- x
Amerikadan telefon almak mantıklı mı?
30 Cevap7217 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

714 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lıghta
19 Eylül 2011; 22:14:15 

Amerikadan telefon almak istiyorum yakınımın aracılığıyla bestbuyda fiyatları gayet uygun mantıklı mı sizce?Teşekkürler.

VikingsRagnar Lothbrok

53 Mesaj
19 Eylül 2011; 22:35:56 

Mantıklıdan kastın nedir ?
Ben aldım memnunum garanti olması benim için çok önemli değildi şans olduğunu düşünüyorum telefonun garanti olayının ve hem de Türkiyeden alıp kazık yememiş oldum.

714 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lıghta
19 Eylül 2011; 22:39:40 

quote:

Orijinalden alıntı: adnan18

Mantıklıdan kastın nedir ?
Ben aldım memnunum garanti olması benim için çok önemli değildi şans olduğunu düşünüyorum telefonun garanti olayının ve hem de Türkiyeden alıp kazık yememiş oldum.

mantıklıdan kastım buraya gelince telefon kitleniyor ya onu demek istedim bir bilginiz var mı kırdırma olayı varmış teşekkürler.

VikingsRagnar Lothbrok

53 Mesaj
19 Eylül 2011; 22:44:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Lıghta

mantıklıdan kastım buraya gelince telefon kitleniyor ya onu demek istedim bir bilginiz var mı kırdırma olayı varmış teşekkürler.

Ben unlocked aldım o yüzden kırdırmama gerek kalmadı, ama bildiğim kadarıyla zaten iphone değil bütün locked olanları da açıyorlar belli bir ücretle ama ne kadar güvenilir bilmiyorum.
Sadece pasaport kaydı yaptırdım kullanıyorum şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan18 -- 19 Eylül 2011; 22:45:38 >

714 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lıghta
19 Eylül 2011; 22:50:59 

quote:

Ben unlocked aldım o yüzden kırdırmama gerek kalmadı, ama bildiğim kadarıyla zaten iphone değil bütün locked olanları da açıyorlar belli bir ücretle ama ne kadar güvenilir bilmiyorum.
Sadece pasaport kaydı yaptırdım kullanıyorum şu anda.

teşekkürler ama tam olarak anlamadım bu unlocked olayını pasaporttan kayıt yaptırmasan bile açık mı oluyor ne özelliği var bunların ?

VikingsRagnar Lothbrok

53 Mesaj
19 Eylül 2011; 22:56:35 

Hayır arkadaşım şöyle birşey araştırdığım kadarıyla anlatığım:
pasaport kaydı şart yani imeini kaydettireceksin
ama bazı şebeke sahipleri(verizon ve at&t gibi) telefonu sadece kendi simleriyle çalışacak şekilde üretiyorlar bu locked oluyor sadece o ülkede çalışacak şekilde.
veya bazı firmalar daha Türkiye'de kullanılmayan sim kartsız yapıyla çalışıyor.
diğerleri de unlocked oluyor her sime açık yani.
o yüzden alırken unlocked olmasına ve sim kart yuvası olmasına bakarsan çalışma ihtimali yüksek olacaktır, ekstra birşey olacağını zannetmiyorum.
tabi dediğim gibi iphone4 değil çoğu telefonun kiltlerini kırmayı başardılar ya da firmalar bir süre sonra sim kilitsiz versiyonu çıkarmaya başlar genelde böyle olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnan18 -- 19 Eylül 2011; 23:00:01 >

714 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lıghta
19 Eylül 2011; 23:01:04 

quote:

Hayır arkadaşım şöyle birşey araştırdığım kadarıyla anlatığım:
pasaport kaydı şart yani imeini kaydettireceksin
ama bazı şebeke sahipleri(verizon ve at&t gibi) telefonu sadece kendi simleriyle çalışacak şekilde üretiyorlar bu locked oluyor sadece o ülkede çalışacak şekilde.
veya bazı firmalar daha Türkiye'de kullanılmayan sim kartsız yapıyla çalışıyor.
diğerleri de unlocked oluyor her sime açık yani.
o yüzden alırken unlocked olmasına ve sim kart yuvası olmasına bakarsan çalışma ihtimali yüksek olacaktır, ekstra birşey olacağını zannetmiyorum.
tabi dediğim gibi iphone4 değil çoğu telefonun kiltlerini kırmayı başardılar ya da firmalar bir süre sonra sim kilitsiz versiyonu çıkarmaya başlar genelde böyle olur.

anladım teşekkürler bu sitede see financing offers yazıyor telefonların yanında acaba nedir bilginiz var mı?

http://www.bestbuy.com/...c?id=pcmcat156400050037

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lıghta -- 19 Eylül 2011; 23:01:56 >

VikingsRagnar Lothbrok

53 Mesaj
19 Eylül 2011; 23:10:19 

quote:

anladım teşekkürler bu sitede see financing offers yazıyor telefonların yanında acaba nedir bilginiz var mı?

http://www.bestbuy.com/...c?id=pcmcat156400050037

Rica ederim ne demek ama maalesef yok arkadaşım ben de kendim almadım bir arkadaşım aracılığıyla getirttim.
Yanlış bilgi verip seni de zor duruma sokmak istemem ama güvenilir olması açısından ben amazonu falan öneririm sana.
Seçim yine de senin.
Kolay gelsin

53 Mesaj
20 Eylül 2011; 9:37:00 

Bir de akşam söylemeyi unuttum sakın ha internet üzerinden almayı deneme bir tanıdığın yoksa, gümrükten geçmez uğraşıp durursun sonra.

2155 Mesaj
20 Eylül 2011; 10:11:52 

Paralel ticaret yaptığın zaman servis sıkıntısı çıkıyor ortaya.. 2.mesajdaki arkadas gibi düşünüyorsan alabilirsin..

2012 Mesaj
20 Eylül 2011; 13:36:49 

bazı cihazlar garantili olarak gelebiliyor. yani oradan aldığın cihazın burada servisi varsa bir sorun çıktığında buradaki garanti servisinden yararlanabiliyorsun. ama eğer yoksa öyle bir durum çok başın ağrır. iyice araştırmalısın. yada garantisiz alıp bir sorun çıkmasın diye dua edeceksin.

714 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lıghta
20 Eylül 2011; 16:59:17 

quote:

Orijinalden alıntı: y n s c n

Paralel ticaret yaptığın zaman servis sıkıntısı çıkıyor ortaya.. 2.mesajdaki arkadas gibi düşünüyorsan alabilirsin..

teşekkürler tanıdıgım oldugu için alamaya karar verdim

VikingsRagnar Lothbrok

714 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lıghta
20 Eylül 2011; 17:03:45 

quote:

Orijinalden alıntı: _blackmamba_

bazı cihazlar garantili olarak gelebiliyor. yani oradan aldığın cihazın burada servisi varsa bir sorun çıktığında buradaki garanti servisinden yararlanabiliyorsun. ama eğer yoksa öyle bir durum çok başın ağrır. iyice araştırmalısın. yada garantisiz alıp bir sorun çıkmasın diye dua edeceksin.

evet bende duydum uluslararası garantide bazıları gümrüğe yazdırmasan bile geçiyormuş galiba doğrumu?

VikingsRagnar Lothbrok

2012 Mesaj
20 Eylül 2011; 17:31:22 

yurt dışından gelen telefonları muhakkak pasaporta işletmelisin. ben bu zamana kadar yurt dışından telefon getirip pasaport kaydı yaptırmayan görmedim.

714 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lıghta
20 Eylül 2011; 17:40:28 

quote:

Orijinalden alıntı: _blackmamba_

yurt dışından gelen telefonları muhakkak pasaporta işletmelisin. ben bu zamana kadar yurt dışından telefon getirip pasaport kaydı yaptırmayan görmedim.

tamam teşekkürler.

VikingsRagnar Lothbrok

2656 Mesaj
20 Eylül 2011; 21:52:42 

Fiyat olarak mantikli fakat uluslararasi garanti yoksa cokda pahali bir telefon almak iyi degil. Fiyat farkida telefon modeline gore degismek uzere cokda fazla degil

My Love its My Job

714 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lıghta
21 Eylül 2011; 1:07:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Mellkor

Fiyat olarak mantikli fakat uluslararasi garanti yoksa cokda pahali bir telefon almak iyi degil. Fiyat farkida telefon modeline gore degismek uzere cokda fazla degil

oneri icin sagol samsung haric diger telefonlar ucuz yorumlariniz icin tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

VikingsRagnar Lothbrok

2260 Mesaj
21 Eylül 2011; 2:43:43 

Hemde çok mantıklı dostum al alma şansın varsa :)

Yalnız şuna dikkat et alırken simfree cihaz al simfree fabrika çıkışlı sim kiliti olmayan cihazdır unlocked sonradan kırılmış satılan cihazdır bunlardada sorun olmaz ama az bi ihtimal yazılım güncellemesinde sim kiliti tekrar devreye giriyor

Tandığına aldır sakın internetten alma ve passaporta kayıt ettir keyfine bak :) Bende alacaktım bu sene ama olmadı birdahada öyle getirecek bi arkadaş nerde bulurum allah bilsin :)

Obscure Disorder | This World Eating Me Inside Life has betrayed me once again, I accept that some things will never change... Do you wonder why I prefer to be alone? Have I really lost control?.... | Birgün değil hergün BEŞİKTAŞ

714 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lıghta
21 Eylül 2011; 16:32:16 

quote:

Orijinalden alıntı: TheMidnight

Hemde çok mantıklı dostum al alma şansın varsa :)

Yalnız şuna dikkat et alırken simfree cihaz al simfree fabrika çıkışlı sim kiliti olmayan cihazdır unlocked sonradan kırılmış satılan cihazdır bunlardada sorun olmaz ama az bi ihtimal yazılım güncellemesinde sim kiliti tekrar devreye giriyor

Tandığına aldır sakın internetten alma ve passaporta kayıt ettir keyfine bak :) Bende alacaktım bu sene ama olmadı birdahada öyle getirecek bi arkadaş nerde bulurum allah bilsin :)

sağol bende bir daha ki seneye almayı düşünüyorum burdan telefon alacağım

VikingsRagnar Lothbrok

9 Mesaj
19 Ekim 2011; 21:55:35 

Çok güzel bir konuya değinmişsin öncelikle :) Şahsen benimde Amerika'dan telefon getirtme imkanım var ama bir sorum olucak .. Mesela amazon.com ' dan nasıl telefon alabiliriz .. Yani ordaki fiyatları inceledim mesela htc inspire 4g yi (Unlocked) beğendim ve onu getirtmek istiyorum fiyatı tam sitedeki gibi midir ? Argo tabirle bir yamuk çıkabilir mi ? :D

714 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Lıghta
20 Ekim 2011; 23:43:01 

quote:

Orijinalden alıntı: sansal07

Çok güzel bir konuya değinmişsin öncelikle :) Şahsen benimde Amerika'dan telefon getirtme imkanım var ama bir sorum olucak .. Mesela amazon.com ' dan nasıl telefon alabiliriz .. Yani ordaki fiyatları inceledim mesela htc inspire 4g yi (Unlocked) beğendim ve onu getirtmek istiyorum fiyatı tam sitedeki gibi midir ? Argo tabirle bir yamuk çıkabilir mi ? :D

valla yakının aracılığıyla getirdiğin taktdirde bir şey olmaz amazondan alırsın yamuk olmaz ama bildiğim kadarıyla vergi ekleniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lıghta -- 21 Ekim 2011; 0:37:17 >

VikingsRagnar Lothbrok

79 Mesaj
31 Ekim 2011; 21:36:04 

Peki bir başka soru:

Yakın bir tarihte Hollanda'ya gideceğim ancak Amerika'ya giden arkadaşımdan telefon istedim. Bu durumda ABD'den gelecek olan telefonu (Hollanda giriş çıkışı yapmış olduğum) kendi pasaportuma işletebilir miyim??

2656 Mesaj
1 Kasım 2011; 9:56:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ugurcan.

Peki bir başka soru:

Yakın bir tarihte Hollanda'ya gideceğim ancak Amerika'ya giden arkadaşımdan telefon istedim. Bu durumda ABD'den gelecek olan telefonu (Hollanda giriş çıkışı yapmış olduğum) kendi pasaportuma işletebilir miyim??

Tabiki telefonun nereden senin nereden geldigine bakmiyorlar sadece yurt disina cikip cikmadigina bakiyorlar ve farkindaysan parayla pasaporta isletme olayi var kimbilir adam nereye gitti geldi

My Love its My Job

66 Mesaj
1 Kasım 2011; 12:08:00 

Ben de telefon almayi dusunuyorum amerikadan ama unlock telefon nerden bulurum bilmiyorum amazon ebay veya myworldphone guvenli midir bilginiz var mi tesekkurler!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

538 Mesaj
1 Kasım 2011; 14:39:26 

ebay de filan paypall la alışveriş yapıyosun zaten güvenli , sadece satıcıların güvenirliliğine bakabilrsiniz çok güvenilir olanlar zaten %90 ın altında feedback i olmuyor , ben abime almıştım gecen sene htc hd2 hala sorunsuz kullanıyor bir sıkıntı olmadı .. amazondan alan arkadaşlarım da oldu onlarda sıkıntı yaşamadı ama yinede ürün sayfasını dikkatli okuyun mutlaka...

1581 Mesaj
1 Kasım 2011; 15:42:37 

quote:

Amerikadan telefon almak istiyorum yakınımın aracılığıyla bestbuyda fiyatları gayet uygun mantıklı mı sizce?Teşekkürler.

bence hiç uğraşma yurtdışı ile...hem garantiden yararlanamıyorsun hemde uğraşı çok.

PSN : Belifanti

66 Mesaj
1 Kasım 2011; 17:08:27 

1hafta kalacagim icin kargo gelir mi eder mi cart curt korkusu var.. garantiye kac kere verdin ki telefonu ben simdiye kadar 10telefon kullandim sadece 1 kere garantiye verdim.. asiri fiyat farki var bb 9900 yari yariya resmen..

79 Mesaj
3 Kasım 2011; 16:11:39 

Peki amazon.com uluslararası garantili telefon bulmak neden bu kadar zor? Ayrıca bir sorum da Abd'de tax free yapılabiliyor mu?

788 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:10:36 

hortlatacam biraz ama anlayan bir arkadaş yardımcı olabilir mi? bu linkteki telefonun uluslararası garantisi var mıdır ? yakınım aracılığı ile getirecem. Birde biyatı $460 yaklaşık 850 tl bunun üstüne ek birşey ödeyecek miyim ? yardımcı olana şimdideden çok teşekkürler acilyeti var

http://www.amazon.com/S...8&qid=1338146723&sr=8-2

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Mayıs 2012; 1:29:20 

Mantıksız diye bir şey yok. Alırsın pasaport kaydı yaptırır kullanırsın.
Garantiyi de kafana takma zaten çünkü garantili telefon da alsan bozulmuyor.
En azından ben senelerdir garantili telefon aldım bir kere bile arıza çıkmadı.

22 Mesaj
28 Mayıs 2012; 8:03:36 

bende kanada'dayım htc almak istiyorum ama yukarıda bahsedildiği gibi telefonlar simkilitli satılıyor.bildiğim kadarıyla kırıyorlar ama gerçekten güncelleme falan yapınca tekrar aktif olma durumu var mı?
bu yüzden istemeye istemeye 4s'e yöneldim çünkü 4s'ler simkilitsiz.
fiyat olarak htc one x ve 4s neredeyse aynı , sizce hangisi mantıklı?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Cep telefonu tavsiyeleri » Amerikadan telefon almak mantıklı mı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.406