Şimdi Ara

Ice Cream Sandwich'e ait iki dakikalık video internette paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
8.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ice Cream Sandwich'e ait iki dakikalık video internette paylaşıldı

Ice Cream Sandwich'e ait iki dakikalık video internette paylaşıldı

Mobil pazarda rekabet son yılların en çekişmeli dönemine girerken işletim sistemi ve cihaz üreticileri yıl sonuna doğru ürünlerini yetiştirmek için büyük gayret sarf ediyor.

Google'ın akıllı telefon pazarının yüzde 48'ine hakim olan işletim sistemi Android önümüzdeki haftalarda Ice Cream Sandwich sürümüne kavuşacak. Akıllı telefon için ayrı, tablet için ayrı sürüm karmaşasına son verecek olan ICS hem tablet hem de akıllı telefonlarda kullanılabilecek.

ICS hakkında bir süredir internette fotoğraflar ve modeller paylaşılıyor. Ancak kullanıma hazır bir cihaz üzerinde çalışan ICS sürümüne ait bir video ilk kez internette paylaşıldı.

Cihaz Samsung üretimi Nexus S modeli. Cihazı satın alan kişi eBay üzerinden ikinci el bir Nexus S almak niyetiyle alışveriş yapmış. Ancak gelen cihazın yazılım bilgilerine baktığında Android'in ICS sürümü olduğunu görmüş. Üstelik sürüm yapısı bugüne kadar internette fotoğrafı paylaşılan yapıdan da daha yeni. Daha sonra ICS ile ilgili 2 dakikalık bir video hazırlayarak internette paylaşmış.

Videoda görüldüğü üzere ICS sürümü Honeycomb ve Gingerbread'in bir karışımı şeklinde duruyor. Kilit ekranında fotoğraf uygulamasına geçiş yapılabiliyor. Google Apps menü ikonu Google tarafından sağlanan tüm uygulamaları biraraya getiren bir tepsi vazifesi görüyor.

Home butonuna uzun basıldığında ise Honeycomb'dan hatırlayacağınız çoklu görev menüsü karşımıza geliyor. Standart uygulamalar menüsüne girildiğinde ise yine Honeycomb stili widget ekleme menüsü göze çarpıyor.

Bildirim çubuğu, kamera arayüzü ve diğer menüler eskisinden çok farklı bir görünüme kavuşmuş. Ancak telefonda kullanılan ICS sürümü özel hazırlanmış bir ROM. Yani Google tarafından dağıtılmış değil. Final sürümü çok büyük farklılık olmasa da yine de bazı değişiklikler geçirebilir. Bunun için resmi çıkış tarihini beklemek gerekiyor.

• Ah benimde bi androidim olsaydı :)))

Bıktım symbian'dan,mesajara girerken bile donuo :( :D
  • android akar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eminens

Ah benimde bi androidim olsaydı :)))Bıktım symbiandan,mesajara girerken bile donuo :( :D

Allah kurtarsın :)
  • Merak etme mesaj android 2.3.4 de de kasilarak aciliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Merak etme mesaj android 2.3.4 de de kasilarak aciliyor

Şaşırdım doğrusu :D
  • quote:

Hangi cihaz hocam o mesajları bile kasılarak açan android? :s
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Toprak__

quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94Merak etme mesaj android 2.3.4 de de kasilarak aciliyor
    Hangi cihaz hocam o mesajları bile kasılarak açan android? :s

Eğer mesaj sayısı 100 leri geçtiyse galaxy ace kasarak açıyor bende de öyle şu an.
  • Arayüzü berbat olmuş.
    Ama zamanı bol olup yapacağı basit bir işlem işlem için dahi , menüde kaybolmak isteyenler kullanabilir.
  • Arayüz göz yoruyor resmen biraz daha sade birşeyler olabilirmiş.

HTC desire hd için bir tema vardı adı aklıma gelmedi her perşembe güncellenen güzel bir temaydı. O sadelikte bir arayüz daha güzel giderdi bu biraz ateri gibi olmuş yahu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eminens

quote:

Şaşırdım doğrusu :D

1000+ mesaji silerken kadisiyo 2.3.3 desire'ım
  • Bende 300 küsür mesaj var ama kasmadan acıyor.Bada :P
  • Sansa bak adamin telefonunda ICS cikiyor bizim telefon daha 2.3.6 guncellemesini almadi
  • 2.1 sürüünüyoruum ):
  • yok yaw bos salliyor. cok extreme durumlarda donma olabilirde, symbianida biliyoruz yani. ondaki gibi donma kasilma isletim sisteminin temel bilesenlerinden degil.
  • arayüzdeki halka, bana bir yerden tanıdık geldi ;)
  • x
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeg392

quote:

Orijinalden alıntı: EminensAh benimde bi androidim olsaydı :)))Bıktım symbiandan,mesajara girerken bile donuo :( :D
    Bende de aynı dert var tak etti canıma symbian ama yapacak birşey yok biraz daha sabır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavsan19

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EminensAh benimde bi androidim olsaydı :)))Bıktım symbiandan,mesajara girerken bile donuo :( :D
    Bende de aynı dert var tak etti canıma symbian ama yapacak birşey yok biraz daha sabır :)

Symbian için sabır güzel bişide Nokia artık batışını resmiyete dökmeye başladı gibi bişi Romanyadaki fabrikasını sene sonunda kapatma kararı aldı.yeniden işçi çıkarma opsiyonunu gözden geçirecekmiş ve 2012 içerisinde Finlandiya,Macaristan ve Meksika'daki Fabrikalarını mali durumlarına bakarak 2012 sonuna doğru bunlardan birinide kapatması olası görünuyor habere göre.anlaşılan windows phone bile bu durumu düzeltemeyecek

Kısacası Nokia 14 yıl zirvede kaldı ama her çıkışın bir inişi oldu Nokia çok sert düşüyor.Darısı Apple ın başına diyelim Nokia nın 14 yılda kazandığını Apple 4 5 yılda kazandı ama düşüş eğilimi yakındır.

Android 4.0 ICS gelsin snrasında Jellybean 5.0 Apple da zor duruma düşecek

• quote:

Orijinalden alıntı: aceleciburak

quote:

Orijinalden alıntı: tavsan19

quote:

quote:

Symbian için sabır güzel bişide Nokia artık batışını resmiyete dökmeye başladı gibi bişi Romanyadaki fabrikasını sene sonunda kapatma kararı aldı.yeniden işçi çıkarma opsiyonunu gözden geçirecekmiş ve 2012 içerisinde Finlandiya,Macaristan ve Meksika'daki Fabrikalarını mali durumlarına bakarak 2012 sonuna doğru bunlardan birinide kapatması olası görünuyor habere göre.anlaşılan windows phone bile bu durumu düzeltemeyecek

Kısacası Nokia 14 yıl zirvede kaldı ama her çıkışın bir inişi oldu Nokia çok sert düşüyor.Darısı Apple ın başına diyelim Nokia nın 14 yılda kazandığını Apple 4 5 yılda kazandı ama düşüş eğilimi yakındır.

Android 4.0 ICS gelsin snrasında Jellybean 5.0 Apple da zor duruma düşecek

kesinlikle ayni fikirdeyim. apple'in bir yerde dususe girmesi kacinilmaz.
    applecilar hep ios stabilitesi ve kalitesiyle ovunuyorlar ama kendileri hatirlarim: 90larda apple batma noktasina getiren, sabahtan ogleni restartsiz cikartamayan windows95 ve devami windows98di. is piyasa hakimitiyse is ne kalite nede satabilite, kilit ozellik kesinlikle ve kesinlikle cesitlilik. nokia'yi 14 yil zirvede tutanda buydu. urun cesitliligi. yeni trendleri yakalayamadigi icin simdi dususde ayri. bence onumuzdeki 10yilda rekabet windows phone ile android arasinda gececek. apple yok olmaz. kalitesi ve sadik fanlariyla gene buyuk karlar yapar ama her gecen gun ufalip marjinal secim olmakda kurtulmasi cok zor. ancak tabletle yaptigi gibi yeni bir sektor yeni bir cihaz icat ederek ayni hikayeyi baska bir platforma tasiyarak buyuyebilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.