Şimdi Ara

Firefox 8.0 Beta kullanıma sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
6.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Firefox 7 resmi sürümünü sadece birkaç gün önce kullanıma sunan Mozilla, popüler internet tarayıcısının 8. sürümü için beta yayınladı. Mevcut sürümde bellek kullanımı üzerinde duran Mozilla, Firefox 8.0 ile birlikte tarayıcıya yeni özelliklerle de kazandırıyor.

Yapılan açıklamalara göre Firefox 8.0 ile birlikte Twitter, varsayılan arama seçenekleri arasına giriş yapıyor. Yani kullanıcılar doğrudan Twitter için arama da gerçekleştirebilecekler. Buna ek olarak sekme animasyonlarını geliştiren Mozilla aynı zamanda WebGL, WebSocket ve HTML5 gibi standartlar için de çeşitli güncelleme ve optimizasyonlar sunuyor. 

FirefoX 8 Beta'yı indirmek için adres; http://www.mozilla.org/en-US/firefox/all-beta.html

• Sanki biraz erken 8.0 için ama neyse deniyelim teşekkürler
  • yanlış yolda mozilla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyi sürüm 3.6 benim için
  • Yeni sürüm haberleri neden bu kadar ilgi çekiyor anlamıyorum.
  • Firefox 3'ten 4'e ve özellikle 4'ten 5'e geçerken o kadar bekletti şimdi ise işi çocuk oyuncağına çevirdi. Yazdan bu yana kaç sürüm yayınlandı? 5-6-7 şimdi de 8... SÜrümler arasında ne tür değişikler olduğunda bile bilgi sahibi olmadan yeni bir sürüm kullanmaya başlıyoruz. Sürümleri geliştirmek için çaba sarfetmeden, yeni sürümü biraz bekleyerek çok fazla, çok güçlü değişiklerle sunmaktan kaçınmakla hata yapılıyor. Şirket yeni bir sürüm piyasaya sürerken en azından bekleterek bir beklenti oluşturur. Acaba yeni sürümde ne gelecek diye kullanıcılar merakla bekler. Şimdi sürüm numarası artıyor ama kimsenin umrunda değil.
  • FF yi sadece IDM ile video kaydı için kullanıyorum. Opera dan şaşmam başka türlü...
  • Firefox her ay sürüm sayısı yükseltme politikasıyla yanlış yaptı bana göre. Google Chrome da aynı şekilde saçma bir mantıkla ilerliyor. 2-3 sene sonra ne olacak peki? Google Chrome 50, Firefox 41 mi?.. 0.1'lik artışlar yapsalardı daha mantıklı olurdu. Firefox 5.1, 5.2, 5.5 gibi. Sürüm numarasını s.dik yarışına çevirdiler.
  • Adamlar devamlı geliştiriyorlar tarayıcıyı, eksik yerlerini duzeltiyorlar ama bizim millet ile gene papaz oluyorlar. Bir uygulamanın kalitesini gösterir devamlı desteklenip yeni versiyonunun çıkması.

• 7 den sonra bunu denemem bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodPan -- 30 Eylül 2011; 10:03:00 >
  • Daha Dün Firefox 7.0 çıkmamışmıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 30 Eylül 2011; 10:05:25 >
  • Oyuncakmı bu

• Daha 7'yi kuralı 3-4 saat oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0RK -- 30 Eylül 2011; 10:07:05 >
  • Katılıyorum. Sık kullanilan bir programin surekli guncellenip buglardan arindirilmasina degil surum numarasinin artmasina kafayi takmis herkes. Yilda bir ciksin o zaman, 1 yil boyunca hatasiyla cilesiyle kullanalim mi dogrusu yani?
  • İyi iyi çalışsınlar isterse 50. sürüm çıksın farketmez.Ama biraz daha hız için önem verseler iyi olacak.
  • Tarayıcı kendi kendini güncellesin ozaman sorun kalmaz
  • Firefox kral diyorsunuz da, Chrome'dan önce yılların Firefox'unun kaç versiyonu vardı ki? O zamanlar kendini geliştirmiyor muydu sanki Firefox? Bütün tarayıcılar ilerleyip kendini geliştiriyor, ama geliştirdiği sürümde temel bir değişiklik olduğunda sürüm numarasının ilk rakamını yükselten tarayıcı Chrome olarak ün yaptı, sonrasında da Firefox onun gibi ilk rakamı yükseltmeye başladı... Daha 4 var diye biliyorken ben 8 diyorsunuz ya
  • Ne güzel işte buglardan arınıyor tarayıcı.

Ram konusunda biraz iyileştirmeler yapılmış gibi.

Yorum yazanlardan bazıları google amcaya sorup olayı araştırmamış bile.
  • chrome'u da geçecek bu sürüm numarasına göre
  • Allah aşkına sade bir görünüm kazandırsınlar şu taracıya artık...Firefox yazan yere 2 sekme sığar...Durdur yenile butonları tam bir muamma.Sen bu yolda devam et...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.