Şimdi Ara

Samsung, akıllı telefonlar için 16 MP ve 1.2 MP'lik iki yeni CMOS sensör geliştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Güney Kore'nin teknoloji devlerinden Samsung, Tayvan'da düzenlenen Samsung Mobil Çözümler Forumu kapsamında, akıllı telefonlar için geliştirdiği iki yeni CMOS kamera sensörünü duyurdu: S5K2P1 ile S5K8AA.

1/2.3-inç boyutundaki S5K2P1 kodlu sensör, 16 megapiksel çözünürlük sunuyor ve 1.34 mikronluk BSI piksel teknolojisini kullanıyor. 16:9 formatında, 8.3 megapiksele kadar çözünürlükte, saniyede 60 kare video kaydedebilen S5K2P1'in, kasım ayından itibaren seri üretimine başlanması bekleniyor.

1.40 mikronluk BSI piksel teknolojisi desteğini arkasına alan 1/8.2-inç boyutlu S5K8AA ise 1.2 megapiksel çözünürlük sunuyor; 1280 x 720 @ 30 FPS, 640 x 480 @ 60 FPS video kaydı yapabiliyor.

• Adamlar çalışıp çabalayıp teknoloji üretiyor, ar-ge'ye milyarlarca dolar para harcıyor, üstelik bunu neredeyse her sektörde tekrarlıyor, gel gelelim kıytırık bir kullanıcı arayüzü, gereksiz bir home tuşu gibi basit şeyler yüzünden karizmasını çizdiriyor. Şu patent rezaletinde suç Apple'da değil, suç bunlara bu fırsatı veren Samsung yöneticilerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacarslan -- 30 Eylül 2011; 9:54:52 >
  • Üstelik Samsung'un elinde de bir dolu patent var. İsteseydi bu güne kadar o da dava açardı. Ama Apple müşterisi diye açmadı. Şimdi araları kötü diye ve Apple alımı bıraktı diye tüm davaları açıyor peşpeşe. Ama nafile geç kaldı. Apple aldı yürüdü...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan

Adamlar çalışıp çabalayıp teknoloji üretiyor, ar-ge'ye milyarlarca dolar para harcıyor, üstelik bunu neredeyse her sektörde tekrarlıyor, gel gelelim kıytırık bir kullanıcı arayüzü, gereksiz bir home tuşu gibi basit şeyler yüzünden karizmasını çizdiriyor. Şu patent rezaletinde suç Apple'da değil, suç bunlara bu fırsatı veren Samsung yöneticilerinde.

Ben size katılmıyorum.Tamam ikonlar için patent davası açılabilir ama telefonun şekli yüzünden açılması saçma bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Adamlar çalışıp çabalayıp teknoloji üretiyor, ar-ge'ye milyarlarca dolar para harcıyor, üstelik bunu neredeyse her sektörde tekrarlıyor, gel gelelim kıytırık bir kullanıcı arayüzü, gereksiz bir home tuşu gibi basit şeyler yüzünden karizmasını çizdiriyor. Şu patent rezaletinde suç Apple'da değil, suç bunlara bu fırsatı veren Samsung yöneticilerinde.

Ben size katılmıyorum.Tamam ikonlar için patent davası açılabilir ama telefonun şekli yüzünden açılması saçma bence.

Ben size katılıyorum.
    Patent rezaleti derken telefonun şekli için açılan dava vardı aklımda, ama ifade edemedim.
    Gerisi için (arayüz, ikonlar vs) Apple'a haksız diyemiyorum, keşke Samsung, android marketteki launcher'lardan birini satın alsaydı 3-5 milyona da bunlar hiç olmasaydı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazloo
    quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan Adamlar çalışıp çabalayıp teknoloji üretiyor, ar-geye milyarlarca dolar para harcıyor, üstelik bunu neredeyse her sektörde tekrarlıyor, gel gelelim kıytırık bir kullanıcı arayüzü, gereksiz bir home tuşu gibi basit şeyler yüzünden karizmasını çizdiriyor. Şu patent rezaletinde suç Appleda değil, suç bunlara bu fırsatı veren Samsung yöneticilerinde.
    Ben size katılıyorum. Patent rezaleti derken telefonun şekli için açılan dava vardı aklımda, ama ifade edemedim. Gerisi için (arayüz, ikonlar vs) Applea haksız diyemiyorum, keşke Samsung, android marketteki launcherlardan birini satın alsaydı 3-5 milyona da bunlar hiç olmasaydı.

canm kardeşm adamın dava acması satışlarına balta vurcagı ve "VURDUGU" İÇİNDİR şekil şemal fark etmez. samsung havada karada zaten appleyide.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.