Şimdi Ara

ZTE'nin Windows Phone Mango işletim sistemli ilk modeli Tania görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
    Çin merkezli cep telefonu üreticisi ZTE'nin akıllı telefon portföyünü genellikle Android tabanlı modeller oluşturuyor. Ancak kısa bir süre önce kameralara yakalanan Windows Phone Mango işletim sistemli Tania, firmanın mevcut gidişatını değiştirebilir.

Kullanıcılara daha hızlı internet bağlantısı olanağı tanıyan HSPA alt yapısı desteği sunan Tania'ya, 1 GHz saat hızında çalışan işlemci ile 512 MB RAM ikilisi güç veriyor. 480 x 800 piksel (WVGA) çözünürlüğünde ve 4.3-inç boyutunda çoklu dokunmatik ekrana yer verilen akıllı telefonun dahili depolama kapasitesinin 4 GB olduğu bildirilmekte.

Bu bilgilere ek olarak 5 megapiksel çözünürlüğünde LED flaşlı kamerası bulunan akıllı telefona Wi-Fi bağlantısı ve GPS alıcısı eşlik ediyor. ZTE Tania'nın ne zaman ve hangi fiyat aralığında satışa sunulacağı üzerindeki sis perdesi henüz kaldırılmış değil.

• Tasarım hoş gibi, Çinliler de tasarım yapabiliyormuş demek ki, illa ordan burdan çalmalarına gerek yokmuş
  • Winphone için şöyle ileri sarma tuşu olsa.Gerek donanım gerek yazılım kısmında geriden geliyorlar diğerlerine göre.İyi bir işletim sistemi ama yetişmesi lazım malum samsung uçuyor androidde öyle...
  • Bende anlamiyorum arkadas tasarim hos diyosunuzda butun telefonlar birbirine benziyo zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

Winphone için şöyle ileri sarma tuşu olsa.Gerek donanım gerek yazılım kısmında geriden geliyorlar diğerlerine göre.İyi bir işletim sistemi ama yetişmesi lazım malum samsung uçuyor androidde öyle...

donanim geriden geliyor diyorsunuz ama güncel donanımlı android cihazlardan daha performanslı çalışıyorlar ve 2ayı geçgin cihazı kapatmadan kullanabiliyorsun iş sadece donanımda degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordMayros

quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps Winphone için şöyle ileri sarma tuşu olsa.Gerek donanım gerek yazılım kısmında geriden geliyorlar diğerlerine göre.İyi bir işletim sistemi ama yetişmesi lazım malum samsung uçuyor androidde öyle...
    donanim geriden geliyor diyorsunuz ama güncel donanımlı android cihazlardan daha performanslı çalışıyorlar ve 2ayı geçgin cihazı kapatmadan kullanabiliyorsun iş sadece donanımda degil

Kusura bakma da yanlışsın. Winmo konularında hep bu cevap veriliyor. Winmo andoridden daha iyi çalışabilir ama örnek olarak htc'nin yeni tellerinden HTC Titan 489sterlin etiketiyle çıkıyor digerleride ondan aşagı kalmaz. Donanım hep aynı 480-800 ekran var ee o zaman bu ekran qhd veya hd ekranlardan daha mı iyi? 4 gb dahili hafıza windows 7 de 16gbta felan mı dönüşüyor? İşlemci ile ram saten çok kötü ama dçger özellikleri daha beter. O kadar para verecem sadece daha gelişmemiş işletim sistemi için mi verecem? O kadar pahalı işletim sistemi yani?
    Önemli olan işletim sisteminin iyi olması degil donanımında iyi olmasıdır. Benim önceden hafıza ihtiyacım 8gb felan şimdi 48-64gba çıktı niye hd filmler felan izliyorum. Bataryasının daha fazla gitmesini istiyorum. Ekranın daha parlak olmasını istiyorum. İşlemcinin diger telefonlarla yarışmasını isitiyorum. Kısaca windows 7 çok hafif donanımla fahiş fiyatla geliyor. Saten gelişmiş ve donanımı süper olan android veya ios varken şimdilik windows 7 almam. Ha nokia gelir iddaalı olur bilemem ama örnek olarak iosun cift çekirdege ihtiyacı yok ama adamlar yapacak. Daha iyi ekran, hafıza, batarya, kamera felan koyacaklar saten son derece hızlıyken:S

• quote:

quote:

Winphone için şöyle ileri sarma tuşu olsa.Gerek donanım gerek yazılım kısmında geriden geliyorlar diğerlerine göre.İyi bir işletim sistemi ama yetişmesi lazım malum samsung uçuyor androidde öyle...

Performansı gerçekten çok iyi hatta en iyi diyebiliriz bu donanımlara rağmen.Ama kabul etmek gerekirki işletim sistemi hala eksik.Hafıza kartı desteği yok mesela.(Hafıza kartı kullanabilmek için hafıza kartını çıkartmadan formatlanması gerekiyor ve bunu böyle kullanabiliyorsunuz ancak).flash deteği yok henüz(HTML5 destekliyo) program çeşitliliği az, sanırım mango bile türkçe desteklemiyor.Market ingilizce.Yani androide göre dezantajı çok.Eğer bu donanımlara rağmen hala yüksek fiyattan satılırsa kesinkes kaybeder.Çünkü appleın yolundan gitmiş olacaktır.Gerçi açıklamalar alt segmentde bile winphone cihazlar olacağı duyruldu yani fiyatların yüksek olmasını beklemiyorum şahsen.
    Birde şöyle bişey var eğer mikrosoft yazılımım stabil diye düşük donanımla strateji çizerse herneolursa olsun android daha avantajlıdır.Çünkü android üst segment cihazlarında potansiyel daha fazla.Android güncellenen bir işletim sistemi olduğuna göre o potansiyeli hissetmeniz de büyük olası...Yani verdiğiniz paranın hakkını androidde alabilme ihtimali daha fazla...Bakalım mikrosoft ve nokia nın standartları ne olacak.Gerçi yanlış hatırlamıyorsam Mikrosoft min sistem standartınıda açıklamıştı yani 1ghz ve 512mb ram altında winphoneli cihazı olmayacak.buna göre idonanımın bu seviyede kalmasıda pek beklenenez...

tek temennim bu standartlara rağmen nokia donnaım kısma stratejisine devam etmez umarım.(otofokussuz kamera 25fps video kaydı symbianım var diye pil kapasitesini düşük tutma gpu ya güvenip işlemciyi düşük koyma ramı az koyma vs görünen şeyler)

• quote:

quote:

quote:

Performansı gerçekten çok iyi hatta en iyi diyebiliriz bu donanımlara rağmen.Ama kabul etmek gerekirki işletim sistemi hala eksik.Hafıza kartı desteği yok mesela.(Hafıza kartı kullanabilmek için hafıza kartını çıkartmadan formatlanması gerekiyor ve bunu böyle kullanabiliyorsunuz ancak).flash deteği yok henüz(HTML5 destekliyo) program çeşitliliği az, sanırım mango bile türkçe desteklemiyor.Market ingilizce.Yani androide göre dezantajı çok.Eğer bu donanımlara rağmen hala yüksek fiyattan satılırsa kesinkes kaybeder.Çünkü appleın yolundan gitmiş olacaktır.Gerçi açıklamalar alt segmentde bile winphone cihazlar olacağı duyruldu yani fiyatların yüksek olmasını beklemiyorum şahsen.
    Birde şöyle bişey var eğer mikrosoft yazılımım stabil diye düşük donanımla strateji çizerse herneolursa olsun android daha avantajlıdır.Çünkü android üst segment cihazlarında potansiyel daha fazla.Android güncellenen bir işletim sistemi olduğuna göre o potansiyeli hissetmeniz de büyük olası...Yani verdiğiniz paranın hakkını androidde alabilme ihtimali daha fazla...Bakalım mikrosoft ve nokia nın standartları ne olacak.Gerçi yanlış hatırlamıyorsam Mikrosoft min sistem standartınıda açıklamıştı yani 1ghz ve 512mb ram altında winphoneli cihazı olmayacak.buna göre idonanımın bu seviyede kalmasıda pek beklenenez...

tek temennim bu standartlara rağmen nokia donnaım kısma stratejisine devam etmez umarım.(otofokussuz kamera 25fps video kaydı symbianım var diye pil kapasitesini düşük tutma gpu ya güvenip işlemciyi düşük koyma ramı az koyma vs görünen şeyler)

nokıadan hata yapmasını bekliyorum açıkcası ki yaparsa bu sefer gerçekten kaybeder ve silinir

ama turkce yok olabilir bu ülke yıllarca 2002-2006 yılları arasındaki tüm windows SP-PPC cihazlarını ingilizce kullandılar ki kullanıcı kitlesi gerçekten dili aramıyor (olsa olmazmıydı elbette çok iyi olurdu)

wm-wp kullanan kesim ciddi anlamda iş için kullanıyor çok fazla sosyal media için degil 2002 yılından buyana SP-PPC kullanan biri olarak şunu söylemeliyimki hayatımda gördügüm en iyi mail alışverişini yapan cihaz Windows Phone 7 anlık,akıcı,hızlı,görüntümesi süper

bb hala serverda takılıyor mailler bit kadar ekrandan mercekle yazı okuyoruz

ıphone Mail sunucudan indirilemedi hatası telefonu kırmamla sonuçlandı önemli bir mail açmam gerekiyor ama arkadaş mail sunucudan indirilemedi diyor bende bir bet cafe arıyorum ki açıp cevaplamam gerek

android bu kadar rezilini açıkcası görmedim şuan Push mail kullanabilmek için programdan programa koşuyorum

kendi gmail uygulaması push ayarlı oldugu halde almıyor durduk yere nete baglıyken geçerli konum hatası veriyor

wp7 nin eksikleri giderilene kadar android esiri olarak kullanıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.