Şimdi Ara

Google, Nexus One için Android 2.3.6 güncellemesini yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
5.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefon pazarında birçok Android'li çözüm bulunuyor olmasına rağmen "Nexus" serisi telefonlar, Google imzası taşıdıklarından özellikle de güncelleme konusunda rakiplerine göre bir adım daha öne çıkıyor. Serinin ilk telefonu Nexus One da bu avantajı Android 2.3.6 güncellemesini alarak, tekrardan kullanıyor.

Güncelleme içerisinde çeşitli hata düzeltmeleriyle güvenlik iyileştirmelerini bulunduruyor. Eğer siz de Nexus One sahibiyseniz, aşağıdaki adımları izleyerek telefona Android 2.3.6 güncellemesini kurabilirsiniz;

1. Buraya tıklayarak güncellemeyi bilgisayarınıza indirin (d323ca384aaa.signed-passion-GRK39F-from-GRJ22.d323ca38.zip)

2. Zip dosyasının ismini "update" olarak değiştirin.

3. "update.zip" dosyasını microSD kartınıza kopyalayın

4. Telefon kapalıyken; trackball'ı basılı tutarken güç tuşuna basınız.

5. Karşınıza açılacak ekrandaki üç Android robotundan "Bootloader"'ı seçiniz.

6. Bir sonraki aşamada "Recovery"'yi seçiniz.

7. Telefonunuz yeniden başlatılacak.

8. Güç tuşuna ve ses seviyesi arttırma tuşuna aynı anda basınız.

9. Trackball'ı kullanarak "Apply sdcard:update.zip" seçeneğini seçin ve bekleyin.

10. Telefonunuza yeniden başlatıp, Android 2.3.6'yı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Kurulum adımları AndroidCentral sitesinden alınmıştır.

• Keşke tüm firmalar telefonlarını bu kadar desteklese Google kendin pişir kendin ye hesabı ilk güncellemeyi kendi telefonuna çıkarıyor belliki sonuna kadar da desteğini sürdürecek, aslında bu yüzden Android telefon alcaksan direk Google'dan alacaksın en azından arkanda büyük bir desteğin varlığını hissedersin.Google'dan sonra güncellemeler konusunda en iyi firma HTC olmasına rahmen yok efendim Desire'da ROM düşük yok işlemci uygun değil gibi bahanelerle Desire'a güncelleme çıkartmamayı düşünmüştü HTC bile böyle yaparsa Samsung, LG, SE daha beterini yapar.Aslında Google'ın Motorola'yı alması çok iyi oldu şuanda bunu anlıyorum umarım Google artık sadece üst segmen değil diğer segmentlerede telefon sunar kullanıcılarda destek neymiş görür, belki bu sayede tüm firmalar sadece satış konusunda değil güncelleme konusunda da bir birleriyle yarışmaya başlar...

• Galaxy SII için 2.3.5 versiyonu daha yeni sızarken (O da sızma, son kullanıcıya kimbilir ne zaman ulaşır.), 2 yaşındaki telefona 2.3.6 sürümü çıkıyor...
  • Android in kralı bu cihazlarda androide markadan tam destek isteyen insanın alacağı tek cihazdır nexus serisi
  • Yenisi çıksada alsak
  • işte bu güzellikde aklımı çeliyor. bir tane nexus s alayım doya doya kullanayım diyorum ama bir diğer yön ise standart androidin arayüzü hiç güzel değil oysa htc sense veya se timescape çok güzel...
  • quote:

Android in kralı bu cihazlarda androide markadan tam destek isteyen insanın alacağı tek cihazdır nexus serisi

Tabii yha bırakalım Htc yi Samsung'u güncelleme için Google Nexus alalım abicim manyak mısınız yha? Google'un yaptığı yanlış ama bunun için gidim nexus almam ben !!!
  • bu cihaza sürecek yazılım desteğinin çok uzun süreceğini sanmıyorum. artık demode oldu
  • Google şu telefonları güzel yapsa ve sar değerlerini düşük tutsa kesinlikle alırdım.Donanımı kötü yapıyorlar nexus one'in sar değeri sanırım çok yüksekti.Almayı düşünmüştüm fakat vazgeçtim.Eğer Sgs 2 gibi bir model çıkarırsa sgs 2 aldığıma çok pişman olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LawLess437

Google şu telefonları güzel yapsa ve sar değerlerini düşük tutsa kesinlikle alırdım.Donanımı kötü yapıyorlar nexus onein sar değeri sanırım çok yüksekti.Almayı düşünmüştüm fakat vazgeçtim.Eğer Sgs 2 gibi bir model çıkarırsa sgs 2 aldığıma çok pişman olurum.

samsungun teknolojiyi elinde tuttuğundan bu dediğin imkansıza yakın birşey. bugün iphoneda bile bir teknolojik parça varsa altında samsungun imzası atılmıştır. :) SGS 2 in hayırlı olsun bu arada. mükemmel bir telefon. :) inşallah bende alıcam o telefondan ama biraz büyük. sen nasıl taşıyorsun bir sorun çıkartıyormu taşırken ?
  • Nexus serisi Türkiye'de garantili olarak satışa sunulmalı kesinlikle. Sırf garanti konusu kafama takılıyor diye gittim Desire S aldım aslanlar gibi Nexus S almak yerine.
  • Nexus one cok iyi telefon hala kullanıyorum ve başka bir telefon beni cezbetmiyor.Nexus Prime cıktıgında alabilirim ama.Demode oldugu konusunuda pek inanmıyorum.Cunku hala cıkan bi cok tel 1ghz sınırında ve ekranıda 800x480.Miui rom destegi ile de telefon baya iyi bi durumda.
  • bu telefona icecream sandwich(android 4.0) da cıkar gıbıme gelıo.Biz burda güncelleme cıksın dıe kıcımızı yırtıoz adamlar 2.3.6 gecmıs:((
  • Duy samsung efendi duy.

Ben daha 2.3.4 çıkaramadım Galaxy S i. Adamlar 2.3.6 ya çıkacak.
  • Bu güncelleme FOTA olarak Nexus S de gelse artık... 2.3.4 te takıldık
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

Android in kralı bu cihazlarda androide markadan tam destek isteyen insanın alacağı tek cihazdır nexus serisi

Tabii yha bırakalım Htc yi Samsung'u güncelleme için Google Nexus alalım abicim manyak mısınız yha? Google'un yaptığı yanlış ama bunun için gidim nexus almam ben !!!

Google'nin yaptığının nesi yanlış?
    Samsung ve HTC'ye : "Siz kendi arayüzlerinizi yazın" mı dedi?
    Ya da Google Samsung ve HTC'ye: "Siz zahmet etmeyin. Ben sizin arayüzlerinize uygun hale getirip öyle çıkarırım updatleri" mi deseydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 26 Eylül 2011; 17:50:31 >
  • htc desire için herhangi bir kıpırdama söz konusu değil zaten güç bela yeni güncellemeyi yaptılar acele acele buradan sonra ne olur bilmiyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Duy samsung efendi duy.

Ben daha 2.3.4 çıkaramadım Galaxy S i. Adamlar 2.3.6 ya çıkacak.

Ben Galaxy S'te 2.3.5teyim... 1-2 haftaya 2.3.6 da cikar herhalde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NDS

quote:

Orijinalden alıntı: DH MisafiriDuy samsung efendi duy.Ben daha 2.3.4 çıkaramadım Galaxy S i. Adamlar 2.3.6 ya çıkacak.
    Ben Galaxy Ste 2.3.5teyim... 1-2 haftaya 2.3.6 da cikar herhalde...

Güncellemeyi kies üzerinden yapmadın ama dimi.

yasal rom değil yüklediğin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atlantice

quote:

Orijinalden alıntı: NDS

quote:

Orijinalden alıntı: DH MisafiriDuy samsung efendi duy.Ben daha 2.3.4 çıkaramadım Galaxy S i. Adamlar 2.3.6 ya çıkacak.
    Ben Galaxy Ste 2.3.5teyim... 1-2 haftaya 2.3.6 da cikar herhalde...

Güncellemeyi kies üzerinden yapmadın ama dimi.

yasal rom değil yüklediğin.

odin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.