- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
meslek lisesi 12. sınıf staj
17 Cevap2705 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

96 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:32:47 

arkadaşlar eml 12. sınıftayım staj görüyorum fakat şöyle bi sorum olucaktı benim çalışma günlerim sadece 3 gün dimi yani cumartesi günü çalışmak zorunda deilim dimi çünkü asgari maaşın 3/1 i 233 tl gibi bişey 250 tl maaşım 12 tl için cumartesimi heba etmek istemiyorum açıkcası işletme bana izin vermek zorundamı ? tabiki gidip 12 tl için uğraşamam demiycem dershaneye gidicem yada haftasonları ders çalışıcam gibi bi bahane üreticem ama işletmeyle aram açılırmı ?

1013 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:35:00 

Cumartesi isteğe göre çalışılıyor bende staj yapıyorum 12.sınıf öyle bir zorunluluk yok

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

4503 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:35:57 

Sen para için mi staj'a gidiyorsun, tecrübe, eğitim için mi ?

96 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:35:58 

valla ben istemiyorum cumartesi çalışmayı diycem dershaneye girdim gelmiyorum cumartesi fln

1163 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:39:45 

cumarteside kalabilirsin sana bağlı,bende staj yapıyorum müdür bana sordu bugün gelir misin diye ben olumsuz yanıt verdim tabi kim ister cumartesi iş yapmayı.

Görsel İletişim Tasarımı
Kocaeli Üniversitesi
Post-Rock

96 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:40:05 

valla tecrübe fln önemli değil liseyi bitirmek için gidiyorum usta mesleğe devam etmiycem çünkü 2 senelik myo sonrasında 2 sene açık askerliği subay olarak yapıp kendi işimi kurma amacındayım açıkcası

1013 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:50:04 

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

Sen para için mi staj'a gidiyorsun, tecrübe, eğitim için mi ?

hangi lise stajında iş gösteriyolar ? sadece fotokobi çek koli taşı böyle şeyler :)

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.

179 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:52:22 

quote:

Orijinalden alıntı: kemalkema

valla ben istemiyorum cumartesi çalışmayı diycem dershaneye girdim gelmiyorum cumartesi fln

Sana bir ağabey tavsiyesi. Sakın patronla,üstlerinle takışma! Sana ne derlerse yap. Hep alttan al. Sövsen de içinden söv. Ancak yüzlerine gül adamların. "Hafta sonu ben dersaneye gidiyorum, rica etsem, bana c.tesi günü için izin verebilir misiniz?" diye söyle. Eğer mırın kırın ederlerse,izin vermeyecek gibi olurlarsa, bu sefer bölüm şefinize iyi bir konuşma yap. Hocanı adamlarla konuşmaya ikna et İnşallah tanıdığın bir işletme değildir.

4503 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:54:00 

quote:

Orijinalden alıntı: StoryLine

hangi lise stajında iş gösteriyolar ? sadece fotokobi çek koli taşı böyle şeyler :)

Orası öyledir ama staj yaptığın yere göre, senin isteğine göre değişebilir. Ben daha yapmadım mesela ama şayet olursa Türk Telekom'da yapmaya çalışırım.

1013 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:56:14 

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

Orası öyledir ama staj yaptığın yere göre, senin isteğine göre değişebilir. Ben daha yapmadım mesela ama şayet olursa Türk Telekom'da yapmaya çalışırım.

Bende çarşamba başlıyorum staja Foxconn HP fabrikasındayım mühendislik departmanı bölümünde fakat daha ne yapıcağım bile belli değil yani :) Normal işyerlerinde yatıyosun mesela fotokobi çektir felan :)

1034 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:56:52 

quote:

Staj var staj var.
Her stajı fotokopi çekip, koli taşımak zannetmeyin.

Ne olursan ol, işinin ehli ol. Sadece iyi yapabildiğin kısmı yap. Faydasız güzellikten uzak dur. The best you do, the best you get. İnsan hata yapacak. Cahilden okumasını beklememek gerekir, sadistten merhamet göstermesini. Beklentilerini yok ettiğinde insanlara kin güdemezsin. Bana göre kara delikler boyut daralması sonucu var olan şeyler. Her boyut kendinden küçük boyutları kendi içerisinde kara delikler olarak barındırır. 4. boyut için bizim 3 boyutlu uzayımız bir kara deliktir. Tabi bu konuda bir bilgim yok, sadece aklıma geldi, yazıverdim. HERŞEYE ANLAM VEREN SENSİN.

1013 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:58:28 

quote:

Orijinalden alıntı: knightsever

Staj var staj var.
Her stajı fotokopi çekip, koli taşımak zannetmeyin.

Sınıftakı diğer arkadaşlarımın yaptıkları şeyleri söylüyorum cunku ve çevrede tanıdıklarda aynısını yapıyormuş o yuzden söyledım :)

96 Mesaj
30 Eylül 2011; 19:59:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Betonaoturmaüsütürsün

Sana bir ağabey tavsiyesi. Sakın patronla,üstlerinle takışma! Sana ne derlerse yap. Hep alttan al. Sövsen de içinden söv. Ancak yüzlerine gül adamların. "Hafta sonu ben dersaneye gidiyorum, rica etsem, bana c.tesi günü için izin verebilir misiniz?" diye söyle. Eğer mırın kırın ederlerse,izin vermeyecek gibi olurlarsa, bu sefer bölüm şefinize iyi bir konuşma yap. Hocanı adamlarla konuşmaya ikna et İnşallah tanıdığın bir işletme değildir.

tanıdığım bi yer değil tabiki kibar şekilde şöyliycem ama izin vermek zorunda değillermi yani stajer çalışma kanununa göre böylemi değilmi ? benim tartışmak gibi bişeyim yok zatende gitmek istemiyorum cumartesileri

179 Mesaj
30 Eylül 2011; 20:02:13 

quote:

Orijinalden alıntı: kemalkema

tanıdığım bi yer değil tabiki kibar şekilde şöyliycem ama izin vermek zorunda değillermi yani stajer çalışma kanununa göre böylemi değilmi ? benim tartışmak gibi bişeyim yok zatende gitmek istemiyorum cumartesileri

Adamlara durumu anlat öyle. Eğer söylemeden gitmezsen c.tesileri stajını yakarlar.

96 Mesaj
30 Eylül 2011; 20:03:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Betonaoturmaüsütürsün

Adamlara durumu anlat öyle. Eğer söylemeden gitmezsen c.tesileri stajını yakarlar.

stajı yakmak nasıl oluyo bi kaç yerdede gördümde o nasıl bişey oluyo ????

4503 Mesaj
30 Eylül 2011; 21:22:30 

quote:

Bende çarşamba başlıyorum staja Foxconn HP fabrikasındayım mühendislik departmanı bölümünde fakat daha ne yapıcağım bile belli değil yani :) Normal işyerlerinde yatıyosun mesela fotokobi çektir felan :)

MAOL Bilişim Teknolojileri-Ağ işletmenliğindeyim. TT'ye girsem.

190 Mesaj
30 Eylül 2011; 21:28:23 

Haftada 3 iş günü çalışmaya mecbursun. Cumartesileri yarım gün olduğu için mesela pazartesi, salı tam çarşamba yarım gün çalışırsın cumarteside yarım gün çalışırsın tam 3 güne tamamlanır. İlla cumartesi gel diyolarsa böyle yap. Bizim okulda bi grup pazartesi,salı,çarşamba bi grup çarşamba,perşembe,cuma gidiyodu staja.

96 Mesaj
30 Eylül 2011; 22:21:25 

bizim okuldada dediğin şekilde pazartesi salı çarşamba gidiyorum ben bakalım yarın konuşucam ama gelmek istemiyorum demiycem dershaneye gidicem diycem öbür türlü gonuşma lan gibi bişey diyebilirler

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » meslek lisesi 12. sınıf staj
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.664