Şimdi Ara

Connect'e Hella Bi-Xenon Mercek Uygulaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
11.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır aklımda olan bi uygulamaydı ama maliyetleri yüzünden erteliyordum pekte önemsemiyordum açıkcası sonunda dayanamadım askere gitmeden önce bunuda hallediyim dedim

Hella Bi-xenon mercek ve 4300K Philips xenon. Askerden sonra yazın 6000K kışın 4300K kullanmayı düşünüyorum...

Mercekleri İlker Kemal beyden aldım far tasına montaj edip gönderdi(işçiligi gayet güzel). Vaktim ve evde yeterli alan olmadıgı için riske girmedim kendim yapmak için. Onun dışındaki bütün işlemler kendim yapıcam.

Bumlarda montaj aşamasından bikaç görüntü, devamını yaptıkça paylaşıcam...

• konu hayırlı olsun
    başarılar umarım işlerin yolunda gider
  • uğur sende ben gibi kafana taktığını yapmadan rahat edemiyorsun....
    biriki şey sorayım:önce kaba maliyet ne kadar..sonra camları ne ile yapıştırıyorsun...
    birde 6000k ve 4300k ayrı ayrımı yoksa sadece ampülmü değişecek.(yazlık kışlık.)başlığını sık ziyaret edeceğim şu iptal işlemim gerçekleşsin...
    kaynımın silveride geldi(getirdi-trabzondan aldı-).sinek mürdar deyil miğde bulandırır..
    bir teyp kodu yazmak için 20 tl.aldılar..onunda kafası attı gitti trabzondan aldı yeniyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

uğur sende ben gibi kafana taktığını yapmadan rahat edemiyorsun....
    biriki şey sorayım:önce kaba maliyet ne kadar..sonra camları ne ile yapıştırıyorsun...
    birde 6000k ve 4300k ayrı ayrımı yoksa sadece ampülmü değişecek.(yazlık kışlık.)başlığını sık ziyaret edeceğim şu iptal işlemim gerçekleşsin...
    kaynımın silveride geldi(getirdi-trabzondan aldı-).sinek mürdar deyil miğde bulandırır..
    bir teyp kodu yazmak için 20 tl.aldılar..onunda kafası attı gitti trabzondan aldı yeniyi.

Aynen öyle dede, bişeyi yapıcam dedimmi kendime maliyeti ne olursa olsun yapıyorum

Bütün herşeyine toplam düz hesap 500 tl arcadım. Eğer farşarı bedavaya halledemeseydim 120+ 50 tl'de onlara vericektim...

Camları siyah veya seffaf silikon ile yapıştırıyorsun, orjinalinde siyah silikon var.

Sadece ampül değişiyor dede D2S olan İstedigin K değeri olan ampül takabilirsin.

Kaça aldı siliveri?? bu aralar 0 fiyatları baya yüksek. Trabzona gidene kadar artvine gitseydi

• Sol farıda açtım, bikaç küçük iş dışında farı toplamak dışında başka bişey kalmadı...

5 Led'li park lambasıyla bi test ediyim dedim ve sonuç...

• Çok güzel görünüyor, aydınlatma performansını merak ediyorum. Güle güle kullan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Çok güzel görünüyor, aydınlatma performansını merak ediyorum. Güle güle kullan..

Mercek uygulaması konusunda deneyimli olan arkadaşım cumartesi Rize'ye geliyor ben gelene kadar farı toplama dedi o nedenle bikaçgün erteledim araca monte etme zamanını...

Tşk ederim. Bende merak ediyorum nasıl olacak diye...
  • uğur yapıştırmada sıvı conta(silikon)kullansan acaba nasıl durur..renk koyu kahverengi...silikonun....
    kaynım aytozu gri istiyordu biraz beklemesi geretiği söylenince "çöl gri"sini almış..yarın saat üç gibi bana gelecek köye...pazara doğru yolun düşerse beraber gelirdiniz...
    delme aparatı biraz bolca deliyor tamponu tırnakla asılınca çıkıyor...iyibir ayardan sonra silikonlamayı düşünüyorum...yardımda ederdin...
    korkma çaybiçme işi bitti
  • quote:

uğur yapıştırmada sıvı conta(silikon)kullansan acaba nasıl durur..renk koyu kahverengi...silikonun....
    kaynım aytozu gri istiyordu biraz beklemesi geretiği söylenince "çöl gri"sini almış..yarın saat üç gibi bana gelecek köye...pazara doğru yolun düşerse beraber gelirdiniz...
    delme aparatı biraz bolca deliyor tamponu tırnakla asılınca çıkıyor...iyibir ayardan sonra silikonlamayı düşünüyorum...yardımda ederdin...
    korkma çaybiçme işi bitti

Yarın işler yoğun dede, cumarteside öğlene kadar köydeyim ögleden sonra yada pazar arkadaşla buluşur mercekleri hallederiz belki. İstanbuldan geliyor iş için(bu iştende anlıyor) ben gelmeden farları toplama diyor...

• Gine ugur gine bir ilk mekan hayırlı olsun bir çok kişiye ilham olacaktır.

Araç üzerindede görmek dilegiyle . Kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 76 ~aziz~ 76

Gine ugur gine bir ilk mekan hayırlı olsun bir çok kişiye ilham olacaktır.

İlham versin yada yapmak isteyenlerin bilgi sahibi olsun diye butür işlemlerimde mümkün oldugunca ayrıntılı resim paylaşırımki işlerine yarasın...

Bi aksilik çıkmazsa önümüzdeki hafta içi araç üzerinde görürüz Aziz, İstanbuldan arkadaş geliyor yarın ben gelmeden farı toplama dedi bikaç işlem yapıcak daha güzel olması için( bu işlerden iyi anlıyor) onu bekliyorum yoksa yarın takıcaktım araca..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurkamil

quote:

İlham versin yada yapmak isteyenlerin bilgi sahibi olsun diye butür işlemlerimde mümkün oldugunca ayrıntılı resim paylaşırımki işlerine yarasın...

Bi aksilik çıkmazsa önümüzdeki hafta içi araç üzerinde görürüz Aziz, İstanbuldan arkadaş geliyor yarın ben gelmeden farı toplama dedi bikaç işlem yapıcak daha güzel olması için( bu işlerden iyi anlıyor) onu bekliyorum yoksa yarın takıcaktım araca..

Farsızmı gidip gelıyosun şimdilik ugur

• quote:

quote:

quote:

uğur ıslık çalar arabası önünde.
    fara ne gerek.amma takınca gece gezmeye gideceğim yanına.

• quote:

Aziz benim ne zaman orjinal parçaya zarar verdigimi gördün? Çıkma far buldum(arkadaşlar sağolsun ücretsiz) onlara mercek uygulaması yaptım orjinal farlar araç üzerinde şuanda...
  • quote:

Tavsiye etmem dede, durduk yere 700 masraf etmek istiyorsan buyur gel

Bu farların tadına gece bakan kolay kolay şokunu atlatamıyor ve geçte olsa aracına uyguluyor

• quote:

quote:

Aziz benim ne zaman orjinal parçaya zarar verdigimi gördün? Çıkma far buldum(arkadaşlar sağolsun ücretsiz) onlara mercek uygulaması yaptım orjinal farlar araç üzerinde şuanda...

Klasik ugur hiç şaşırmadım nedense
  • hezerfen

Görüşemıyoruz dede ?
  • quote:

hezerfen

Görüşemıyoruz dede ?

halk türküsü derki:"sorma hallerimi gayet zordayım,
    cehennemden daha beter kordayım"...
    hatırlanmak güzel bir duygu.teyid etmek gerekir....
  • quote:

quote:

Tavsiye etmem dede, durduk yere 700 masraf etmek istiyorsan buyur gel

Bu farların tadına gece bakan kolay kolay şokunu atlatamıyor ve geçte olsa aracına uyguluyor

amcayı iyi tanısan neden "hezerfen" olduğunu daha iyi anlardın..

• quote:

quote:

hezerfen

Görüşemıyoruz dede ?

halk türküsü derki:"sorma hallerimi gayet zordayım,
    cehennemden daha beter kordayım"...
    hatırlanmak güzel bir duygu.teyid etmek gerekir....

Yeni nesile göre bi tecrübe etsen dedecim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.