Akciger kendini yenilermi
4 Cevap4653 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4661 Mesaj
22 Eylül 2011; 12:42:09 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

10 sene boyunca sigara içip 34 35 yaşlarında bırakan bir kimsenin akcigerleri kendini karaciğer gibi yenileme şansına sahipmidir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3693 Mesaj
22 Eylül 2011; 12:44:13 

hocam net cevabı veremem ancak beyin hariç tüm vucut hücretleri mitoz bölünme ile çoğalır. tabi bu çoğalma yenilenme anlamına mı gelir gelirse 10 sene sigara içmiş bi akciğer tam olarak kendini ne kadar sürede yeniler bilmiyorum.

1044 Mesaj
22 Eylül 2011; 12:50:56 

akciğeri bilmemde Karaciğer kendini en iyi yenileyen organdı sanırım %90 ı zarar görse bile kendini yenileyebiliyor diye duymuştum.

846 Mesaj
22 Eylül 2011; 12:52:56 

Sigara bırakma broşürlerinde yazıyor, 10 ya da 16 yılda tamamen yenilenip hastalık ihtimalini normal seviyeye düşürüyormuş akciğerler.

192 Mesaj
22 Eylül 2011; 13:29:41 

Akciğerler kanser gibi bir hastalığa yakalanmamışsa yeniliyor fakat kanser olmuşsa yapacak birşey yok.
Karaciğer ameliyatla büyük bir kısmı alınıp hasta yaşamına devam ediyor karaciğer kendini tamamlıyor.
Fakat akciğer bildiğim kadarıyla ameliyatı kolay kolay yapılmıyor. Akciğeri balon gibi düşün bir kısmını alıp devam edilemiyor.
Tıpçı değilim fakat babam kanseriyle mücadele etti çok araştırmıştım zamanında.

Geliştirdiğim Android Uygulamalarım
Planlı Öğrenci
Döviz ve Altın Kurları
Sınav Takip
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Akciger kendini yenilermi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.313