- x
SPYHUNTER 4
60 Cevap32396 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

259 Mesaj
25 Eylül 2011; 2:13:00 

Kullanan arkadaslar goruslerını yazabılır mı

Anlık koruma saglaması cok ıı su ana kadar kımınle tararttıysam 0 sorun gstermısken 7 tane kayıt defterınde malware buldu. guvenerek sıldım restart atmamı ıstedı 1 2 ıslem uyguladı sonra normal sekılde wındows acıldı ama sorun su kı ekranda bıtek gorev yonetıcısıne ulasabılıyodum menuler gorunmuyo baska bıseye ulasamıyodum kısaca ıslem yapılamaz haldeydı bı sekılde format cdsıyle onararak eskı halıne dondurdum

Sorum su program buldugu malware vs zararlı yazılımları dosyayla bırlıkte mı sılıyo yoksa ayıklayabılıyo mu eger ılkıyse bı anda yarı yolda bırakabılır dıkkatlı kullanmak lazım yardımlarınızı beklıyorum su an pc temız olarak gorunuyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daywalker12345 -- 25 Eylül 2011; 2:20:13 >

2486 Mesaj
26 Eylül 2011; 10:47:40 

spyhunter eseti malware gostermisti. bende sildim.hani yanlis bildirim olurda bu kadarida fazla icim rahat etmedi online scannerla tarattim sorun cikmadi.aninda sildim

zemanaya rakip gosteriyorlar diye kurdum ama ilk hakkinda kaybetti hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

259 Mesaj
26 Eylül 2011; 14:40:16 

quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

spyhunter eseti malware gostermisti. bende sildim.hani yanlis bildirim olurda bu kadarida fazla icim rahat etmedi online scannerla tarattim sorun cikmadi.aninda sildim

zemanaya rakip gosteriyorlar diye kurdum ama ilk hakkinda kaybetti hocam

Karalısteye aldıgım 1 program daha dunde yenı program denedım superantispyware adı etkıleyıcıydı tarama bıttı 5 tane cıksın sorun degıl 10 a da razıyım tamam 20 olsun arkadas 100 tanede sorun cıkmazkı full surum bıde sırf regedıt dosyarını gsterıyo vıcdansız kabul ettıgım anda ucurcak pc yı

2486 Mesaj
26 Eylül 2011; 16:25:06 

oyle bi esseklik yapip temizle dedim windows bidaha acilmadi hehe

2486 Mesaj
26 Eylül 2011; 16:26:13 

yenice aklima geldi icinde "spy" gecenden bir medet beklememk gerekiyirmus

259 Mesaj
26 Eylül 2011; 22:15:18 

quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

oyle bi esseklik yapip temizle dedim windows bidaha acilmadi hehe

Artık spylardan vazgectım :d ılgınc olanı malwareler benı tedırgın etmıyo spy programları dusunduruyo ulan acaba taratsam mı yıne ortada kalmıyalım sonra su an avira zemana antilogger yeterde artar bıde malwareantybytes bole bıseydı sanırım hıc kurcalamak ıstemıyorum

2486 Mesaj
27 Eylül 2011; 10:03:44 

spylarin tam olarak ne is yaptgini kavramis degilim.tarama alanalarina bakarsak regeditten cikmiyirlar.

tam bir spy programi olmasada hitmanpro yuda denedim oda ayni herseyi ben bir sorgulayim deyip sitelerine gonderiyor.calisma mantigi tabiki ayrida onuda salla

yukarda yazdiklarimiz arasinda en makulu malwarebytes mi adi sanirim buydu.iyi calisiyor on demand taramasi mevcut ve veri tabani en guncel olan programlardan biri.

ne olursa olsun ben bu spylari sevmedim.yukleyeceksin bi internet security yada total security keyfine bakacaksin di mi hocam

11 Mesaj
11 Eylül 2013; 17:16:51 

Konunun üstünden 2 yıl geçmiş ama ben yinede yorumumu belirticem.
Yüklemeyin bu programı ,adamı hasta eder .Elim ayağım titriyor.

Herkesin dediği gibi regedit dosyalarını gösteriyor.
tarama daha %14 ve 1344 tehdit.
Şimdi beni yanlız bırakın

Devlet-i Aliyye-i Osmâniyye..
Evlad-ı Osmanlı

37 Mesaj
9 Kasım 2013; 0:52:28 

Ben de dün indirdim 21 tane hata bulup sildi,doğru da bildikleri vardı ama aynı zamanda bilgisayarın anasını da sildi video bile oynatamıyorum şu anda çok perişan haldeyim sakın indirmeyin

1511 Mesaj
30 Kasım 2013; 1:08:28 

Peki Bazen Google tarayıcısı yerine farklı eklentıler gelıyor Aartemis.com mesela,Bunu temizlemenın yolları olarakta spyhunter onerılmıs sizce bu tur eklentileri virüsleri temizlemek için ne kullanılmalıdır ?

Edit:Bilgisayarımı kesınlıkle yavaşlatmamalı...

Bu mesajda bahsedilenler: @ParkHagi, @Volchok

1511 Mesaj
4 Aralık 2013; 19:57:30 

Konu guncelleyim.. sorum yukarıdadır...

Bazen birşey indirdiğim zaman web anasayfası değişiyor... Bunun için bu çeşit web virüslerinden korunmak için ne yapmalıyım örneğin şu anda ana sayfam aartemis.com oldu değiştiremiyorum spyhunter 4 iyimidir bazıları sistem dosyalarını sildiğini iddia etmiş.. kullanan varsa belirtirsede sevinirim...

Bu mesajda bahsedilenler: @WinteR, @_Dominic_Toretto_, @ilker_mania Bu mesaja 1 cevap geldi.

6011 Mesaj
4 Aralık 2013; 23:22:42 

Bazen temizlemen formatlamaktan daha zor olur Wolfi, kendini ispatlamış büyük programları kullanmalısın, kullanım şekli de virusden-spam'dan sonra değil önce olmalı. Malwarebytes, Super Anti-SpyWare, Spybot S&D ,HijackThis gibi. Ben kullanmıyorum yıllardır, genelde tahmin edebiliyorum.

Bu mesajda bahsedilenler: @Wolftired Bu mesaja 1 cevap geldi.

1511 Mesaj
4 Aralık 2013; 23:31:24 

quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Bazen temizlemen formatlamaktan daha zor olur Wolfi, kendini ispatlamış büyük programları kullanmalısın, kullanım şekli de virusden-spam'dan sonra değil önce olmalı. Malwarebytes, Super Anti-SpyWare, Spybot S&D ,HijackThis gibi. Ben kullanmıyorum yıllardır, genelde tahmin edebiliyorum.

demin malwarebyees in programini kurdum.Fakat hala aartemis diye bir site anasayfamda programi kullanmayida bilemiyorum :))

Anasayfa.ne yaptiysan degistiremedim.Yardimci olurmusun Winto :)

CORSAİR Carbide 400R | GİGABYTE 990XA-UD3 | AMD FX 6300-COOLER MASTER HYPER 212 EVO SOĞUTUCU | GİGABYTE GTX 760 WF3X Rev 2.0 | CORSAİR VENGEANCE 4X2 GB 1600 MHZ DUAL KİT RAM |OCZ FATAL!TY GAMING GEAR 550W +80 PLUS PSU | SEAGATE BARRACUDA 1 TB 64 MB CACHE HDD | MADCATZ CYBORG R.A.T 9 GAMING MOUSE | THERMALTAKE TT CHALLENGER ULTIMATE GAMING KEYBOARD |

6011 Mesaj
4 Aralık 2013; 23:36:02 

Forumda HijackThis'ile ilgili büyük bir konu vardı, onu okumanı tavsiye ederim. Sorunu kabaca halletmeye gelirsek, regedit.exe kullanarak da yapabilirsin de, Hijack'i kur ve ana ekranda Misc Tool'a gir, ordan da MAin e gir, start ve search sayfalarını değiştirebilirsin.

34 Mesaj
22 Aralık 2013; 23:10:54 

burada kişisel deneyimimi açıkladım

SpyHunter Enigma yazılım grubu tarafından geliştirilen ve West Coast Labs tarafından onaylı bir casus yazılım önleme programıdır. SpyHunter, Malware, Rootkits, Trojans, Keyloggers, solucanlar, Adware ve Spyware gibi birçok farklı türde algılayabilir. Rootkitler, yakalanmamak için şifrelenmiş dosyaları kullanır çünkü o-gizlenerek kurulmak ister diğer programlar gibi Truva atları ve casus yazılım programları bilgisayarınızda bir sorun olabilir. Rootkits sisteminizden tamamen kaldırmak için Windows kullanmadan, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. SpyHunter le güvenle Rootkits kaldırabilirsiniz,
SpyHunter gerçekten kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir arayüzle geliyor. Tüm gereken programı yükleyip ve korumaya almaktır. Herhangi bir soru ya da gerekli yardım almak isterseniz, Spyhunter destekten birebir yardım alabilirsiniz Spyhunter bilgisayarınıza tam koruma sağlar, Türkçe açıklama programın resmi sitesinden alıntıdır ( M. yildiz )
İşim gereği bir çok programı test etmek durumunda kalıyorum. sisteme bulaşmış casus programları, bir çok spyware ad-Aware programı ile tarattım , içlerinde yüzde yüz başarı veren ve kötücülleri kökünden kazıyan sadece SpyHunter programı oldu. internette bir çok programı birinci sıraya koyarlar, ama gelin görünkü başınıza bir problem geldiğinde bir işe yaramadıklarını sizlerde göreceksiniz, benimki bir tavsiyeden öteye geçmez , bu blog sayfamda sadece kişisel deneyimlerimi sizlere aktarıyorum bence internet kullanan her bireyin bir blog sayfası olması çok güzel bir deneyim olacaktır. bizler hayata sadece kendi bakış açımızla bakabiliriz, farklı bakış açılarını ancak okuyarak ,vede dinleyerek anlayabiliriz. saygılarımla.......
Adware İngilizce açılımı ile advertising-supported software yani reklam destekli yazılım, yüklenildiği bilgisayara yüklenme işleminden sonra program kullanımdayken otomatik olarak çalışan, gösteren ve indirme yapan bir yazılım paketidir. Adware'lerin bazı tipleri spyware statüsündedir ve kişisel bilgilere gizlice ulaşılmasında kullanılırlar.

SPYWARE
Spyware veya Türkçe ismi ile casus programlar bilgisayarınızda casusluk yapmak için yaratılmış programlardır.
Bu programlar kullandığınız masum görünen ve genelde internetten “bedava” diye reklamını görüp indirdiğiniz programlar ile bilgisayarınıza bulaşan programcıklardır. Çoğunlukla dikkat etmediğimiz EULA (Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi) içersinde programla birlikte kuruluçağı belirtilir ve biz “I Agree” dediğimiz an herşeyi kabul etmiş oluyoruz.
Tam anlamı ile virüs olarak adlandırılamayan bu programların temel amaçları kuruldukları bilgisayarda bilgi toplamak ve bu bilgileri bu programları yaratan kişilere göndermektir.
Bu spyware / casus programların bilgisayarınıza tehlikesi casusluk derecelerine göre değişir:
Casusluk yaptıkları konular nispeten masum olarak adlandırılabilecek olan “hangi siteye gidiyor, ne kadar orada kalıyor” gibi bilgilerden daha ciddi olan bilgisayarınızın kurulum şifreleri veya kullandığınız kredi kartı bilgilerini edinerek bunları program yazıcılarına postalamaya kadar varabilen her türlü casusluk örneklerini kapsayabilirler.
Sörf bilgilerinizi genelde google toolbar, alexa toolbar veya diğer benzeri toolbar ismiyle dağıtılan internet Explorer eklentileri biriktirirler.
Bu şekilde sizin hangi siteleri ziyaret ettiğinizi ölçerek ziyaret edilen sitelere puan veya benzeri değerlendirmeler verirler. Sonra bu verileri arama sitelerinde sonuçları sıralamak için kullanabilirler. Aynı şekilde GetRight, Gator ve benzeri internetten dosya indirmeye yarayan programlar da bu tür spyware içerirler.
Ancak bunu kendileri tabiî ki kabul etmezler, çünkü bu programları kurarken kabul ettiğiniz kullanım kurallarına göre bu veri aktarımını kabul ettiğinizi bildirdiğiniz için bunun casusluk olmadığını, gönüllü veri paylaşımı olduğunu belirtirler.
Başka konularda görüşmek dileğiyle M.YİLDİZ

http://gizemdefteri.blogspot.com/

11 Mesaj
28 Aralık 2013; 16:43:13 

Bendede şuan aartemis var ve illallah dedirtti.Bir türlü çözemedim.Spyhunter'ı şuan aartemis için sökücü olarak gösteriyorlardı bende yeniden indirdim.Sonuç hala aynı çok ayrıntılı arama yapıp buluyor ama işleme dökme 0.Şimdi YAC diye birşey buldum onu deniyorum,harika birşey.Ayrıntılı bi tarama ile aartemisi kaldırdı.Aynı anda birçok işlem yapabilen bir program,ana antivirüs programımı sürekli pasif tutup bunu kullanıcam.Ayrıca bilgisayarımı kasmamalı demişsin ben zararını görmedim ama kurduktan sonra ana antivirüs programını kapamanı tavsiye ederim,normal olarak birbirleriyle çakışabiliyorlar.Toolbar sıkıntısı çeken herkese YAC öneriyorum..

Evlad-ı Osmanlı

1511 Mesaj
28 Aralık 2013; 19:48:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ParkHagi

Bendede şuan aartemis var ve illallah dedirtti.Bir türlü çözemedim.Spyhunter'ı şuan aartemis için sökücü olarak gösteriyorlardı bende yeniden indirdim.Sonuç hala aynı çok ayrıntılı arama yapıp buluyor ama işleme dökme 0.Şimdi YAC diye birşey buldum onu deniyorum,harika birşey.Ayrıntılı bi tarama ile aartemisi kaldırdı.Aynı anda birçok işlem yapabilen bir program,ana antivirüs programımı sürekli pasif tutup bunu kullanıcam.Ayrıca bilgisayarımı kasmamalı demişsin ben zararını görmedim ama kurduktan sonra ana antivirüs programını kapamanı tavsiye ederim,normal olarak birbirleriyle çakışabiliyorlar.Toolbar sıkıntısı çeken herkese YAC öneriyorum..

programin tam acilimi nedir ? Direkt olarak YAC mi ?

CORSAİR Carbide 400R | GİGABYTE 990XA-UD3 | AMD FX 6300-COOLER MASTER HYPER 212 EVO SOĞUTUCU | GİGABYTE GTX 760 WF3X Rev 2.0 | CORSAİR VENGEANCE 4X2 GB 1600 MHZ DUAL KİT RAM |OCZ FATAL!TY GAMING GEAR 550W +80 PLUS PSU | SEAGATE BARRACUDA 1 TB 64 MB CACHE HDD | MADCATZ CYBORG R.A.T 9 GAMING MOUSE | THERMALTAKE TT CHALLENGER ULTIMATE GAMING KEYBOARD |

11 Mesaj
29 Aralık 2013; 14:26:54 

Hayır Yac kısaltmadır,açılımı Yet Another Cleaner
http://www.yac.mx/?lang=tr

Bu mesajda bahsedilenler: Wolftired

Evlad-ı Osmanlı

2203 Mesaj
29 Aralık 2013; 14:59:29 

Takip

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

4 Mesaj
4 Ocak 2014; 7:42:36 

Merhaba,sirf bu konuya yorum yapabilmek icin üye oldum.Aartemis denen lanet toolbarden kurtulamiyorum.SpyHunter 4'ü indirdim silmek icin ama 700 tane virüs cikti laptopumda.Nasil bir program oldugunu arastirmak icin google'a yazdim ilk burasi cikti.Sizlerin yorumlarindan sonra programi kaldirdim ama ne yapmam gerekiyor,kendi kendine reklam sayfalari acilmaya basladi artik.Esed Nod 32 antivirüs programim sürekli uyari veriyor adres engellendi diye.Lütfen yardimmmm

4 Mesaj
4 Ocak 2014; 7:49:49 

Ayrica PakHagi'nin önerdigi,YAC mi nedir o programda virüs var.

33 Mesaj
4 Ocak 2014; 13:45:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ParkHagi

Konunun bilgini değilim ama şu linki okumanızı tavsiye ederim onun dışında bilen insanların eleştirisini de bekleriz burda http://botcrawl.com/remove-yac-virus/

33 Mesaj
4 Ocak 2014; 14:07:33 

Spyhunter 4'ün dün crack'li dosyasını bulup indirdim ben de sıkıntılı durumlar yaşamamdan ötürü; buraya yazdıktan sonra teknik yardım kısmına yazmayı düşünüyorum zaten. Gelgelelim ilk çalıştırmamda bin küsür tehdit buldu, kendisinde tehtitler için FİX seçeneği vardı ben de bütün tehtitleri onarmasını isteyip yeniden başlattım bilgisayarı lakin dünden beridir bilgisayarı kaç kere scan'leyip fix ettim bilmiyorum şuan da hala 500 tane buluyor ama elimden bir şey gelmiyor açıkçası. Çok önerildiğini gördüm lakin ne kadar iyi bir programdır bilemedim sorun benden veya benim bilgisayarımdanda kaynaklanıyo olabilir tabiki. Halihazırda Kaspersky lisanslı ürününü bile yükleyetmiyor kendisi bana

243 Mesaj
4 Ocak 2014; 14:29:51 

arkadaşlar en iyisi emsisoft antimalware gerisi boş .

696 Mesaj
6 Ocak 2014; 13:36:45 

bu spyhunter 4 ü nasıl kaldırabilirim. yardım edermisiniz?

program ekle kaldırdan hata alıyorum şu şekilde.
yükleme günlük dosyasını açma hatası. belirtilen günlük dosyası konumunun var ve yazılabilir olduğundan emin olun.

diye hata veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fberen -- 6 Ocak 2014; 13:38:31 >

Türkiye ile alâkası olmayan John Perkins kitabındaanlatıyor;"Kendi otomobilini üretemeyen ülkeye borç verip otobanlaryaptırırız.onlara arabalarımızı satarbankaları satınalırız.O bankalar halkakrediler verip çokaraba almalarınısağlarız.Böylece verdiğimizkrediyi arabamızısatarak gerialırız,faiziyle.O ülkeye dünyabankası yada kardeş kurumdan kredi veririz.Ayarlanan krediASLAo ülkenin hazinesinegitmez,‘proje‘yapan bizimşirketlerin kasasınagirer.Enerjisantrali,sanayi,liman,havayolları yapılır.insanların işeyaramayan betonyığını. Bizim şirketlerimiz kazanır ülkedekibirileri nemalandırılır.Toplum budüzenekten hiçbirşey kazanmaz.AmaÜlke borcun altına sokulur.Bu çokbüyükborçturki ödenmesi imkansızdır.Plan böyle işler.Sonunda ekonomikdanışmanlar/tetikçiler olarak giderderiz;"Bizeborcunuzvar ödeyemiyorsunuz,petrolünüzü satın,doğalgazınızı bize verin,askeri üslerimize yergösterin,askerlerinizi savaştığımızbölgelere gönderin,BirleşmişMillletler de bize oyverin!Elektriksukanalizasyon sistemlerinizi özelleştirin!Amerikanşirketlerine yada çokuluslu şirketlere satın"Sosyal hizmetleri,teknik sistemleri,eğitim kurumlarını,sağlık kurumlarını,adli sistemleri ele geçiririzBudarbelerserisidir."

11 Mesaj
7 Ocak 2014; 18:30:40 

Arkaplanda çalışan dosya olduğu sürece kaldırma işlemi yapamayabilirsiniz,program vs. pasif durumdayken kaldırmayı deneyipte kaldıramadıysanız program files'a girip dosya üzerinden uninstall yapmayı deneyin,büyük ihtimal çözülecektir.

Evlad-ı Osmanlı

22 Mesaj
11 Ocak 2014; 12:09:39 

Bu programı tüm tarayıcılarımı nationzoom diye bir şeyin işgal etmesi sonucu kurdum, silmede başarılı da oldu. Fakat daha sonra programı kaldırmak için çok uğraştım cidden, sonuç olarak kaldırdım.

Öncelikle programın kurulu olduğu klasörde uninstall dosyası bulunmuyor, oradan silme gibi bir şansımız yok.
Program ekle-kaldır dan yapmaya çalışınca mutlaka sorun veriyor ve kaldıramıyor.
Programın kurulu olduğu klasörü toptan silmeye çalışınca hesaplanıyor yazıyor fakat bir ilerleme kaydetmiyor.

En son uyguladığım ve başarılı olan silme yöntemi ise; (windows 7 için ama tüm işletim sistemlerinde hemen hemen aynıdır bu adımlar)

Bilgisayarı kapatıyoruz, açılışta F8 e basıp duruyoruz (Bazı bilgisayarlarda F12 olabiliyor) karşımıza açılış menüsü gelecektir. Bu menüden "Komut istemiyle güvenli mod" seçeneğini seçip komut satırının gelmesini bekleyeceğiz.
Dos kullanmayı bilenler şu anda anlamışlardır bile ne yapmaları gerektiğini, ben bilmediğinizi varsayarak adım adım gidiyorum.

Öncelikle bu virüs programının kurulu olduğu klasörün yolunu biliyor olmamız lazım. Bende 64 bit işletim sistemi kurulu olduğu için bendeki yolu "C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group\SpyHunter\" şeklindeydi. Sizde bu yol nasıl ise "SpyHunter" klasör ismi hariç geride kalan yolu kullanacaksınız komutunuzda. Benim için örnek gösterecek olursam;

"cd C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group" yazarsam ilgili klasöre girmiş olacaktır.
Bu klasörün içindeyken "del SpyHunter" yazdığım zaman emin olup olmadığımı soracaktır. e yazıp entera bastığımda ise silme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

ondan sonra tekrar bilgisayarımızı kapatıp açtığımızda açılışta SpyHunter'ın başlamadığını göreceksiniz. Hemen kurulu olduğu klasöre gidin, 2-3 tane dosya kalmış olacaktır. Enigma Software Group klasörünü komple silin, bu sefer başarılı olacaksınız. Son olarak da Denetim masasından Program kaldırmaya girip orada kalan SpyHunter'ı da seçip sil dediğinizde sisteminizden tamamen silinmiş olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken tek nokta programın sizin bilgisayarınızda nerede kurulu olduğu konusudur. Geri kalan işlemleri aynı şekilde yaparsanız %100 silinecektir.

Kolay gelsin

15 Mesaj
31 Ocak 2014; 16:52:11 

Sn. uciftci

Şu anda SpyHunteri indirdim ve taratıyorum. Tarama başladıktan sonra program hakkında araştırma yaptım (önce yapmam gerekeni sonra yaptım) ve ilk karşıma çıkan sayfa burası oldu. Ve panikledim şu anda. Yazılanları acele ve kısaca okudum. Bende nationzoom ve s.m2pub.com illeti yüzünden bu programı yükledim ve şu anda % 73 taranmış ve 573 gösteriyor. Acele yardım lütfen. Tarama sonucunda ne tavsiye edersiniz.

15 Mesaj
1 Şubat 2014; 16:34:46 

quote:

Orijinalden alıntı: yildiz44

burada kişisel deneyimimi açıkladım

SpyHunter Enigma yazılım grubu tarafından geliştirilen ve West Coast Labs tarafından onaylı bir casus yazılım önleme programıdır. SpyHunter, Malware, Rootkits, Trojans, Keyloggers, solucanlar, Adware ve Spyware gibi birçok farklı türde algılayabilir. Rootkitler, yakalanmamak için şifrelenmiş dosyaları kullanır çünkü o-gizlenerek kurulmak ister diğer programlar gibi Truva atları ve casus yazılım programları bilgisayarınızda bir sorun olabilir. Rootkits sisteminizden tamamen kaldırmak için Windows kullanmadan, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. SpyHunter le güvenle Rootkits kaldırabilirsiniz,
SpyHunter gerçekten kullanımı kolay ve kullanıcı dostu bir arayüzle geliyor. Tüm gereken programı yükleyip ve korumaya almaktır. Herhangi bir soru ya da gerekli yardım almak isterseniz, Spyhunter destekten birebir yardım alabilirsiniz Spyhunter bilgisayarınıza tam koruma sağlar, Türkçe açıklama programın resmi sitesinden alıntıdır ( M. yildiz )
İşim gereği bir çok programı test etmek durumunda kalıyorum. sisteme bulaşmış casus programları, bir çok spyware ad-Aware programı ile tarattım , içlerinde yüzde yüz başarı veren ve kötücülleri kökünden kazıyan sadece SpyHunter programı oldu. internette bir çok programı birinci sıraya koyarlar, ama gelin görünkü başınıza bir problem geldiğinde bir işe yaramadıklarını sizlerde göreceksiniz, benimki bir tavsiyeden öteye geçmez , bu blog sayfamda sadece kişisel deneyimlerimi sizlere aktarıyorum bence internet kullanan her bireyin bir blog sayfası olması çok güzel bir deneyim olacaktır. bizler hayata sadece kendi bakış açımızla bakabiliriz, farklı bakış açılarını ancak okuyarak ,vede dinleyerek anlayabiliriz. saygılarımla.......
Adware İngilizce açılımı ile advertising-supported software yani reklam destekli yazılım, yüklenildiği bilgisayara yüklenme işleminden sonra program kullanımdayken otomatik olarak çalışan, gösteren ve indirme yapan bir yazılım paketidir. Adware'lerin bazı tipleri spyware statüsündedir ve kişisel bilgilere gizlice ulaşılmasında kullanılırlar.

Merhaba Sn. yıldız44

SpyHunter 4 programını dün indirmiştim ve tarattım, burada bahsedildiği gibi bilgisayarımda olumsuz etkileri olmadı, ancak bulduklarını silme yapmıyor (Belkide bulduklarını silemediğim için bahsedilen şikayetleri görmedim). 570 virüs buluyor, birkaç kez taradım sonuç aynı. İngilizce bilmiyorum, yanlış bir işlem yapmak istemiyorum. Yardımcı olursanız veya başka yardımcı olacak arkadaşlar varsa memnun olurum.

34 Mesaj
3 Mart 2014; 22:40:33 

Merhaba yeni fark ettim tabi size yardımcı olayım. Eğer deneme sürümünü kurmuşsanız bulduğu zararlıları kaldırmayacaktır, bunun için iki seçeneğiniz vardır, ekonomik anlamda müsaitseniz sitesinde lisans alarak kullanabilirsiniz, en doğal olanı budur, yok ben ev kullanıcısıyım her programı lisanslı almak istiyorum ama elimde olmayan sebeblerden dolayı alamıyorum diyorsanız
Crackl'i bulabilirsiniz youtube'den ilgili videoları izleyin yapamazsanız özelden mail atın teamwiver'den bağlanıp size yardımcı olayım. Saygılarımla sevgiyle kalın..

34 Mesaj
3 Mart 2014; 22:50:23 

Sen iyisimi sistemini temiz bir şekilde yeniden kur .Zararlıları kaldırmak biraz uzmanlık istiyor. İnternet'te bilinçli sörf yapmanız gerekiyor. Her bulduğunuz programı kurmadan tarattırıp öyle kurmanız gerekiyor. Virüs programı olarak comodo internet security'i öneririm . Saygılarımla...

33 Mesaj
14 Mart 2014; 23:51:40 

teşekkürler

Bu mesajda bahsedilenler: yildiz44

132 Mesaj
16 Nisan 2014; 22:01:02 

arkadaşlar konudaki yorumların çoğunu okudum neredeyse hepsi negatif yorumlar fakat ben 6 aydır full sürümünü kullanıyorum program gerçekten çok güzel ve kullanışlı daha 1 saat önce tarama ve reebot yaptım sistemim gayet normal çalışıyor şu anda...

10856 Mesaj
18 Nisan 2014; 19:53:41 

Şimdiye kadar kullandığım en iyi Antispyware programı.

481 Mesaj
29 Nisan 2014; 23:54:44 

Bende şuanda bi taratma yapıyorum :) 878 tane buldu . Silicem şimdi umarım bi sorun yaşamam :/

₪ HTC One™ ₪

Android 4.2.2 (Jelly Bean) \\ 4.7 " Full hd Super LCD3 - Gorilla Glass 2 Ekran \\ 1920 x 1080 Pixel Çözünürlük. (468ppi) \\ 1.7 GHz - 4 Çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 İşlemci \\ 2GB RAM \\ 32GB Dahili Hafıza \\ 4.3 UltraPixel AutoFocus & Led Flash Kamera \\ BoomSound Özellikli 2 Stereo Hoparlör \\ 2300mAh Batarya \\ TV Out - Mhl \\ 802.11 a/b/g/n/ac Wifi \\ LTE (4G) Bağlantı \\

481 Mesaj
29 Nisan 2014; 23:55:55 

Bu arada arkadaşlar benım bilgisayarda bazı casus yazılımlar var ve ben bunları program ekle kaldır dan silemiyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir program var mı gereksiz yazılımları kaldırmak için ?

₪ HTC One™ ₪

Android 4.2.2 (Jelly Bean) \\ 4.7 " Full hd Super LCD3 - Gorilla Glass 2 Ekran \\ 1920 x 1080 Pixel Çözünürlük. (468ppi) \\ 1.7 GHz - 4 Çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 İşlemci \\ 2GB RAM \\ 32GB Dahili Hafıza \\ 4.3 UltraPixel AutoFocus & Led Flash Kamera \\ BoomSound Özellikli 2 Stereo Hoparlör \\ 2300mAh Batarya \\ TV Out - Mhl \\ 802.11 a/b/g/n/ac Wifi \\ LTE (4G) Bağlantı \\

168 Mesaj
22 Temmuz 2014; 0:49:28 

Çok güzel bir program ya 15 dk önce kullandım. Şuanda pc ye format atıyorum

Alıntı yaparak cevaplayın.

12 Mesaj
30 Temmuz 2014; 20:35:47 

Ben yükledim spyhunterı bir tane silemediğim bir program yüklenmişti taradım temizledim sonra kaldırdım spyhunterı ama windows açılırken sürekli
spyhunter
windows xp
windows vista/7
gibisinden bir liste çıkıyor ve seçim yapmam gerekiyor bunu nasıl ortadan kaldırabilirim bilgisi olan var mı?

Uzaklaştırılmış
47 gün cezanın,
38 gün 16 sa. 17 dk. kadarı kaldı.
30 Temmuz 2014; 22:21:49 

resimdeki ayarları uygula düzelir.
0

12 Mesaj
3 Ağustos 2014; 17:48:30 

Teşekkür ederim aynı şekilde yaptım fakat sorun hala devam ediyor.

47 Mesaj
5 Ağustos 2014; 20:59:28 

SystemLook yazılımını masaüstüne indirin.

Link 1 : http://jpshortstuff.247fixes.com/SystemLook.exe
Link 2 : http://images.malwareremoval.com/jpshortstuff/SystemLook.exe

Yazılıma çift tıklatıp açın. Alttaki bilgileri kopyalayıp yazılımdaki beyaz alana yapıştırın.

:filefind
spyhunter

:folderfind
spyhunter

:regfind
spyhunter

Şimdi Look butonuna basın. Çıkan Log'u buraya gönderin.

------

Bir de Farbar Recovery scanner Log taraması yaparak iki adet Log'u gönderin. Bütün dosyalarını bulur ve tek bir işlem ile sileriz.

Yazılımı indirin: http://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/ (sisteminize uygun olanı indirin.)

12 Mesaj
5 Ağustos 2014; 22:23:27 

47 Mesaj
6 Ağustos 2014; 0:19:59 

Loglarınızı an itibarı ile inceliyorum. Hem spyhunter, hem de sistemin diğer sorunlarını size yazacağım. Çözüm önerileri ile beraber. Cevabım yarına kalabilir.

47 Mesaj
6 Ağustos 2014; 2:47:58 

Aşağıdaki işlemleri sırayla yapalım. Ama, her dosyanın üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır demeniz gerekir.

Not defterini açın. Aşağıdaki çerçece içerisindeki bilgileri kopyalayıp yapıştırın.

quote:

@echo off
rd /s /q "C:\Program Files\Enigma Software Group\"
del %0

Masaüstüne, dosya adı: delfile.bat olarak, dosya türü ''Tüm dosyalar'' olarak kaydedin.
delfile.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Not defterini açın. Aşağıdaki çerçece içerisindeki bilgileri kopyalayıp yapıştırın.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\DownloadManager\3044]
"FR_FNCD"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\DownloadManager\3093]
"FileName"=-
"owWPCookies"=-
"Url0"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\DownloadManager\3094]
"LocalFileName"=-
"LocalPath"=-
"LogFileName"=-
"FileName"=-
"Cookie"=-
"owWPCookies"=-
"Url0"=-
"U0_c"=-
"FR_FNCD"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\WinRAR\ArcHistory]
"3"=-
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]
"C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group\SpyHunter\SpyHunter4.exe"=-
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\EnigmaSoftwareGroup\SpyHunter]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\EnigmaSoftwareGroup\SpyHunter\SpyHunterConfig]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\RADAR\HeapLeakDetection\DiagnosedApplications\SpyHunter4.exe]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\Folders]
"C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\Folders]
"C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\Defs\"=-
"C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group\SpyHunter\"=-
"C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group\SpyHunter\Defs\"=-
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\EnigmaSoftwareGroup\SpyHunter]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\EnigmaSoftwareGroup\SpyHunter\SpyHunterConfig]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\services\esgiguard]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet002\services\esgiguard]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\esgiguard]

[HKEY_USERS\S-1-5-21-3828520258-4150284908-2517804444-1000\Software\DownloadManager\3044]
"FR_FNCD"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-21-3828520258-4150284908-2517804444-1000\Software\DownloadManager\3093]
"FileName"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-21-3828520258-4150284908-2517804444-1000\Software\DownloadManager\3093]
"owWPCookies-
"Url0"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-21-3828520258-4150284908-2517804444-1000\Software\DownloadManager\3094]
"LocalFileName"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-21-3828520258-4150284908-2517804444-1000\Software\DownloadManager\3094]
"LocalPath"=-
"LogFileName"=-
"FileName"=-
"Cookie"=-
"owWPCookies"=-
"Url0"=-
"U0_c"=-
"FR_FNCD"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-21-3828520258-4150284908-2517804444-1000\Software\WinRAR\ArcHistory]
"3"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-21-3828520258-4150284908-2517804444-1000\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]
[HKEY_USERS\S-1-5-21-3828520258-4150284908-2517804444-1000_Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]

Masaüstüne, dosya adı: delfile.bat olarak, dosya türü ''Tüm dosyalar'' olarak kaydedin.
delfile.bat dosyasını yönetici olarak çalıştırın.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi aşağıdaki işlemi yapın. Sisteminizde epey zararlı var.

Örnek:
globalUpdatem ---->http://www.systemlookup.com/Drivers/10455-GoogleUpdate_exe.html
PluginService.exe ---->http://www.systemlookup.com/search.php?list=&type=filename&search=PluginService.exe&s=
ShopperPro ----->http://www.systemlookup.com/CLSID/80291-ShopperPro_dll_ShopperPro64_dll.html

Aşağıdaki yazılımları Ekle - Kaldır bölümünden kaldırın.

globalUpdatem
PluginService.exe
ShopperPro
Babylon

Alttaki işlemi yapalım:

Farbar Recovery Scan Tool (FRST) yazılımı masaüstünde olmalı. Alttaki çerçeve içerisindeki bilgileri bir not defteri açın ve kopyalayıp yapıştırın. Masaüstüne fixlist.txt adı ile kaydedin. Sonra yönetici olarak Fix butonuna basın. İşlemin bitmesini bekleyin. Çıkan Log'u gönderin.

Start
(Babylon) C:\Program Files\Babylon\Babylon-Pro\BabylonHelper64.exe
HKLM-x32\...\Run: [Babylon Client] => C:\Program Files (x86)\Babylon\Babylon-Pro\Babylon.exe 
HKLM-x32\...\Run: [SPDriver] => C:\Program Files (x86)\ShopperPro\JSDriver\1.37.0.202\jsdrv.exe
AppInit_DLLs-x32:  => "" File Not Found
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://myhome.vi-view.com/web/?type=ds&ts=1406633578&from=smt&uid=TOSHIBAXMK6475GSX_81MDFHDVSXX81MDFHDVS&q={searchTerms}
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://myhome.vi-view.com/web/?type=ds&ts=1406633578&from=smt&uid=TOSHIBAXMK6475GSX_81MDFHDVSXX81MDFHDVS&q={searchTerms}
SearchScopes: HKLM - {80c554b9-c7f8-4a21-9471-06d606da78a2} URL = http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&form=MSSEDF&pc=MSSE
SearchScopes: HKLM-x32 - {80c554b9-c7f8-4a21-9471-06d606da78a2} URL = http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&form=MSSEDF&pc=MSSE
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {A93C17F1-2504-49B7-8AA0-4686312A4AC7} URL = http://uk.search.yahoo.com/search?fr=chr-greentree_ie&ei=utf-8&fl=1&vl=lang_tr&ilc=12&type=668083&p={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - gorsel.yandex.com.tr-212853 URL = http://gorsel.yandex.com.tr/yandsearch?clid=1763230&text={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - haber.yandex.com.tr-212853 URL = http://haber.yandex.com.tr/yandsearch?clid=1763230&text={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - video.yandex.com.tr-212853 URL = http://video.yandex.com.tr/#search?clid=1763230&text={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {80c554b9-c7f8-4a21-9471-06d606da78a2} URL = http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&form=MSSEDF&pc=MSSE
SearchScopes: HKCU - {923DD502-2F44-4649-89B8-0F60E3FACCDE} URL = http://searchou.com/?q={searchTerms}&id=72661ff700000000000016de2b30d0d3&affilt=5&r=289
SearchScopes: HKCU - {A93C17F1-2504-49B7-8AA0-4686312A4AC7} URL = http://uk.search.yahoo.com/search?fr=chr-greentree_ie&ei=utf-8&fl=1&vl=lang_tr&ilc=12&type=668083&p={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {B224AA02-F7C8-3A2B-859F-560B80767E4A} URL = http://kl.startnow.com/s/?q={searchTerms}&src=defsearch&provider=&provider_name=yahoo&provider_code=&partner_id=693&product_id=876&affiliate_id=&channel=&toolbar_id=200&toolbar_version=2.5.0&install_country=US&install_date=20130426&user_guid=6AC8158014D3406DB1AC5827CB8C36F7&machine_id=b3344dfe91d6b0f1fc1e53a848099c80&browser=IE&os=win&os_version=6.1-x64-SP1&iesrc={referrer:source}
BHO: No Name -> {FCE3FA8B-BA81-467C-81D8-E43C00D1BC71} ->  No File
BHO-x32: Babylon IE plugin -> {9CFACCB6-2F3F-4177-94EA-0D2B72D384C1} -> C:\Program Files (x86)\Babylon\Babylon-Pro\Utils\BabylonIEPI.dll (Babylon Ltd.)
BHO-x32: Yer imleri -> {C93F72A2-2162-4BBA-A07A-F13663C297A6} -> C:\Program Files (x86)\Yandex\YandexBarIE\fastdial.dll ()
BHO-x32: Bing Bar Helper -> {d2ce3e00-f94a-4740-988e-03dc2f38c34f} -> C:\Program Files (x86)\Microsoft\BingBar\BingExt.dll (Microsoft Corporation.)
BHO-x32: Proxy Help -> {F386E548-C533-472E-8C61-C026FB14FEB9} -> C:\Windows\SysWow64\Newtabs_22find.dll No File
Toolbar: HKLM-x32 - Bing Bar - {8dcb7100-df86-4384-8842-8fa844297b3f} - C:\Program Files (x86)\Microsoft\BingBar\BingExt.dll (Microsoft Corporation.)
Toolbar: HKLM-x32 - Yandex.Bar - {91397D20-1446-11D4-8AF4-0040CA1127B6} - C:\Program Files (x86)\Yandex\YandexBarIE\yndbar.dll ()
Toolbar: HKCU - No Name - {91397D20-1446-11D4-8AF4-0040CA1127B6} -  No File
Toolbar: HKCU - No Name - {246ADB73-110D-4BE4-868A-ABF6D2D90FD3} -  No File
FF Plugin-x32: @java.com/JavaPlugin -> C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin\new_plugin\npjp2.dll No File
FF SearchPlugin: C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\searchplugins\gorsel.yandex.com.tr-212853.xml
FF SearchPlugin: C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\searchplugins\haber.yandex.com.tr-212853.xml
FF SearchPlugin: C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\searchplugins\myplaycity-search.xml
FF SearchPlugin: C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\searchplugins\video.yandex.com.tr-212853.xml
FF SearchPlugin: C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\searchplugins\yandex.com.tr-212853.xml
FF SearchPlugin: C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\searchplugins\ybqs-yagorsel.xml
FF SearchPlugin: C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\searchplugins\ybqs-yahaber.xml
FF SearchPlugin: C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\searchplugins\ybqs-yandex.xml
FF SearchPlugin: C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\searchplugins\ybqs-yavideo.xml
FF Extension: OneClickDownloader - C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\Extensions\OneClickDownload@OneClickDownload.com [2013-01-11]
FF Extension: Візуальныя закладкі - C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\Extensions\vb@yandex.ru [2013-01-11]
FF Extension: Кампанент "Элементы Яндекса" - C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\Extensions\yasearch@yandex.ru [2013-04-12]
FF Extension: No Name - C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\Extensions\{246adb73-110d-4be4-868a-abf6d2d90fd3} [2013-04-12]
FF Extension: Address Bar Search - C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\Extensions\{badea1ae-72ed-4f6a-8c37-4db9a4ac7bc9} [2013-08-31]
FF Extension: Babylon Spelling and Proofreading - C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\Extensions\adapter@babylontc.com.xpi [2012-06-28]
FF Extension: Babylon Translation Activation - C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\Extensions\ocr@babylon.com.xpi [2012-06-28]
FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [ocr@babylon.com] - C:\Program Files (x86)\Babylon\Babylon-Pro\Utils\ocr@babylon.com
FF Extension: Babylon Translation Activation - C:\Program Files (x86)\Babylon\Babylon-Pro\Utils\ocr@babylon.com [2014-05-01]
FF Extension: No Name - C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nahd6ha2.default\extensions\{FE1363F3-4870-4360-9AFE-AE1A921A74F2}.xpi []
CHR Extension: (Babylon Translator) - C:\Users\tshba\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\dhkplhfnhceodhffomolpfigojocbpcb 
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [cpikajomiijdlldjkbnonmmbennjffkd] - C:\Users\tshba\AppData\Local\CRE\cpikajomiijdlldjkbnonmmbennjffkd.crx [2013-09-08]
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [dhkplhfnhceodhffomolpfigojocbpcb] - C:\Program Files (x86)\Babylon\Babylon-Pro\Utils\BabylonChrome.crx [2012-06-28]
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [jndgbbkddogdjbjdckoheoaakboeccio] - C:\Users\tshba\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\22find.crx [2012-06-28]
CHR Extension: (CPDD-Floral) - C:\Users\tshba\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\eleaanohmbjpeldodmjmdiilebpgcalg 
S2 0297031355430466mcinstcleanup; No ImagePath
S2 WindowsMangerProtect; C:\ProgramData\WindowsMangerProtect\ProtectWindowsManager.exe -service [X]
S2 IePluginServices; C:\ProgramData\IePluginServices\PluginService.exe -service
S2 globalUpdate; C:\Program Files (x86)\globalUpdate\Update\GoogleUpdate.exe /svc [X]
S3 globalUpdatem; C:\Program Files (x86)\globalUpdate\Update\GoogleUpdate.exe /medsvc
U5 AppMgmt; C:\Windows\system32\svchost.exe
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [X]
S3 SPBIUpdd; \??\C:\Program Files\Common Files\ShopperPro\spbiw.sys [X]
S2 SPDRIVER_1.37.0.202; \??\C:\Program Files (x86)\ShopperPro\JSDriver\1.37.0.202\jsdrv.sys [X]
C:\spyhunter.log
C:\sh4_service.log
C:\shldr.mbr
2014-07-29 14:36 - 2014-07-29 14:36 - 00000000 ____D () C:\Users\Public\Documents\YTAHelper
2014-07-29 14:35 - 2014-07-30 01:15 - 00000000 ____D () C:\Program Files\Common Files\ShopperPro
2014-07-29 14:35 - 2014-07-29 14:35 - 00004498 _____ () C:\Windows\System32\Tasks\ShopperPro
2014-07-29 14:35 - 2014-07-29 14:35 - 00004228 _____ () C:\Windows\System32\Tasks\SPBIW_UpdateTask_Time_333839333539383635392d3755556c415a505757414a34
2014-07-29 14:35 - 2014-07-29 14:35 - 00003562 _____ () C:\Windows\System32\Tasks\ShopperProJSUpd
2014-07-29 14:35 - 2014-07-29 14:35 - 00003486 _____ () C:\Windows\System32\Tasks\SPDriver
2014-08-05 22:05 - 2014-02-13 01:04 - 00000292 _____ () C:\Windows\Tasks\Digital Sites.job
C:\ProgramData\Babylon
C:\spyhunter.log
C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Babylon
C:\Program Files\Common Files\ShopperPro
C:\Users\tshba\AppData\Local\CRE
C:\Users\tshba\AppData\Local\MaxiGet Download Manager
C:\ProgramData\TEMP\*.*
C:\Users\tshba\Desktop\photothumb.db
C:\Users\tshba\AppData\Local\Temp\*.*
NewTabs Uninstall (HKLM-x32\...\NewTabs) (Version:  - ELEX Technology) <==== ATTENTION
Yontoo 1.10.02 (HKLM\...\{889DF117-14D1-44EE-9F31-C5FB5D47F68B}) (Version: 1.10.02 - Yontoo LLC) <==== ATTENTION
WindowsMangerProtect20.0.0.502 (HKLM-x32\...\WindowsMangerProtect) (Version: 20.0.0.502 - WindowsProtect LIMITED) <==== ATTENTION
Task: {0C727B27-87C9-4990-905A-F1FF298A9182} - System32\Tasks\globalUpdateUpdateTaskMachineUA => C:\Program Files (x86)\globalUpdate\Update\GoogleUpdate.exe
Task: {1323024C-F12C-409C-BCB7-AD0E9F1A131C} - System32\Tasks\Digital Sites => C:\Users\tshba\AppData\Roaming\DIGITA~1\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE <==== ATTENTION
Task: {2D10628C-7176-48A8-AADC-2E909655DCF7} - System32\Tasks\DSite => C:\Users\tshba\AppData\Roaming\DSite\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE <==== ATTENTION
Task: {3CF94F29-5928-4212-B25B-50E5B808A78A} - System32\Tasks\Funmoods => C:\Users\tshba\AppData\Roaming\Funmoods\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE <==== ATTENTION
Task: {42806ADF-901D-4D3E-B349-0577AC1B023A} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe [2011-08-03] (Google Inc.)
Task: {44D9231D-CA21-4F9D-BCB9-FE05A68F7459} - System32\Tasks\SPBIW_UpdateTask_Time_333839333539383635392d3755556c415a505757414a34 => Wscript.exe //B "C:\ProgramData\ShopperPro\spbihe.js" spbiu.exe /invoke /f:check_services /l:0
Task: {54BEDFDB-DC8D-4AF0-8538-BA405FB112C7} - System32\Tasks\globalUpdateUpdateTaskMachineCore => C:\Program Files (x86)\globalUpdate\Update\GoogleUpdate.exe
Task: {6CC69AE6-9376-4200-8908-6972D703CE9E} - System32\Tasks\ShopperPro => C:\Program Files (x86)\ShopperPro\ShopperPro.exe <==== ATTENTION
Task: {D40B0B39-A8AD-4872-8BCF-37480B2F9569} - System32\Tasks\SPDriver => C:\Program Files (x86)\ShopperPro\JSDriver\1.37.0.202\jsdrv.exe <==== ATTENTION
Task: {E2E68888-F262-49A4-9AC8-8811DBF89235} - System32\Tasks\ShopperProJSUpd => C:\Program Files (x86)\ShopperPro\updater.exe <==== ATTENTION
Task: C:\Windows\Tasks\Digital Sites.job => C:\Users\tshba\AppData\Roaming\DIGITA~1\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE <==== ATTENTION
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\TEMP:569CEE83
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\TEMP:56E2E879
AlternateDataStreams: C:\ProgramData\TEMP:D6FC93CF
end

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adwcleaner yazılımını masaüstüne indirin. DELETE butonuna basın.
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/

MalwareBytes Free çalıştırıp güncelleyin ve bulunanları silin.
https://www.malwarebytes.org/

Şimdilik bunları yapın, Tüm logları gönderin.

12 Mesaj
6 Ağustos 2014; 21:09:45 

Hepsi bunlar fakat babylon dışındakiler program kaldırda bulunmadığı için onları silemedim.

http://www.dosya.tc/ser.../3jQpaK/Fixlog.txt.html

http://www.dosya.tc/ser...AdwCleaner_S0_.txt.html

http://s3.dosya.tc/serv...M/Malwarebytes.txt.html

47 Mesaj
8 Ağustos 2014; 0:29:10 

İşlemlerden çıkan Loglara göz attınız mı ? Ne kadar zararlı dosyanın silindiği dikkatinizi çekti mi ?

Şu an sistemin çalışması nasıl ? Spyhunter ikazı var mı ?

-------------------------

Aşağıdaki güncellemeleri yapalım.

Adobe Reader X ------>Adobe Reader XI ------>http://get.adobe.com/tr/reader/ DİKKAT: McAfee ve benzeri yazılım işaretini kaldırın.
Adobe Shockwave Player 11.6 ------>Version 12.1.3.153 ---->http://get.adobe.com/shockwave/
Java 7 Update 60 ------>Version 7 Update 67 ---->http://www.java.com/tr/download/windows_xpi.jsp?locale=tr

Junkware Removal Tool Çalıştırın. Logu gönderin.
http://www.bleepingcomputer.com/download/junkware-removal-tool/

------------------------

Şimdi Eset Online Scanner taraması yapın. Log'unu gönderin.

12 Mesaj
10 Ağustos 2014; 20:48:46 

Evet görüyorum çok teşekkürler. Allah razı olsun sistemimin çalışmasında gözle görülür birşey yoktu tabi daha iyi şuanda ama malesef şu ikaz hala geliyor bir türlü kurtulamadım. Güncellemeleri yaptım teşekkürler.

Eset logunu alamadım malesef haberim olmadan kapatılmış.

http://s3.dosya.tc/server27/tRfzEE/JRT.txt.html

47 Mesaj
10 Ağustos 2014; 22:25:26 

Tüm işlemleri; sistemi yönetici olarak açarak yapmalısınız. Ayrıca her çalıştırdığınız dosyanın üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır demelisiniz. Aksi taktirde başarısızlıklar olabilir.

Almaya devam ettiğiniz hata sanırım spyhunter ile ilgili. Spyhunter ile ilgili yaptığımız delfile.bat işlemi başarısız olmuş olabilir. Daha önce yaptığınız SystemLook işlemini tekrar eder misiniz ? Bir kontrol edelim.

Eset online scanner tarama Log'u C:\Program files\Eset\Eset.log adresinde bulabilmeniz gerekir.

ComboFix çalıştırın. Yazılımı masaüstüne indirip oradan çalıştırın.
Tüm dosya ve klasörler kapalı olsun.
Aktif güvenlik yazılımlarını da kapatın.
Çalışırken hiç bir şeye dokunmayın.

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

12 Mesaj
10 Ağustos 2014; 23:39:36 

Combofix le daha önce taradığım zaman programlarımın tümü bozuldu hiçbirini açamamıştım. Bu yüzden sistem geri yükleme yapmak zorunda kalmıştım illa yapmam gerekiyor mu?

http://s3.dosya.tc/serv...mpu/SystemLook.txt.html

http://s3.dosya.tc/serv...VMRmpu/EsetLog.txt.html

47 Mesaj
11 Ağustos 2014; 14:39:00 

quote:

Orijinalden alıntı: burcu1292

Combofix le daha önce taradığım zaman programlarımın tümü bozuldu hiçbirini açamamıştım. Bu yüzden sistem geri yükleme yapmak zorunda kalmıştım illa yapmam gerekiyor mu?
Spyhunter dosyaları kalkmamış. Silinemeyişin birden fazla nedeni var.

Sistem geri yükleme noktası oluşturun.
http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/create-a-restore-point

1- İnternet Download Manager yazılımının lisanslı olduğunu sanmıyorum. Bu yazılımla indirmişsiniz spyhunter'i. Önce bu yazılımı sistemden tamamen kaldıralım. Çok istiyorsanız işlemler bittikten sonra tekrar yüklersiniz. İDM kaldırdıktan sonra sistemi yeniden başlatın.

2- Daha önce yaptığınız Delfile.bat işlemini tekrar edelim. Delfile.bat dosyası üzerinde sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyin. İşlem bitince sistemi yeniden başlatın.

3- sistem başladıktan sonra SystemLook işlemini tekrarlayın. spyhunter bilgilerini kontrol edelim. Bu arada siz de spyhunter ikazını gözlemleyin.

ComboFix konusuna gelince;
Genellikle comboFix çalıştırma kurallarına uyulmaması nedeni ile bazı sorunlar çıkabilir. Kurallara uygun çalıştırıldığında ise bir sorun oluşmaz. Önceki mesajımda yazdıklarıma dikkat ederseniz bir sorun oluşmaz. Yazılımı çalıştırmanız çok zorunlu değil ama ComboFix üzerinde bilgim yüksektir. Sisteminizden bir çok zararlı ve gereksiz dosya sildik. ComboFix yazılımının diğer yazılımlardan üstün epey yönü var. çalıştırabilirseniz iyi olur derim. Takdir sizindir.

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
Yazılımı masaüstüne indirip oradan çalıştırın.
Tüm dosya ve klasörler kapalı olsun.
Aktif güvenlik yazılımlarını da kapatın.
Çalışırken hiç bir şeye dokunmayın. En sonunda size bir Log verecektir. Log C.\ComboFix.tek adresinde de olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kızgın güneş -- 11 Ağustos 2014; 14:55:03 >

12 Mesaj
11 Ağustos 2014; 20:29:57 

Söylediklerinizin hepsini yaptım ComboFix'i de denedim bu sefer sorun çıkmadı. Bunlarda aldığım loglar.

http://www.dosya.tc/ser...aS4/SystemLook.txt.html

http://www.dosya.tc/ser...tcaS4/ComboFix.txt.html

47 Mesaj
11 Ağustos 2014; 22:54:14 

Not defteri
ni açın. Aşağıdaki çerçeve içerisindeki bilgileri kopyalayarak yapıştırın.
Dosya adı: CFScript.txt
Dosya türü: Tüm dosyalar

olmak üzere masaüstüne kaydedin. Combofix yazılımı da masaüstünde olsun.
Aktif güvenlik yazılımlarınızı devre dışı bırakın. Açık dosya ve klasörlerinizi kapatın.
CFScript.txt dosyasını ComboFix üzerine sürükleyerek bırakın.
İşlem bitene kadar mouse elinizi sürmeyin.

Sistem yeniden başladıktan sonra size Log verecek. Buraya gönderin. Spyhunter problemini gözlemleyin.

File::
C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group\SpyHunter\SpyHunter4.exe

Folder::
C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group\SpyHunter

Registry::
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\EnigmaSoftwareGroup\SpyHunter]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\EnigmaSoftwareGroup\SpyHunter\SpyHunterConfig]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\RADAR\HeapLeakDetection\DiagnosedApplications\SpyHunter4.exe]
"C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\"=-
"C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\Defs\"=-
"C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group\SpyHunter\"=-
"C:\Program Files (x86)\Enigma Software Group\SpyHunter\Defs\"=-
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\EnigmaSoftwareGroup\SpyHunter]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\EnigmaSoftwareGroup\SpyHunter\SpyHunterConfig]
[HKEY_USERS\S-1-5-21-3828520258-4150284908-2517804444-1000\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]
[HKEY_USERS\S-1-5-21-3828520258-4150284908-2517804444-1000_Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\MuiCache]

12 Mesaj
12 Ağustos 2014; 23:34:33 

47 Mesaj
13 Ağustos 2014; 1:23:18