar inanılmaz tecrübeli,yetenekli
fakat Muslera genç,hepsini geçebilir,geçemeyebilirde

Fakat 2-3 hata yaptı diye kötü kaleci demek ne kadar yanlışsa,2 penaltı kurtarınca mükemmel kaleci yapmakta o kadar yanlış
Uruguay'lı sporcular genelde disiplinli oluyor,eğer Luganodaki disiplin ve istikrarın yarısı Muslera'da varsa birgün hakkatan kalesinde güven veren iyi bir kaleci olabilir,ben henüz o yeteneği güveni kesinlikle kendisinde görmüyorum,görene saygı duyuyorum o ayrı,biz Volkanla çok mutluyuz heleki şu son 4-5 senede (kendisi 10 yıldır Fenerbahçe'de), sabrın sonu selamet..

yazınıza kısmende olsa katılıyorum sabırlı olmak konusunda haklısınız maalesefki gerekli kişilere gerekli sabrı gösteremiyoruz Monragondan sonra hiçbir kaleciye gerekli sabrı gösteremedik,buna canlı örenek volkan uzun yıllar boyunca saç baş yoldurtmasına rağmen tahammül edip bu zamana ve bu performansa gelmesini sağladınız..
volkan(30)-hasagiç(31)-Karcemarskas(28) ; tecrübe+ligimizi iyi bilmeleri+taraftar ve medya hakkında gerekli tecrübeleri olması enbüyük atıları olduğu inkar edilemezde benim anlamadığım daha gs formasıyla 3 maç yapmamış bir kaleciyi neden hemen başkalarıyla kıyaslama çabasına girildiği daha adam bari sezonun yarısına gelsin...(genel olarak söylüyorum)
Yukardada yazdığım gibi Muslera Volkanın 25 yaşındaki performansından daha başarılı(milli takımı baz alırsak),eğerki defans hattımız önceki yıllara oranla biraz daha dikkatli olursa Muslera başarılı olacaktır
Lugano konusuna gelicek olursak umarım yediği kartlar bakımından benzerlik olmaz yoksa istikrar konusunda hakılısınz

iyi aileler iyi çocuklar yapar--iyi çocukları kötü kurtlar kapar
iyi çocuklar iyi okur -- okur okur adam olur-- okur okur müdür olur -- sistem budur

1296 Mesaj
1 Ekim 2011; 2:12:28 

en iyi 6.sı musleraysa 5.si volkandır.

M.K.A

7254 Mesaj
1 Ekim 2011; 2:15:23 

Adam geldi 2 maç oynadı sakin olun beyler . Ha iyi veya kötümü derseniz iyi kaleci Resmen Milli takımına kupayı aldırdı kurtarışlarıyla.

PS4
Oyunlar: Grand Theft Auto V Middle-earth: Shadow of MordorDestinyFifa 15Diablo III: Ultimate Evil EditionSniper Elite V3İnjustice Gods Among Us
PSN: bluefox557
Steam: Dugo Dayı

2035 Mesaj
1 Ekim 2011; 2:19:52 

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

Çaktırma eğlen işte,oleyyy lalalala lay lay saldır musleraaaa

Uzaklaştırılmış
1 Ekim 2011; 2:26:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Mat_Cuborn

Çaktırma eğlen işte,oleyyy lalalala lay lay saldır musleraaaa

volkanı ben 2 şekilde değerlendiriyorum bi satın alınmış takımlara karşı bi satın alınmamış takımlara karşı gerçi 2 türlü de muslera daha iyi

1265 Mesaj
1 Ekim 2011; 2:28:37 

Biri 25'ine Haziran'da girdi, bir diğeri Ekim'de 30..

Dağılın.

5128 Mesaj
1 Ekim 2011; 3:08:31 

galatasaray da bir kaleci vardı,bir kayseri maçında mükemmel bir top çıkarmıştı,kendini kaleye doğru atarak bir kurtarış yapmıştı,
ya de santis di yada bir önceki,o çok iyi kaleciydi.leo franco ve mondragon değildi,yabancıydı.

15790 Mesaj
1 Ekim 2011; 3:18:08 

quote:

galatasaray da bir kaleci vardı,bir kayseri maçında mükemmel bir top çıkarmıştı,kendini kaleye doğru atarak bir kurtarış yapmıştı,
ya de santis di yada bir önceki,o çok iyi kaleciydi.leo franco ve mondragon değildi,yabancıydı.

de santcis olması lazım onun.

Muslera geldiğinden beri yakıyor takımı. Böyle devam ederse işimiz zor. Aykut iyidir

2138 Mesaj
1 Ekim 2011; 8:29:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ir0nfist~

volkanı ben 2 şekilde değerlendiriyorum bi satın alınmış takımlara karşı bi satın alınmamış takımlara karşı gerçi 2 türlü de muslera daha iyi

Gs ve digerleri Olarak degerlendirirsek de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Satılık Kutulu Adobe Premiere Pro CS5

1643 Mesaj
1 Ekim 2011; 8:33:10 

quote:

ben gördüm. görebilene. adam yeteneği hakkında küçük detaylar bırakıyor sahada onları görebilmek lazım. bazı hareketleri var her kaleci yapamaz onları. yüzde yüz forma girdiğinde bu kurtarışları daha sık ve sağlam yapacaktır.

takıma geldiği gün "önündeki defans adamın kariyerini bitirmezse iyi..." demiştim, galiba bitirmeye başlamış, yazık... Gökhan Zan'dan falan da Allah razı olsun

gifootball.blogspot.com En iyi liglerin golleri ve muhteşem hareketlerine ait haftalık futbol gifleri

1758 Mesaj
1 Ekim 2011; 8:36:42 

quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Onu bilmiyordum, sıralama kritleri farklı ve tabi dönemsel başarıları iyi olan takımlar zirveye yakın sıralarda olabiliyor bazen.

Bence biz burda ismine bakıp yanlıyoruz, en iyi takımları başarılara ve bizim bilmediğimiz bazı kritelere göre belirliyorlar, o yüzden adına bakıp da bu nasıl en iyilerde olur, bu takım niye en iyilerde yok dememeliyiz bence.

aylık başarıya göre yapıyolar diye biliyorum ben.skibbeyle çeyrek final oynadığımız dönem Galatasaray 10. sıradaydı

GalataSaray - BostonCeltics

1041 Mesaj
1 Ekim 2011; 9:07:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Cris..

2 kaleci de çok kaliteli. İkisi de takımına çok faydalı oluyor ve olacak. Nedir bu sidik yarıştırma çabası anlamadım.

++

5578 Mesaj
1 Ekim 2011; 9:58:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Cris..

4951 Mesaj
1 Ekim 2011; 11:12:56 

@J.J.93 Biz Skibbe ile çeyrek final falan oynamadık ki UEFA'da.

4856 Mesaj
1 Ekim 2011; 12:48:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Jesus.

Volkan Muslera'dan çok daha tecrübeli,atletik,fiziği kuvvetli,ikisini karşılaştırmak çok yanlış,kaldı ki bu ifhs falan kafasına göre bir liste yapıyor,yani ben odkdjo diye bir site açıp liste yapsam onada itiraz edecekmisiniz ? Muslera geldiğinden beri yaptığı hataları Aykut yapsa yerden yere vurmuştunuz

Buffon - Cech - Casillas - Volkan - Hart - Valdez - De Gea - Asenjo - Abbiati - Lloris gibi üst düzey tecrübeye veya yeteneğe sahip kaleciler varken musleranın esamesi okunmaz

Ben Muslera'nın iyi bir transfer olduğuna inanmıyorum,şimdi gelip ''yeaa abii adammm penaltı kurtardı eheh'' yazacaksınız,2-3 ay sonra görelim diyorum

Muslera Valdes, Hart, De Gea, Asenjo, Abbiati'den daha iyi yanlız

Sarıyla Kırmızıyla Alnımızın AKIYLA!

GrandeTerim

620 Mesaj
1 Ekim 2011; 13:00:43 

gs maçı için sabırsızlanıyorum.

C A R B O N B A S E D L I F E F O R M S

305 Mesaj
1 Ekim 2011; 13:16:43 

quote:

Orijinalden alıntı: aböRjin

gs maçı için sabırsızlanıyorum.

Bu arada musleranın böyle hatalı goller yemesinin tek sorumlusu Gs taraftarıdır. Çünki bir kaleci bu kadar havaya atılıp tutulmaz. O kalecide elbet gol yicek . Ama siz böyle yaparsanız adamda olanı da alırsınız. Muslera iyi bi kaleci ama adı üstünde ''O bir kaleci''

237 Mesaj
1 Ekim 2011; 13:17:49 

Tafarel'den sonra GS'ye gelmiş en iyi kalecilerden biri bence.
Zaten bu sezon Zapataynan geçmezdi.

824 Mesaj
1 Ekim 2011; 13:20:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ank_yer_6

de santcis olması lazım onun.

Muslera geldiğinden beri yakıyor takımı. Böyle devam ederse işimiz zor. Aykut iyidir

Evet o kurtarışı De Sanctis yapmıştı. Sanırım Olembe vurmuştu De Sanctis uzamıştı adeta güzel kurtarıştı ama bir kurtarışla da çok iyi kaleci demek doğru değil.

ÇABAMIZIN ADI GALATASARAY

4332 Mesaj