- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Masör olmak istiyorum. Masaj sertifikası hakkında ..
42 Cevap24933 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Eylül 2011; 23:45:11 

Bazı kurslar var internette siteleri olan. Fiyatları, süresi vs.. Hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 0:29:32 

nerden geldi bu masörlük merakı acep merak ettim

316 Mesaj
21 Eylül 2011; 0:55:56 

DÜZENLEME: Arkadaşlar, okumadan etmeden sürekli aynı soruları sorup duruyorsunuz. Yeterince bilgi yazdım, yeterince soru cevapladım. Önce bir aşağıdaki mesajları okuyun. Artık millet forumu da bırakıp Facebook hesabıma kadar bulup aynı soruyu soruyor. Beş değil, on değil, yeter da. :) Bundan sonra cevap veremeyeceğim, üzgünüm.

Ben masörüm. Ne masörü olmak istediğini söylememişsin ama anlatayım genel olarak. Öncelikle söylemeliyim ki masörlük son derece ciddi bir meslektir. Aklına farklı şeyler geliyorsa başın ciddi anlamda belaya girer. İnternette gördüğün kurslar yerine GSGM'nin açtığı spor masörlüğü kurslarına yönelmeni tavsiye ederim. Farklı illerde açılıyor, belli bir zaman aralığı yok. Takip etmen lazım. Spor masörü adı altında olsa da sektörde yani otellerde de çalışabilirsin tabii ki. Belgeyi ehliyet olarak düşün. İşi bilmezsen belgenin bir önemi yok. Belge senin güvencen. Önce işi iyi öğrenmen lazım. GSGM masörlük kursları 100-300 arasında değişiyor hatırladığım kadarıyla. Onun dışında özel kurslar var. Mesela ben üniversitemin Sürekli Eğitim Merkezi'nden aldım belgemi. Özel ve sağlam bir belge. 300 lira, eğitim süresi 120 saat. GSMG'de 100 saat eğitim var. Sonunda sınava giriyorsun, başarılı olursan belgeni alıyorsun. 100 saatlik eğitimde de anatomi, fizyoloji gibi teorik derslerinin yanında uygulamalı masaj eğitimi alıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrerok_rc -- 14 Mayıs 2014; 19:10:15 >

602 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:01:28 

quote:

Orijinalden alıntı: emrerok_rc

Ben masörüm. Ne masörü olmak istediğini söylememişsin ama anlatayım genel olarak. Öncelikle söylemeliyim ki masörlük son derece ciddi bir meslektir. Aklına farklı şeyler geliyorsa başın ciddi anlamda belaya girer. İnternette gördüğün kurslar yerine GSGM'nin açtığı spor masörlüğü kurslarına yönelmeni tavsiye ederim. Farklı illerde açılıyor, belli bir zaman aralığı yok. Takip etmen lazım. Spor masörü adı altında olsa da sektörde yani otellerde de çalışabilirsin tabii ki. Belgeyi ehliyet olarak düşün. İşi bilmezsen belgenin bir önemi yok. Belge senin güvencen. Önce işi iyi öğrenmen lazım. GSGM masörlük kursları 100-300 arasında değişiyor hatırladığım kadarıyla. Onun dışında özel kurslar var. Mesela ben üniversitemin Sürekli Eğitim Merkezi'nden aldım belgemi. Özel ve sağlam bir belge. 300 lira, eğitim süresi 120 saat. GSMG'de 100 saat eğitim var. Sonunda sınava giriyorsun, başarılı olursan belgeni alıyorsun. 100 saatlik eğitimde de anatomi, fizyoloji gibi teorik derslerinin yanında uygulamalı masaj eğitimi alıyorsun.

Dostum merak ettigim tek bişeyi sorucam bayan müşterilere girmeden önce yani masaj'a girmeden önce öldürücü verdikleri doğrumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 21 Eylül 2011; 1:02:26 >

316 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:03:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Deagles48
Dostum merak ettigim tek bişeyi sorucam bayan müşterilere girmeden önce yani masaj'a girmeden önce öldürücü verdikleri doğrumu

Espri mi yaptın bilemiyorum fakat anlayamadım sorunu.

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 1:03:25 

quote:

:) kadını erkeği mi var bu işin ? adam niyeti bozdu mu bir kere kadın erkek ne fark eder hahah :D bu gece hep gülüyorum hayırlısı bakalım

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 1:05:26 

quote:

Bence bayan müşterilere versinler öldürücüyü Dokunulmasından hoşlanmayan 1 kız bile yoktur dünyada

316 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:06:18 

Hee, espriymiş. Gülelim o zaman "ahaha".

Siz dalganızı geçin beyler. Hapise kadar yolu var bu bahsettiklerinizin. Zaten bizim millet bir türlü masajın bir sağlık hizmeti olduğunu anlayamıyor. Niyetiniz o yöndeyse genel evlere gidin.

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 1:08:02 

quote:

Siz dalganızı geçin beyler. Hapise kadar yolu var bu bahsettiklerinizin. Zaten bizim millet bir türlü masajın bir sağlık hizmeti olduğunu anlayamıyor. Niyetiniz o yöndeyse genel evlere gidin.

Masaj salonlarının %99 ı fuhuş yuvası.

316 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:10:33 

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

Masaj salonlarının %99 ı fuhuş yuvası.

Hadi oradan! Bilip bilmeden konuşma. Sen masaj yaptırma adı altında nerelere gidiyorsun bilmiyorum. Niyeti masaj yaptırmak olan otellerin SPA'larına, termal otellere ya da masaj salonu olan masaj salonlarına gider.

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 1:10:57 

quote:

Masaj salonlarının %90'ından fazlasında fuhuş yapılıyor.

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 1:12:18 

quote:

geçen yıl Ankara ve İstanbulun en ünlü masaj salonlarının ne olduğunu gördük milletvekilleri sanatçılar vs vs vs rezillik diz boyu sauna çetesi diye yazın googledan bakın neler olmuş o yüzden sen ne kadar anlatsan boş benim gözümde de arkadaşın dediği gibi masaj salonları genelevden farksızdır

316 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:13:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Pileyboy

Masaj salonlarının %90'ından fazlasında fuhuş yapılıyor.

Bu bilgiyi bize sunduğuna göre ülkedeki tüm masaj yapılan yerlere gidip bunların %90'ında fuhuş yaptın yani? O kadar net konuştun ki!

Tekrarlıyorum, masaj salonu adı altındaki kerhaneler ile bir sağlık hizmeti olarak masaj yapılan yerleri birbirine karıştırmayın.

1893 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:14:29 

bildiğiniz masaj salonu varsa pm atın biz de masaj yaptıralım

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 1:15:20 

quote:

Orijinalden alıntı: CΛRNIVΛLE

bildiğiniz masaj salonu varsa pm atın biz de masaj yaptıralım

Ben dindar bir insan olduğum için bilmem öyle şeyler. Ama arkadaşlarım var işyerinden, Kadıköy'deki simit sarayının üstünde o tarz bi yer olduğunu söylüyordu, 130 liraya masaj yaptırıyormuş.

970 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:16:27 

Adamın çalıştığı yerlere genelev dediniz adamda kendini '' kötü kadın '' gibi hissetti ayıp beyler

316 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:16:57 

quote:

Orijinalden alıntı: infazkorumamemuru

geçen yıl Ankara ve İstanbulun en ünlü masaj salonlarının ne olduğunu gördük milletvekilleri sanatçılar vs vs vs rezillik diz boyu sauna çetesi diye yazın googledan bakın neler olmuş o yüzden sen ne kadar anlatsan boş benim gözümde de arkadaşın dediği gibi masaj salonları genelevden farksızdır

Senin düşünceni değiştirme gibi bir niyetim yok. İşin içinde olmadığın için, birkaç örnekle yargısız infaz yaptığın için zaten böyle bir şey mümkün değil. Ama söylediğin şey benim söylediğim şeyden farksız. Oralar zaten kerhane! Masaj salonlarında, termal otellerde, turistlik otellerin SPA'larında sağlık için masaj yapılır. Daha bu konuyla ilgili bir şey yazmayacağım. Anlamak isteyen anlamıştır zaten.

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 1:20:34 

quote:

Senin düşünceni değiştirme gibi bir niyetim yok. İşin içinde olmadığın için, birkaç örnekle yargısız infaz yaptığın için zaten böyle bir şey mümkün değil. Ama söylediğin şey benim söylediğim şeyden farksız. Oralar zaten kerhane! Masaj salonlarında, termal otellerde, turistlik otellerin SPA'larında sağlık için masaj yapılır. Daha bu konuyla ilgili bir şey yazmayacağım. Anlamak isteyen anlamıştır zaten.

arkadaşım ben senin dediklerine karşı değilim sadece orada yazmışssın siz dalga geçin bilmem ne başınız belaya girer bu işin şakası yok tamam sana katılıyorum ben birşey dediğim yok sağlık için mutlaka yaptıranlar var ama garibime giden lafın masaj aslında sizin bildiğiniz gibi birşey değil böyle birşey yok olamaz gibilerinden konuşmuş olman. kardeşim adın çıkmış 9 a inmez 8 e derler ya bu meselede aynen öyle adı çıkmış masaj salonlarının yargısız infaz yapmam ben hukuk adamıyım bir yerde kıytırık bir mevzu yüzünden tartışmaya gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infazkorumamemuru -- 21 Eylül 2011; 1:21:38 >

602 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:20:46 

quote:

Espri mi yaptın bilemiyorum fakat anlayamadım sorunu.

Hayır dostum aslında tam espiri degil biraz espiri kattım fakat gercekten merak ediyorum bayan müşteriye bir erkek masör seansa girmeden önce mesela şakırtlar barbi bebekten bile tahrik olurken siz nasıl dayanıyorsunuz yani ilaç falanmı veriyorlar alıyorsunuz bunu bi arkadaşım demişti sadece meraktan soruyorum varmı böyle bişey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deagles48 -- 21 Eylül 2011; 1:23:14 >

686 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:24:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Pileyboy

Bence bayan müşterilere versinler öldürücüyü Dokunulmasından hoşlanmayan 1 kız bile yoktur dünyada

Çok müslüman arkadaş bu yazdığını hangi vahiyden alıntı yaptın ?

Belki hiç bir şey yolunda gitmedi; ama hiçbir şey de beni yolumdan etmedi...

Ernesto Che Guevara

316 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:25:25 

quote:

Orijinalden alıntı: infazkorumamemuru

arkadaşım ben senin dediklerine karşı değilim sadece orada yazmışssın siz dalga geçin bilmem ne başınız belaya girer bu işin şakası yok tamam sana katılıyorum ben birşey dediğim yok sağlık için mutlaka yaptıranlar var ama garibime giden lafın masaj aslında sizin bildiğiniz gibi birşey değil böyle birşey yok olamaz gibilerinden konuşmuş olman. kardeşim adın çıkmış 9 a inmez 8 e derler ya bu meselede aynen öyle adı çıkmış masaj salonlarının yargısız infaz yapmam ben hukuk adamıyım bir yerde kıytırık bir mevzu yüzünden tartışmaya gerek yok

Ben olamaz demedim. İkisini birbirine karıştırmayın demek istiyorum. Masaj adı altında fuhuş yapılan yerler zaten kerhanedir benim gözümde de. Kerhaneyle masaj salonlarını, termal otelleri ve turistlik otellerin SPA'larını birbirine karıştırmayın demek istiyorum.

316 Mesaj
21 Eylül 2011; 1:28:12 

quote:

Hayır dostum aslında tam espiri degil biraz espiri kattım fakat gercekten merak ediyorum bayan müşteriye bir erkek masör seansa girmeden önce mesela şakırtlar barbi bebekten bile tahrik olurken siz nasıl dayanıyorsunuz yani ilaç falanmı veriyorlar alıyorsunuz bunu bi arkadaşım demişti sadece meraktan soruyorum varmı böyle bişey

Adam gibi yerler abazaları çalıştırmaz zaten merak etme. Niyetin kötü olmayınca ve meslek ahlakını benimseyince dayanamayacak bir şey yok. Sen masaj yaptığın kişiye "cinsel bir obje" gözüyle değil de "iş" olarak bakıyorsun o zaman.

1298 Mesaj

[22 Aralık 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

21 Eylül 2011; 1:30:39 

quote:

Adam gibi yerler abazaları çalıştırmaz zaten merak etme. Niyetin kötü olmayınca ve meslek ahlakını benimseyince dayanamayacak bir şey yok. Sen masaj yaptığın kişiye "cinsel bir obje" gözüyle değil de "iş" olarak bakıyorsun o zaman.

müşteri bize cinsel bir obje gibi bakarsa çıkışta halledebilirmiyiz

M.K.A

Uzaklaştırılmış
21 Eylül 2011; 13:23:09 

Konu amacından sapmasın arkadaşlar. Benim amacım profesyönel masör hizmeti vermekten çok haftasonları okuluma katkısı olması için, hamamlarda falan çalışmak için.
Bunun için sertifika almak istiyorum.

333 Mesaj
21 Eylül 2011; 16:12:20 

Nasıl yani.Burası bizim Salih abiyle Mecidiyeköy'de gittiğimiz 100 tl ile sonu mutlu sonla biten masaj salonları mı ?

Sakın CTRL+W Yapma.İstersen Yap:)

Uzaklaştırılmış
22 Eylül 2011; 0:51:44 

quote:

Orijinalden alıntı: on_line

Nasıl yani.Burası bizim Salih abiyle Mecidiyeköy'de gittiğimiz 100 tl ile sonu mutlu sonla biten masaj salonları mı ?

Masaj ciddi bir iştir

4257 Mesaj
22 Eylül 2011; 0:54:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Spoon!

Adamın çalıştığı yerlere genelev dediniz adamda kendini '' kötü kadın '' gibi hissetti ayıp beyler

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

2615 Mesaj
22 Eylül 2011; 0:57:51 

ss alın ibretlik konu

50 Mesaj
22 Eylül 2011; 1:01:57 

quote:

Orijinalden alıntı: on_line

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

519 Mesaj
22 Eylül 2011; 1:23:08 

quote:

Burdakilere anlatamassın bunu işte.

Yazın 4 ay boyunca bir otelin Health Club bölümünde çalıştım(Masörün yanında).Düşünülduğunden daha zor bir meslek.Aralıksız 5 saat üst üste masaj yaptığı oluyordu masörün.Her tip insanla uğraşıyorsun amerikanıda arabıda masaj yaptırıyordu.iğrenme gibi bi durumun yok kıllısınada kılsızınada masaj yapıyorsun.zaten masajdan önce duş zorunluluğu var.Aylık sabit maaşın dışında masaj başına ek ücret alıyordu masörümüz.Baya bi dolgun maaşı vardı yani.

48 Mesaj
22 Eylül 2011; 2:09:15 

%96.2 si fuğuşşş yuvası

johnny sins in en cok takıldıgı yerler masaj salonları

Uzaklaştırılmış
22 Eylül 2011; 23:46:30 

quote:

Orijinalden alıntı: speedcom

%96.2 si fuğuşşş yuvası

johnny sins in en cok takıldıgı yerler masaj salonları

48 Mesaj
23 Eylül 2011; 0:09:31 

quote:

Orijinalden alıntı: BurkayT

sana

Uzaklaştırılmış
23 Eylül 2011; 0:14:36 

quote:

sana

Bomboş bir insansın bunu biliyorsun degil mı..
Nasıl bır duygu boyle boşbeleş yasamak?

Uzaklaştırılmış
23 Eylül 2011; 0:15:16 

quote:

Hadi oradan! Bilip bilmeden konuşma. Sen masaj yaptırma adı altında nerelere gidiyorsun bilmiyorum. Niyeti masaj yaptırmak olan otellerin SPA'larına, termal otellere ya da masaj salonu olan masaj salonlarına gider.

Kasmana gerek yok kendini, ben gördüğümü söylüyorum.

564 Mesaj
23 Eylül 2011; 0:18:57 

koyan yok ben koyayım dedim.

48 Mesaj
23 Eylül 2011; 0:24:27 

quote:

Orijinalden alıntı: BurkayT

Bomboş bir insansın bunu biliyorsun degil mı..
Nasıl bır duygu boyle boşbeleş yasamak?

ben bos bi insansam sende johnny sins sin

8 Mesaj
10 Mayıs 2013; 6:29:43 

Türkiye Masaj Enstitüsünün 5 aylık bir eğitimi var. 4500 lira ücretinde ama sağlam bir şeye benziyor. Medyada iş imkanı çok sağlam gibi belirtiliyor. İşin direk kesinliğini bilemeyeceğim ama gerçek gibi geldi bana.

1700 Mesaj
10 Mayıs 2013; 6:33:06 

quote:

ben bos bi insansam sende johnny sins sin

0

PSN:Darkhate90

728 Mesaj
10 Mayıs 2013; 6:39:47 

quote:

Hocam benimde ilgimi çekiyor bu masörlük , işin eksi yönleri neler size göre ? maaş nasıl ? çalışma saati nedir ? ortalama olarak soruyorum tabiki her yerde aynı değildir.

Edit:Konu hortmuş yeni farkettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aty. -- 10 Mayıs 2013; 6:41:12 >

VI
Yaşamak,bir ağaç gibi tek ve hür;
Ve bir orman gibi kardeşçesine.

-
. . .

316 Mesaj
11 Mayıs 2013; 20:39:20 

Arkadaşlar tek tek cevap vermekten bıktım. Onun için gelen özel mesajlara verdiğim birkaç yanıtı direk kopyalıyorum buraya, az çok fikriniz oluşur.

Selamlar. Belge konusu orada yazdığım gibi. GSGM kurslarını tercih etsen daha iyi olur. Kursların ne zaman nerede açılacağını buradan takip edebilirsin. http://sporegitim.sgm.gov.tr/

Sezonluk iş çok rahat bulursun merak etme. modhotel.com a girersin, masör ihtiyacı olan otellere bakarsın, iletişime geçersin... Evet, büyük otellerde de şansın olur ama işi biraz iyi bileceksin. Yoksa ya giremezsin otele ya da girsen bile para kazanamazsın. Daimi masörlük diyorsan bir spa merkeziyle görüşeceksin, otellerin dışındaki sağlık merkezi gibi yerler... Oralarda çalışmadım ben, o konuda yardımcı olamayacağım ama yazın Antalya'da çok iyi para var bu işte. Hemen her otel her sezon masör arar, iş sıkıntısı olmaz. İşi de iyi yaparsan herkes sana masaj yaptırır ve daha çok kazanırsın. Primli bir iş bu, yani yaptığın masaj sayısına göre para alıyorsun. Bahşişler de yanına kar kalıyor. Mesela benim arkadaşım şu an antalyada bir otelde çalışıyor, iyi de masaj yapar kendisi. Bu ay yaklaşık 1500€ kazandım diyor ve masajımı çok geliştirdim, herkes bana geliyor artık diyor. Bu iş zaten yaptıkca gelişen bir iş, ilk zamanlar zorlanmalar ya da daha az kazançlar olabilir. Her şey zamanla..."

merhabalar. evet, masörüm. masörlükte iş imkanı fazla değil, adeta kıtlık var. :) hele antalyada iş bulamaman imkansız. nasıl bir masör olduğuna ve hangi otelde çalıştığına göre değişir kazanç. işlek bir 5 yıldızlı otelde bir sezonda (5-6 ay) 10.000-15.000 TL kazanırsın. bahşiş olayı da var tabii sana kalmış ne kadar işin kurdu olursan o kadar çok koparırsın bahşişi. gerçi yeni başlayacağın için belki biraz daha az kazanabilirsin ilk sezonunda. paket satman gerekir müşteriye. ne kadar çok paket satabilirsen o kadar çok para kazanırsın. gönderdiğin linkteki özel bir belge. bizdeki de özel bir belge zaten belgeye pek bakmazlar, ne kadar iyi masaj yaptığına bakarlar. belgeyi ehliyet gibi düşün, ehliyet olmadan da araba kullanabilirsin ama belgesiz yakalanırsan sıçarsın. :) belge senin güvencen. işi bilmek önemli. işi iyi öğrenecem diyorsan o belgeyi al ama ben tavsiye etmem. gsgm nin belgesini al. 2 hafta falan sürer ve devletin resmi belgesidir. spor daire başkanlığından takip et netten. antalyada açarlar büyük ihtimal, açmazlarsa şehir dışında 2 hafta falan geçirmek durumundasın. masajı belki çok çok iyi öğrenemezsin bu kurslarda ama masaj zaten yaptıkça gelişen bir şeydir yani kursta masajı bir yere kadar gelirsin, sen işin içine girdikçe masaj yaptıkça kendi kendine geliştireceksin zaten. devlet hastahasinde çalışabileceğini pek zannetmiyorum ama özel hastahanede fizyoterapi uzmanına yardımcı olarak çalışabilirsin sanırım.

merhabalar. masörlük belgesi almayı düşünmüyorsanız oğuz kanbir'in masaj kitaplarından masaj yapmayı, masaj anatomisini vs. öğrenebilirsiniz. kitapların dvd'si de oluyor genelde, video anlatım imkanı da sunuyor bizlere... bu kitap ve dvd'ler ile kendini geliştirebilir, doğru teknikleri öğrenebilirsin. bol bol pratik yapmalısın. ne kadar çok pratik yaparsan o kadar iyi masaj yaparsın.

@Aty, Artı ve eksi yönlerine değinecek olursam; yorucu bir meslek bence. Sabahtan akşama kadar masaj yapıyorsun. 10 saat falan çalışıyorsun. Dışarıyla hayat kopuyor biraz. Ama zamanla yorgunluğa alışıyorsun o zaman pek sıkıntı olmuyor. Benim amacım para kazanmak diyorsan, iyi para kazanıyorsun. O açıdan problem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrerok_rc -- 14 Mayıs 2014; 19:36:54 >

0 Mesaj
10 Haziran 2013; 15:06:21 

BEN BU KONUDA DANIŞMANLIK YAPIYORUM DEVLETİN ÖN GÖRDÜĞÜ ÇALIŞMAK İÇİN UYGUN BULDUĞU MASAJ KURSU EN AZ 608 SAATLİK MASAJ KURSU OLMALIDIR VE BU KURS TURİZM BÖLGELERİNDE Kİ HEMEN HEMEN BÜTÜN MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINDA VERİLİR. BEN ÖZEL GELİŞİM MESLEKİ EĞİTİM KURSU ADINA ÇALIŞIYORUM FİYAT VEYA HERHANGİ BİR KONUDA KOLAYLIK SAĞLAMAK ÜZERE BANA ULAŞABİLİRSİNİZ ŞUAN BU KURS İÇİN MEVCUT TAKSİTLİ FİYATIMIZ 750 TL OLUP PEŞİNATTA VEYA TOPLU KAYITLARDA İNDİRİM SAĞLANABİLİR ULAŞIM İÇİN NUMARAM : 0 507 869 2 444

KURSUMUZ MEB ONAYLIDIR. İNTERNET ÜZERİNDEN DE KONTROL EDEBİLİRSİNİZ TC KİMLİK NUMARANIZ İLE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrndnmz -- 10 Haziran 2013; 15:08:45 >

316 Mesaj
15 Temmuz 2013; 17:52:04 

Masörlük yapabilmek için 608 saatlik bir eğitim falan mecburi değil arkadaşlar. Bu yalanlara kanmayın. Halk eğitim veya işkur falan bu kadar uzun süre eğitim veriyor ama birkaç haftalık haftalık gsgm veya özel bir kurs belgesi (üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden alınanlar vs) de çalışmanız için yeterli ve geçerli bir belgedir.

Düzenleme: 608 saatlik eğitim bizim zamanımızda mecburi değildi ama artık yasalaşmış arkadaşlar. 608 saatlik eğitim almadan masör çalıştıran işletmelere ceza var bundan sonra. Tabii çalıştıran belgesiz bile çalıştırıyor, orası ayrı. Ama olması gereken bu artık. Ve 608 saatlik eğitimlerinizi İŞKUR, Halk Eğitim gibi devlet kurumlarından almanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrerok_rc -- 8 Temmuz 2014; 23:36:16 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Masör olmak istiyorum. Masaj sertifikası hakkında ..
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.426