Şimdi Ara

Canon - Mürekkep Kartuşu Tanınmıyor !!! Bıktım Artık...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
36.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Canon mp480 yazıcım var alalı 8 ay oldu daha sıfır almıştım.
    Kartuşları orjinal kartuştu e kendim dolum yapıyordum siyahı 5 kere doldurdum renkliyi ise 3 kere doldurdum. Son dolumu 2 gün önce yaptım. Ama gel gör ki renkli kartuş arıza yaptı ve yazıcıyı şu an kullanamıyorum. Bu yazıcı öyle beter bişeyki yazıcıyı kullanabilmek için iki kartuşta takılı olması lazım ve ikisininde sağlam olması lazım. Şu an siyah kartuşum sağlam olmasına rağmen renkli bozuk diye yazıcı tepki vermiyor. Ekranda renkli kartuşun bozuk olduğuna dair uyarı veriyor:

uyarı: U140 - Mürekkep kartuşu tanınmıyor renkli uyarısı çıkıyor.

defalarca bakır yerleri temizledim herşeyi yaptım olmadı. Son çare ya reset atmak yada bu yazıcıyı çöpe atmak.
    Kartuş almayacağım çünkü siyah: 40 tl renkli: 60 tl ikisi ise 100 tl yapıyor. ben zaten yazıcıyı 110 tl ye almıştım.

Sizden ricam buna nasıl reset atarım. Netteki bütün reset yöntemlerini denedim olmadı. Bi türlü servis moduna geçmedi.
    kartuşlar : PG 512 VE CL 513
    Sizlerden cevap bekliyorum yoksa gerçekten çöpe atıcam hiç sabrım kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .brian. -- 24 Eylül 2011; 19:26:03 >

• Merhaba,

Maalesef bu tip kartuşlara servis modunda reset atılamamaktadır.Sadece yazıcı açıkken üzerinde bulunan stop / cancel tuşuna yaklaşık 5 sn basılı tutarak reset işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Bu şekilde olmuyor ise ne yazıkki yeni bir kartuş almanız gerekiyor.Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baskistan -- 25 Eylül 2011; 0:54:37 >
  • cihazı atma yarın işyerine gidince sana o yazıcıda servis moduna nasıl girece giğini ve kartuşların reset programını gönderecegim ama gercekten devre arızası varsa yapa bilecek birsey yok yanlız programı mail olarak göndere bilirim ve tekkulanımlık olrak mp serisi yazıcıların kartuşların full olarak resetleme olayı çözülmüştür anakart üzrindeki kartuş chipini kısa devre yaparak kartuş resetleme si yapa bilirsiniz bilgisayarda yazıcı da kartuşları full görüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1987

cihazı atma yarın işyerine gidince sana o yazıcıda servis moduna nasıl girece giğini ve kartuşların reset programını gönderecegim ama gercekten devre arızası varsa yapa bilecek birsey yok yanlız programı mail olarak göndere bilirim ve tekkulanımlık olrak mp serisi yazıcıların kartuşların full olarak resetleme olayı çözülmüştür anakart üzrindeki kartuş chipini kısa devre yaparak kartuş resetleme si yapa bilirsiniz bilgisayarda yazıcı da kartuşları full görüyor

ilginize teşekkürler, son çare bu sanırım.

kartuşu doldurdum yaklaşık 20 sayfa çıktı aldım ama silik diye vakumladım mürekkep gelsin diye sonra 2 çıktı daha aldım ve bu hatayı vermeye çalıştı çipinde sorun olduğunu sanmıyorum.

mail adresimi pm attım

• tamm geldi yarın sabahan göndericem
  • arkadaş bendede o yazıcı var ama senin bir hatanı düzeltiyim tek kartuşlada yazıcıyı çalıştırabilyiorsun ben sadece siyah kunlanıyorum tek 1 kere renkli kartuş taktım evet kesinlikle kendiniz doldurun kartuşları yazıcıdan daha pahalı 20 küsür kere doldurdum ama artık pek iş görmüyo yenisini alıcam galiba belki renklide alırım
  • aslında yazıcı seçiminde genelde kullanıcılar birazda fiyattan dolayı ucuz yazıcıları seçiyorlar fakat onlardada genelde hava yaptı kartuş bozuldu derdi oluyor uzun süreli kullanımlar için canon 5350, epson 4515, brother mfc j 220 gibi modeller seçilse hem dolumları kolay kolay dolan kartuşları sayesinde hemde daha sıkıntısız yazıcılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: .brian.

Arkadaşlar merhaba

Kartuşları orjinal kartuştu e kendim dolum yapıyordum siyahı 5 kere doldurdum renkliyi ise 3 kere doldurdum. Son dolumu 2 gün önce yaptım. Ama gel gör ki renkli kartuş arıza yaptı ve yazıcıyı şu an kullanamıyorum. Bu yazıcı öyle beter bişeyki yazıcıyı kullanabilmek için iki kartuşta takılı olması lazım ve ikisininde sağlam olması lazım. Şu an siyah kartuşum sağlam olmasına rağmen renkli bozuk diye yazıcı tepki vermiyor. Ekranda renkli kartuşun bozuk olduğuna dair uyarı veriyor:

defalarca bakır yerleri temizledim herşeyi yaptım olmadı. Son çare ya reset atmak yada bu yazıcıyı çöpe atmak.
    Kartuş almayacağım çünkü siyah: 40 tl renkli: 60 tl ikisi ise 100 tl yapıyor. ben zaten yazıcıyı 110 tl ye almıştım.

Sizden ricam buna nasıl reset atarım. Netteki bütün reset yöntemlerini denedim olmadı. Bi türlü servis moduna geçmedi.

Atma derim kardeşim bendede aynı yazıcı var atarsan zarar edersin o yazıcının fiyatı 100 lira felandı sanırım ben alalı 2-3 sene oldu. çözüm: az yiycen çok biriktircen kartuş alcan git vatan bilgisayara bazen haftasonları %25 indirim olyo o kartuş 25-30 liraya kadar düşüyo yani 25-30 liralık bir şey için 100 liralık yazıcıyı çöpe atma siyah kartuşunada yazık olur yada git kartuş dolduran bir yerden 2. el al

• quote:

Orijinalden alıntı: emo132

quote:

Orijinalden alıntı: .brian.

Arkadaşlar merhaba

Atma derim kardeşim bendede aynı yazıcı var atarsan zarar edersin o yazıcının fiyatı 100 lira felandı sanırım ben alalı 2-3 sene oldu. çözüm: az yiycen çok biriktircen kartuş alcan git vatan bilgisayara bazen haftasonları %25 indirim olyo o kartuş 25-30 liraya kadar düşüyo yani 25-30 liralık bir şey için 100 liralık yazıcıyı çöpe atma siyah kartuşunada yazık olur yada git kartuş dolduran bir yerden 2. el al

aradan 2 sene geçti konuyu açtığım günden beri el sürmedim o yazıcıya atmayada kıyamadım yepyeni öyle yatıyor bi köşede :D
    gittim hp 2515 aldım 6 ay kadar önce çok memnunum. orjinal kartuş fiyatı 15 tl gibi bişey. sıkıntısız.

• benim de aynı sorunla başım dertteydi ancak yabancı bir sitedeki yöntemi denedim, sorun çözüldü.
    1. Yazıcının USB kablosunu çıkarınız ve fişini çekiniz(flash bellek falan da takmayın)
    2. Kartuşları görebildiğiniz kalın tarayıcı kapağını açınız.
    3. Siyah ve renkli mürekkep kartuşlarını düzgün bir şekilde yerlerine yerleştirip kapaklarını kapatınız, ancak kalın tarayıcı kapağı açık kalmalı.
    4. Cihazın On/Off tuşuna basılı tutarak fişini takıp kalın tarayıcı kapağını kapattıktan sonra On/Off tuşunu bırakınız.
    5. Tekrar On tuşuna bastığınızda normal açılacaktır.
  • https://www.youtube.com/watch?v=uioBdqM1IcE
    bu linkteki videoyu izleyiniz diğer hatalar için konusanservis.com inceleyiniz
  • Arkadaşlar merhaba, Canon Mg5350 kullanıyorum. Orijinal kartuşları ile u140 hatası veriyor ve tanımıyor. Yeni kartuş aldım ancak sorun devam ediyor. Devreleri vs hep sildim kuru bezle.. Yukarıdaki önerileri de yaptı ancak sonuç alamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.