Şimdi Ara

Dünyanın en hızlı kronograf saati Tag Heuer Mikrotimer

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
13.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en hızlı kronograf saati Tag Heuer Mikrotimer

Mekanik aksamlarda yaşanan gelişmeler ve yenilikler analog saat veya kronograf saat gibi ürünlerin de dijital versiyonları kadar hassas ölçüm ve gösterim yapmasına imkan veriyor. Ünlü saat üreticisi Tag Heuer tarafından hazırlanan konsept kronograf saat modeli dünyanın en hassas ölçüm yapan kronograf saati durumunda.

TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000 adı verilen konseptin mekanizması mükemmel derecede hassas ve saniyenin binde biri kadar kısa bir sürede zamanı ölçebiliyor. Bu süre göz kırpmasından 300 kere daha hızlı. 

Konsept saniyenin binde biri süresindeki ölçümlerini 500 Hz hızında yapıyor. Bunun anlamı kadrandaki denge tekerinin saatte 3.6 milyon kez ileri ve geri hareket etmesi demek oluyor. Dünyada bu hıza dayanabilecek bu boyutta hiç bir mekanik sistem yok. Ortalama bir Rolex saati saatte 28800 atımı ölçebiliyor ve 50000 atımın ötesine geçebilmesi mümkün değil.

TAG Heuer Mikrotimer Flying 1000 konseptinin boyutları çok küçük ve metal 1 dolarlık paranın boyutlarıyla aynı. Ancak mekanik aksamının ortalama bir spor arabanın motorundan daha hızlı çalıştığı belirtiliyor.

Konsept tasarımın hangi amaçla kullanılabileceği veya kimin bu kadar hassas bir ölçüm yapmaya ihtiyacı olabileceği şimdilik bilinmiyor. Konsept yıl bitmeden sadece 10 adet olarak 65 000€ karşılığında satışa sunulacak.

• fıyatındada dunyada sıralı
  • luzümsuzluk :)
  • Gereksiz ama etkileyici
  • isviçreliler saat işini biliyor arkadaş :)
  • Gerek varmıymış böyle birşeye ?
  • saat çok şıkmış bu arada
  • consept genellikle ileriki zamanları çağrıştırır.. gerekli olması önemli değil hem boy gosterisi hemde teknoloji iste.. güzel saat ama harbiden de saat işinde isviçreliler bilioyor islerini. daha ne adam en hızlı motoru yapmıs ötesimi var :D
  • Kasasının içinde hava olmadığını düşünüyorum.
  • Bu saatleri çok seviyorum ama en nefret ettiğim özellikleri daha doğrusu hataları şu ki; Kronometre bir süre sonra (Bazılarında 3 ay bazılarında 1 sene ya da daha fazla neyse artık) durması gereken yerde durmuyor! Saniye tam 12'nin üzerinde durması gerekirken durmuyor.

Deli oluyorum böyle olunca. Tabii benim kullandığım saatler Tag Heuer falan değil ama öyle boş markalar da değil. Casio, Seiko falan..
  • bu tag heuer in saatlerini hep çok sevmişimdir özllkikleri konusunda bir şey diyemeyeceğim fakat saat güzelmiş :))
  • hmm saat şık ama parası nekaa olacak bilemiyoruz. :)
  • bu sene gözlüğünü aldım tag heuer in daha memnun olamam herhalde ... tavsiye olunur..
  • 100 bin tl olur herhalde fiyatı :D
  • bari ufak bir yere digital oalrak değeri gösterse imleçi bazen okumak sıkıntı oluyor...
  • Herkes hemen fiyatından bahsediyor yahu arkadaşım siz bunu almayacaksınız ki... Bunu profesyonel ölçüm yapan kişiler kullanıcak yada bu teknolojiyi biraz kısarak saatin yanına koyacaklar...
  • Bu şey saat değil, mikrotimer, dağılın beyler...

Alıcı değilsen, kalabalık etme dükkan önünde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihcanery

luzümsuzluk :)

Kesinlikle katılıyorum o kadar hassas bi şeye bi kere parmakla basıosun parmak o kadar hassas mı peki?Yaşlı birine ver onu olay olduktan 5 dk sonra basar start butonuna:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: koray06tr

100 bin tl olur herhalde fiyatı :D

• estetik açıdan sade ve şık, alınabilecek seviyede normal özelliklerde olursa iyi bir satış yakalar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.