PAGE FAULT IN NONPAGED AREA hatası alıyorum
13 Cevap9769 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

53 Mesaj
28 Eylül 2011; 11:52:30 

http://imageshack.us/ph...es/692/27092011017.jpg/

resimdeki hatayı alıyorum çözümü ne olabilir acaba. Bilgisayara format attım. yükleme yaparken bu hata ile karsılasıyorum.

81 Mesaj
28 Eylül 2011; 12:01:56 

merhaba. yüksek ihtimalle ram de sıkıntı var
eğer 2 adet ram var ise birini sök bitanesi ile format atmaya calıs. olmassa diger rami dene

eğer formattan önce böyle bir sıkıntı yoktu ise format atmaya calısırken oluyorsa
power suplly arızalı olabilir. aynısı basıma geldi formartta sürekli mavi ekran verioydu power değiştim düzeldi
elektrik kesintilerine maruz kalmıssa pc powerın akımı bozulmustur

53 Mesaj
28 Eylül 2011; 12:10:00 

aksam deneyecegim umarım çözüme ulaşırım. yardımların için teşekkürler.

10679 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Sırp Çetnik
28 Eylül 2011; 13:19:12 

0x00000050; mevcut hata parametresinin temel bir nedeni olmasada genellikle bu hata iletisine RAM slotlarında veya RAM modüllerinde oluşmuş bir dizi hatalar sebebiyet vermektedir. RAM modüllerinizi öncelikli olarak format öncesinde dönüşümlü olarak test etmelisiniz, farklı bir RAM ile de deneyebilirsiniz.

53 Mesaj
28 Eylül 2011; 14:02:15 

bu faydalı bilgiler işime yaracak baka önerisi olan arkadaslar var ise yardımcı olurlarsa sevinirim.

53 Mesaj
29 Eylül 2011; 11:57:32 

quote:

merhaba. yüksek ihtimalle ram de sıkıntı var
eğer 2 adet ram var ise birini sök bitanesi ile format atmaya calıs. olmassa diger rami dene

eğer formattan önce böyle bir sıkıntı yoktu ise format atmaya calısırken oluyorsa
power suplly arızalı olabilir. aynısı basıma geldi formartta sürekli mavi ekran verioydu power değiştim düzeldi
elektrik kesintilerine maruz kalmıssa pc powerın akımı bozulmustur

quote:

0x00000050; mevcut hata parametresinin temel bir nedeni olmasada genellikle bu hata iletisine RAM slotlarında veya RAM modüllerinde oluşmuş bir dizi hatalar sebebiyet vermektedir. RAM modüllerinizi öncelikli olarak format öncesinde dönüşümlü olarak test etmelisiniz, farklı bir RAM ile de deneyebilirsiniz.

arkadaşlar dediklerinizi yaptım ramleri kontrol ettım hatta yenı ram taktım olmadı power suply değiştirdim 400w taktım yine olmadı yuklemeye başladıgında driver işlemcı yada anakarttan kaynaklanıyor olabılırmı ?

10679 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Sırp Çetnik
29 Eylül 2011; 13:03:12 

SATA sürücüleri kaynaklı olabileceğini söylerdim ancak mevcut hata iletisi ile bir alakası yok. HDD'nizin SATA/IDE kablosunu değiştirin. Fayda etmezse farklı bir HDD'niz varsa mümkünse ona kurulum yapın. HDD sektör kaynaklı bir problem olabilir.

21 Mesaj
21 Kasım 2012; 21:24:55 

quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

SATA sürücüleri kaynaklı olabileceğini söylerdim ancak mevcut hata iletisi ile bir alakası yok. HDD'nizin SATA/IDE kablosunu değiştirin. Fayda etmezse farklı bir HDD'niz varsa mümkünse ona kurulum yapın. HDD sektör kaynaklı bir problem olabilir.

evet bu sorun bendede oldu su anda onunla ugrasıyorum hard dıskten kaynaklanan bır bot sorunu sanırım hardısk elımden dustu yalnız sert bir dusus olmadı 20 cm lık yukardan halının ustune dustu taktımda harddıskı gormedı kurulum yaparkende bu hatayı alıyorum tamamen hardıskten kaynaklanan bir sorun

181 Mesaj
27 Aralık 2012; 10:23:46 

(http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff559023(v=vs.85).aspx)

Microsoft demiş ki:

quote:

If the driver responsible for the error can be identified, its name is printed on the blue screen and stored in memory at the location (PUNICODE_STRING) KiBugCheckDriver.

Cause

Bug check 0x50 usually occurs after the installation of faulty hardware or in the event of failure of installed hardware (usually related to defective RAM, be it main memory, L2 RAM cache, or video RAM).

Another common cause is the installation of a faulty system service.

Antivirus software can also trigger this error, as can a corrupted NTFS volume.
Resolution

Resolving a faulty hardware problem: If hardware has been added to the system recently, remove it to see if the error recurs. If existing hardware has failed, remove or replace the faulty component. You should run hardware diagnostics supplied by the system manufacturer. For details on these procedures, see the owner's manual for your computer.

Resolving a faulty system service problem: Disable the service and confirm that this resolves the error. If so, contact the manufacturer of the system service about a possible update. If the error occurs during system startup, restart your computer, and press F8 at the character-mode menu that displays the operating system choices. At the resulting Windows Advanced Options menu, choose the Last Known Good Configuration option. This option is most effective when only one driver or service is added at a time.

Resolving an antivirus software problem: Disable the program and confirm that this resolves the error. If it does, contact the manufacturer of the program about a possible update.

Resolving a corrupted NTFS volume problem: Run Chkdsk /f /r to detect and repair disk errors. You must restart the system before the disk scan begins on a system partition. If the hard disk is SCSI, check for problems between the SCSI controller and the disk.

Finally, check the System Log in Event Viewer for additional error messages that might help pinpoint the device or driver that is causing the error. Disabling memory caching of the BIOS might also resolve it.

Hatanın parametrelerinin anlamları ise şunlar:

quote:

Parameter Description

1
Memory address referenced

2
0: Read operation

1: Write operation

3
Address that referenced memory (if known)

4
Reserved

Ben dün ekran kartı overclockladıktan sonra bu hatayı aldım. Yabancı forumlarda ekran kartı driverını değiştirerek bu beladan kurtulduğunu söyleyenler var. Senin durumuna gelirsek ilk parametren 0xfffffffc. Bu konuyla ilgili makale için:

(http://www.zxro.net/uncategorized/repair-0xfffffffc/)

http://carnage86.wordpress.com

401 Mesaj
4 Mart 2013; 0:17:34 

Arkadaşlar bende baya bi mavi ekran hatası alıyordum. Şu an tek ram ile çalıştırıyorum 3 gündür mavi ekran hatası vermedi. Şimdi bendeki ram mi arızalı? Garantiye mi yollamam lazım? Ve ne diyerek yollamam lazım. Bilgi verirseniz sevinirim.

211 Mesaj
7 Nisan 2013; 13:51:31 

Bu hata genelde RAN'lerin bozuk olmasından ya da frekansların yanlış olmasından kaynaklanıyor. Uyumsuz bellek modülleri de bu hataya neden olabiliyor. Şu makaleyi bi oku derim:

http://www.technopat.ne...a-hatasi-nasil-cozulur/

493 Mesaj
7 Nisan 2013; 14:02:30 

Ram slotlarında problem olabilir.

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.4 İşletim Sistemi

1271 Mesaj
14 Temmuz 2013; 16:40:29 

quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Sayenizde çözdüm hocam o değil de 2 gblik pcmde 1 gb lik tek ramim bozukmuş ona yanarım

Steam ID: thetimelorddh | Atatürkçü.

I always will be. But times change, and so must I... we all change. When you think about it, we are all different people, all through our lives and that's okay, that's good! You've gotta keep moving, so long as you remember all the people that you used to be. I will not forget one line of this, not one day. I swear. I will always remember when the doctor was me.

2386 Mesaj
22 Kasım 2013; 20:48:46 

aynı sorun bendede var şuan ramleri denedim tek tek , memtest ile de test ettim sıkıntı yok ama mavi ekran alıyorum

Hyundai i30 CW Style manuel Beyaz 2013
Corsa 1.3 CDTI Enjoy 2011 Fildişi
Accent LX Allegro 2001 1.3
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » PAGE FAULT IN NONPAGED AREA hatası alıyorum
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469