fiat doblo.vites ve direksiyon yağı varmıdır.
5 Cevap694 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

382 Mesaj
5 Ocak 2006; 22:47:43 

fiat doblo.vites ve direksiyon yağı varmıdır.direksiyon yağını duydum ama vites yağını ilk kez duyuyorum.varsa bunu nasıl.yani çeşidi varmı.açıkçası dün abimin fiat doblo aracına bındım.vites geçişi çok rahat.benimkisi ise zor geçiyor.onun kini parmağımla itebiliyorum.ama benim kisi zor.direksiyonda aynı.bunu sordum.bana vites yağı al dediler.direksiyon içinde aynısını söylediler.bu konu hakkında yardımcı olabılecek var mı acaba.

Üzülme.Bir şey istediğin zaman olmuyorsa ya daha iyisi olacağındandır yada olmaması gerektiği içindir.Hz.Mevlana

1942 Mesaj
6 Ocak 2006; 0:17:09 

vites yağı vardır- soğuk kış günlerinde aracın vitesi arac ısınana kadar biraz ağır geçer,hiç mi dikkat etmediniz

Hyundai Elantra Mode Ov 2011
Aquacraft Nitro Vee
HPI RS4-3 Evo

3478 Mesaj
6 Ocak 2006; 0:25:37 

dostlar siz arabanın şanzımanıyla direksiyonunun neyle çalıştığını sanıyodunuz

ben hergün sizlerle aynı yolu paylaşıyorum üstelik allahım beni korusun

15872 Mesaj
6 Ocak 2006; 1:18:18 

vites yağı şanzıman yağı aynı şey belki ondan kafan karıştı.
vites koluna yağ sürmüyolar yani.

vites geçişleri arabadan arabaya değişir.hatta aynı model 0 arabalarda bile farklı oluyo.bazısı kolay geçiyo bazısı dişli oluyo biraz.seatta bariz gördüm bu durumu valla.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

33 Mesaj
6 Ocak 2006; 2:10:05 

bazı otomobillerde debriyaj hidroliktir.debriyaj küçük bir hidrolik piston vasıtası ile ayırır. vites yağı dediğin bu devre olabilir

3444 Mesaj
6 Ocak 2006; 17:15:45 

İkiside vardır.ayrıca arkadaşımında dediği gibi soğuk havalarda şanzıman ısınıncaya kadar vites geçişi biraz zor olur.Ancak ısındıktan sonrada aynı şekilde kalıyosa yağını ve şanzımanda yağ kaçağı olup olmadığını kontrol ettir.Yoksa normal şartlarda eksilme olmaması lazım.Eğer yağ tamsa debriyaj,ve şanzımanın içini kontrol ettir.(eğer debriyajda sorun yok ve vitese geçişlerde gacıdama varsa büyük ihtimal senkromeç dişlilerindendir)Eğer sanayide yaptıracaksan şanzımanı dağıttırmadan parçaları sor derim.Çünkü ben albeanın şanzıman parçalarını sanayide bulamadım serviste nedendir bilmem dışarı satmadı.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » fiat doblo.vites ve direksiyon yağı varmıdır.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.156

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat