- x
ARİSTON GENUS PREMİUM KOMBİ ALDIM NASILDIR SİZCE ?
236 Cevap40263 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1494 Mesaj
23 Eylül 2011; 21:15:57 

Arkadaşlar '' Ariston Genus Premium Yoğuşmalı Kombi 24 kW '' aldım. Bir kaç tanıdık memnun olduklarını söylediler bende eve bağlattım şuan kullanamıyorum daha doğalgaz saati gelmediği için.
bana gayet güzel geldi dijital ekranı filanda var arızayı filan söylüyormuş sanırım

1-) sizce bu kombi nasıldır normal kombilere göre ?
2-) yakıt olarak diğer kombilere göre çok yakarmı ?
3-) sık sık arıza verirmi?
4-) bide italyan malıymış güven olurmu
5-) servis sıkıntısı varmı

TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

• %108 İLE 4 YILDIZ VERİM SINIFI
• SEDBUK A* BANDI
• PREMIX (ÖN KARIŞIM) SİSTEMİYLE GERÇEK YOĞUŞMALI KOMBİ
• %35`E VARAN YAKIT TASARRUFU
• ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR AUTO FONKSİYONUYLA KONFOR VE ENERJİ TASARRUFU
• MODERN, ŞIK TASARIM
• MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DONANIM
• ÇOK FONKSİYONLU TÜRKÇE AÇIKLAMALI LCD EKRAN
• İKİ SEÇENEKLİ COMFORT FONKSİYONU İLE ANINDA SICAK SU
• INFO TOP BİLGİLENDİRME SİSTEMİ
• YARI OTOMATİK SU DOLDURMA
• ÇEVRE DOSTU, DÜŞÜK NOx SINIFI (5)
• ÇOKLU BÖLGELİ SICAKLIK KONTROLÜ
• GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİYLE BAĞLANTI İMKANI
• KABLOLU VE KABLOSUZ SICAKLIK KONTROL CİHAZLARI
• MODÜLASYONLU POMPA, FAN VE GAZ VALFİ
• PASLANMAZ ÇELİK SARIMLI ANA ISI EŞANJÖRÜ
• PASLANMAZ ÇELİK SİLİNDİRİK BRÜLÖR
• 8 LİTRELİK GENLEŞME TANKI
• DONMAYA VE KİRECE KARŞI KORUMA
• POMPA ANTİ-BLOKAJ ÖZELLİĞİ
• KALORİFER DEVRESİ DÖNÜŞ VE SOĞUK SU GİRİŞi FİLTRELERİ
• KAPASİTESİ ARTIRILMIŞ, PLAKALI SICAK SU EŞANJÖRÜ
• 3 YILDIZ SICAK SU KONFORU İLE DENGELİ SICAK SU AKIŞI
• ALT BAĞLANTI KAPAĞI
• MONTAJ KOLAYLIĞI, KÜÇÜK BOYUTLAR
• KLIMA MANAGER (REMOCON) İLE UZAKTAN KOMBİ KONTROLÜ
• LCD EKRANDA HAFTALIK PROGRAMLAMA SEÇENEĞİ
• TÜRKÇE AÇIKLAMALI HATA TEŞHİS SİSTEMİ
• KALORİFER TESİSATINDAKİ HAVAYI ALMAK İÇİN OTOMATİK HAVA TAHLİYE SİSTEMİ
• SÜPER SESSİZ ÇALIŞMA

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bykush99 -- 23 Eylül 2011; 21:20:24 >

1494 Mesaj
23 Eylül 2011; 21:21:20 

yorum yokmu arkadaşlar.? kullanan veya bilen yokmu kombiyi

2079 Mesaj
24 Eylül 2011; 12:31:49 

ben class premium aldım.. bunun 2 farkı var class premiuma göre.. gösterişli lcd ekranı birde haftalık ayar yapabilmek.. geri kalan herşeyi aynıydı bende fazla para vermek sitemedim kullanmayacğaım şeyler için.. siz tercihinizi farklı yapmışsınız ayrı..

nasıl olduğuna gelirsek bizde henüz kullanamadık.. hala saat gelecek diye bekliyoruz bizde

yalnız küçük birşey, ariston rusya gibi çok soğuk bir ülkede dahi iyi satış rakamları yakalamış bir firma.. dolaısıyla kötü olması söz konusu bile olamaz..

1071'den BUGÜNE BU TOPRAKLAR BİZİM.. DÜN, BUGÜN, YARIN VE DAİMA!..

1494 Mesaj
24 Eylül 2011; 13:09:22 

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

ben class premium aldım.. bunun 2 farkı var class premiuma göre.. gösterişli lcd ekranı birde haftalık ayar yapabilmek.. geri kalan herşeyi aynıydı bende fazla para vermek sitemedim kullanmayacğaım şeyler için.. siz tercihinizi farklı yapmışsınız ayrı..

nasıl olduğuna gelirsek bizde henüz kullanamadık.. hala saat gelecek diye bekliyoruz bizde

yalnız küçük birşey, ariston rusya gibi çok soğuk bir ülkede dahi iyi satış rakamları yakalamış bir firma.. dolaısıyla kötü olması söz konusu bile olamaz..

çok teşekkürler yorum için bende keşke class premium alsaymısım ben direk bayiden en iyisini ver dedim bu varmış onu aldım

ayrıca ariston kombi gerçekten iyiymiş araştırmam doğrultusunda

daha kullanmadık bakalım bende saati bekliyorum bu nedir ya kaç hafta oldu hala ses seda yok kış gelicek saat gelesiye

2079 Mesaj
24 Eylül 2011; 13:17:42 

quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

çok teşekkürler yorum için bende keşke class premium alsaymısım ben direk bayiden en iyisini ver dedim bu varmış onu aldım

ayrıca ariston kombi gerçekten iyiymiş araştırmam doğrultusunda

daha kullanmadık bakalım bende saati bekliyorum bu nedir ya kaç hafta oldu hala ses seda yok kış gelicek saat gelesiye

hayırlısı olsun.. bayii pahalı olan modeli satmaya bakar belbett.. bana da genus premium satmaya çalışan oldu.. ne farkı var class premiuma göre deyince kemküm edip durdular.. daha bilmiyorlar bile birçoğu .. ben thermogropu arayıp sormuştum.. bu arada ariston thermogroup gerçekten çok ilgili benim gördüğüm kadarıyla.. kombiyi alıncaya kadar belki 10-15 kere telefon edip sürekli aklıma takılan şeyleri sordum .. saat yakında gelecektir bence.. zira kış geldi çattı

9613 Mesaj
24 Eylül 2011; 13:34:59 

quote:

ariston clas premium ile genus premium arasındaki farklar

genus premium daki ilave özellikler:daha fonksiyonlu lcd ekran+kombinin üzerinde haftalık program saati+otomatik su doldurma özelliği
otomatik su doldurma özelliğini aktif edebilmek için ariston marka bir termostad takmanız gerekir
on-off çevirmeli veya digital farketmez yeterki markası ariston olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 24 Eylül 2011; 13:40:35 >

KOMBİ ve TESİSAT ÖNERİ SAYFASI (ÜST KONU)
TASARRUFLU ISINMANIN ANA KURALI

1494 Mesaj
24 Eylül 2011; 15:16:20 

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

çok iyi bir kombi aldınız.fan modülasyonlu
oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilen,premix yoğuşmalı
ingiliz sedbuk testlerinden geçip sedbuk a verimlilik belgesi almış bir kombi

muadil bir kombi olan eca confeo premix s 'ye göre daha donanımlı bir kombi

çevremde hem ariston clas premium hemde genus premium kullananlar var.2-3yıldır tek sorun yaşayana rastlamadım
türkiye de insanlar marka (viessmann,buderus,vaillant) düşkünü ve önyargılı oldugu için böyle iyi kombileri anlatmakta zorlanıyoruz
ariston alırken dikkat edeceğiniz tek şey teknik servis.yetkili servisi yaşadığınız bölgede varsa ve uzak değilse. ariston tercih edilebilir

yalnız bu kombiyi almışken yanında modülasyonlu digital oda termostadı alırsanız
oda sıcaklığına göre modülasyon yapar.bu da ilave tasarruf demek

kablolusu
http://www.kombi.com/ur...28-Remocon-%29-0--10011

kablosuzu

http://www.kombi.com/ur...Sinyal-Alicisi-0--10254

yetkili servisi mevcut yaşadığım yerde onun için sıkıntı yok

oda termostatı önermediler bize bende taktırmadım

2079 Mesaj
24 Eylül 2011; 15:49:27 

quote:

yetkili servisi mevcut yaşadığım yerde onun için sıkıntı yok

oda termostatı önermediler bize bende taktırmadım

bende oda termostatı almadım.. tam alma aşamasında kararsızlığa düşüp vazgeçtim.. sanırım bu seneyi termostatsiz geçireğiz.. seneye belki modülasyonlu ariston termostat edinebilirim.. ama fiyatları çok uçuk..

alternatif olarak "general" marka termostatlara bakabilirsin düşünüyorsan hocam .. ben alacaktım ancak modülasyon olmaması sebebiyle vazgeçtim..

1494 Mesaj
24 Eylül 2011; 16:00:26 

quote:

bende oda termostatı almadım.. tam alma aşamasında kararsızlığa düşüp vazgeçtim.. sanırım bu seneyi termostatsiz geçireğiz.. seneye belki modülasyonlu ariston termostat edinebilirim.. ama fiyatları çok uçuk..

alternatif olarak "general" marka termostatlara bakabilirsin düşünüyorsan hocam .. ben alacaktım ancak modülasyon olmaması sebebiyle vazgeçtim..

çok gerekli değil bence almaya gerek yok fiyat çok yüksek ben ona vericeğim parayla 1 aylık doğalgaz ve elektrik masrafı karşılarım

2079 Mesaj
24 Eylül 2011; 16:07:50 

quote:

çok gerekli değil bence almaya gerek yok fiyat çok yüksek ben ona vericeğim parayla 1 aylık doğalgaz ve elektrik masrafı karşılarım

emin ol gerekli.. en azından tasarruf, konfor ve cihazdan verim almak için..

ama fiyat konusunda seninle zaten hemfikirim hocam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 24 Eylül 2011; 16:08:24 >

1494 Mesaj
28 Eylül 2011; 18:59:57 

ee başka kullanan yokmu arkadaşlar

2079 Mesaj
28 Eylül 2011; 20:10:56 

quote:

ee başka kullanan yokmu arkadaşlar

yoksa sanırım ama biz bize yeteriz şu sıra.. bizim saat 5 ekime kadar bağlayacaklarmış.. ama ne zaman açarlar bilmiyorum. .sizde durum nedir hocam?

1494 Mesaj
29 Eylül 2011; 12:37:58 

quote:

yoksa sanırım ama biz bize yeteriz şu sıra.. bizim saat 5 ekime kadar bağlayacaklarmış.. ama ne zaman açarlar bilmiyorum. .sizde durum nedir hocam?

ben saati 310 TL 'YE aldım ve doğalgazı döşeyen yere götürdüm

1 hafta içinde gelir takarız dediler 1 hafta kaldı yani

2079 Mesaj
29 Eylül 2011; 12:47:20 

quote:

ben saati 310 TL 'YE aldım ve doğalgazı döşeyen yere götürdüm

1 hafta içinde gelir takarız dediler 1 hafta kaldı yani

bizde aynı fiayata aıp OHA deyip çıktık doğalgaz dağıtımı yapan firmadan.. zaten sırtımızdan omarla para kzancaklar doğalgazdan, insan saati de eşantiyon olarak verir..

1494 Mesaj
29 Eylül 2011; 17:01:39 

quote:

bizde aynı fiayata aıp OHA deyip çıktık doğalgaz dağıtımı yapan firmadan.. zaten sırtımızdan omarla para kzancaklar doğalgazdan, insan saati de eşantiyon olarak verir..

benim arkadaşım var eskişehir'li ona saat parası 60 tl demişler

bizede 310 tl bune bide utanmadan taksit yaparız diyor

2079 Mesaj
29 Eylül 2011; 17:21:08 

quote:

benim arkadaşım var eskişehir'li ona saat parası 60 tl demişler

bizede 310 tl bune bide utanmadan taksit yaparız diyor

aslıdna hiç istemeyecekler deidğim gibi.. zaten fazlasını kazanacaklar.. ama yapacak birşey yok demekten başka

18 Mesaj
1 Ekim 2011; 16:42:03 

Alanlara hayırlı olsun güle güle kullansınlar.
Alan arkadaşlar kaça aldılar acaba

1494 Mesaj
1 Ekim 2011; 23:13:44 

quote:

Orijinalden alıntı: textblack

Alanlara hayırlı olsun güle güle kullansınlar.
Alan arkadaşlar kaça aldılar acaba

ben 2200 e aldım ama şimdi ne kadardır bilmem nisan 'da almıştım şimdi düşük sanırım fiyatları emin değilim

2079 Mesaj
2 Ekim 2011; 0:04:11 

bende sanırım 1550 ye mi ne aldım.. da bykush99 sizinki çok pahalı.. aldığınız yer biraz kazıklamış sanırım

7 Mesaj
3 Ekim 2011; 21:28:37 

benimde düşündüğüm kombiler arasında geliyor yorumları gayet güzel birde Ariston BS 24 kw diye basit bir modeli daha var kullanan varsa görüşlerini belirtebilirlermi teşekkürler.

» Modeli: BS Hermetik kombi» Ürün kodu: BS 24 FF» Kapasitesi ( kw ): 24.2 kw» Kapasitesi ( kcal/h ): 20812 kcal/h»
Amacı: Bireysel Isıtma + Sıcak su ihtiyacı»
Entegre Boyler: Yok»
İkinci Eşanjör: Var ( Çift Eşanjörlü )»
Tipi: Konvansiyonel» Baca Tipi: Hermetik işletmeli baca»
Kullanılabilecek Yakıt Tipi: Doğalgaz ve LPG uyumlu»
Yakma verimi ( 50/30 °C ): %94.5»
Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 2.67 m³/h»
Elektrik tüketimi: 106 W»
Standart Baca Çapı: 60/100 mm» Paket Baca Uzunluğu: 75 cm»
Kullanılabilecek Max. Baca Uzunluğu: 4.0 m»
Kombinin ağırlığı: 30.0 kg» Yüksekliği: 740 mm» Genişliği: 400 mm» Derinliği: 315 mm»

64 Mesaj
3 Ekim 2011; 22:08:46 

quote:

Arkadaşlar '' Ariston Genus Premium Yoğuşmalı Kombi 24 kW '' aldım. Bir kaç tanıdık memnun olduklarını söylediler bende eve bağlattım şuan kullanamıyorum daha doğalgaz saati gelmediği için.
bana gayet güzel geldi dijital ekranı filanda var arızayı filan söylüyormuş sanırım

1-) sizce bu kombi nasıldır normal kombilere göre ?
2-) yakıt olarak diğer kombilere göre çok yakarmı ?
3-) sık sık arıza verirmi?
4-) bide italyan malıymış güven olurmu
5-) servis sıkıntısı varmı

TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

• %108 İLE 4 YILDIZ VERİM SINIFI
• SEDBUK A* BANDI
• PREMIX (ÖN KARIŞIM) SİSTEMİYLE GERÇEK YOĞUŞMALI KOMBİ
• %35`E VARAN YAKIT TASARRUFU
• ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR AUTO FONKSİYONUYLA KONFOR VE ENERJİ TASARRUFU
• MODERN, ŞIK TASARIM
• MİKROİŞLEMCİ KONTROLLÜ DONANIM
• ÇOK FONKSİYONLU TÜRKÇE AÇIKLAMALI LCD EKRAN
• İKİ SEÇENEKLİ COMFORT FONKSİYONU İLE ANINDA SICAK SU
• INFO TOP BİLGİLENDİRME SİSTEMİ
• YARI OTOMATİK SU DOLDURMA
• ÇEVRE DOSTU, DÜŞÜK NOx SINIFI (5)
• ÇOKLU BÖLGELİ SICAKLIK KONTROLÜ
• GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİYLE BAĞLANTI İMKANI
• KABLOLU VE KABLOSUZ SICAKLIK KONTROL CİHAZLARI
• MODÜLASYONLU POMPA, FAN VE GAZ VALFİ
• PASLANMAZ ÇELİK SARIMLI ANA ISI EŞANJÖRÜ
• PASLANMAZ ÇELİK SİLİNDİRİK BRÜLÖR
• 8 LİTRELİK GENLEŞME TANKI
• DONMAYA VE KİRECE KARŞI KORUMA
• POMPA ANTİ-BLOKAJ ÖZELLİĞİ
• KALORİFER DEVRESİ DÖNÜŞ VE SOĞUK SU GİRİŞi FİLTRELERİ
• KAPASİTESİ ARTIRILMIŞ, PLAKALI SICAK SU EŞANJÖRÜ
• 3 YILDIZ SICAK SU KONFORU İLE DENGELİ SICAK SU AKIŞI
• ALT BAĞLANTI KAPAĞI
• MONTAJ KOLAYLIĞI, KÜÇÜK BOYUTLAR
• KLIMA MANAGER (REMOCON) İLE UZAKTAN KOMBİ KONTROLÜ
• LCD EKRANDA HAFTALIK PROGRAMLAMA SEÇENEĞİ
• TÜRKÇE AÇIKLAMALI HATA TEŞHİS SİSTEMİ
• KALORİFER TESİSATINDAKİ HAVAYI ALMAK İÇİN OTOMATİK HAVA TAHLİYE SİSTEMİ
• SÜPER SESSİZ ÇALIŞMA

0

arkadasım aynı kombiden bendede var yaza girerken yüksek su basıncından patladı evi su bastı aksam saat 11:00 cıvarıydı şebeke suyunu kesene kadar odayı havuza cevirdi .
ertesi gün servis geldi tahlıye muşurunu değiştirdiler (içindeki contaya basan yay genişlemiş cesmeyı acsakta ordan hala kacırıyordu.) sonra 8 litrelik genlesme tankı diye birsey var ya o tanka bisiklet pompasıyla üstten hava bastılar bu ne ya dedım evde 2 tane daha kombı 6 yıllık onda ne tank var ne birsey abi kombının havası bıtmıs dediler ne dedım havaylamı çalısıyor dıye sinirlen esprı yaptım.
sonra bu olay neden oldu bi anlat bakalım dedım oda cihazda otomatık su alma sıstemı var dedıler ama elektrik dalgalanmaları nedeniyle sistem salaklaşmış ve içeriye sürekli su almış sonunda 3.0 bar çizgisine dayandıgı anda blof olan oldu sonra abi ben otomatık su alma sıstemının elektrık sıstemının soketını cıkartayım dedi buından sonra boyle bnirsey olmaz dedi 60 lira aldı gitti.olan evdeki halıya parklere filan oldu.

eğer cihazın odada veya mutfakta ise muhakkak otomatık su alma dalgasını iptal ettir.(dısarıda balkondada olması bırsey ifade etmiyor cunku tahlıye biryerden yaparken diğer yandan sebeke suyuna asılıyor yanı suyun basıncının düsecegini zannetmesın kımse bizzat tarafımdan 15 sanıye gözlemlenmiştir.

birde eger kampanya filan olursa garantı suresını uzatmanızda fayda var.ben pişmanım çünkü garantıyı uzatmadıgıma tesekkurler seni aydınlatabildiysem ne mutlu bana seni bu markanın genus modelini kullanan arkadaslara tavsıyem olsun memleketimizin elektrik voltajı stabil olmadıgı için ithal ürünler buna adapte olamıyorlar ama yerli bir mal kolay kolay elektrikten darbe yemıyor buda tecrübelerımle sabittir.

Peugeot Partner Tepee 110 BG Çelik gri.. Akıl gibi Mal,İyi huy gibi Dost,Edep gibi Miras ve Bilgi gibi Şeref yoktur.

1494 Mesaj
3 Ekim 2011; 22:13:49 

quote:

Orijinalden alıntı: alperen.ccc

arkadasım aynı kombiden bendede var yaza girerken yüksek su basıncından patladı evi su bastı aksam saat 11:00 cıvarıydı şebeke suyunu kesene kadar odayı havuza cevirdi .
ertesi gün servis geldi tahlıye muşurunu değiştirdiler (içindeki contaya basan yay genişlemiş cesmeyı acsakta ordan hala kacırıyordu.) sonra 8 litrelik genlesme tankı diye birsey var ya o tanka bisiklet pompasıyla üstten hava bastılar bu ne ya dedım evde 2 tane daha kombı 6 yıllık onda ne tank var ne birsey abi kombının havası bıtmıs dediler ne dedım havaylamı çalısıyor dıye sinirlen esprı yaptım.
sonra bu olay neden oldu bi anlat bakalım dedım oda cihazda otomatık su alma sıstemı var dedıler ama elektrik dalgalanmaları nedeniyle sistem salaklaşmış ve içeriye sürekli su almış sonunda 3.0 bar çizgisine dayandıgı anda blof olan oldu sonra abi ben otomatık su alma sıstemının elektrık sıstemının soketını cıkartayım dedi buından sonra boyle bnirsey olmaz dedi 60 lira aldı gitti.olan evdeki halıya parklere filan oldu.

eğer cihazın odada veya mutfakta ise muhakkak otomatık su alma dalgasını iptal ettir.(dısarıda balkondada olması bırsey ifade etmiyor cunku tahlıye biryerden yaparken diğer yandan sebeke suyuna asılıyor yanı suyun basıncının düsecegini zannetmesın kımse bizzat tarafımdan 15 sanıye gözlemlenmiştir.

birde eger kampanya filan olursa garantı suresını uzatmanızda fayda var.ben pişmanım çünkü garantıyı uzatmadıgıma tesekkurler seni aydınlatabildiysem ne mutlu bana seni bu markanın genus modelini kullanan arkadaslara tavsıyem olsun memleketimizin elektrik voltajı stabil olmadıgı için ithal ürünler buna adapte olamıyorlar ama yerli bir mal kolay kolay elektrikten darbe yemıyor buda tecrübelerımle sabittir.

saolasın aydınlattığın için evet ülkemizde elektrik voltajı stabil değil buradada sürekli elektrikler gider onun için beyni karışabilir böyle aletlerin sonuda hüsran olur

peki kombiden memnunmusun o sorunun haricinde yakıt filan nasıl ?

194 Mesaj
4 Ekim 2011; 11:31:19 

Ben de Ariston Genus aldım. Yoğuşmalı alacaktım fakat; kombi yakınında yoğuşma giderim olmadığı için mecburen yoğuşmasız aldım. Peşin fiyat 1350 TL idi. 12 Taksit ve montajla beraber 1500 TL'ye patlamış oldu. Sıcak su konforu eski kombim ECA Effecta'ya göre tartışılamayacak derecede iyi. 3 yıldızlı sıcak su konforu da gerçekten çok güzel bir özellik. Sıcak su eskisine göre oldukça kısa sürede geliyor banyoya. Tek korkum aşırı elektronik aksama sebep olmasından dolayı şebeke kaynaklı elektriksel problemlerden dolayı hasar görmesi. Bunun için de bir kesintisiz güç kaynağı kullanmayı düşünüyorum.

Isıtma konusundaki tecrübelerimi de kullanmaya başlayınca detaylıca yazarım. Şu anki düşüncem bu kombiyi almakla hata yapmadığım yönünde.

64 Mesaj
12 Ekim 2011; 0:53:56 

kombiden memnunum yüksek kapasiteli bir cihaz bu özellikteki diğer kombilerin fiyatları çok uçuk durumda yalnız dediğim konuyu kulak arkası yapmayın çok başınızı vurursunuz .

Peugeot Partner Tepee 110 BG Çelik gri.. Akıl gibi Mal,İyi huy gibi Dost,Edep gibi Miras ve Bilgi gibi Şeref yoktur.

1494 Mesaj
15 Ekim 2011; 19:44:01 

Yukarı başka kullanan varmı ?

2079 Mesaj
16 Ekim 2011; 0:04:58 

hala gazın bağlanmasını beklemekteyiz..

66 Mesaj
1 Aralık 2011; 17:31:42 

arkadaşlar kullanmaya başladınızmı kombilerinizi :) hayırlı olsun diycem birde çok merak ediyorum memnuniyetinizi

-banyo suyu?
-ev ısısı?
-fatura :)
-hangi şehirdesiniz
-evinizin özellikleri
vs

bilgilendiriseniz çok çok memnun olacağım

1494 Mesaj
1 Aralık 2011; 18:24:45 

quote:

Orijinalden alıntı: alecomy

arkadaşlar kullanmaya başladınızmı kombilerinizi :) hayırlı olsun diycem birde çok merak ediyorum memnuniyetinizi

-banyo suyu?
-ev ısısı?
-fatura :)
-hangi şehirdesiniz
-evinizin özellikleri
vs

bilgilendiriseniz çok çok memnun olacağım

1,5 aydır kullanıyorum çoook memnunum nazar değmesin

-benim genus premium oldugu için dijital ekrandan ayarlıyorum suyun derecesini ve anında ısınıyor. ayrıca çok sessiz bir şekilde.
-fatura 17 gün boyunca full 45 derecede açık gelen fatura 77 tl + kdv ile 90 tl bence gayet az bi fatura
-bilecik/bozüyük teyim not: 65 kuruş 1000m3 ü
-evim 140m2 petekleri büyük , yerden döşemeli , her tarafı ısı yalıtımlı

ben kombiden çok memnunum en sevdiğim özelliği çok sessiz çalışması , gece mutfakta uyusan çok rahat uyursun

66 Mesaj
2 Aralık 2011; 9:35:37 

hayırlı olsun ozaman nazar değmesin hep böyle yüzünüz güler umarım galiba bugun yarın tam bir aylık faturanızda gelecektir zahmet olmazsa ufak bi şekilde bir ay içindeki kullanımınızı kaç m3 yaktığınızı söylerseniz bizim gibi almayı düşünenler için bi fikir olacaktır teşekkürler

118 Mesaj
2 Aralık 2011; 10:29:54 

quote:

Rusyadaki satış rakamlarına nereden ulaştınız? eğer doğruysa başka markaları araştırmanın hiç gereği yok çünkü fiyat olarak da çok uygun bir kombi.

118 Mesaj
2 Aralık 2011; 11:01:40 

quote:

Orijinalden alıntı: alecomy

hayırlı olsun ozaman nazar değmesin hep böyle yüzünüz güler umarım galiba bugun yarın tam bir aylık faturanızda gelecektir zahmet olmazsa ufak bi şekilde bir ay içindeki kullanımınızı kaç m3 yaktığınızı söylerseniz bizim gibi almayı düşünenler için bi fikir olacaktır teşekkürler

Evet benim de yeni bir kombiye ihtiyacım var. Kulllanıcı deneyimlerinizi aktarırsanız çok memnun oluruz.

31 Mesaj
13 Aralık 2011; 17:19:48 

Arkadaşlar ben de bu kombiden almak üzereyim değerlendirmelerinizi bekliyorum...

9613 Mesaj
13 Aralık 2011; 18:13:15 

ariston yıllardan beri rusya da ısıtma pazarında yer alıyor
kombi satışları rusya da yapılıyor

http://www.aristonheating.ru/

9613 Mesaj
13 Aralık 2011; 18:29:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Shi gan

disintegration

Sizin bu Ariston sevdasından bende Ariston alacağım ama başım yanarsa sizi sorumlu tutarım.

Ariston denilen markanın beyaz eşya grubu rezil ötesi.

benim ariston sevdam yok,yanılıyorsunuz

her markaya aynı mesafeden yaklaşırım

ama bir marka 1500liraya sorunsuz+verimli premix yoğuşmalı bir kombi satıyorsa da
bence dikkate alınması gerekir
beni neden sorumlu tutacaksınız
size bu kombileri alın mı dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 16 Aralık 2011; 0:23:39 >

9613 Mesaj
13 Aralık 2011; 21:12:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Shi gan

Mesajlarınızı okuyorumda,

birde bundan 5 nick inceki nikimde sizin önerilerinizle bir sistem almıştık ordan tanıyorum sizi ama sizde o zaman ariston önermiştiniz ama kardeşim ECA aldı ben beğenmedim o ayrı konu ama ben Ariston alacagım

Ciddi olarak premix yoguşmalılar içerinde en iyi sizce Aristonmu,

Bir arkadaş yukarda evi su bastı demiş bu ne derece dogru, eğer dogru ise bu sorun kronikmi eger aristonda böyle bir durum kronikse ne önerirsiniz alternatif olarak.

madem beni tanıyorsunuz
piyasada ne kadar marka varsa
hepsini öneriyorum

evinizin su basmasından korkuyorsanız ariston genus premium almayın
ariston clas premium alın,clas ta otomatik su doldurma özelliği yok

ariston clas premium ,premix yoğuşmalılar içinde en "fiyat-performans" olanıdır
f/p başka, en iyisi başka
arada fark var
bence en iyi premix yoğuşmalı kombilerden biri ferroli econcept tech ve buderus gb022 dir

ama biri 1500lira diğeri 2300-2400lira öteki 3000lira

param az ise ariston clas premium alırım
param çoksa ferroli econcept tech alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 13 Aralık 2011; 22:52:12 >

57 Mesaj
6 Ocak 2012; 14:49:28 

walla arkadaşlar bir ay önce vissman vitopend 100 kombi aldım. tam bi gaz manyağı enteresan kolik bi kombi bu kadar yakıt tüketen bi kombi daha yapılmamıştır herhalde.. uzun araştırmalarım sonucu yukarda yardımcı olmaya çalışan arkadaşında tavsiyesi ve diğer arkadaşlarında önerisi üzerine arisyon genus premium 24kw kombisini aldım. ortalama bir kaç haftadır kullanıyorum günlük ortalama 15 saat açık duruyor yaklaşık 6-7 m3 gaz tüketiyor. ikamet ettiğim yer eruzurum -35 lere varan soğuklar oluyor. apartmanda 1.katta oturuyorum 3+1 toplam 7 petek ortalama 8m petek 10*60 lık petek var. dış cephem izalasyonlu değil, alt katım boş bodrum, ortalama 40 derecede yakıyorum aralıksız 15 saat dediğim gibi 6-7 m3 gidiyor. henüz oda termostatı alamadım maddiyattan dolayı modülasyonlu bi termostat alsam bu tüketim dahada düşecek. sadece şunu söylemek istiyorum bir tüketici olarak vissmanla saatte ortalama 45 derecede 1,5 metre küp gaz yakarken bu kombide aynı ev aynı şartlar 45 derecede 0,600 metre küp yakıyorum. kombi çok önemli ben bu kadar fark edeceğini tahmin etmiyordum. bu kombi erzurumda fazla yoğuşma yapmaz diyorduk ama 2 günü doldurmadan 20lt damacana doluyordu mecburen hat çektirdim. kombi almayı düşünenlere şiddetle tavsiye ediyorum..

samsung galaxy s2
dell insprion 5010
canon eos D60 18-135 IS + 50mm 1.8 II

25 Mesaj
6 Şubat 2012; 11:13:32 

Arkadaşım ısparta ya doğalgaz yeni geldi.Bende uzun araştımalarım ve arkadaşların tavsiyesiyle bir adet 24 KW bir adet 30 KW ARİSTON GENUS PREMİUM KOMBİ aldım.İkisinede Kablolu Modülasyonlu oda sensörü aldım http://www.arkommarket....atname=ODA%20TERMOSTADI 135 tl ye.Şu ana kadar çok memnunum.Etraftaki arkadaşlardan daha az fatura ödüyorum.Genelde Kalorifer su sıcaklığını 45 - 50 derece arasında tutuyorum.Oda termostadı 23 derecede.Hava çok soğuk olunca devamlı çalışıyor.Dereceyi yükseltince hemen 23 dereceye gelip duruyor.Ev izalasyonlu olmayınca peteklerde suğuyor psikolojik olarak kendimizi donuyor gibi hissediyoruz.Suyun sıcaklığını yükseltip oda sıcaklığını bulunca dinlenmesimi iyi yoksa düşük sıcaklıkta uzun süre çalışmasımı iyi çözemedim.Auto fonksiyonu daha çok izalasyonlu evlerde işe yarıyormuş tabi dış ortam sensörüde gerekiyor herhalde.Birde İKİ SEÇENEKLİ COMFORT FONKSİYONU ne işe yarıyor çözemedim.Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.Saygılar A_E

28 Mesaj
6 Şubat 2012; 16:18:51 

Bu cihazi kullananlar memnunmudur ?
Class premium mu yoksa Genus premium mu tavsiye ediyorsunuz, modulasyonlu oda termostati ile beraber kullananlar varmidir.

13 Mesaj
7 Şubat 2012; 1:57:49 

Arkadaşlar bu cihazdan ben de almayı düşünüyorum. Şu an kullandığım kombi petek ilavesi yapınca 22 m3 gaz yakmaya başladı.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Şubat 2012; 12:27:43 

Ürün Bilgisi ;

Ariston Clas Premium - Ariston Genus Premium Arasındaki Farklar Şunlardır.

Haftalık Program Ayarı Yok Haftalık Program Ayarı Var 7/24
Yarım Dijital (Arızaları Sadece Kod Verir) Tam Dijital (Arızaları Kod + Açıklama Olarak Verir)

Ürün 2 Yıl firma Garantisinde 10 yıl parça bulundurma garantisi vardır fabrikanın İtalyan Menşeidir. En Güzel Tarafı Şudur Ki Türkiyede Üretilmez sadece Gemilerle Ürün Türkiyeye Kutulu Olarak Gelir.

Piyasada Markaların Tamamını Kıyaslayın En sessiz çalışan Cihaz Ariston'dur.

Not; Arkadaşın Biri Isıtma Konusunda İtalyanlar Nasıldır Demiş - İtalyan Isı sistemleri grubunda Dünyada kendini Kanıtlamış ve 1. Sıradadır.

Soğutma Grubunda ise Dünyada En Başarılı Olan Ülke Almanlardır.

916 Mesaj
7 Şubat 2012; 21:46:22 

quote:

Orijinalden alıntı: osmanungur

Bu cihazi kullananlar memnunmudur ?
Class premium mu yoksa Genus premium mu tavsiye ediyorsunuz, modulasyonlu oda termostati ile beraber kullananlar varmidir.

bende genus var modülusyanlu termostat orjinal bulamadım.piyasayı fazla araştırmadım ama ist genel merkezde yok.

kablosuz olarak var oda pahalı...

bence class premium al.
http://www.arkommarket....DDK%A0KOMB%DD%A024%A0FF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanjan -- 7 Şubat 2012; 21:50:22 >

28 Mesaj
7 Şubat 2012; 22:20:07 

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanjan

bende genus var modülusyanlu termostat orjinal bulamadım.piyasayı fazla araştırmadım ama ist genel merkezde yok.

kablosuz olarak var oda pahalı...

bence class premium al.
http://www.arkommarket....DDK%A0KOMB%DD%A024%A0FF

Benim icin haftalik programlama onemli bir nokta oldugu icin Genus Premium almayi dusunuyorum.
Yarin teklif alacagim. Montaj dahil yaklasik olarak Genus icin 1500 Genus Premium icin 2000lira civarinda bir rakam olacagini soylediler.

Cihazdan memnunmusunuz ? Yogusmalimi kullaniyorsunuz ? Kullandiginiz sicaklik, evinizin genisligi ve petek boyunuz nedir ?

916 Mesaj
7 Şubat 2012; 22:37:08 

quote:

Benim icin haftalik programlama onemli bir nokta oldugu icin Genus Premium almayi dusunuyorum.
Yarin teklif alacagim. Montaj dahil yaklasik olarak Genus icin 1500 Genus Premium icin 2000lira civarinda bir rakam olacagini soylediler.

Cihazdan memnunmusunuz ? Yogusmalimi kullaniyorsunuz ? Kullandiginiz sicaklik, evinizin genisligi ve petek boyunuz nedir ?

ankarada arakat güney güney batı kuzey (üç cepheli )ama alt ve üst daireler boş yalıtım yok
benim kombim yoğuşmal değil petek boyum 7.50 metre 6.50 metresi açık.
cihaz en düşük 40 derecede çalışıyor. günlük 10 metreküp tüketim oluyo 40 derecede. artıkça tüketim de artıyo. günde 15 metreküp rahat gidiyor.

bana teklif vermeye gelenlerden bazısı yoğuşmalıya gerek yok dedi.

ben yoğuşmalı almadığıma pişmanım.

benim tavsiyem bende çok araştırdım .

ferroli demicondens çok iyi bir kombi yada bunun premix i 5 yıl garantisi var...
oda termostatıda programlı alırsın olur..

5 Mesaj
7 Şubat 2012; 23:45:31 

o kadar tutulan bi kombi değil yinede hayırlı olsun

28 Mesaj
14 Şubat 2012; 20:24:29 

quote:

ankarada arakat güney güney batı kuzey (üç cepheli )ama alt ve üst daireler boş yalıtım yok
benim kombim yoğuşmal değil petek boyum 7.50 metre 6.50 metresi açık.
cihaz en düşük 40 derecede çalışıyor. günlük 10 metreküp tüketim oluyo 40 derecede. artıkça tüketim de artıyo. günde 15 metreküp rahat gidiyor.

bana teklif vermeye gelenlerden bazısı yoğuşmalıya gerek yok dedi.

ben yoğuşmalı almadığıma pişmanım.

benim tavsiyem bende çok araştırdım .

ferroli demicondens çok iyi bir kombi yada bunun premix i 5 yıl garantisi var...
oda termostatıda programlı alırsın olur..

Selamlar.

Cihazin yogusmalisindan aldim. 1.5 hafta kadar olacak, gunde 10 saat, 50 derecede yakiyorum. 7.2 metre petek boyum var. Su anda ev 20 derece, oda termostati kullanmiyorum. Ne kadar yaktigini hesaplayacagim bakalim.

916 Mesaj
14 Şubat 2012; 20:37:22 

hayırlı olsun güle güle kullan
inşallah cimri bir kombidir
bütün peteklerin açık olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanjan -- 14 Şubat 2012; 20:38:46 >

28 Mesaj
16 Şubat 2012; 22:31:23 

quote:

hayırlı olsun güle güle kullan
inşallah cimri bir kombidir
bütün peteklerin açık olsun...

Merhabalar
Gunde 10 saat 50 derecede yakiyorum. Gunluk tuketim 5 m3.

916 Mesaj
17 Şubat 2012; 15:50:51 

quote:

Merhabalar
Gunde 10 saat 50 derecede yakiyorum. Gunluk tuketim 5 m3.

10 saat nasıl ısınıyorsun

benim kombim ariston genus petek boyum 7.50 metre 6.50 metresi açık.
42 derecede çalışıyor. günlük 10 metreküp tüketim oluyo.
24 saat açık..

28 Mesaj
18 Şubat 2012; 16:17:03 

quote:

10 saat nasıl ısınıyorsun

benim kombim ariston genus petek boyum 7.50 metre 6.50 metresi açık.
42 derecede çalışıyor. günlük 10 metreküp tüketim oluyo.
24 saat açık..

Ortalama sicaklik 20/22 derece. Ev butun gun gunes aliyor. Gunduz evde yokuz o nedenle kapatiyoruz.
Ancak sizin gibi bir kullanim seklide denemeyi dusunuyorum. 42 derece yeterli oluyormu ?

916 Mesaj
18 Şubat 2012; 18:18:53 

eh işte pek ısındığımız söylenemez
şu anda 47 de çalışıyo.
bizim ortalama 18- 20 derece

50 Mesaj
23 Mayıs 2012; 16:44:10 

Selam Arkadaşlar konu biraz beklemiş Benimde bir kaç sorum var ve görüşlerinizi almam lazım,

Ariston Genus 24 FF mi
yoksa
Ariston Genus Premium 24 FF mi

Ev 100 Mt kare bürüt 3 oda 1 salon tahmini 7 mt petek boyu 3 katlı binada zemin kat salon kısmı kuzeye bakıyor diğer üç oda gündüz güneş alıyor ve izalasyonlu bina aynı zamanda 12 yaşında bina sizce angisi bu konu başlığınca genus premium konuşulmuş bende genus 24ff i araştırıyorum burayıda keşfedip okudum bana ikisi ile iligili bilgi verebilirmisiz bu ev için hangisi iyi olur...

Teşekkürler kullananlara da hayırlı olsun...

9613 Mesaj
23 Mayıs 2012; 17:24:05 

quote:

Orijinalden alıntı: BooZeR_54

Selam Arkadaşlar konu biraz beklemiş Benimde bir kaç sorum var ve görüşlerinizi almam lazım,

Ariston Genus 24 FF mi
yoksa
Ariston Genus Premium 24 FF mi

Ev 100 Mt kare bürüt 3 oda 1 salon tahmini 7 mt petek boyu 3 katlı binada zemin kat salon kısmı kuzeye bakıyor diğer üç oda gündüz güneş alıyor ve izalasyonlu bina aynı zamanda 12 yaşında bina sizce angisi bu konu başlığınca genus premium konuşulmuş bende genus 24ff i araştırıyorum burayıda keşfedip okudum bana ikisi ile iligili bilgi verebilirmisiz bu ev için hangisi iyi olur...

Teşekkürler kullananlara da hayırlı olsun...

tabii ki ariston genus premium

premix yoğuşmalı ve çok donanımlı bir kombidir

forumda bu kombiyi alan & kullanan arkadaşlar memnun

50 Mesaj
23 Mayıs 2012; 20:54:36 

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

tabii ki ariston genus premium

premix yoğuşmalı ve çok donanımlı bir kombidir

forumda bu kombiyi alan & kullanan arkadaşlar memnun

@disintegration

Başka bi başlıkta yine siz cevap vermiştiniz maşşallah kombi ile ilgili tüm başlıklara hakimsiniz. Genus ile Genus premium arasında sadece yoğuşma farkı var 100 Mt kare bi ev için yoğuşmanın avantajı olurmu bi çok görüştüğüm kişi bunlar kombi satan kişiler yoğuşmalı fazla gelir verim alamazsınız gerek yok gibi laflar etti bu durumda ne yapmam lazım hermatik yetermiş işimi görürmüş felan filan ne yapıcamı anlamadım :D

bu iki cihazdan biri olucak donanım acısından cihazları sevdim buderus vailant filan bu fiyatlarda zorrr :D

Hangisi olmalı yoğuşma ve hermatik evin özelliklerini zaten belirtmiştim bi önceki mesajda Teşekkürler.

9613 Mesaj
23 Mayıs 2012; 20:57:20 

quote:

Orijinalden alıntı: BooZeR_54

@disintegration

Başka bi başlıkta yine siz cevap vermiştiniz maşşallah kombi ile ilgili tüm başlıklara hakimsiniz. Genus ile Genus premium arasında sadece yoğuşma farkı var 100 Mt kare bi ev için yoğuşmanın avantajı olurmu bi çok görüştüğüm kişi bunlar kombi satan kişiler yoğuşmalı fazla gelir verim alamazsınız gerek yok gibi laflar etti bu durumda ne yapmam lazım hermatik yetermiş işimi görürmüş felan filan ne yapıcamı anlamadım :D

bu iki cihazdan biri olucak donanım acısından cihazları sevdim buderus vailant filan bu fiyatlarda zorrr :D

Hangisi olmalı yoğuşma ve hermatik evin özelliklerini zaten belirtmiştim bi önceki mesajda Teşekkürler.

benim ev 85 m2 ve yoğuşmalı kombi var
hepsi yalan söylüyor

devir yoğuşmalı kombi devri

doğalgaz çok zam geldi.bu zamanda en mantıklısı premix yoğuşmalı kombi almak

avrupada artık normal kombiler yasaklanmaya başlandı

tuzağa düşmeyin yoğuşmalı kombi alın

benden söylemesi

0

50 Mesaj