Şimdi Ara

Katılımsız Kurulum Cd Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde katılımsız kurulum cd'si var..

Xp Pro Sp1 Sp2 Ve güncellemeler entegre edilmiş..

Ama şöyle bi durum var..Kurulumda ürün anahtarı istemiyor..

Şimdi bu Korsan olmuyor mu?

Bende orjinal ürün anahtarı var onu aktive etme durumum yok mu?
    Çünkü yeni çıkan güncellemelerden maruz kalmak ve korsan xp kullanmak istemiyorum..

• merhaba

senin elinde olan cd leri yükleme media sı diyorlar mesela xp internet cafemdeki pc ler için 40 adet win xp lisansı almam gerekti normal kullanıcı (oem) lisansı almak yerine ben gidip profesyonel sayılabilcek (open lisans) alıyorum

open lisans değerli evrak niteliği taşıyan hisse senedi gibi bişi üzerinde kac tane microosttan almış olduğun prgramı yazar

mesela

40 ad xp pro op sys.

bu tür lisansı aldığın zaman yanında kurulum cd si vermezler işte bu durumda 40 dolar gibi bir para karsıığında sana orjinal kurulum cd si verirler

lisans numaraları open lisans kağıdında olduğundan ve 40 tane kullanıum hakkın olduğundan ve tüm pc lere bir cd den yukleme yapabileceğinden ötürü hem kolaylık hemde oem numarası karısıklığı onlemek için cd ler numara ve aktivasyon sormaz/istemez

sendeki cd de bu cd lerin bir kopyasıdır

eğerli kopya programkullanmak istemiyorsan

140 dolarlar civarında para berip xp pro alman gerekmekte oem olarak herhangi bir bilgisarcıdan temin edebilirsin,

kolay gelsin

quote:

Orjinalden alıntı: fatihferah

Arkadaşlar elimde katılımsız kurulum cd'si var..

Xp Pro Sp1 Sp2 Ve güncellemeler entegre edilmiş..

Ama şöyle bi durum var..Kurulumda ürün anahtarı istemiyor..

Şimdi bu Korsan olmuyor mu?

Bende orjinal ürün anahtarı var onu aktive etme durumum yok mu?
    Çünkü yeni çıkan güncellemelerden maruz kalmak ve korsan xp kullanmak istemiyorum..

• Hocam bende zaten Xp Pro En orjinal..Laptop'ın recowery'sine image olarak atılmış..

Ondan bahsediyorum..

Şimdi ben image'den değilde başka bi cd'den türkçe program kurmak istiyorum...

Bulduğum cd'ye adam Xp Pro Tr için Sp1 ve Sp2 paketlerini entegre edip katılımsız kurulum hazırlamış..

Bu yüzden Bendeki Orjinal anahtarı giremiyorum..
    Bu anahtarı başka bi yoldan girme şansım yok mu?
  • anladım sen şimdi diyorsunki ben XP pro TR kurayım ama benim ürün anahtarımla kurayım

ayrıca aldığın TR kopya cd deki windowsu kurduktan sonra ürün anahtarını değiştrebilirmiyim diye soruyorsun ?

bilgin için soyluyorum
    ürün anahtarını değiştirirsin ama

eng için aldığın lisans tr üzerinde gecerli olmuyor maalesef yine korsankullanmış sayıyorlar :(

ama yinede yüklemek istiyorsan soyle ben sana değiştirmen için gerekli bilgiyi buradan veririm ?

quote:

Hocam bende zaten Xp Pro En orjinal..Laptop'ın recowery'sine image olarak atılmış..

Ondan bahsediyorum..

Bulduğum cd'ye adam Xp Pro Tr için Sp1 ve Sp2 paketlerini entegre edip katılımsız kurulum hazırlamış..

• Evet yapmak istediğim buydu..Ama şöylede bir durum var..Adamlar buna korsan olduğu halde nasıl sp2 ve hotfixleri entegre edebiliyorlar?

Korsan kullanıcılar güncellemelerden yararlanamıyor diye biliyorum ben...

Ayrıca Tr 'de olmuyor demişsiniz..Tamam bende İngilizce var onu kurarım bende..
  • Lisans konularında bilgi alış verişlerinde Forum kurallarına uygun hareket etmenizi rica ederim...

2) Forumlarımızda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, adminlere veya
    kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret
    dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, başka kullanıcıların kimliğini
    açıklayıcı, kopya yazılım, warez, crac k, nocd, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla
    ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara,
    ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı,
    din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak
    ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer
    kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır.

Aksi halde gereği yapılacaktır. İyi Forumlar ...

• Pardon özürdileriz..
  • Kurallara aksi davrandığımı düşünmüyorum ?

ayrıca muhtemelen o kuralları okuyan nadir insanlardan biriyim

teşekkür ederim

quote:

Orjinalden alıntı: CoNeWaR

Lisans konularında bilgi alış verişlerinde Forum kurallarına uygun hareket etmenizi rica ederim...

2) Forumlarımızda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, adminlere veya
    kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret
    dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, başka kullanıcıların kimliğini
    açıklayıcı, kopya yazılım, warez, crac k, nocd, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla
    ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara,
    ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı,
    din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak
    ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer
    kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır.

Aksi halde gereği yapılacaktır. İyi Forumlar ...

• quote:

Orjinalden alıntı: MemphisLinus

anladım sen şimdi diyorsunki ben XP pro TR kurayım ama benim ürün anahtarımla kurayım

ayrıca aldığın TR kopya cd deki windowsu kurduktan sonra ürün anahtarını değiştrebilirmiyim diye soruyorsun ?

bilgin için soyluyorum
    ürün anahtarını değiştirirsin ama

eng için aldığın lisans tr üzerinde gecerli olmuyor maalesef yine korsankullanmış sayıyorlar :(

ama yinede yüklemek istiyorsan soyle ben sana değiştirmen için gerekli bilgiyi buradan veririm ?

quote:

Hocam bende zaten Xp Pro En orjinal..Laptop'ın recowery'sine image olarak atılmış..

Ondan bahsediyorum..

Daha fazla yorum yapmaya ve polemik çıkarmaya gerek yok.
    Foruma gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
    Konu daha fazla uzamaması açısından kilitlenmiştir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.