Şimdi Ara

Nielsen raporu : Android benimsenme oranı son aylarda iOS'u ikiye katladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
5.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nielsen raporu : Android benimsenme oranı son aylarda iOS'u ikiye katladı

Nielsen raporu : Android benimsenme oranı son aylarda iOS'u ikiye katladı

4 Ekim'de tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan iPhone 5 modeli öncesinde yapılan müşteri memnuniyeti, devamlılık, bağımlılık gibi anketlerde hep zirvede olmasına rağmen iOS'un benimsenme oranı son raporlara göre Android'in yarısı seviyesinde kalıyor.

Araştırma şirketi Nielsen tarafından yapılan çalışmaya göre son üç ayda ABD çapında satın alınan Android akıllı telefonlar iPhone'u ikiye katladı. Bu periodda akıllı telefon satın alan tüketicilerin yüzde 56'sı Android cihazlara yönelirken yüzde 28'i iPhone 4 veya iPhone 3GS tercih etti. Yüzde 9 Blackberry modellerini satın alırken kalan yüzde 6'lık dilim ise Windows Phone ve Symbian'a ait.

Ağustos ayı genel akıllı telefon satışlarında ise Android cihazlar yüzde 43'lük bir orana sahip. iPhone modelleri yüzde 28, Blackberry modelleri yüzde 18, diğer modeller ise yüzde 11 oranını elinde tutuyor. 

ABD çapındaki mobil cihaz pazarının yüzde 43'ü akıllı telefon segmentinin elinde bulunuyor. Son bir yılda akıllı telefon benimsenme oranı yüzde 43 olurken son üç aydaki benimsenme oranı yüzde 58 olarak kaydedildi.

Nielsen Telekom Araştırmaları bölümü başkanı Don Kellogg, iPhone modellerinin benimsenme oranının düşük olmasının nedeninin tüketicilerin yeni iPhone 5 modelini beklemelerinden kaynaklandığına işaret ediyor. Her yıl yeni bir iPhone modeli duyurulmadan önce satışlar en düşük seviyeye inerken lansmanın hemen ardından rekor satışlar geliyor. 

• Apple eğer Android'i geçmek istiyorsa orta segmente bir ürün çıkarması şart. Fakat bu ürünün donanımsal güç adına tepe seviye iPhone'dan farkı olmaması gerekir. İşlemci, ram, GPU tamamen aynı olmalıki Appstore'da ki uygulamaların tamamından faydalanabilsin. Geliştiricileri Android gibi kontrpiyede bırakmasın.

Aradaki fark; boyutta, kamerada, hafıza genişliğinde, diğer ekstra özelliklerde olmalıdır.
  • apple işletim sistemini güncelleştirmeli

kim ne derse desin android :D
  • %56'lık bölümde yer alan yüzlerce android modellerine kıyasla %28'lık 2 adet apple İPhone modelinin olması, apple için başarıdır.
  • bu araştırmalar ilginç:)

1 apple ürünü / 1 adet ios sürümü var ve büyük patlama ekim sonu / kasım ayı içinde olacak. neden bu araştırma ile android yükseliyor denmekte ? çünkü sadece politika ve bir hareketlilik bir kısım kararsız alıcıyı yönlendirme. androidli cihaz üreten marka ve cihaz sayısı hatta sürüme bir bakın birde android e destek verilen uygulama ve güncelleme hızına o zaman değerlendirme net olur ve biraz daha bekleyin , herşey değişecek.
  • Beklemeye gerek yok Apple 5 serisini çıkarana kadar diğer firmalar da çok daha yüksek modelini ortaya koyacaklar. Bir çoğu Android altyapısını kullanacak ve daha çok bağımlılık olacak. Apple ise tepe fiyat politikası ile ve yenilik dediği (diğerlerinin 6-7 aydır zaten kullandığı) bir kaç özellik ile geride kalıp ağırlığından insanın pantolunu indiren telefon modeli ile 1 yılını daha büyük bir kayıp ile geçirecek. İşte bu 1 yılda Android zaten kısa sürede ulaştığı ününe ün katarak zirvedeki tek isim olarak kalacak. Benim Teorim Böyle... Herkesin teorisi kendisine...
  • Iphone'in çıkışı pek çok şeyi değiştirecek gibi duruo. Ben fanboy yada haterboy deilim yanlış anlamaın :D Meselea bu oranları :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: duman64

Apple ise tepe fiyat politikası ile ve yenilik dediği (diğerlerinin 6-7 aydır zaten kullandığı) bir kaç özellik ile geride kalıp ağırlığından insanın pantolunu indiren telefon modeli ile 1 yılını daha büyük bir kayıp ile geçirecek.

Bu kısmı not alalım ve seneye tekrar görüşelim...
    Bense sizin düşündüğünüzün aksine iPhone 5 in satışları katlayacağını hatta tepe seviye tüm Android cihazların (SGS II ve III, HTC, LG, Motorola) toplamından en az 2 katı kadar satacağını düşünüyorum. Hatta isteyen ile bu konuda her türlü bahse girmeye hazırım tüm forumun önünde. Cesareti olan varsa buyursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 27 Eylül 2011; 13:16:36 >
  • IOS si kullanan tek telefon varken Androidli birçok farklı markanın onlarca telefonu varken iki işletim sistemini karşılaştırmak ne kadar mantıklı oda tabi koca bir soru işareti
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

apple işletim sistemini güncelleştirmeli

kim ne derse desin android :D

Zaten guncellenecek hali hazirdaki surum iOS 4.3.5 yenisi iOS 5 olcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

IOS si kullanan tek telefon varken Androidli birçok farklı markanın onlarca telefonu varken iki işletim sistemini karşılaştırmak ne kadar mantıklı oda tabi koca bir soru işareti

Apple ı tutan mı var. Her segmentte ürün çıkarabilir. Ama çıkarmıyor. Nedeni markasını hep üst seviye olarak sunmak istemesidir.
    Ben 200 liralık android kullanıyorum. Iphone seviyesinde tel alacak bütçem yok olsa bu kadar parayı ben vermem. Bütçeme uygun işimi görecek telefonum var ve şimdilik yetiyor. Apple ın yaptığı markasını satmak bi yerden sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesela şöyle bir araştırma yapsalar; 500$ üstü cihazlar işletim sistemleri payı ne kadardır?
    Yaklaşık %78 i iOS'da pastanı geri kalan dilimleri kime ne kadar ait onu bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre1393

quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

IOS si kullanan tek telefon varken Androidli birçok farklı markanın onlarca telefonu varken iki işletim sistemini karşılaştırmak ne kadar mantıklı oda tabi koca bir soru işareti

Apple ı tutan mı var. Her segmentte ürün çıkarabilir. Ama çıkarmıyor. Nedeni markasını hep üst seviye olarak sunmak istemesidir.
    Ben 200 liralık android kullanıyorum. Iphone seviyesinde tel alacak bütçem yok olsa bu kadar parayı ben vermem. Bütçeme uygun işimi görecek telefonum var ve şimdilik yetiyor. Apple ın yaptığı markasını satmak bi yerden sonra.

Apple ın aynı zamanda markasını sattığı doğru. Ama yinede işletim sistemi bazında telefonlar karşılaştırılması hele işletim sistemi bazında SATIŞLARIN karşılaştırılması doğru olmaz. Arada model çeşitliliği farkı devasal

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

Orijinalden alıntı: duman64 Apple ise tepe fiyat politikası ile ve yenilik dediği (diğerlerinin 6-7 aydır zaten kullandığı) bir kaç özellik ile geride kalıp ağırlığından insanın pantolunu indiren telefon modeli ile 1 yılını daha büyük bir kayıp ile geçirecek.
    Bu kısmı not alalım ve seneye tekrar görüşelim... Bense sizin düşündüğünüzün aksine iPhone 5 in satışları katlayacağını hatta tepe seviye tüm Android cihazların (SGS II ve III, HTC, LG, Motorola) toplamından en az 2 katı kadar satacağını düşünüyorum. Hatta isteyen ile bu konuda her türlü bahse girmeye hazırım tüm forumun önünde. Cesareti olan varsa buyursun.

Valla arkadaşım bu konuda yanılırsın... Desenki iphone 5g vs Samsung galaxy s3 anlarım ve iphone fazla satar derim. Ama Android vs IOS 5 dersen 2 değil 6 katı androidin fazla satacağına eminim... Bu pazar araştırmalarında zaten yazığ çiziliyor.

• 1.5 yıllık bir donanımı almak mı yoksa iPhone 5 i beklemek mi? İnsanlar beklemeyi tercih ediyor. iPhone 4 ü hala alan azınlık bile Androidin toplamının yarısı ise vay androidin haline. iPhone 5 çıkınca görüşürüz ;)
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: duman64 Apple ise tepe fiyat politikası ile ve yenilik dediği (diğerlerinin 6-7 aydır zaten kullandığı) bir kaç özellik ile geride kalıp ağırlığından insanın pantolunu indiren telefon modeli ile 1 yılını daha büyük bir kayıp ile geçirecek.
    Bu kısmı not alalım ve seneye tekrar görüşelim... Bense sizin düşündüğünüzün aksine iPhone 5 in satışları katlayacağını hatta tepe seviye tüm Android cihazların (SGS II ve III, HTC, LG, Motorola) toplamından en az 2 katı kadar satacağını düşünüyorum. Hatta isteyen ile bu konuda her türlü bahse girmeye hazırım tüm forumun önünde. Cesareti olan varsa buyursun.

Valla arkadaşım bu konuda yanılırsın... Desenki iphone 5g vs Samsung galaxy s3 anlarım ve iphone fazla satar derim. Ama Android vs IOS 5 dersen 2 değil 6 katı androidin fazla satacağına eminim... Bu pazar araştırmalarında zaten yazığ çiziliyor.

Söylediğime dikkat et!
    Ben iOS Android'den iki kat fazla satacak demiyorum. iPhone 5 aynı sürede Android işletim sistemli "tepe seviye" cihazların toplam satışının iki katından fazla satacak dedim. İkisi çok farklı.

Daha açık bir ifade ile;

iPhone 5 > (SGS II + SGS III + HTC Vigor + HTC Amaze 4G + Motorola Atrix II + LG Optimus EX)*2

diyorum. iPhone 4'ün aynı sürede Galaxy SII nin 4 katı kadar sattığını düşünürsek çok da iddialı bir şey söylemiş sayılmam.

• ip5 de 4" veya üstü ekran olmazsa satışları kesinlikle ip4 kadar yüksek olmaz.
  • Symbian da artık "OTHER" oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkant1

Symbian da artık "OTHER" oldu :)

Symbian Amerika'da hiç "OTHER" dışına çıkmamışdıki.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Söylediğime dikkat et! Ben iOS Androidden iki kat fazla satacak demiyorum. iPhone 5 aynı sürede Android işletim sistemli tepe seviye cihazların toplam satışının iki katından fazla satacak dedim. İkisi çok farklı. Daha açık bir ifade ile; iPhone 5 (SGS II + SGS III + HTC Vigor + HTC Amaze 4G + Motorola Atrix II + LG Optimus EX)*2 diyorum. iPhone 4ün aynı sürede Galaxy SII nin 4 katı kadar sattığını düşünürsek çok da iddialı bir şey söylemiş sayılmam.

Sevin sevmeyin iphone inanılmaz derecede çok satan bir cihaz.Bu noktada Erasmus78 e katılıyorum. fakat SGS III ün donanımı tank gibi.Android de yazılım anlamında ios 5 ten sonra atak yaparsa, SGSIII çok satabilir. IP5 i yakalamasada en azından senin denklemin bozulma ihtimali olabilir.Bunun dışında bu denklemde sana katılıyorum.Maalesef.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.