Şimdi Ara

ColorFire çift grafik işlemcili Radeon HD 6850 X2 4GB modelini gösterdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Uzakdoğu merkezli ekran kartı üreticilerinden Colorful'un, AMD ürünlerine yoğunlaşan alt markası ColorFire, çift grafik işlemcili yeni ekran kartını pazara sunmaya hazırlanıyor. AMD'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı DirectX 11 destekli ikinci nesil Barts Pro grafik yongasının çiftine yer verilen kart, özelleştirilmiş detaylarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Her GPU için 2GB olmak üzere toplamda 4GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan ekran kartı, üzerinde yer alan özel soğutucu tasarımına ek olarak Gümüş Kaplama teknolojisini kullanıyor. Farklı bir tasarım ortaya çıkartmak isteyen ColorFire mühendisleri, baskılı devre üzerindeki bağlantı noktalarında, en iyi iletkenlerden biri olan Gümüş kullanarak aynı zamanda kartın soğutma performansına katkı sağlamayı hedeflemişler.

ColorFire'in çift grafik işlemcili yeni ekran kartındaki bir diğer ilgi çekici detay ise donanımsal voltaj kontrolüne olanak tanıması. Kart üzerindeki ölçüm noktaları üzerinden multimetre yardımıyla voltaj bilgilerini alabilmek mümkün. Ayrıca kart üzerinde iki adet EEPROM bulunuyor ve her ikisi da farklı saat hızı ve voltaj profilleri içeriyor. Yüksek kaliteli komponentlere yer verilen ekran kartına 12 fazlı güç tasarımı eşlik ediyor. İki adet 8pin güç konnektörüne yer verilen kart, beş adet bakır ısı borusuna ve iki adet fana sahip özel bir soğutu ile serinletiliyor. 2x 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 1920x paralel işlem birimine sahip olan kartın ne zaman ve hangi fiyat seviyesinden çıkacağı ise henüz açıklanmadı. 

• OHA!En üstteki resimde önce resime bakıp sonra yazılara bakınca fanlar dönüyomuş gibi oluyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxrunoxxx

OHA!En üstteki resimde önce resime bakıp sonra yazılara bakınca fanlar dönüyomuş gibi oluyor :D

Yoo, olmuyor.
  • Tam istediğim kart. Türkiye fiyatları inşallah düşük olur. Zira 6870x2 gibi bir fiyatla gelirse, öldü demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

quote:

OHA!En üstteki resimde önce resime bakıp sonra yazılara bakınca fanlar dönüyomuş gibi oluyor :D

Yoo, olmuyor.

Tansiyonum düştü o zaman :S
  • 650 tl bu kart için ideal
  • Gayet güzel görünüyor fiyatı ne seviyede olur acaba ama Şimdi alamak yerine elimdeki ile idare edip 2012de hd7000 serisini beklemeyi tercih ediyorum 28 nm ile gelirlerse enerji tüketimi ve ısınma konusunda daha iyi olacaklardır
  • quote:

bendede aynı durum başlığı okurken altta fanlar dönüyomuş gibi görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: the enemy

quote:

Orijinalden alıntı: xxxrunoxxxOHA!En üstteki resimde önce resime bakıp sonra yazılara bakınca fanlar dönüyomuş gibi oluyor :D

ben de farkettim, böyle hızlı dönme değil ama, yavaş yavaş dönüyo gibi
  • kart olmuş gibi önemli olan fiyatı fanların dönmesi değil bence
  • dx11 performansı düşük bir model bu sebeble 6900 serisinin x2 modelini üretmek daha mantıklı olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

dx11 performansı düşük bir model bu sebeble 6900 serisinin x2 modelini üretmek daha mantıklı olurdu

700TL civarı o performansı hiçbirşey geçemez ister dx9 olsun isterse dx11
  • Çekirdek İşlemci ve Paralel işlemcilerin saat hızları nedir?

Referans hızlar mı geçerli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: the enemy

quote:

Orijinalden alıntı: xxxrunoxxxOHA!En üstteki resimde önce resime bakıp sonra yazılara bakınca fanlar dönüyomuş gibi oluyor :D

Şimdi dikkat ettim Ana başlığı okurken sağdaki fan dönüyor hissi veriyor ama soldaki fan bozuk sanırım o bende dönmüyor.
  • OFF Casper bunu pcye koyar 10.000
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMRaDe1923

quote:

Orijinalden alıntı: MxFxOx

dx11 performansı düşük bir model bu sebeble 6900 serisinin x2 modelini üretmek daha mantıklı olurdu

700TL civarı o performansı hiçbirşey geçemez ister dx9 olsun isterse dx11

Fiyatı uygun olabilir performansına diyecek bişey yok elbete, bende 6850 mevcut bütün oyunların dx9 versiyonu full detayda 1650*1080 rahat bir şekilde oynuyorum.Ancak iş dx11 gelince (tesellation) performansı yarı yarı düşüyor ne yapsam düzeltemiyorsun detay ayarlarını düşürmek bile kurtarmıyor.Şuan Dx 11 çok gerekli değil belki de dx12 görecez benim demek istedğim bu kartın tekn eskidi dx9 oyunlarında fps rekoru kırmak istersen bu kart o iş görür

• ati 6 serisinden daha cok ekmek yiyecek gibi
    performnsi 6950 seviyesinde olur mu ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

ati 6 serisinden daha cok ekmek yiyecek gibi
    performnsi 6950 seviyesinde olur mu ki?

hd5970 - gtx590 arası
  • quote:

Belki gif formatlıdır :D
  • Bırak Bu Ayakları ATI X2 Miksiki İle Olcak İşler Değil Bu İşler, 2 Ay 6870 CF İle Dirt 3 Oynuyorum, Arkadastan Emanet 560 TI Aldım, Ben Evde At Koşturuyomusum ATI`yle Ne Bir Efekt Ne Bir Özellik Hic Bİşi Yok ATI`de Düz Mantık Grafik Başka İcraat Yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.