Şimdi Ara

Peugeot 508 bir depo benzinle 1.531 km gitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
52
Cevap
0
Favori
10.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peugeot'nun D segmentindeki yeni modeli Peugeot 508, bir depo benzinle 1.531 kilometre yol katetti.Peugeot'dan yapılan açıklamada, Peugeot'nun, 120 HP güç üreten benzinli motor ve otomatikleştirilmiş 6 ileri manuel şanzıman Auto6R ile daha önce Türkiye'de hiç yapılmamış bir “Yakıt Tüketim Testi”ni yapmak üzere Volkan Işık Akademi ile bir araya geldiği, söz konusu testin Peugeot'nun D segmentindeki yeni modeli Peugeot 508 ile gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, Edirne'den start alınan tüketim testinde Hatay il sınırına kadar süren 1.531 kilometre uzunluğunda bir yolculuk geride bırakılırken, 30 saat süren yolculuk sırasında konaklama da dahil olmak üzere genel ihtiyaçlarla birlikte yaklaşık olarak 12 saat mola verildiği kaydedildi.

Bu yolculuk sırasında izlenen rotanın Edirne, Çanakkale, İzmir, Uşak, Afyon, Konya, Adana, Hatay olacak şekilde belirlendiği, bu sayede bir depo benzin ile 1.531 kilometrelik bir yol katedildiği ifade edilen açıklamada, değişken hava koşulları altında gerçekleştirilen testte, güzergah boyunca izlenen yolda şehir içi geçişleri, trafik ışıkları, yol çalışmaları, molalar için sıklıkla otomobilin durmasına neden olan olaylarla karşılaşıldığı, ayrıca belirlenen yol üzerinde dağ yollarında dik rampa çıkışları ve inişlerle karşılaşıldığı, test güzergahında otoyol kullanımının ise toplam rotanın sadece yüzde 15'lik bir bölümünü kapsadığı vurgulandı.

Açıklamada, testin sonucunda dizel motorlar için dahi önemli bir başarı sayılabilecek olan 100 kilometrede sadece 4,7 litrelik bir tüketim sonucu, benzinli bir araç ile elde edilmiş olduğu, bu tüketim değeri ortaya çıkarken aracın yol boyunca ortalama hızının saatte 72 kilometre olduğu, 72 litrelik yakıt deposu bulunan 508'in, bir depo yakıt ve 100 kilometrede 4,7 litrelik tüketim değeri ile 1.531 kilometreyi geride bıraktığının ispatlandığı, bu sonuçların Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED tarafından onaylandığı kaydedildi.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18841720.asp

İşin ilginci araba benzinli.

1531 km yi ortalama 72 km hız ile tamamlamışlarki buda fena değil.

Bu motoru 308 e koyarlarmı acaba.

• Verilmişti arkadasım...
    Gerçekten güzel değer..........
  • Çok sağlam değerler cidden. Şahane bir ekonomi ve benzin.
  • Uzun yolda Cruise Control ile benim City de 4.3 litre yakıyor.

Yeni nesil benzinli araçlar daha ekonomik oluyor.
  • 72 km hız ile gayet normal...üstelik müthiş sabır 1500 km için...
  • hiçbir özelliği olmayan haber 72 litre benzinle 70 km hızda gidersen o kadar az yakacağı belli birşey 90km hızla deneselerdi birde sıkışık trafikte
  • quote:

Orijinalden alıntı: toz-koparan

72 km hız ile gayet normal...üstelik müthiş sabır 1500 km için...

72 Km yolculuğun ortalaması.

Sürekli 72 km ile gidilmedi yani.

Güzergaha bakarsanız o güzergahta hız yapmakta pek mümkün değil.

Rampası , trafiği , sollaması , virajı v.s 72 km ortalama hız çok iyi.

Örneğin istanbul adana 1000 km ama bu yolu 100 km sabit hızla 10 saatte gidemiyorsunuz.

Yukardakine benzer olumsuzluklar nedeni ile hız 70-80 km ortalama hıza düşüyor.
  • 407 1.6 hdi ilede 2500 km yapmışlardı bi depo mazot ile ama 40 ile giderek :)
  • Nerden almislar benzini ? Lastikller nemarka? Zeevk almislarmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sabit 120 ile gidince 100 km ortalama

100 ile gidince 80 civarı oluyor

90-100 arası gitmişler ki 72 ortalama olmuş dur kalk , ışıklarda bekleme bunlar ortalamayı düşürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaLinkiLic

407 1.6 hdi ilede 2500 km yapmışlardı bi depo mazot ile ama 40 ile giderek :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Peugeot'nun D segmentindeki yeni modeli Peugeot 508, bir depo benzinle 1.531 kilometre yol katetti.Peugeot'dan yapılan açıklamada, Peugeot'nun, 120 HP güç üreten benzinli motor ve otomatikleştirilmiş 6 ileri manuel şanzıman Auto6R ile daha önce Türkiye'de hiç yapılmamış bir “Yakıt Tüketim Testi”ni yapmak üzere Volkan Işık Akademi ile bir araya geldiği, söz konusu testin Peugeot'nun D segmentindeki yeni modeli Peugeot 508 ile gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, Edirne'den start alınan tüketim testinde Hatay il sınırına kadar süren 1.531 kilometre uzunluğunda bir yolculuk geride bırakılırken, 30 saat süren yolculuk sırasında konaklama da dahil olmak üzere genel ihtiyaçlarla birlikte yaklaşık olarak 12 saat mola verildiği kaydedildi.

Bu yolculuk sırasında izlenen rotanın Edirne, Çanakkale, İzmir, Uşak, Afyon, Konya, Adana, Hatay olacak şekilde belirlendiği, bu sayede bir depo benzin ile 1.531 kilometrelik bir yol katedildiği ifade edilen açıklamada, değişken hava koşulları altında gerçekleştirilen testte, güzergah boyunca izlenen yolda şehir içi geçişleri, trafik ışıkları, yol çalışmaları, molalar için sıklıkla otomobilin durmasına neden olan olaylarla karşılaşıldığı, ayrıca belirlenen yol üzerinde dağ yollarında dik rampa çıkışları ve inişlerle karşılaşıldığı, test güzergahında otoyol kullanımının ise toplam rotanın sadece yüzde 15'lik bir bölümünü kapsadığı vurgulandı.

Açıklamada, testin sonucunda dizel motorlar için dahi önemli bir başarı sayılabilecek olan 100 kilometrede sadece 4,7 litrelik bir tüketim sonucu, benzinli bir araç ile elde edilmiş olduğu, bu tüketim değeri ortaya çıkarken aracın yol boyunca ortalama hızının saatte 72 kilometre olduğu, 72 litrelik yakıt deposu bulunan 508'in, bir depo yakıt ve 100 kilometrede 4,7 litrelik tüketim değeri ile 1.531 kilometreyi geride bıraktığının ispatlandığı, bu sonuçların Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED tarafından onaylandığı kaydedildi.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/18841720.asp

İşin ilginci araba benzinli.

1531 km yi ortalama 72 km hız ile tamamlamışlarki buda fena değil.

Bu motoru 308 e koyarlarmı acaba.

308de zaten ilk modellerinden beri var. bu motor giriş motoru 1.6vtı 120hp

• çok kaliteli motor bu vti 1.4 95 likleri de fena değil
  • peugeot bunu herzaman yapıyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

hiçbir özelliği olmayan haber 72 litre benzinle 70 km hızda gidersen o kadar az yakacağı belli birşey 90km hızla deneselerdi birde sıkışık trafikte

belli ki sizde de peugeot ön argısı var..başka bildiğiniz bir araç var mı 1 depo ( 72 litre) benzinle 1531 km yol yapsın hemde D segmenti..artık kabullenin zaman değişiyor, teknoloji değişiyor..TEK KELİME İLE BRAVOO..BENİM DİYEN DİZELE TAŞ ÇIKARTIYOR..
  • Vallahi süper.. Bizim LPG'li vectra bile bu kadar az yakamıyor.. Artık yeni teknoloji bir araba alma zamanı geldi sanırım.. :)
  • Marka fanatikliği yüzünden kendinizi komik duruma düşürmeyi neden göze alıyorsunuz anlayamıyorum.

Ben başlığı okuduğumda bu değeri 1.6 HDI ile yakalamışlardır diye düşündüm; o motor için bile iyi bir değer; kaldı ki 1.6 lt benzinli bir motora göre inanılmaz bir değer.

Bir de kendinizi "test düşük hızda yapılmış, o hızda her araç o km'yi yapar" diyerek kandırmışsınız ya; demek ki hiç araç kullanmıyorsunuz. 1.6 hdi ile 40km/s hızla 2500 km yapıldığı falan yok, yapılamaz da zaten. Kaldı ki, 72km/s ortalama hız bahsi geçen güzergah için son derece iyi bir hız ve araç kullanmayı bilen arkadaşların da söylediği gibi; 72km/s ortalama hız yakalamak için genelde 100km/s civarında seyretmek gerekir.

Gerçekten inanılmaz bir değer elde etmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Uzun yolda Cruise Control ile benim City de 4.3 litre yakıyor.

Yeni nesil benzinli araçlar daha ekonomik oluyor.

sızın hondanın 308 e göre silindir hacmi düşük, beygiri az, araç ağırlığı az ve buna rağmen düz yolda hız sabitieyiciyle 4.3 litre yakabiliyorsunuz. yazıda belirtilmiş yolun sadce %15 i otoyol diye. kaç şehir geçtiklerine, kaç dağ çıktıklarına haritadan bir bakın istersenız. bence bu sonuc gercekten harıka, ortalama hızda normal bir sürücünün ortalama hızı. mesela son yolculuğum izmit körfezini dolaşarak istanbul-çanakkale. otoyolda 110- 120, bolunmus yolda 100-110 arası gitmeme rağmen ortalama hızım 69 km çıktı.
  • Bu testi 508 yerine 207 ile yapsalar ne olurdu acaba.

Malum biri D sınıfı biri B sınıfı ve aralarında epey bir ağırlık farkı var.

Birde bu motor otomatikmi benmi öyle anladım.
  • 30 saat yolculuk, 12 saat mola demişler yani 18 saat sürüş yapılmış. 1531/18=85 çıkıyor hesap makinesinde, ortalama hıza neden 72 demişler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.