Şimdi Ara

Kapı fitil izolasyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
0
Favori
31.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda beni tanıyanlar aracıma (ne kadar kalitesiz olursa olsun) ne kadar özendiğimi bilirler. Aslında aracın dış görünüşü beni çok alakadar etmiyor, içerisinin durumu daha öncelikli.

Kolçağıydı, kılıfıydı vs. derken şimdide kapılara el atmayı düşünüyorum.

Öncelikle Dacia Loganın kalitesizliği aşikar.. Kapılardanda ne denli rüzgar aldığını binenler bilir. Bu rüzgar sesini en aza indirmeye ve kapıların kapanışlarını daha yumuşak hale getirmeyi düşünüyorum.

Fitiller için sizden de öneriler isteyeceğim.

Fitillerin içine eskiden serum hortumu sokulurdu, bayağı da etkili olurdu. Ancak benim aracımda hiçbir etkisi olmayacağına eminim. Kapılar kapalı haldeyken bastırınca 0,5 cm kadar içeri gitmeye devam ediyor.
    Fitilleri büyütmek yada kalınlaştırmak zor. Orjinal fitili bulmak bile zor..

Aklıma ilk kapı ve pencere süngeri ile kapı içlerini kaplamak gelmişti. Ancak araç yıkandığında bile kapı eşiği su ile doluyor. Yani fitiller ıslandığı hatta içeri su (aracın içine kadar gelmiyor) aldığı için çok çabuk atar..

Sizden de fikirlerinizi bekliyorum. Şoför kapısı şimdilik deneme tahtam. Etkili olan bir uygulama yapabilirsem diğer kapılara da uygulayacağım. :)

Aklınıza gelen fikirleri paylaşır mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burhan -- 28 Eylül 2011; 10:35:09 >

• Durun yahu, ben gögüs kaplama istemedim. O nereden çıktı

Aksesuar tesisat vs. konusuna girmeyin lütfen. Hepsi araçta yeterince mevcut. En apaçiniz benim...

Sadece kapı fitillerini kalınlaştırmak istiyorum, bayağı inceledim ama zor gibi görünüyor. Yol sesi, lastik sesi falan değil de sadece rüzgar sesi alıyor. Yada bana en çok bu batıyor.

Fotoğrafta az buçuk göstermeye çalıştım. Fitil sadece kırmızı ile çizdiğim yeri karşılıyor. Burası da 1 cm genişliğinde sadece. Geri kalan her yer su alıyor. Araca uygun kalın fitil bulmak çok zor. Yaptırmak gerekir ki bu da çok maliyetli olur. Serum hortumunu denedim ancak ne yazık ki işe yaramadı...

Kapı fitil izolasyonu

Kapı fitil izolasyonu

Aklıma ilk köpük izolasyon bantları gelmişti ancak su alırsa mahvolur diye düşünüyorum..

http://www.koctas.com.tr/U/Tesa-Kopuk-Izolasyon-Bandi/Kopuk-Izolasyon/47560?R=119
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.