Şimdi Ara

B ve C Sınıfında En Az Yakan Dizel Araç?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
1
Favori
84.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar dizel araçları incelerken hep en az yakan dizel motor 1.3 multijet diye düşünürdüm ama internette gördüğüm kadarıyla için rengi pek öyle değilmiş. Örneğin 1.3 motor dizel punto şehir içinde ortalama 5.5 litre mazot tüketirken bir üst sınıf c sınıfı sedan meganela 5 litre yakıt ortalamasıyla şehir içinde gezenler var. Yakıt meselesi sürücüden sürücüye değişir biliyorum ancak ortalama değerlerin böyle olması beni şaşırttı.

B ve C sınıfı özellikle Hb araç sahibi forum üyelerimiz bu konuda fikirlerini belirtir ve yakıt tüketimlerini paylaşırlarsa ufak bir yakıt tüketim katoloğu elde etmiş oluruz.

• en az yakan 1.2 tdi olması lazım
  • Volkwagen 1.2 75 hp.Sehir ici 4,5 litre,sehirdisi 3,5 litre.

Daha azi yok.
  • b sınıfı: vw polo 1.2 tdi 75 bg
    innerorts 4,0
    außerorts 2,9
    kombiniert 3,3
    CO2-Emission kombiniert, g/km 87

c sınıfı: opel astra 1.7 cdti ecoflex 110bg ve 130bg
    Verbrauch, außerstädtisch (l/100 km) 3.4
    Verbrauch, innerstädtisch (l/100 km) 4.5
    Verbrauch, kombiniert (l/100 km) 3.7
    CO2-Emission (g/km) 99

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DX4850 -- 22 Eylül 2011; 20:45:46 >
  • PEUGEOT 308 1.6 E-HDİ 112 HP BMP6 ŞEHİR İÇİ 4.4 Ş.DIŞI 3.7 ORT 4
  • hyundai i20 1.4 crdi da çok az yakıyor diye biliyorum , şehiriçi 4-5 litre arası olması lazım

fakat en verimli motorlar hdi ve dci diye biliyorum genel olarak yakıt tüketimi konusunda , fakat en gürültüleri de onlar
  • eskilerden derseniz 206 hdi ş.dışında 3.6 lt gibi zamanının en iyi tüketimini yakalamıştır.

şimdi sanıyorum vw nin 1.2 tdi ları az yakmakta
  • ortalama düzeye bakınca sanki dCi en hesaplı olanı
  • 1.2 tdi bluemotion en az yakan motor.

diğer ufak motor dizellerde ekonomiktir 1.3 mj-cdti , 1.5 dci özellikle 85 lik olanları 65 lik olanlar daha çok devir çevirmek zorunda kalıyor.
  • Clio nun çok satılmasının nedenlerinden bir tanesi bu bildiğim kadarı ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakin-adam

Clio nun çok satılmasının nedenlerinden bir tanesi bu bildiğim kadarı ile.

benim arkadaşta clio var 85 lik şehir içinde 4.4 litre yakıyor. kasasını çeken bir motor , sorunlu da değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 22 Eylül 2011; 22:10:41 >
  • 1.2TDI BM > 1.3 MJet > 1.5DCi diye gider..
  • Önümüzdeki yıl makyajlanacak Punto Evo'yla gelecek Multijet II 1.25 85 hp'lik motorun; fabrika verisine göre 3.5 L'nin biraz altında ortalama tüketime sahip olması bekleniyor.. Güzel bir rakam..
  • Aslında 1.3mj dynamic gp düşünüyordum ama bu yakıt olayı kafamı karıştırdı işte.
  • Şu an da en ekonomik sanırım vw'nin bluemotion golf ve polosu.
  • 3 silindir 1.4 TDI lar vardı yakın zamana kadar çok az yakardı. Fabia, Roomster, Polo, Ibiza ve Cordoba'da kullanılmıştı.

1.2 TDI da aynı bloğun sanırım güncellenmiş hali.

1.4 D4D karma kullanımda 5lt altında tüketiyor yine.

Bu arakam Yaris'te 4lt ye kadar düşüyor karma kullanımda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 22 Eylül 2011; 23:41:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Şu an da en ekonomik sanırım vw'nin bluemotion golf ve polosu.

Vw dizel araçlar da çok pahalı malesef. :/
  • PEUGEOT 308 1.6 HDİ 110 HP ŞEHİR İÇİ 4.6> ŞEHİR DIŞI <4.0...2011 model olması motorumun daha açılmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melihdk

PEUGEOT 308 1.6 HDİ 110 HP ŞEHİR İÇİ 4.6> ŞEHİR DIŞI <4.0...2011 model olması motorumun daha açılmadı.

şehir dışı 4,0 litre yakan aracın şehir içinde 4,6 yakması koca bir yalan olur.
    şehir içi rakamların hiç bir tutar yanı yok. neye göre ne yakıyor muamma.
    kaldıkı şehir dışı bile aracın dolu ve boş olması yolun eğimi, hız gibi faktörlerle
    aynı araç için 100 km de 4 litreye kadar fark edebilir.
    buna insanların yalanları da eklenince hangi aracın gerçekte ne yaktığı
    bilinemez. en doğrusu fabrika verileri olur.
    onlar da kesin güvenilir denemez. fransızların ve almanların fabrika verileri gerçeğe en yakın bence.
    koreliler ise bu konuda en çakal olanları
  • b sınıfı araçlardadizel tüketimleri aralarında en fazla 1 litre oynar. o da 100.000 km de şu anki mzsot litresi ile 100.000 k mde 3.800 tl fark yapar.o kadar ince eleyip sık dokumaya gerek yok.beğendiğini al
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.