Şimdi Ara

Windows Phone 7 Mango çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
5.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Microsoft önümüzdeki günlerde bir yaşına girecek Windows Phone 7 platformu için uzun süredir merakla beklenen Mango güncellemesini kullanıma sundu. Mobil işletim sistemini 7.5 sürümüne yükselten yeni güncellemenin önümüzdeki dört hafta içerisinde dünya genelindeki Widows Phone 7 kullanıcılarının %98'ine sunulması planlanıyor.

500'den fazla yeni özellik içeren Windows Phone 7 Mango'nun öne çıkan güncellemeleri arasında, multitasking yani çoklu uygulama desteği, entegre Bing arama, Internet Explorer 9'un mobil versiyonu, ses>metin ve metin>ses dönüştürme desteği, lokasyon tabanlı arama, kişiler litesi için gruplama seçeneği, İzlekler özelliği ile aynı sohbet içerisinde SMS, Facebook ve Windows Live Messenger ile sohbet, kişi kartları için Twitter ve Linkedin entegrasyonu ve yeni yüz tanımlama yazılımı detaylara yer verildiğini görüyoruz.

Windows Phone 7 kullanıcıları, ülklerinde Mango güncellemesinin çıkıp çıkmadığını şu adresten kontrol edebilirler; http://mango.microsoft.com/windowsphone/en-us/features/update-schedule-world.aspx

• Su batarya sikintisi yuzunden androidten wp7 ye gecis yapabilirim.uygulama destegi nasil acaba bilen varmi ve sanirim kasa yapisi sebebi ile oda htc olur

• edit:

hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SystemApps -- 28 Eylül 2011; 8:23:12 >

• kim ne derse desin iphone !
  • Çok basit bir arayüz kullanılmış, android'in göz alıcı arayüzünden sonra çok yalın geldi.
    .
    Belki kullandıkça detaylarını ortaya çıkarırız, umarım Nokia'ya birşeyler katar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

kim ne derse desin iphone !

Baydı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

kim ne derse desin iphone !
    Windows Phone 7 Mango çıktı

kim ne demişse iyi demiş
  • Flash Player destegi var miydi WP7‘nin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Flash Player destegi var miydi WP7‘nin

Hayır yok henüz...HTML5 e talim (Alanlar için)

edit: Ancak sanırım yolda
    http://thetechjournal.com/electronics/computer/software/adobe-flash-player-10-1-coming-to-windows-phone-7-blackberry-and-others.xhtml

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SystemApps -- 28 Eylül 2011; 10:03:02 >

• Fazla sade kalmış gibi geldi bana.
  • işletim sisteminden çok içerisinde barındırdığı yada barındıracağı uygulamalarda bir destek söz konusu.. temelde fazla bir değişiklik yok anladığım kadarı ile..
  • Arkadaşalr mango ile aşşağıdaki eksiklerin hepsi giderildi mi ?

WP7-specific limitations
    No system-wide file manager
    No Bluetooth file transfers
    No USB mass storage mode
    Limited third-party apps availability
    No Flash or Silverlight support in the browser
    Too dependent on Zune software for file management and syncing
    No video calls
    New ringtones available only through the Marketplace
    Music player lacks equalizer presets
    No multitasking
    No copy/paste
    No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)
    No sign of free Bing maps Navigation so far
    No internet tethering support
    No handwriting recognition support
    Twitter client does not integrate with phonebook
  • W7 kullanmadım, 6.5 kullandım kötüydü ama aralarında ciddi farklar vardır sanırım, ancak haberdeki 3 ekran görüntüsü gibiyse çok vasat.
  • wp7 nin arayüzünü bir tek ben mi beğeniyorum? sade ve kullanışlı ve en önemlisi akıcı duruyor benim gözümde,birbirlerini tamamlayan parçalar gibi.

nokia n9un tasarımına bu işletim sistemini koysalar alırım.Bakalım nokia ne yapacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samonite

Arkadaşalr mango ile aşşağıdaki eksiklerin hepsi giderildi mi ?

WP7-specific limitations
    No system-wide file manager
    No Bluetooth file transfers
    No USB mass storage mode
    Limited third-party apps availability
    No Flash or Silverlight support in the browser
    Too dependent on Zune software for file management and syncing
    No video calls
    New ringtones available only through the Marketplace
    Music player lacks equalizer presets
    No multitasking
    No copy/paste
    No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)
    No sign of free Bing maps Navigation so far
    No internet tethering support
    No handwriting recognition support
    Twitter client does not integrate with phonebook

Arkadaşlar bu limitler devam ediyorsa bence bir 5 sene beklersiniz bu işletim sisteminin adam olması için.

• Yine olmamış
  • mango da türkçe menü var mı? veya işletim sistemi tam olarak türkçe mi? sesli arama yaparken ingilizce mi konuşacağız...
  • mangoda türkçe yok maalesef OS çok güzel ama TR de yok nokia ile bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordMayros

mangoda türkçe yok maalesef OS çok güzel ama TR de yok nokia ile bekliyoruz

Arkadaşlar lg optimus7 tr'de vodafone ile satışa çıktı... Buda demek oluyor ki türkçe menü ile mangolu cihaz var :D Vodafone sitesine girerseniz görürsünüz ;)
  • Arayüz şahane..Animasyonlar da öyle.

Windows 8 ile daha iyi bir havaya bürünüp özelleştirme olayları derinleştikçe daha iyi yerlere gelecektir ben çok beğendim umarım güçlü makinalarda görürüz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.