Şimdi Ara

Firefox 7.0 kullanıma sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
0
Favori
15.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Firefox internet tarayıcısı için bir süredir hızlı güncelleme stratejisini kullanan Mozilla, popüler tarayıcının 7.0 sürümünü kullanıma sundu. Windows, Mac OS ve Linux işletim sistemleri için yayınlanan tarayıcının aynı zamanda Android platformu için geliştirilen mobil sürümü de yayınlandı. İrili ufaklı çok sayıda güncelleme içeren Firefox 7.0'ın öne çıkan detayı ise bellek kullanıma yönelik optimizasyon. Bilindiği üzere Firefox uzunca bir süredir yüksek bellek kullanımından ötürü eleştiriliyordu, Mozilla yeni sürüm ile birlikte bu sorunu aştıklarını ve bellek kullanımını ciddi oranda düşürdüklerini ifade ediyor.

Yeni sürüm ile sunulan güncellemelere baktığımızda ise "http://" uzantısının standart olarak sunularak gizlenmesi, MathML için geliştirilmiş destek, WebSocket protokolünün 7'den 8 sürümüne yükseltilmesi, Sık Ziyaret Edilen Siteler ve şifre değişikliklerin Firefox Sync kullanıldığında neredeyse anında yapılabilmesi ve Windows altında Canvas operasyonlarının hızlandırılması ile birlikte daha önce rapor edilen çeşitli hataların giderilmesi gibi  güncellemeler sunuluyor. Mobil versiyonda ise kopyala-yapıştır için güncelleme, kendi dilinde kullanma, Tegra tabanlı telefon ve tabletler için geliştirilmiş görüntü render desteği ve WebSocket API güncellemesi gibi değişikliklerin olduğunu görüyoruz. 

• Deneyelim.

Edit : Denedim, problemsiz. FF kullanıcısıyım. Her yeni version süper oluyor, ne hikmetse kullandıkça mallaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 27 Eylül 2011; 22:34:56 >
  • 6 dan bile haberim yoktu
  • 2 sekme aciyorum 2 gb ramimi yiyor

Not:Görmemişim altta mario acikmis %100 o ram yiyooo
  • Chorme akar,
  • chrome'un sapıttığı şu sıralar bir deneyim diyorum. düzelinceye kadar tabi...
  • Güncelleme indiriliyor.
  • Firefox bastı gaza
  • Eklenti kurduktan sonra yeniden başlatma olayını kaldırmışlar; direkt çalışıyor.
    Ekleme: tek sekme açık
    Fark ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış. -- 27 Eylül 2011; 22:54:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Forks

en sıkıntısz sürümü 3.6

dostum güvenlik için 7 daha iyi
  • Firefox'un çözmesi gereken öncelikli sorun RAM kullanımıdır.
  • Plugin-container.exe umarım bu sürümde arıza verip durmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overature

Firefox'un çözmesi gereken öncelikli sorun RAM kullanımıdır.

+1
  • Takip etmekten biz yorulduk artık.
  • android mobil sürümde flash desteği varmı şuanda firefox da ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overature

Firefox'un çözmesi gereken öncelikli sorun RAM kullanımıdır.

Bunu bana yapmayın.....

• Firefox çöktü veya betiği durdur hataları geliyorsa benden uzak olsun
  • firefox'tan gerisi yalan

ram'i yükseltin o zaman sorun olmaz
  • Güncelledim 6 da bellek kullanımı 125 mb larda geziyordu . 7 de şuanda 90mb ı geçmiyor .
  • 8GB ram var ama videoları açamıyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.