Şimdi Ara

Samsung Galaxy S II, dünya çapında 5 ayda 10 milyon satış barajını aştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
7.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy S II, dünya çapında 5 ayda 10 milyon satış barajını aştı

2011 yılının ikinci çeyreği itibarıyla dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olarak nitelendirilen Samsung'un, ilk kez Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde teknoloji meraklılarına sergilediği amiral gemisi Galaxy S II'nin, dünya çapında 10 milyon satış barajını aştığı duyuruldu. Satışa sunulduktan 5 ay içinde 10 milyon satış seviyesine ulaşan Galaxy S II, firmanın en hızlı satan telefonu olma ünvanına hak kazanmış durumda. Kıyaslamak gerekirse bütçe dostu S5230 Star 6 ayda, i9000 Galaxy S ise 7 ayda bu seviyeye ulabilmişti.

Galaxy S II'nin yalnızca dünya çapında değil, ana vatanı Güney Kore'de de önemli başarılara imza attığının altı çizilmekte. Akıllı telefon 3 günde 120.000, 1 ayda 1 milyon, 73 günde 2 milyon satmıştı. Ayrıca 1 Eylül'den bu yana Güney Kore'de her gün 23.000 Galaxy S II aktivasyonu gerçekleştirildiği belirtiliyordu. Toplam satışların 3.6 milyonunun Güney Kore'de, 3.4 milyonunun Avrupa ülkelerinde, geriye kalanının ise diğer bölgelerde yapıldığı dile getiriliyor.

Ülkemizde de satışına devam edilen Galaxy S II'nin göze çarpan bazı teknik özellikleri merak edenler için şu şekilde;

• 1.2 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Exynos işlemci
    • Mali-400MP grafik birimi
    • 1 GB RAM
    • Android Gingerbread işletim sistemi
    • TouchWiz 4.0 arayüzü
    • Dörtband GSM şebekesi ile HSPA (HSDPA: 21 Mbps, HSUPA: 5.76 Mbps) alt yapısı desteği
    • 4.3-inç boyutunda ve 480 x 800 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED Plus dokunmatik kapasitif ekran
    • 16 GB / 32 GB dahili flash bellek seçenekleri + 32 GB'a kadar microSD kart desteği
    • Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, GPS
    • 8 megapiksel kamera, otomatik odaklama, LED flaş, Full HD video kaydı
    • 2 megapiksel ön kamera
    • 3.5 mm kulaklık girişi
    • RDS'li FM radyo
    • Yakın alan iletişim teknolojisi (NFC) (Opsiyonel)
    • 1650 mAh batarya

• Sırf güney kore'de avrupanın tamamından daha fazla satış yapılması ilginç.
    Güney kore halkının markalarına bağlılığı çok güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruise06

Sırf güney kore'de avrupanın tamamından daha fazla satış yapılması ilginç.
    Güney kore halkının markalarına bağlılığı çok güzel.

Evet çok bağımlıyız bende gittim lg optimus black aldım gerçekten çok iyi ürünler yapıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

quote:

Orijinalden alıntı: cruise06 Sırf güney korede avrupanın tamamından daha fazla satış yapılması ilginç. Güney kore halkının markalarına bağlılığı çok güzel.
    Evet çok bağımlıyız bende gittim lg optimus black aldım gerçekten çok iyi ürünler yapıyoruz.

nerelisin tam olarak bilmiyorum ama türkçesi bağlıyız şeklindedir,bağımlıyız başka anlama gelir.
  • aslında asıl rekor türkiyede kırılırda malum fiyatı...bize gelene kadar bindiren bindirene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 25 Eylül 2011; 19:04:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hseyin2

100 milyon satsa ne olacak, berbat teknik servisleri var. Fabrikasyon hatası olan 15 günlük cihazı türkiyede değişim yapmayan aciz bir firma! BAN!

• Eee Kore Japonya'dan neyimiz eksik derler akıllı adamın hali başka işte.Bizimkilerde körü körüne ayfon elma diye dolaşsın hala...
  • Hak ettiği seviyeye ulaşmış umarım devamı da gelir.
  • İşte devir artık hakedenlerin kazanma devri...Samsung yaparrrr...
  • Rakibi karşısında yada rakip olarak gördüğü telefon karşısında çok düşük bir satış.İlerde galaxy 3 ile belki daha büyük bir satış başarısı gösterir ama ne bileyim yinede bana çok az geldi.İphone 5 eğer son çeyrekte çıkarsa ve üretim bandı yeterse 25milyon adet satmayı düşünüyorlarmış 3 ayda bu durumu daha iyi ortaya çıkarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

Rakibi karşısında yada rakip olarak gördüğü telefon karşısında çok düşük bir satış.İlerde galaxy 3 ile belki daha büyük bir satış başarısı gösterir ama ne bileyim yinede bana çok az geldi.İphone 5 eğer son çeyrekte çıkarsa ve üretim bandı yeterse 25milyon adet satmayı düşünüyorlarmış 3 ayda bu durumu daha iyi ortaya çıkarıyor.

şu android cihazlara bakıyorumda apple ın işi zor günde binlerce telefon satılıyor tr de androidde ikinci elde çok para etmiyor ip5 4 kadar rağbet görmeyecek bence
  • KİM NE DERSE DESİN APPLE
  • fiyatı bu kadar yüksek olmasaydı Galaxy S yerine alacaktım . . .
  • ne alaka simdi burada satis rakamlari konusuluyor. Noname alinti yaptim ama olmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 25 Eylül 2011; 18:28:03 >
  • Ve daha urunun Amerika'da satista olmadigini hesaba katin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: noname2465

KİM NE DERSE DESİN APPLE

Eksi rekorumu geliyor...... Az sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Beauty

Eee Kore Japonya'dan neyimiz eksik derler akıllı adamın hali başka işte.Bizimkilerde körü körüne ayfon elma diye dolaşsın hala...

ya su iphone hater lari anlamiyorum arkadas.. tamam cihaz cok guzel ve islevsel olabilir ama ben android platformunu sevmiyorum bastim parayi iphone aldim.. gidin apple i elestirin fiyatlariniz cok yuksek diye ama iphone alanlarla alip veremdiginiz ne? su ana kadar benim ihtiyacim olan ve iphone un yapamadigi bi sey yok almisim cihazi mutluyum.. yani simdi bu bi kuyruk acisi mi yoksa bi asagilik duygusuyla surekli kendini ustun tutma mi?

konuya gelirsek cihaz gercekten donanim olarak iyi fiyati da fena degil tutmasi normal ama tek sevmedigim olay iphone bile cebe zor sigarken cihazlarin ekranini buyutup cozunurlugu degistirmeden surekli enine boyuna genisletiyolar surekli.. bu gidisle yeni cikan modellerle birlikte aksesuar olarak canta dagitacaklar..

• quote:

Orijinalden alıntı: noname2465

KİM NE DERSE DESİN APPLE

Kardeş hayırlı olsun milletin yerine ben halletim uğraşmasınlar boşuna - basmaya değmeyecek yorumun var
  • quote:

Eee Kore Japonyadan neyimiz eksik derler akıllı adamın hali başka işte.Bizimkilerde körü körüne ayfon elma diye dolaşsın hala...

+1 :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fashionality

quote:

Eee Kore Japonya'dan neyimiz eksik derler akıllı adamın hali başka işte.Bizimkilerde körü körüne ayfon elma diye dolaşsın hala...

ya su iphone hater lari anlamiyorum arkadas.. tamam cihaz cok guzel ve islevsel olabilir ama ben android platformunu sevmiyorum bastim parayi iphone aldim.. gidin apple i elestirin fiyatlariniz cok yuksek diye ama iphone alanlarla alip veremdiginiz ne? su ana kadar benim ihtiyacim olan ve iphone un yapamadigi bi sey yok almisim cihazi mutluyum.. yani simdi bu bi kuyruk acisi mi yoksa bi asagilik duygusuyla surekli kendini ustun tutma mi?

konuya gelirsek cihaz gercekten donanim olarak iyi fiyati da fena degil tutmasi normal ama tek sevmedigim olay iphone bile cebe zor sigarken cihazlarin ekranini buyutup cozunurlugu degistirmeden surekli enine boyuna genisletiyolar surekli.. bu gidisle yeni cikan modellerle birlikte aksesuar olarak canta dagitacaklar..

Tam olarak sorunda burda işte ben hiç bi zaman bastım parayı galaxy s galaxy s 2 htc aldım diyeni duymadım ama iphone kullanan kişiler surekli yok masanın ustunde çok karizma yok bastım parayı aldım yok elma simgesi yeter daha saymıyorum.Ama telefondan telefonun ozelliklerinden bi haber çoğu kişisel olarak algılamayın bu durumu.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.