Şimdi Ara

Bada 2.0 işletim sistemli Samsung Wave 3'ün çıkış tarihi netleşiyor: Ekim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
10.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Samsung'un, geride bıraktığımız ağustos ayında teknoloji meraklılarına sergilediği Bada 2.0 işletim sistemli ilk akıllı telefonu S8600 Wave 3'ün çıkış tarihi netleşti. Hindistan'da düzenlenen Bada geliştiricileri gününde Wave 3'ün ekim ayından itibaren pazara sunulmasının planladığı açıklandı. Bununla beraber Wave 3'ün ilk olarak Avrupa ülkelerinde boy göstermesi beklenirken, akıllı telefonun kasım ayında Hindistan pazarına giriş yapacağı ifade ediliyor.

Samsung S8600 Wave 3'ün başlıca teknik özellikleri şu şekilde;

• Dört band GSM şebekesi ve HSPA (HSDPA: 14.4 Mbps, HSUPA: 5.76 Mbps) alt yapısı desteği
    • 9.9 mm kalınlık
    • 1.4 GHz işlemci
    • 4.0-inç - 480 x 800 piksel - Super AMOLED kapasitif ekran
    • TouchWiz arayüzü
    • 32 GB'a kadar microSD kart desteği
    • Wi-Fi 802.11n
    • Bluetooth 3.0
    • GPS
    • 5 megapiksel kamera, otomatik odaklama, LED flaş
    • 720p video kaydı
    • VGA ön kamera
    • 3.5 mm kulaklık girişi
    • RDS'li FM radyo
    • NFC desteği
    • 1500 mAh batarya

• eğer samsung hem bada işletim sistemini yaymak hemde çok cihaz satmak istiyorsa fiyatını makul seviyede ayarlamalı.
  • fiyatı ilkin yüksek olacaktır ama 4-5 ay sonra makul seviyelere inecektir. wave 2lerin stokları erimeye başlayıp sadece wave 3ler kalıncaya kadar bu durum sürer. Daha spnra fiyat belli bir aralığa oturur. Bu da 850-900 civarı olur diye düşünüyorum.

ekimde 1300 liradan satışa çıkacaktır. 1 yıl içerisinde 800 liraya alabiliriz gibime geliyor
  • Simdi Androidciler gelsin ve gelecegin isletim sistemi hikayesini bize tekrar anlatsinlar.
    Htc ninde kendi yazılım çalismalari oldugunu duymustum nokia zaten sysmbian diye diretiyor apple in ios u var blackberry nin webos u en çok hangi tel satarsa onun isletim sistemi dünyada kabul görcektir.
  • 4 inc lik ekrana gore cozunurluk yetersiz. neden superamoled plus degilde samoled ? o batarya niye 1500 mah ? neden 1080 p degilde 720 p ? madem boyle bir alet yapiyosun onceki serilerine gore ekran buyuklugu ve isl hizi disinda daha fazla ozellik koymalisin.

bence idare eder.beklentim fazlaydi ama husranla karsilastim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wawe 3 denecek kadar bir yenilik göremiyorum
  • @!sTaNbLuE

4 inc lik ekrana gore cozunurluk yetersiz. neden superamoled plus degilde samoled ? o batarya niye 1500 mah ? neden 1080 p degilde 720 p ? madem boyle bir alet yapiyosun onceki serilerine gore ekran buyuklugu ve isl hizi disinda daha fazla ozellik koymalisin.

bence idare eder.beklentim fazlaydi ama husranla karsilastim
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    O dediğin özellikler olsaydı doğal olarak fiyat daha yuksek olacaktı. Bu durumda insanlar aynı paraya android işletim sistemli bir telefon almak varken kalkıp da bada işletim sistemli bir telefon almazlar. Burada amaç bada işletim sistemli telefonları piyasaya sokabilmek bunu da ancak duşuk fiyatla yapabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TECHTRONİC

Simdi Androidciler gelsin ve gelecegin isletim sistemi hikayesini bize tekrar anlatsinlar.Htc ninde kendi yazılım çalismalari oldugunu duymustum nokia zaten sysmbian diye diretiyor apple in ios u var blackberry nin webos u en çok hangi tel satarsa onun isletim sistemi dünyada kabul görcektir.

web os blackberry'e ait değil.
  • Ekran en azından Somoled + olmalıydı. Wave serisine yeterince değer verilmiyor. Oysaki tasarım olarak Samsung'un en beğendiğim cihazlarından. Sadece Nfc desteği var gözle görülen.

• Uygulamalar destek vermediği için çift çekirdek gereksiz olurdu bu cihaz için fakat 1.4ghz hız'da kel alaka, 1ghz arm cortex a8 işlemcisi fazla fazla yetiyor zaten. Bunun dışında full hd video kaydı, super amoled plus ekran koyup dahili hafızayıda 4/8gb seçeneklerinden biri olarak seçselerdi çok daha alınabilir bir cihaz olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OvernightSensation

quote:

Simdi Androidciler gelsin ve gelecegin isletim sistemi hikayesini bize tekrar anlatsinlar.Htc ninde kendi yazılım çalismalari oldugunu duymustum nokia zaten sysmbian diye diretiyor apple in ios u var blackberry nin webos u en çok hangi tel satarsa onun isletim sistemi dünyada kabul görcektir.

Pardon karışmış demek istediğim anlaşılmıştır ama en azından dimi
  • quote:

quote:

pardon nereye ait acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xrf

quote:

quote:

pardon nereye ait acaba?

Hp nin.

• quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

4 inc lik ekrana gore cozunurluk yetersiz. neden superamoled plus degilde samoled ? o batarya niye 1500 mah ? neden 1080 p degilde 720 p ? madem boyle bir alet yapiyosun onceki serilerine gore ekran buyuklugu ve isl hizi disinda daha fazla ozellik koymalisin. bence idare eder.beklentim fazlaydi ama husranla karsilastim

Cevabımız çok basit: Ticaret! Neden ASUS bütün bilgisayarlarını i7 işlemcili 8GB DDR3 Ramli yapmıyor? sorusuna paralel olarak düşünebilirsin.
    Yada full donanımlı/standart donanımlı araba satış oranları nelerdir?
    Arabaların kasa makyajlaması gibi donanım pek değişiyor ama kasada ufak değişiklikler oluyor :)
    Ve tabiki de MALİYETLER, HEDEF KİTLE vs. sebepler...

Sevgiler...
  • Wave 2 yi artık kampanyalar ile 599TL lere görebiliriz.
  • 900 tl civarı olacağını tahmin ediyorum.
  • e hadi çıksında wave 2 nin fiyatı düşsün alalım :)
  • 900 liraya gelmez Galaxy Sl o fiyattan satılıyor.

700lira civarından çıkacaktır wawe II'de 500-600'den satılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

4 inc lik ekrana gore cozunurluk yetersiz. neden superamoled plus degilde samoled ? o batarya niye 1500 mah ? neden 1080 p degilde 720 p ? madem boyle bir alet yapiyosun onceki serilerine gore ekran buyuklugu ve isl hizi disinda daha fazla ozellik koymalisin. bence idare eder.beklentim fazlaydi ama husranla karsilastim

BU OZELIKLERI ISTIYORSAN GALAXY S 2 ALACAKSIN ONADA 1800 TL VERECEKSIN ISTEDIGIN OZELLIKLER BU TELEFONDA OLSA ZATEN GALAXY S 2 ILE AYNI FIYATTA OLURDU VE WAVE ILE GALAXY SERISI ARASINDA FARK KALMAZDI...
  • Hangi navigasyon yazılımı çıkıyormuş...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.