Şimdi Ara

LaCie, Thunderbolt'a merhaba diyor; Little Big Disk Thunderbolt

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Depolama alanının önemli firmalarından LaCie, merakla beklenen Thunderbolt'lu depolama birimlerinin resmi lansmanını gerçekleştirerek Apple Store'lardan satışa sunulduğunu duyurdu.

2.5" form faktör olan 1TB'lık modeli 399 dolar, 2TB'lık modeli ise 499 dolardan satışa sunulan Little Big Disk Thunderbolt serisi depolama birimlerinin hem SSD hem de HDD'li modelleri bulunuyor. Satışa sunulan HDD'li modeller, 190MB/s'ye kadar okuma hızı sunarken; önümüzdeki ay satışa sunulacak olan SSD modelinde (240 GB) ise bu değer 480MB'a kadar yükseliyor. Mac OS RAID desteğiyle gelen Little Big Disk Thunderbolt serisi, birden fazla kullanımda yaklaşık 800MB/s' transfer desteği sunuyor. Alüminyum'den imal edilen kasası ve 650 gramf ağırlığındaki depolama birimin boyutları ise 40 x 140 x 85 mm ölçülerinde.

Şimdilik satışına sadece Apple Store'un fiziksel ve çevrimiçi mağazasından başlanan Little Big Disk Thunderbolt, önümüzdeki günlerden itibaren Lacie'nin diğer satış kanalları üzerinden de teknoloji severlerle buluşacak.

• cihazda 1 adet usb olsa iyi olurdu.ayrıca adam elindeki kamerayla kendisini nasıl arkasından çektide düzenledi onu anlamadık :D basit ama önemli bir photoshop hatası.
  • daha da yaygınlaşırsa daha güzel olacak
  • o ssd yi alır mac'ime sokarım abi ben
  • 170$ lik 2TB hard diski 500$ a satiyorlar. Bir de markasi lacie Mac cilere yakisir bu fiyatlar daha az olsa sasardim
  • mekanik disk olan sistemde 2 disk var galiba . veri transfer hizlarini goz onunde bulundurur isek . bunun disinda ssd li urun fiyati zaten yazilmamis. Elbette bu tip bir hiza da ihtiyac duyanlar olacaktir; ama simdilik cok pahali olmus. hos apple icin uretilen hangi aksesuar ucuz olduki ? 50 liradan silikon kilif satiyorlar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zengier -- 21 Eylül 2011; 11:25:56 >
  • "Zenginin derdi züğürdün çenesini yorarmış." demek istemiyordum ama bazıları hakediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

Zenginin derdi züğürdün çenesini yorarmış. demek istemiyordum ama bazıları hakediyor.

Bide lafı doğru bilsen..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PhantomX

170$ lik 2TB hard diski 500$ a satiyorlar. Bir de markasi lacie Mac cilere yakisir bu fiyatlar daha az olsa sasardim

Yeni teknoloji olduğu için olabilir mi? Thunderbolt PC'lerede geliyor. Hard disk üreticileri sahip olduğun bilgisayar türü üzerindenmi fiyatlandırma yapacaklar zannediyorsun.
    Birşeyler yazmak için yazıyorsunuz. Amacınız bilgi paylaşmak yada yorum yapmak değil, tartışma çıkarmak ve laf sokmak.
    Bu arada Lacie kimdir bir öğren. Ortada WD yada Seagate yokken biz Lacie'nin ürünlerini kullanırdık. Çok sağlam ve kalitelidir ürünleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: escapethelife

quote:

Zenginin derdi züğürdün çenesini yorarmış. demek istemiyordum ama bazıları hakediyor.

Bide lafı doğru bilsen..

Bilerek "dert" yazdım "mal" yazsam daha farklı anlamlara çekilip, üstüne alınan olabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escapethelife

quote:

Bide lafı doğru bilsen..

bence doğru söylemiş, "bide lafı doğru anlayabilsen..." dermişim şimdi bende

Zenginin en büyük tek "derdi", para olsa gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 28 Eylül 2011; 3:48:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.