Şimdi Ara

Samsung 1.5GHz'de çalışan Exynos 4212 işlemcisini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
5.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Galaxy S II ile 5 ayda 10 milyondan fazla satan Samsung, yeni nesil akıllı telefonlarında kullanılmak üzere geliştirdiği yüksek performanslı yeni işlemcisini duyurdu. Exynos 4212 adı verilen işlemci, hali hazırda Galaxy S II'nin önemli bir kısmında kullanılan 1.2GHz hızındaki Exynos 4210 işlemcisinden farklı olarak 1.5GHz'de görev yapıyor.

ARM'ın Cortex-A9 tasarımını temel alan çift çekirdekli işlemci, bir önceki modele göre hem  %50 daha yüksek grafik performansı, hem de 32nm High-K Metal Kapı üretim teknolojisi ile %30 oranında daha az güç tüketicek ki hatırlanacağı üzere önceki model Exynos 4210, 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanmıştı.

Modern uygulamalar ve dosya formatları için gelişme hızlandırma yeteneklerine sahip olan Exynos 4212 işlemcisi, 1080p videoları sorunsuzca oynatabiliyor. Aynı zamanda çip üstü HD 1.4 arabirimini destekleyen yeni işlemcinin örneklendirmesi son çeyrekte başlayacak yani Exynos 4210 işlemcisinin kullanıcılarla buluşması 2012'de çıkacak üst seviye telefon ve tabletlerle birlikte olacak gibi görünüyor. 

• Oldu mu bu şimdi s2 alacakken :D
  • daha hızlı daha düşük güç tüketimi oldukça güzel bir gelişme.. teknolojiyi beklerseniz beklemenin sonu olmaz.. işinizi göreni alırsınız ki şu an gasaxy s 2 android uygulamaları için zaten bir kaç gömlek üstün performans veriyor.. gerçektenten çok çok hızlı, rahat bir kaç sene idare eder..
  • over clocklu 2 ye vurdururlar bunu
  • 32nm üretim çok iyi, önümüzdeki dönem 28nm üretimler ile iyice düşürürler güç tüketimini. Birde pil işine el attılar mı rahata kavuşacağımız günler geldi demektir.
  • apple ye kapak olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Oldu mu bu şimdi s2 alacakken :D

bu işlemcili telefonu alırken samsung yeni bir işlemci çıkartacak.O işlemcili telefonu beklerken yeni bir işlemci çıkaracak ve onu bekleyeceksin.Hayatın beklemekle geçecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: seven44

apple ye kapak olsun

Ne alaka ? Holiganmısın sen arkadaşım ? Apple zaten işlemci üretmiyorki , parasını verip alıyor , ayrıca sana bana ne faydası var , bu marka fanatikliği nedir anlamıyorum , sizin gibiler yüzünden fahiş fiyatlardan ürün alıyoruz haberiniz varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: die_caprio

quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse Oldu mu bu şimdi s2 alacakken :D
    bu işlemcili telefonu alırken samsung yeni bir işlemci çıkartacak.O işlemcili telefonu beklerken yeni bir işlemci çıkaracak ve onu bekleyeceksin.Hayatın beklemekle geçecek

adam haklı beyler. kaldık telefonsuz :D 3310 alıp 5 sene kullanalm bari qweqweqweq
  • quote:

apple ye kapak olsun

Epıle diyemi okuyorsun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orası öyle ama bi yandan da s3 ün erken çıkmasını istiyorum s2 ucuzlasada alsam
  • tamam boş yorumlara kızmakta hepimiz haklıyız bende yeterince kızıyorum ama bu şekilde arkadaşların istediğini yapmış oluruz kaale almadan yorum yapalım görmezden gelelim onlara bu şekilde en güzel cevabı vermiş oluruz
  • quote:

quote:

quote:

Orası öyle ama bi yandan da s3 ün erken çıkmasını istiyorum s2 ucuzlasada alsam

s3 erken çıkmayabilir.s2 nin kaymağını yesinler hele
  • Tegra 3 çıkıyor haberleri yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamsOfDeath

quote:

Orijinalden alıntı: seven44 apple ye kapak olsun
    Epıle diyemi okuyorsun ?

hayır apleye :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamsOfDeath

quote:

apple ye kapak olsun

Epıle diyemi okuyorsun ?

Hayır "apple" diye okuyor sanırım, yazıldığı gibi "Apple'ye." "Epıl" değil

---

Ben yazarken cevap gelmiş bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 29 Eylül 2011; 15:24:59 >
  • benim eski bilgisayarda daha hızlı afedersiniz oha :))) 1-1.2-.1.4 Şimdide 1.5

Benim şuan 2.5 ghz i5 war.Birkaç yıl sonra samsung geçer bu bilgisayarıda xD
  • nl2 ile 3ghz görürmü aceba.:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: pEgaTR

quote:

apple ye kapak olsun

Ne alaka ? Holiganmısın sen arkadaşım ? Apple zaten işlemci üretmiyorki , parasını verip alıyor , ayrıca sana bana ne faydası var , bu marka fanatikliği nedir anlamıyorum , sizin gibiler yüzünden fahiş fiyatlardan ürün alıyoruz haberiniz varmı ?

aslındaa.....

apple a kapak olsun eprisine hemen süper patlamalı reaksiyon veren apple savunucuları fiyatların yükselmesinde daha önemli rol oynuyor olabilir.. malum; apple ın piyasada en iyi belirlediği, ağırlığını en koyduğu nokta fiyatlar..

birilerinin apple a kapak olsun demesi lazım ki insanlar daha çok "alternatif kavramlara" yönelsinler.. ama çin malı gibi alternatifler değil, gerçekten hakkını veren alternatifler.. böylece hem dünyada hem de ülkemizde (özellikle ülkemizde) apple satıcıları satışların düştüğünü ve stoklarının ellerinde kalacağı günlerin geldiğini görsünler de insan gibi fiyat koysunlar..

ha unutmadan; apple a o kapağı donanım konusunda galaxy s te kapattılar zaten ..
  • Sanki autocad photo shop için kullancaklar Ekran kartı ne olcakmış bunu takacakları telefonun
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.