Şimdi Ara

AURİS ALDIK YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
12.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR ASTRA MI FOCUS MU DERKEN BUGÜN HADİ BİRDE TOYOTA YA BAKALIM DEDİK AURİSLERE BAKTIK KALİTE OLARAK BEĞENDİK VE SİPARİŞ VEREREK AYRILDIK AURİS DIŞ RENGİ FÜME İÇ RENGİ BEJ 1.4 d-4d DÜZ VİTES FULL ALDIK .SİZCE NASIL Bİ TERCİH YAPTIK YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersah00 -- 25 Eylül 2011; 0:19:21 >

• GÜZEL ARAÇ BENCE. HAYIRLI UĞURLU OLSUN. KAZASIZ BELASIZ KULLANIN İNŞALLAH..
  • Size sıkıntı çıkarmayacak bir araç,

Fakat size bir kaç tavsiye olacak,

Öncelikle üzerinde dunlop lastik ile gelirse bayiye michellin ile değiştirmelerini söyleyin, dunlop yol sesini içeriye çok alıyor.
    İleriki günlerde sıcak ve soğuk hava geçişlerinde çok sıcak havalarda ön konsoldan ufak tıkırtılar gelmeye başlayacaktır. Servise bunu izole edin ve sesleri kesin diye boşuna gitmeyin, servis daha çok içine ediyor.
    Aracın bakımlarında TR deki servisler 10w40 yarı sentetik yağ kullanıyorlar, yağınızı dışardan kendiniz götürün ve yağın tam sentetik olmasına dikkat edin. (örn. mobil 0w40 - mobil 5w30 vs)

Sizin merak ettiğiniz sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olmaya çalışırız.
  • verdiğiniz detaylar için teşekkür ederim.ön konsoldaki ses geçicimi yoksa sürekli gelecek bi sesmi sadee sıcak havalarda genelde bütün araçlarda olan bi durum sıkıntı arz etmez inş.kalıcı değildir.onun dışında yol tutuş konfor olarak nasıl bi araç.siz tüm bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
  • LASTİK KONUSUNDA BENİMDE BİR TAVSİYEM OLACAK. EĞER BAYİ DEĞİŞTİRMEYİ KABUL EDERSE, KESİNLİKLE BRİDGESTONE POTENZA (AMA MADE İN JAPAN YAZACAK ÜZERİNDE) TAKTIRIN. MİCHELİN'DEN ÇOK DAHA İYİ LASTİKTİR. İSTERSENİZ LASTİKÇİLERE SORUN. AMA JAPONYA ÜRETİMİ OLMASI ŞART...
  • park sensörünü hediye olarak aldık lastikleri değiştirirmi bilmiyorum ama sahibi arkadaş olduğu için onuda yapabilir.lastik şuan için önemli değilde daha çok arabanın kendisi hakkında genel bilgi,tecrübe ve değerlendirmelerinizi yaparsanız daha memnun olurum yorum almak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersah00

verdiğiniz detaylar için teşekkür ederim.ön konsoldaki ses geçicimi yoksa sürekli gelecek bi sesmi sadee sıcak havalarda genelde bütün araçlarda olan bi durum sıkıntı arz etmez inş.kalıcı değildir.onun dışında yol tutuş konfor olarak nasıl bi araç.siz tüm bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

O ses maalesef hiçbir zaman sonlanmayacak. Çok sık olmasa da o sesi duyabilirsiniz. Yol tutuşuna gelecek olursak, aracın içine oturmuşsunuzdur araç bir çok araçtan daha yüksek. Çok konforlu ama çok rüzgarlı havalarda aracın yol tutuşu çok iyi değiL. Yanınızda süratlice bir kamyon geçtiğinde sarsıldığınızı hissedeceksiniz. Çok yüksek hızlarda sarsıntı filan yok ama dediğim gibi rüzgarlı havalarda aracın yüksek olması aracı olumsuz etkiliyor. İnşallah düz vites almışsınızdır MMT ile ilgili çok sorun yaşayanlar var maalesef.

• o şamzuman seçeneklerini hiç sevmediğim için düz vites aldım.0-100 km 2 saniye geçikiyor ve vites geçişlerinde zıplatıyo adamı acemiler için ideal diyebiliriz.
    neyse aracı artık güneşte bırakmamaya dikkat edicez zaten her araç için geçerli bu güneşin bozmadığı bişey yok.
  • quote:

o şamzuman seçeneklerini hiç sevmediğim için düz vites aldım.0-100 km 2 saniye geçikiyor ve vites geçişlerinde zıplatıyo adamı acemiler için ideal diyebiliriz.
    neyse aracı artık güneşte bırakmamaya dikkat edicez zaten her araç için geçerli bu güneşin bozmadığı bişey yok.

Size Auris ile ilgili çevrenizden ileri geri yorumlar yapanlar olacaktır. Siz sadece aracınıza bir kere binmelerini isteyin hayran kalacaklardır. Çok güzeL araç, kullanması çok zevkli, 1.4 olmasına rağmen çok güçlü motoru var. Araç hatchback bir araç gibi gözüksede sınıfının en geniş araçlarından birisi. Arka yolcu tarafı corolladan dahi daha geniş.
  • toyota kalitesine laf söyleyen insanın lafına zaten bakmam mercedesi satıp aldığımız bi araç olmasına rağmen toyota kalitesine çok güveniyorum.genişlik ve ferahlık konusunda diyicek laf yok diyebilirim gerçekten dediğin doğru arka koltuklar corolladan daha geniş.
  • quote:

toyota kalitesine laf söyleyen insanın lafına zaten bakmam mercedesi satıp aldığımız bi araç olmasına rağmen toyota kalitesine çok güveniyorum.genişlik ve ferahlık konusunda diyicek laf yok diyebilirim gerçekten dediğin doğru arka koltuklar corolladan daha geniş.

Güle güle kullanın keyifli sürüşler.
  • Dogru tercih!

sessiz, yeterince güçlü, içeriden dışarıya (inside-out) tasarlandığı için fazlasıyla geniş bir araç Auris. bagaj biraz küçük, stepneyi küçülterek ya da çıkararak (tamir kiti kullanmayı unutmamak şartı ile) cok ciddi sekilde hacim kazanılıyor.

Ozet gecersem, memnun kalınası bir araç..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SxXXxN

Size sıkıntı çıkarmayacak bir araç,

Fakat size bir kaç tavsiye olacak,

Öncelikle üzerinde dunlop lastik ile gelirse bayiye michellin ile değiştirmelerini söyleyin, dunlop yol sesini içeriye çok alıyor.
    İleriki günlerde sıcak ve soğuk hava geçişlerinde çok sıcak havalarda ön konsoldan ufak tıkırtılar gelmeye başlayacaktır. Servise bunu izole edin ve sesleri kesin diye boşuna gitmeyin, servis daha çok içine ediyor.
    Aracın bakımlarında TR deki servisler 10w40 yarı sentetik yağ kullanıyorlar, yağınızı dışardan kendiniz götürün ve yağın tam sentetik olmasına dikkat edin. (örn. mobil 0w40 - mobil 5w30 vs)

Sizin merak ettiğiniz sormak istediğiniz birşey varsa yardımcı olmaya çalışırız.

Altına imzamı atarım

• Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. Ama bence gereksiz konu olmuş. Almışsınız artık bu aşamdan sonra iyimi ettik diye sormanıza gerek yok. Binin gezin keyfini sürün
  • Benim bir önceki aracım sizin aldığınız renkte makyajsız kasa 6ileri dizel manuel auristi.Şimdi mmt beyaz renkte Aurisim var.İkisinden de genel anlamda memnunum.Diğer aracımda yaşadığım problemlerle ilgili konu açmıştım burda bahsetmesem daha iyi.İlgilenenler bulabilir.

Öncelikle lastiklerden bahsedilmiş, her iki aracımda da fabrika çıkışı brigstone Turanza er300 vardı.Yol sesi micheline göre nispeten fazla ama yol tutuşu iyi.
    Eski aracımla makyajlısı arasında hissedilir derecede rüzgardan etkilenme farkı var.Yenisi daha az etkileniyor.Alırken orjinal bagaj üstü spoyler taktırdım.Acaba rüzgar olayında spoylerin mi etkisi var ya da uzatılan tamponların bir etkisi var veya tamamen psikolojik mi bilemedim.
    Aracın sürüşü cidden yumuşak, gerek debryaj dozlaması gerek direksiyon hafifliği yorulmadan kullanmanızı sağlıyor.Frenleri tatminkar,özellikle MMT şanzımanda motor freni desteğiyle yapılan frenler cidden çok iyi.Fren yaparken sürekli vites düşürebilirseniz manuelde de aynısı olur ancak genelde bu şekilde fren yapası gelmiyor insanın.
    MMT hakkındaki yorumum ise acemiler için kesinlikle uygun bir şanzıman değil.Manuel araç kullanmış ve manuel araç kullanmayı seven biri için keyili bir kullanımı var.Ancak otomatik bir araç alıyorum diyerek çalışma sistemini hiç bilmeden MMT(tüm otomatikleştirilmiş manueller) alan biri için tam bir hayal kırıklığı olur.

• quote:

ARKADAŞLAR ASTRA MI FOCUS MU DERKEN BUGÜN HADİ BİRDE TOYOTA YA BAKALIM DEDİK AURİSLERE BAKTIK KALİTE OLARAK BEĞENDİK VE SİPARİŞ VEREREK AYRILDIK AURİS DIŞ RENGİ FÜME İÇ RENGİ BEJ 1.4 d-4d DÜZ VİTES FULL ALDIK .SİZCE NASIL Bİ TERCİH YAPTIK YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDERİM

mükemmel bi seçim.. her geçen gün daha çok seveceğiniz problemsiz bir araç tercihi yapmışsınız.. ziebartta aracınıza ses yalıtımı yaptırtmanızı öneririm farkı göreceksiniz ;) bende otomatik versiyonu vardı aracınızın uygulama yapılmıştı ve fark barizdi.. çok severek kullandık ve özlemekteyiz sanırım bi tane daha alıcaz :)

• yorumlarınızı okudum teşekkür ederim.araca extra olarak 18ınc jant alçaltma yayı arka spoyler ve arka spor tampon düşünüyorumsizce nasıl olur.birde ön fren disklerine kırmızı kapak istiyorum rembo tarzında yardımcı olabilecek varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersah81

yorumlarınızı okudum teşekkür ederim.araca extra olarak 18ınc jant alçaltma yayı arka spoyler ve arka spor tampon düşünüyorumsizce nasıl olur.birde ön fren disklerine kırmızı kapak istiyorum rembo tarzında yardımcı olabilecek varmı?

abi yanlış araba almışsın o zman :) şaka bi yana 18 jant aurisi çok yorar.. konforlu bi aracı yay kullanarak konforsuz bi halede dönüştürebilrsin.. orjinal bodykit ve max 17 lik bi jant seçimi bence isabetli olacaktır..
  • denemek lazım 17 de olabilir bugün disk kapaklatından vazgeçtim soğutmayı yavaşlatıyomuş onun dışında 17 veya 18 jant şimdilik yeterli olacaktır.çok ellemek lazım :) bu arada 2013 te yeni kaalar geliyo inş fazla değişiklik yapmazlar .
    :)
  • quote:

denemek lazım 17 de olabilir bugün disk kapaklatından vazgeçtim soğutmayı yavaşlatıyomuş onun dışında 17 veya 18 jant şimdilik yeterli olacaktır.çok ellemek lazım :) bu arada 2013 te yeni kaalar geliyo inş fazla değişiklik yapmazlar .
    :)

Soğutmayı yavaslatıyomş derken?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.