Şimdi Ara

Meizu'nun dört çekirdekli telefonu fiyatlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
5.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

M8 ve M9 modelleriyle akıllı telefon pazarında adından söz ettirmeyi başaran Çin merkezli tüketici elektroniği üreticisi Meizu, üst seviye telefon segmentinin en güçlü modelini sunmaya hazırlanıyor. Bu ayın sonuna doğru Çin pazarında lanse edilmesi beklenen MX isimli yeni model, akıllı telefon pazarının dört çekirdekli işlemci kullanılan ilk temsilcisi olacak.

Teknik özellikleri hakkında henüz çok fazla bilgi bulunmayan Meizu MX, kimi kaynaklara göre Sony'nin PS Vita'da kullandığı Samsung üretimi ARM Cortex-A9 tabanlı dört çekirdekli işlemciyle gelebilir ancak bu bilgi henüz Meizu ve/veya Samsung tarafından resmi olarak doğrulanmış değil. 4.3-inç büyüklüğünde qHD ekrana sahip olacak Android işleitm sistemli Meizu MX'in 32GB depolama kapasitesi sunan dört çekirdekli versiyonu 780$, 16GB depolama kapasitesi sunan çift çekirdekli versiyonu ise 625$ seviyesinden sunulacak.

• Güzel telefon ama biraz daha ucuz olmalıydı.
  • apple yakında patent davası açar.
  • Galaxy S3 ilk 4 çekirdekli telefon olamayacak o zaman. Bu firmada Türkiye'ye gelse iyi satış yapar aslında.
  • 4 çekirdek nedir abi laptop mu bu
  • Vay anasını Çinliler kendini aşıyor, ilk defa taklit yapmıyor, öncü oluyorlar sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Galaxy S3 ilk 4 çekirdekli telefon olamayacak o zaman. Bu firmada Türkiye'ye gelse iyi satış yapar aslında.

ahhh ahhh..... biz m9 u bulamıyoruz daha....
  • sabırım öncekiler zaten ANDROİD tabanlı değildi ve gerçekten eksikleri vardı. psp nin işlemcisi mobil cihaz katagorisine giriyorsa ve laf cambazlığı yapmazlarsa ( lg x2 optimus gibi ) gerçekten 4 çekirdek ilk donanımlı cihaz olabilir. fiyat gerçekten yüksek hele ki maliyeti düşünülürse va anavatanı çin olunca.
  • şimdi onlar düşünsün.. apple yani :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcebi001

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Galaxy S3 ilk 4 çekirdekli telefon olamayacak o zaman. Bu firmada Türkiye'ye gelse iyi satış yapar aslında.

ahhh ahhh..... biz m9 u bulamıyoruz daha....

Evet, oda güzel bir modeldi ama gelmedi maalesef Türkiye'ye.

@izomer

M8'de Android yoktu heralde ama M9'da vardı.
  • türkiyede satılmıyacağından donanım haberde en iyi akıllı telefon denebiliyor. türkiyede satılan ve piyasanın aynı zamanda en iyi modeli olan telefona en iyilerinden birisi deniyor neden acaba?
  • @ bilgehankalkan

M8 i 250 tl ye satan gördüm, ancak dil sorunu vardı birde uğraşmak gerek , apple gibi değil sen çözüyorsun başlık altında biliyorum. bu konuda hakkın büyük üyelerin üzerinde

M9 u inan bu apple sebebinden dolayı pek inceleyemedim , ama android 4 çekirdek ile iyi ( 2.3 le gelecek ) senkronize oluyorsa sorun yok . SS2 bende daha ucuz ve alınabilir bir cihaz olarak kalacak sonrada LG X2 VE ATRİX 4 bu çift çekirdek segmentinde ( çift kamera / hdmı / farklı markaların 3 ürünü )
  • benim notebook bile çift çekirdek ya adamlar çağ atlıyor abi :)) napacaksa telefonda autocad PS falan calıştıracaklar galıba :)))
  • Mübarekler bilgisayarlarla yarışıyor sanki! Şöyle internette biraz gezinince uzun dönem kullanımda bu aşırı güçlü işlemcilerin telefon sahiplerinin başına ne dertler açtığını bulabiliyorsunuz. Açıkçası kullanmayacağım, işime yaramayan 4 çekirdekli modeller yerine ısınmayan, şarjı daha fazla giden 2 ya da tek çekirdekli modeli aynı fiyat olsa bile tercih ederim. Üreticinin bana dayattığını değil, benim işime yarayacak olanı sçerim.
  • sadece uzak doğudamı satılıyor bunlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

sadece uzak doğudamı satılıyor bunlar

Bu cihaz içinse EVET çin zaten 2 milyar insan , bizde 50/60 milyon aktif cep telefonu var
  • Bu ne hız arkadaş. Çekirdeği arttıracağınıza mevcut çekirdeğe daha uyumlu bir işletim sistemi yapın önce.
  • Alın size 4 çekirdek ANTİ İPHONE SAMSUNGBOYLAR

Yok iphone da olmayacakmış 4 çekirdek . Yok galaxy 3 de olcak mış. 4 çekirdek olduğu için en iyi telefon oluyormuş hemen. Alın size çinliler çoktan çıkardı 4 çrkirdek. Başlayın çıtırdakmaya çekirdekleri.Bak dövdü şimdiden sizin galaxy 3 ünüzü.

Anlayın artık iyi telefon çılgın ram hacmi olan yada şarj sömüren 4 çekirdek değildir. Umarım yeni iphona da 4 çekirdek olmazda bu şuursuz firmaların peşine takılmaz.Ama benim bildiğim apple kurallarını kendi koyar standardı da belirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Player ONE -- 19 Eylül 2011; 21:18:44 >

• telefonun işlemcisi için benchmark alalım :)
  • http://youtu.be/ejctojnlmPk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcebi001 -- 19 Eylül 2011; 21:38:34 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.