Şimdi Ara

Soru: Achievement/Trophy Açmak Sizce Önemli mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•     Geçtiğimiz günlerdeki bir haberde 2 sıkı takipçimizin Achievement açmayla ilgili birbirleriyle paylaştığı zıt görüşler oldukça ilgimi çekti ve genel bağlamda oyunseverlerin bu konuya bakış açısını merak ettim.

İlk defa Xbox 360 ile başlayan Achievement yani "Başarı" sistemi daha sonra kendisini Playstation 3, Steam ve daha buna benzer çeşitli online platformlarda da göstermeye başlamıştı. Kimi oyuncular, her oyundaki Achievement/Trophy'leri açmak için adeta ecel törleri dökerken, kimileri ise Achievement/Trophy'lerle uğraşmanın oyun keyfini baltaladığını düşünüyor. Peki siz hangi taraftasınız?

Kendi açımdan bir yorum yapmam gerekiyorsa Achievement veya Trophy açmak benim için çok önemli değil, kezâ önem verdiğim bir oyun ise işlerin değişebileceğini de belirtmek isterim. Şimdi yorum sırası sizde:

• çok fazla açmayı beceremediğim için bana göre fazla bir önemi yok.Ama sizin de dediğiniz gibi,eğer söz konusu sevdiğim bir oyunsa o zaman işler değişir tabi
  • Arkadaşlarla yarışa girildiyse kim daha çok açacak kim daha başarılı gibilerinden gayet eylenceli ama onun haricinde pek te önemli değil.
  • ayrıca haber içeriğindeki resim de süpermiş
  • Genellikle açtıktan sonra haberim olduğu için önemsiz geliyor.

Aslında ,çok nadir ama, bir kaç oyundaki gibi açmadan önce bilgilendirilsek, gaza getirici olabilir ve o zaman işe yarar diye düşünüyorum.
  • önemli değil benim için yapsamda olur yapmasamda, ama team fortress 2 de can sıkıntısına tamamlamaya çalıştıklarımda oluyor
  • Achievement-Trophy= Oyunun suyunu çıkartmak ve hakkını vermek.
  • Bence oldukça önemli. Bir oyundan nefret etsem de o oyunun trophy'lerini açmak için uğraştığım olmuştur. Ama bazı oyunlar bu zevki baltalıyor. Örneğin her trophy'i Hidden Trophy yapan oyunlar var. E bunun sonucunda ne oluyor internet bakmak zorunda kalıyorsun. :D
  • PS3te bir işe yaramıyor.Sadece kendini yoruyorsun ama xboxta puan olarak geri dönüyor yol,su,elektrik olarak geri dönüyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bambam30 -- 25 Eylül 2011; 22:56:46 >
  • xbox da kar elde ediyorum arşimetlerden ama diğerlerinde baltalama amaçlı yapılmış
  • Bende eski oyuncuyum ama trophy açarkenl eğleniyorum platinum yaptığım oyunu tamamiyle öğrenmiş paramın hakkını tamamen almışım gibi görüyorum kendimi.
  • PS3 veya Xbox'ım olmadığı için bilmiyorum ama oyun içinde bir katkısı oluyorsa (mesela oyunda store olsa ve kazandığım trophylerden gelen puanla yeni şeyler alabiliyorsak) gayet güzel bir şey olur. Ama yok sadece orda trophy aldığım gözüksün diye yırtmam kendimi.
  • hem de nasıl.Çok çok çok zevkli bir iş. :D
  • coğu insan trophyleri boşa zaman olarak göruyor ama bnce eğer trohyler zaman kaybıysa oyun oynamakda zaman kaybı çünkü oyunları eğlence için oynuyoruz trophylerde eğlence amaçlıdır ama niye insanlar bi gelir beklio trophy almak için anlamıyorum oyun oynarken kimse gelir beklemzken sadece eğlence isterken trophyde herkes somut bir şey istio
  • ya bence güzel bir sistem fakat çok büyük bir eksiği var tamam sonuçta puan kazanıyorsun filan ama keşke bu puanları da live da ya da psn de harcayabileceğimiz birşeyler olsa yani açıyosun açıyosun öyle kalıyo sonunda bi ödül olsa ne bilim işte bişi var diyelim onu 10 bin puan karşılığı alabilirsin gibi mesela bi ödül olsa sonunda çok daha anlamlı olur bence...
  • www.yourgamercards.net/profile/yunusutaro

14 Platinum açtım;sadece okul zamanı girebilmeme rağmen
  • ms puanmı ne ms puanı gamer puan ms puan parayla alınıyo onlar gamerpoint
  • Sidik yarışından başka bi şey değil
  • Vay anasını xbox360'da achievement açılınca ms puan geliyomuş ve o puanlarla oyun felan alınıyormuş çok güzel birşey bu ya valla yeni öğreniyorum..Keşke ps3' dede böyle birşey olsa biz boşa kasıyoruz kendimizi..
  • ms point vermiyor o parayla satın alınıyor başka birşey veriyor benim bildiğim
    güzel birşey bence orjinal kullanıyorsan yararı çok oluyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.