Şimdi Ara

Nokia, 3500 çalışanıyla daha yollarını ayırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Finli iletişim devi Nokia'da değişim rüzgarları esmeye devam ediyor.Firmadan yapılan son açıklamaya göre önümüzdeki dönemde 3500 çalışan daha işten çıkartılacak.

Geçtiğimiz nisan ayında 4000 çalışanını işten çıkaran Nokia'nın aynı strateji doğrultusunda Cluj, Romanya'daki telefon üretim fabrikasında üretime son vererek 2200; Bonn, Almanya ve Malvern, Amerika'daki Konum & Ticaret operasyonunu kapatarak 1300 olmak üzere toplam 3500 çalışanının işine son verecek.

İşten çıkartmalar için Nokia'nın başkanı ve icra kurulu başkanı olan Stephen Elop "İleriyi düşünerek işgücünde ve operasyonlarımızda sancılı ancak gerekli adımları atmalıyız." değerlendirmesini yaparken; Nokia, önümüzdeki dönemde Salo, Finlandiya, Komarom, Macaristan ve Meksika'daki telefon üretim fabrikalarını da uzun vadeli amaçları göz önüne alarak mercek altına almayı planlıyor.

• Yavas yavas gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu gidişle üç vakte kadar patlar bu nokıa:)
  • Nokia suyu azalmış derede çırpınan balık gibi.Biran önce windows phone telefonları iyi donanımlarla çıkarması gerekiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

Nokia suyu azalmış derede çırpınan balık gibi.Biran önce windows phone telefonları iyi donanımlarla çıkarması gerekiyor...

Aman öyle deme, nokia süper doğru yolda de.
    Ben dedim başka bir konuda, eksileri yedim :)
  • Symbian yerine Android'e geçseydi şuan durumu bu olmayacaktı.
  • Bunlar ya birsey pesinde kaynak ariyorlar ya da batmamak icin cirpiniyorlar yakinda gorecegiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia bir zamanların telefon devi idi kendine çok güvendi kimse bizi bırakmaz herkes nokia nokia diye koşar mantığındalardı ama yeni çıkan akıllı telefonlar şimdi onları zor durumda bıraktı... o değilde olan 3500 personele oldu , yazık oldu...
  • kac bini de symbian gelistiriyordu o kadar üstün performans gosterdilerki marka degeri kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kertenkeleci

Symbian yerine Androide geçseydi şuan durumu bu olmayacaktı.

Nokia Android'e geçseydi çok süper olurdu. Herkes Android telefon almak istiyor. Açıkçası ben de almaya gitsem ve Nokia marka Android telefon olsaydı almayı düşünürdüm. Ama Symbian olunca isterse çift çekirdek yapsın yine almam.

Haa Meego olursa alırdım ama. Hem de hoplaya zıplaya..
  • Nokia, meego'yla yola devam edip alt segmente symbian ile devam etse şuan çok farklı olurdu.

Ne bu android aşkı heryerde, gereksiz çeşitlilik adına farklı OS kullanmak daha iyi.
  • google ile anlaşabilselerdi eger android bir nokia ile hersey cok daha farklı olabilirdi.kendi kendilerini yediler kapağı microsofta attılar hadi bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SarımsaklıMilkShake

google ile anlaşabilselerdi eger android bir nokia ile hersey cok daha farklı olabilirdi.kendi kendilerini yediler kapağı microsofta attılar hadi bakalım...

Hayır tam tersi. Microsoft kapağı Nokia'ya attı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: kertenkeleci

Symbian yerine Androide geçseydi şuan durumu bu olmayacaktı.

Nokia Android'e geçseydi çok süper olurdu. Herkes Android telefon almak istiyor. Açıkçası ben de almaya gitsem ve Nokia marka Android telefon olsaydı almayı düşünürdüm. Ama Symbian olunca isterse çift çekirdek yapsın yine almam.

Haa Meego olursa alırdım ama. Hem de hoplaya zıplaya..

Nokia yıllar sonra Symbian'dan vazgeçmeye karar verdiğinde ve bizler arasında alternatifler konuşulmaya başlandığında ilk vurguladıkları konu Android'in daha fazla yükselmesine engel olma kararı idi :) Tavşan ve dağ hikayesi :)

• Piyasayı okuyamamanın sonuçları sanırım.

Gerek donanım gerekse de yazılım konusunda yanlış yoldan gittiği görülüyor akıllı telefon piyasasında.
  • Başında Elop oldukça daha çok işçi çıkarır, bu kafayla da eski günlerinden eser kalmaz. Daha önce çıkmışlardı, bu sefer Fin hükümeti de Finli hissedarlar da şirketlerine sahip çıkmıyorlar sanırım. Nokia kötüye gidiyor ve dur denecek mi, nereye kadar gidecek; hep beraber göreceğiz.
  • samsung yakında alır bunu
  • nokia nın haline bak.. ben hep satarım mantığıyla bi yere gelemedi.. yakında samsung falan almasın bunları :DD
  • Darısı "piyasada kuralları ben belirlerim,ben ne desem o olur" diye düşünen firmaların başına
  • oohh iyi oldu diyip sevinen insanları anlayamıyorum, siz gerçekten iyi misiniz?

3500 insan x 4 = 14000 gibi bir nüfus eder iki eksik bir fazla. Bu kadar insanın işsiz kalmasına üzülür insan...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.