Şimdi Ara

Elpida, 25nm teknolojisiyle dünyanın en küçük 4Gb DDR3 DRAM'ini geliştirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Japonya'nın önde gelen bellek üreticilerinden Elpida Memory, ultra ince ve geniş 25nm üretim teknolojisini kullanarak dünyanın en küçük 4Gb'lik DDR3 DRAM belleğini geliştirdiğini duyurdu.

25nm teknolojisiyle üretilen ve 1866 MHz ya da üzeri hızda çalışabilen bellek, çalışır halde iken %25-30 daha az, bekleme durumunda ise 30nm ile üretilen bellek ile aynı akıma ihtiyaç duyarken; ona göre %45 daha fazla üretkenlik sunuyor.

1,35 ya da 1,5V elektrik potansiyelinde, işlem şartlarında 0 ila 95 Celcius sıcaklık aralığında çalışabilen belleğin ön seri üretimi ve seri üretiminin bu yılın son döneminde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

• Nasıl yani yaa çokk iyi şimdi ben pek anlamadım çok küçük diyince acaba bunlar telefona felan takılabilir mi :D
  • onboard gibi duruyor
  • resimden bişey anladıysam arap olayım
  • fiyatlarıda aynı oranda küçülse..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi_meraklısı

Nasıl yani yaa çokk iyi şimdi ben pek anlamadım çok küçük diyince acaba bunlar telefona felan takılabilir mi :D

Voltajına bakılırsa PC'ler için geliştirilmiş. Her bir çip 4 Gigabit=512 MB kapasitede.
  • quote:

çalışır halde iken %25-30 daha az, bekleme durumunda ise 30nm ile üretilen bellek ile aynı akıma ihtiyaç duyarken

İlginç, neden çalışırken 30nm üretimi bellekten daha az akım çekerken bekleme konumunda -çalışmaksızın- 30nm üretimi bellekle aynı akımı çekiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

çalışır halde iken %25-30 daha az, bekleme durumunda ise 30nm ile üretilen bellek ile aynı akıma ihtiyaç duyarken
    İlginç, neden çalışırken 30nm üretimi bellekten daha az akım çekerken bekleme konumunda -çalışmaksızın- 30nm üretimi bellekle aynı akımı çekiyor?

Transistörler stabil çalışma için belirli bir mininum voltaja ve akıma ihtiyaç duyarlar.. Bu minimumun altında ohmik davranış gösterirler, ki istenen bu değildir. Transistörler non-ohmik devre elemanlarıdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.