Şimdi Ara

Babanın oğluna güvenmemesi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
5.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herhangi bir işe kalkışıyosam ve babamın onayına sunmam gerektiğini düşündüğüm bi işse bu, babam mutlaka "o iş olmaz, boşver uğraşma" tarzında yanıtlar veriyor. ufak tefek işlerde bile "dur o öyle olmaz, bak şöyle yapacaksın" diyor. örnek veriyorum, araba kullanırken bile "şurdan git, şurdan gireceksin, dur bekle adam bi geçsin" diyor. sanki ben ne yapacağımı bilmiyormuşum gibi davranıyor. eğer babanız benim babam gibiyse, istediğiniz kadar büyüyün babanız hep aynı kalacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok can sıkıcı bir durum. Allah var ben ailemden boyle birsey gormedim , ama çevremde aynı anlatıklarını yapan ve evlatlarını resmen kendinden soğutan anne baba olduğunu biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıLGıM

Çok can sıkıcı bir durum. Allah var ben ailemden boyle birsey gormedim , ama çevremde aynı anlatıklarını yapan ve evlatlarını resmen kendinden soğutan anne baba olduğunu biliyorum.

zaten artık alıştım babama. nederse desin, tamam diyerek geçiştiriyorum. ama en çok o anda yaptığım ufak tefek bi işe karışması sinirlendiriyor beni. o anda yaptığım o ufak tefek iş ne olursa olsun, al sen hallet baba deyip uzaklaşıyorum ordan.

• quote:

Çok can sıkıcı bir durum. Allah var ben ailemden boyle birsey gormedim , ama çevremde aynı anlatıklarını yapan ve evlatlarını resmen kendinden soğutan anne baba olduğunu biliyorum.

Aynen Benimde çok şükür öyle bir sorum yok. Tüm arkadaşlarım "Tüm" Annenin babanın değerini bil diyorlar bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: innovator

quote:

zaten artık alıştım babama. nederse desin, tamam diyerek geçiştiriyorum. ama en çok o anda yaptığım ufak tefek bi işe karışması sinirlendiriyor beni. o anda yaptığım o ufak tefek iş ne olursa olsun, al sen hallet baba deyip uzaklaşıyorum ordan.

Bu sorunla karsı karsıya olanlar boyle yapıyolar artık zaten. Tamam diyip geçiştiriyolar kalplerini kırmak istemiyolar , sende kalbini kırmadan geçiştir hocam babadır sonuçta nekadarda sevmediğin şeyler yapsa genede babadır yani.

• quote:

quote:

quote:

Bu sorunla karsı karsıya olanlar boyle yapıyolar artık zaten. Tamam diyip geçiştiriyolar kalplerini kırmak istemiyolar , sende kalbini kırmadan geçiştir hocam babadır sonuçta nekadarda sevmediğin şeyler yapsa genede babadır yani.

haklısın hocam, kalbini kırmak istemediğimden geçiştirmek zorunda kalıyorum. elden başka bir şey gelmiyor.

• quote:

herhangi bir işe kalkışıyosam ve babamın onayına sunmam gerektiğini düşündüğüm bi işse bu, babam mutlaka "o iş olmaz, boşver uğraşma" tarzında yanıtlar veriyor. ufak tefek işlerde bile "dur o öyle olmaz, bak şöyle yapacaksın" diyor. örnek veriyorum, araba kullanırken bile "şurdan git, şurdan gireceksin, dur bekle adam bi geçsin" diyor. sanki ben ne yapacağımı bilmiyormuşum gibi davranıyor. eğer babanız benim babam gibiyse, istediğiniz kadar büyüyün babanız hep aynı kalacak.

aynısını benimkide yapıyor + olarak kendisi de arabada olmazsa arabayı vermiyor
  • Benimde annem böyle.Her şeye karışır ama her şeye.Evde ekmek bölerken yere düşürme,ayakkabını kapının önünde çıkart,kirli elbiseyle eve girme...Mecbur alttan alıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thanatosus

Benimde annem böyle.Her şeye karışır ama her şeye.Evde ekmek bölerken yere düşürme,ayakkabını kapının önünde çıkart,kirli elbiseyle eve girme...Mecbur alttan alıyoruz.

Kirli elbiselerle eve girme ? Hocam kapıda mı soyunuyon ? valla işin zor.
  • benim de öyle babam, bir de hep mor etme çabası her şeyi ben bilirim huyları yok mu delirtiyor insanı
  • quote:

quote:

Benimde annem böyle.Her şeye karışır ama her şeye.Evde ekmek bölerken yere düşürme,ayakkabını kapının önünde çıkart,kirli elbiseyle eve girme...Mecbur alttan alıyoruz.

o kadarda değildir. sadece eve kirli elbiselerle geldiğinde azar işitiyodur annesinden. dediğim gibi alttan almak zorundasınız. çünkü sizin çabalarınız olayı dahada çekilmez bir hale getirir sadece. geçiştirin, başka yolu yok.

• Kardeş anne babalar öyledir buna benzer söyledikleri çokda önemseyip alınmayın. benim babamda ben araba sürerken 70 milyon laf yapar diğer araçlar hatalı olsa bile bana kelime yapıyor. hoş bende yanına oturduğumda bana soylediginden fazla fazla hatasını görüp söylerim.

annemde aynıdır sürekli uyarır su koyarken dökme, cayi dikkatli koy, kirmadan dökmeden iş yapamıyorsunuz. Çıkardıklarını sağa sola fırlatma, odanın camını yatarken kapatmayı unutma, traş olduktan lavabodan sakallarını temizle, yatağını topla, evden çıkarken kapıyı kilitle. Geldim 24 yaşıma hala duyuyorum bunları :) ama annenin söyledikleri şeylere dikkat et hep peşini topladığı durumlar için uyarır seni :) ben canım sıkkın olduğu zamanlar biraz daha vurdum duymaz okuyorum annemin uyarılarına karşı onu yıkıyortm bunu giyeceğim drumlarında anlaşmazlıklar oluyor hep yanlış elbiselerimi yikar :)

anne baba candır şikayet etmeyin

• Benim babamda aynı..Biraz eski kafalıdır ama severim adamı
  • Eğer araba kullanırken biri, şurdan geç, bu yoldan sap bilmem ne saçma sapan konuşursa onu arabadan direkt indiriyorum. En nefret ettiğim şeydir. Babam olsa bile.
  • quote:

quote:

Çoraplarımı kapıda çıkarıp,paçalarımı sıvayıp direk banyoya gidiyorum orada soyunuyorum.
  • aslında bu çok ciddi bir sorun. seni anlayabiliyorum çünkü benim babamda bu model. aslında bu konuda ki asıl sorun çocukların kendine güvenememesine yol açma durumu. kendi kararını kendi veremeyecek insanlara dönüşme oranı bence çok yüksek. ben ne yazık ki çok uzun zamandır babamın dediklerine kulak asmıyorum. "-he" deyip geçiyorum.
  • bu olay çoğu babada vardır. vida sıkarken bile yok olmuyor der tornavidayı elinizden alır kendisi sıkar.
  • aynı baba bende de var deli ediyor beni ya çok sinir oluyorum ama yapacak bişey yok
  • Benim babamda boyle :(

• Aradaki iletişimle alakalı bir durum söz konusu olabilir. Babanızla daha fazla zaman geçirme imkanınız varsa hiç durmayın, bu konuyla ilgili faydasını mutlaka görürsünüz. Ayrıca yapmasını istemediğiniz şeyler hakkında da konuşma fırsatınız olur.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.