- x
Next Minix HD
1289 Cevap248352 Görüntüleme40 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

82 Mesaj
19 Eylül 2011; 9:23:54 

Ben mi bulamadım, yoksa gerçekten bu ürünle ilgili forumumuzda konu başlığı yok mu? :)

Ya da yoksa bu konuyla ilgili bilmediğim bir durum mu var? :)

Ürünü geçen gün aldım.. HD yayinlarla ilgili sorunlarim var da, bir şeyler sormak istiyorum, kullanan var mı beyler?

246 Mesaj
20 Eylül 2011; 20:40:14 

Sanırım kullanan şimdilik az sen bilgilerini paylaşsan bence alacak olanlara (benim gibi) iyilik olur biss key giriliyor mü bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muallim70 -- 20 Eylül 2011; 20:43:52 >

82 Mesaj
20 Eylül 2011; 21:21:18 

girilmem mi? :) onda sorun yok da, benim aldiğim serverda bir sorun var galiba, HD kanallari gostermiyor..

aslinda server'in parasini daha para vermedim, önce "bekleyin biraz HD kanallar hafta içi gelecek" dediler, "gelmeden vermem parasını" deyince "garanti vermiyoruz, isterseniz iptal edelim" dediler.. bu hafta bekleyelim, gelmezse bakarız dedim ama..

benim tavsiye rica ettiğim konu da bu esasında, 6 ay beklemeden, elimdekini iptal edip, yeni bir tane edinmek istiyorum..

onun dışında cihaz süper.. sigara paketi büyüklüğünde, ortalıkta kablo yok, kocaman bi receiver yok.. son derece derli toplu. Kanal geçişleri v.s. de gayet iyi.. bi de adam gibi bir server buldum mu tamamdır...

1310 Mesaj
20 Eylül 2011; 21:26:52 

ıstersen buraya bır bak ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 20 Eylül 2011; 21:32:14 >

82 Mesaj
20 Eylül 2011; 22:17:20 

şöyle söyliym, paylaştığın konuyu okuyarak almaya karar verdim zaten.. ve orada yazılan tüm iyi yorumlara da katılıyorum.

sadece ısınma konusu benim de dikkatimi çekti, ama 7/24 TV seyretmekten başka işi olmayan kişiler varsa, evet, bu ısınma belki de teknik bir soruna sebep olabilir. (Sadece tahmin, uzman değilim, belki de atıyorumdur.. ) Ancak benim gibi sadece akşamları 3-4 saat seyredeceklerin çok da umursamaması gereken bir konu bence... TV işte..

Bu arada kayıt özelliği de süper, tek tuş, bastığın anda kayda başlıyor ve taktığın USB'ye bilgisayarda da açılan bir dosya formatında kaydediyor... Kayıt etmeye başladıktan sonra kanal değiştirebiliyor muyum acaba diye kurcalıyordum az önce.. sanırım bu da mümkün, "timer" kısmı falan var çünkü... Ne zaman ihtiyacım olur bilmiyorum ama güzel yani..

Şu server konusunu halletmem lazım, full HD TV, HD Receiver ama SD yayın, yakışmıyor..

82 Mesaj
20 Eylül 2011; 23:10:52 

internetten satan çok da.. sorun olduğunda bulableceğim biri olsun istiyorum.. yani somut birisi işte.. :) 3'ün 5'in bi önemi yok yani..

653 Mesaj
20 Eylül 2011; 23:21:47 

ne kadara aldın hocam

778 Mesaj
21 Eylül 2011; 12:01:34 

Ürünü kullanmış biri olarak belirtmeliyim ki cihaz deli gibi ısınıyor.Almadan önce bunu mutlaka göz önünde bulundurun.

PSN: Xallez
"AEROCOOL XPREDATOR KULLANICILARI"

86 Mesaj
25 Eylül 2011; 11:56:06 

Isınan cıhazı 5 dakika dinlendir ben öyle yapıyorum

General Mobile Discovery

82 Mesaj
26 Eylül 2011; 11:23:06 

quote:

Orijinalden alıntı: oski32

ne kadara aldın hocam

valla evimin yanında uyducu var bi tane, bi sorun olduğunda kulağından tutup getirebileceğim bir adam olsun dedim.. ondan aldım. 280 TL'ye.. Netten 250 TL'ye kadar alinabiliyor sanirim..

Evde kablolu net yoktu, kablosuzdan ceviren yine next'in bi cihazini takti arkaya, kibrit kutusu kadar bişe.. Ona da 70 TL verdim.. (Bunu araştırmadım, belki daha ucuzlari vardir)

Server da 100 TL..

75 x 6 yaptirdim..

Ben şöyle bakiyorum müdür: bu parayi zaten veriyordum, 6 ay sorunsuz izlersem amorti ediyor..

Bu arada merak edenler için, bir kanali izlerken baska bir kanali kaydetmiyor.. Cok ihtiyacim olan bir konu degil ama bazilari icin onemlidir belki..

Bi de "pause" tuşu var. Bence esas mesele bu. Zil mi çaldı? telefon mu çaldı? çocuk mu ağlıyo? durdur, işin bitince kaldığın yerden devam...

19 Mesaj
26 Eylül 2011; 12:51:19 

pardon yeni üye oldum, benimde bir uydu alıcısına ihtiyacım var, bu cihazın kumandası varmı, evdeki klasik uydu alıcılarının yerini tututyormu yani....

Wosvagen golf 1.6 TDİ Highline, Samsung Galaxy Note 3, SİEMENS WM10Y560TR, SONY KDL-32W4000K 32 LCD TV, ARÇELİK 9650 DI ANKASTRE FIRIN, ARÇELİK 0C 608 EI 4 GÖZÜ GAZLI OCAK, Siemens KD49NA74NE Antibakteriyel No-Frost Buzdolabı-A+ Enerji,

23 Mesaj
26 Eylül 2011; 16:01:11 

Kutu içeriği burada.
0

653 Mesaj
26 Eylül 2011; 23:37:41 

quote:

Orijinalden alıntı: mrvirtuous

valla evimin yanında uyducu var bi tane, bi sorun olduğunda kulağından tutup getirebileceğim bir adam olsun dedim.. ondan aldım. 280 TL'ye.. Netten 250 TL'ye kadar alinabiliyor sanirim..

Evde kablolu net yoktu, kablosuzdan ceviren yine next'in bi cihazini takti arkaya, kibrit kutusu kadar bişe.. Ona da 70 TL verdim.. (Bunu araştırmadım, belki daha ucuzlari vardir)

Server da 100 TL..

75 x 6 yaptirdim..

Ben şöyle bakiyorum müdür: bu parayi zaten veriyordum, 6 ay sorunsuz izlersem amorti ediyor..

Bu arada merak edenler için, bir kanali izlerken baska bir kanali kaydetmiyor.. Cok ihtiyacim olan bir konu degil ama bazilari icin onemlidir belki..

Bi de "pause" tuşu var. Bence esas mesele bu. Zil mi çaldı? telefon mu çaldı? çocuk mu ağlıyo? durdur, işin bitince kaldığın yerden devam...

saol kardeşim bilgilendirdiğin için bizim uyducuya soriim kazıkçı ama olsun

82 Mesaj
28 Eylül 2011; 10:39:13 

quote:

saol kardeşim bilgilendirdiğin için bizim uyducuya soriim kazıkçı ama olsun

rica ederim, uludağ üni mühendislik kardeşliği.. ;)

Server konusu önemli ama, ben hala HD'leri alamıyorum. Ama SD sorunsuz olduğu için verdim parasını, ses çıkarmıyorum..

Duyduğuma göre şu sıralar tüm serverlarda sorun varmış, bir kaç arkadaşa sordum.. ama bilmiyorum tabi.. 6 ay sonra bakarız..

14380 Mesaj
14 Ekim 2011; 16:33:48 

istanbul next bayisinden dün fiyat almıştım 215TL diye

350 Mesaj
15 Ekim 2011; 13:10:57 

biraz önce vatan computurden gittim aldım valla.axcess ile %25 indirim aldım 10 taksitle 217 tl ye.acayip hoşuma gitti alet.acayip küçük bişey.
kutusu bile albenili yani.çopk satmışlar adam öle dedi.hayırlısı akşama takıcam tv ye bakalım...

1930 Mesaj
17 Ekim 2011; 13:50:59 

quote:

Orijinalden alıntı: amele

biraz önce vatan computurden gittim aldım valla.axcess ile %25 indirim aldım 10 taksitle 217 tl ye.acayip hoşuma gitti alet.acayip küçük bişey.
kutusu bile albenili yani.çopk satmışlar adam öle dedi.hayırlısı akşama takıcam tv ye bakalım...

Öncelikle hayırlı olsun ilk tespitleriniz ne yönde SD ve HD yayın kalitesi nedir ? takılma yapıyormu kanal geçişleri nasıldır ? bunları belirtir ve 1-2 resim eklerseniz çok iyi olur.

720 Mesaj
17 Ekim 2011; 16:40:03 

Bu cihazın alıp kullanan arkadaşlar, görüşlerinizi alsak

"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar."

72 Mesaj
17 Ekim 2011; 19:27:54 

Cihaz oldukça güzel full hd tvlerde çok iyi görüntü veriyor usb girişiden full hd filmleride izleyebilirsiniz.
Aşağıdaki sitede 8 gb flash bellek hediyeli uygun fiyat gözüküyor.
http://www.nextpazar.co...ault.asp?git=9&urun=119

3 Mesaj
17 Ekim 2011; 21:11:24 

Arkadaşlar merhaba;
Geçen günkü vatan indiriminden panasonic full hd ne plazma tv aldım kısmetse yarın elimde olacak.Uydu alıcı araştırırken nextin bu modeli dikkatimi çekti. Semtimizdeki uyducu abimiz 270 tl fiyat verdi muhattabımız belli olsun diye 20-30 tl fazladan para vermeyi gözden çıkardım.
Bugüne kadar digiturkten başka birşey kullanmadığım için uydu konusunda çok fazla bir bilgim yok.Merak ettiğim bir kaç şey var yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle tv yi işyerime kuracağım için duvar aparatı kullanacağım kablo kirliliği olmaması için bu mini reciever uygun bir seçimn gibi görünüyor.
İşyerinde kablosuz internet mevcut nextin YE 11G wi-fi aparatıyla ethernet problemini çözüyorum araştırdığım kadarıyla.Ancak uydu alıcısında internetin nasıl bir fonksiyonu olduğunu bilmiyorum ,reciever'a internet bağlantısı nedir ne işe yarar,hangi özellikleri vardır?
Server dediğimiz olay nedir nasıl üye olunur?
Full hd tv+hd reciever tamamda türksat uydusunda bildiğim kadarıyla izleyebileceğim 2-3 adet hd yayın varmış.Daha fazla hd kanal için çanakmı eklemem gerekiyor yada program mı yüklüyoruz?
Şİfreli kanalları izlemek için ne yapmam gerekiyor?
Son olarakta Next Minix HD ürün olarak doğru bir seçim midir sizce?
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

350 Mesaj
17 Ekim 2011; 21:42:47 

quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

Öncelikle hayırlı olsun ilk tespitleriniz ne yönde SD ve HD yayın kalitesi nedir ? takılma yapıyormu kanal geçişleri nasıldır ? bunları belirtir ve 1-2 resim eklerseniz çok iyi olur.

Herşeyi ile mükemmel bir cihaz.görüntüler süper.TV niz full hd ise görüntülerde o biçim.herkese tavsiye ederim...

18 Mesaj
17 Ekim 2011; 22:23:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Orçun_CRZ02

Arkadaşlar merhaba;
Geçen günkü vatan indiriminden panasonic full hd ne plazma tv aldım kısmetse yarın elimde olacak.Uydu alıcı araştırırken nextin bu modeli dikkatimi çekti. Semtimizdeki uyducu abimiz 270 tl fiyat verdi muhattabımız belli olsun diye 20-30 tl fazladan para vermeyi gözden çıkardım.
Bugüne kadar digiturkten başka birşey kullanmadığım için uydu konusunda çok fazla bir bilgim yok.Merak ettiğim bir kaç şey var yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle tv yi işyerime kuracağım için duvar aparatı kullanacağım kablo kirliliği olmaması için bu mini reciever uygun bir seçimn gibi görünüyor.
İşyerinde kablosuz internet mevcut nextin YE 11G wi-fi aparatıyla ethernet problemini çözüyorum araştırdığım kadarıyla.Ancak uydu alıcısında internetin nasıl bir fonksiyonu olduğunu bilmiyorum ,reciever'a internet bağlantısı nedir ne işe yarar,hangi özellikleri vardır?
Server dediğimiz olay nedir nasıl üye olunur?
Full hd tv+hd reciever tamamda türksat uydusunda bildiğim kadarıyla izleyebileceğim 2-3 adet hd yayın varmış.Daha fazla hd kanal için çanakmı eklemem gerekiyor yada program mı yüklüyoruz?
Şİfreli kanalları izlemek için ne yapmam gerekiyor?
Son olarakta Next Minix HD ürün olarak doğru bir seçim midir sizce?
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

cihaz cccam destekli olduğu için server (dreambox serveri satışı yapanlardan) alip yüklemen gerekiyor...dreamboxlara nazaran bilgisayara takman gerekmiyor cihazi.cihazin ethernet bağlantısı dahil tüm bağlantılarını yapip kumanda ile manuel olarak giriyorsun server bilgilerini.

Gamesliga referans yollanır. P.M

1930 Mesaj
19 Ekim 2011; 17:48:27 

quote:

Orijinalden alıntı: amele

Herşeyi ile mükemmel bir cihaz.görüntüler süper.TV niz full hd ise görüntülerde o biçim.herkese tavsiye ederim...

cevap için teşekkürler cihazın ısınması ne durumda ? kanal geçişleri hızlımı takılma yapıyormu ?

350 Mesaj
20 Ekim 2011; 8:44:17 

quote:

cevap için teşekkürler cihazın ısınması ne durumda ? kanal geçişleri hızlımı takılma yapıyormu ?

Cihaz gerçekten çok ısınıyor.ama bana zararı yok.tv nin arkasında duvara montaj ettim.o yüzden tv yede ısı gelmiyor.cihaz çabuk açılıyor ve kanal geçişleri
mükemmel hızlı.usb ile olan iletişimi de çok hızlı.canlı yayın kayıt süper .herşeyi ile mükemmel.alacak olanlar düşünmeden alın kardeşim...

1930 Mesaj
20 Ekim 2011; 9:37:37 

bu cihaz için okuduğum yorumlarda en çok şikayet edilen konu ısınması, cihazı başka birine alıcam ve günde 15-16 saat tv. açık kalacak. Günde 2-3 saat kullanılcak olsa düşünmezdim ama yoğun kullanımdan dolayı şüphelerim var.

1129 Mesaj
20 Ekim 2011; 9:50:01 

kasası küçük olduğundan dolayı hava akışı az olduğundan ısınması kaçınılmaz bu tür cihazların. aslında kasa alüminyum olduğundan soğutmaya yardımcı olur ama, uzun vadede cihazın devre elemanlarının ömrü kısalabilir. bende benzer sunny14100hd kullanıyorum, kasası bundan daha büyük olduğundan, günde 10 saat üzeri tv açık, aşırı bir ısınma olmuyor. tabi bendeki cihazda ethernet girişi falan yok, benim için gerekte yok. neticede tv de var.

YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.

1930 Mesaj
20 Ekim 2011; 10:21:24 

benim içinde önemli değil etherneti, cccam, server olayları kullanacak kişi yaşlı bir kadın sabah 9 veya 10 tv. açılır gece yatana kadar tv. açık şifreli kanallarla işi olmaz ulusal kanallar düzgün çıksın, birde şuanda şifresiz olan TRT HD, Atv HD ve Ahaber HD seyredilsin tv.nin güzelliği ortaya çıksın yeter.

7140 Mesaj
21 Ekim 2011; 1:50:36 

bazı kullanıcılar sd görüntülerin berbat olduğunu söylüyor sizde durum nedir sd ve hd yayın kalitesi olarak ,hatta video yüklermisiniz

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

24 Mesaj
24 Ekim 2011; 15:31:54 

quote:

Orijinalden alıntı: fetoli

Kutu içeriği burada.
0

HDMI Kabloso yada girişi nerede ? mkv filmleride oynatıyormu ? Ayrıca hd kanallar için server ne oluyor ? Uyduda yayın yapan hd kanallar yokmu ?

778 Mesaj
24 Ekim 2011; 15:44:34 

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

bazı kullanıcılar sd görüntülerin berbat olduğunu söylüyor sizde durum nedir sd ve hd yayın kalitesi olarak ,hatta video yüklermisiniz

Cihazda ali 3606 işlemci var hocam.Görüntü kalitesini ordan anlayabilirsiniz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

24 Mesaj
24 Ekim 2011; 16:18:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Xallez

Cihazda ali 3606 işlemci var hocam.Görüntü kalitesini ordan anlayabilirsiniz :)

ali 3606 da ne ? kim ne bilsin ali 3606 yı ? Sözümona cevap yazıyorsun .

1930 Mesaj
24 Ekim 2011; 16:54:20 

quote:

Orijinalden alıntı: eazzy

HDMI Kabloso yada girişi nerede ? mkv filmleride oynatıyormu ? Ayrıca hd kanallar için server ne oluyor ? Uyduda yayın yapan hd kanallar yokmu ?

Direk soru sorup cevap almak yerine biraz inceleme yaparsanız sor duğunuz her şeyin cevabı forumda ve internette var.
HDMI kablosu cihazla bütünleşik, pembe kutunun üstündeki siyah şey HDMI kablosu ( 15 cm)
Mkv oynatıyor.
server: Şifreli kanalların şifresini kırıp sana parayla satanlar oluyor
Uydudan HD olarak abonelik gerektirmeden izleyeceğin 3 kanal var TRTHD AtvHD Ahaber HD

1930 Mesaj
24 Ekim 2011; 16:57:04 

quote:

Bilgin yoksa paylaşım yapan insana saygın olsun.
ALI 3606 nedir bilmiyorsan, sor google amcaya sana 3606 ile ilgili binlerce açıklama çıkarır önüne.....

778 Mesaj
24 Ekim 2011; 17:00:59 

quote:

Senin gibi insanlar için sözümona cevap bile verilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

7140 Mesaj
24 Ekim 2011; 19:03:09 

alı çipsetlerin başarısız olduğunu daha önce okumuştum ,farklı bir forumda alı 3606 çift çekirdekli iyi gibi yazılar okuyunca belki bu modeli iyidir dedim,sanırım 3606 da başarılı değil değilmi yani sd görüntüsü kaliteli değil

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

348 Mesaj
24 Ekim 2011; 23:06:07 

bırakın kavga etmeyi daalın beyler! burda herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyo, adam bir şeyler yazmış bilgi olsun diye, lafmı yani yazdığınız sözümona cevap veriyorsun falan!!.....
neyse, ben sorumu sorayım bilen varsa cevaplar;
benim kayıt yapmayan HD digitürküm alıcım var.. ben maçları kaydetmek istiyorum, bu kayıt yapan minix HD den alsam, digitürkün çıkışın a bağlayarak bu cihaz üzerinden televizyona aktarabilirmiyim görüntüyü??
yani minixe giriş çanaktan değil işlenmiş görüntü olarak direkt digitürk alıcıdan gelecek, kaydedip tv ye aktaracak görüntüyü...

Ufuk

1930 Mesaj
24 Ekim 2011; 23:09:24 

konunun uzmanı değilim ama receiver dan çıkan video sinyalını mini uydu alıcıya nasıl bağlamayı düşünüyorsun ?

348 Mesaj
24 Ekim 2011; 23:33:55 

ben de tam bir acemiyim :) acaba olabilir mi dedim, yukarda bir arkadaş kablolu tv yi çevirebildiğini yazmış, belki bununda bir yolu olabilir.

Ufuk

1930 Mesaj
25 Ekim 2011; 0:28:52 

Uydu sinyali video sinyaline dönmüşken onu nasıl tekrar işlesin mini uydu alıcı, kaldı ki mantıken bu olası olsa digitürkteki görüntüyü mini receivera nasıl bağlıyacan. Sana şöyle bir fikir vereyim, media oynatıcılar var onlara bak HDMI girişli olan bir model al, receiverı media playera bağlarsın, media playerida tv.ye. Birde o yolu incele

227 Mesaj
25 Ekim 2011; 18:26:00 

hızlıal.com da 275 tl 6 taksit
alınır mı?
şimdi ordan ntv trt gibi kanalların şifresi açilmmaiş olarak gelir
ben girebilir miyim kolyay bişe mi?

348 Mesaj
25 Ekim 2011; 23:23:26 

quote:

Uydu sinyali video sinyaline dönmüşken onu nasıl tekrar işlesin mini uydu alıcı, kaldı ki mantıken bu olası olsa digitürkteki görüntüyü mini receivera nasıl bağlıyacan. Sana şöyle bir fikir vereyim, media oynatıcılar var onlara bak HDMI girişli olan bir model al, receiverı media playera bağlarsın, media playerida tv.ye. Birde o yolu incele

hmmm.... mantıklı :)

Ufuk

4861 Mesaj
26 Ekim 2011; 0:01:17 

quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu
al.com da 275 tl 6 taksit
alınır mı?
şimdi ordan ntv trt gibi kanalların şifresi açilmmaiş olarak gelir
ben girebilir miyim kolyay bişe mi?

tencere almıyorsunuz uydu alıcı uyducudan alınır arkadasım

http://www.bestuydu.com/ https://www.facebook.com/bestuydu http://www.sanalpazar.com/Atlanta-Smart-G4-Mini-Android-Hibryd-Full-Hd-Uydu-Alici__isp25330132
KADIKÖY 0216 418 33 13 ÜMRANİYE 0216 335 99 79 cep : 0534 4067225
http://www.sanalpazar.com/Atlanta-Smart-G4-Mini-Full-Set-2-Kumanda__isp29833878

65 Mesaj
26 Ekim 2011; 11:05:05 

quote:

sd yayın kalitesi güzel. hd yayın kalitesine gelirsek atv hd trt hd ve a haber hd var sadece trt hd de ara ara takılmalar oluyor belki tv den kaynaklanıyordur. Kanal geçişleri tv min entegre hd uydu alıcısına göre biraz daha yavaş eski uydu alıcıma göre biraz daha hızlı :) cihazdan memnunum.

televizyonum 200 hz lik. uydu açılınca hdmi 1920*1080 50 hz yazısı çıkıyor. bu 50 hz olayı 200 hz e yükseltilebiliyo mu yada 50 hz mantığı nedir?

server desteği olduğunu bu forumdan öğrendim ve çok mutlu oldum :) teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitchiker -- 26 Ekim 2011; 11:28:56 >

1- 2004 Fiat Stilo 1,6 Actual ( 2010 (110k) - 2013 (165k) ) 2- 2013 Toyota Yaris 1,33 Cool MultidriveS ( 2013 (0) - 2013 (8k) ) 3- 2013 Toyota Auris 1,6 Premium MultidriveS ( 2013 (0) - ? )

1930 Mesaj
26 Ekim 2011; 11:28:55 

quote:

Orijinalden alıntı: hitchiker

sd yayın kalitesi güzel. atv hd trt hd ve a haber hd var sadece trt hd de ar ara takılmalar oluyor

televizyonum 200 hz lik. uydu açılınca hdmi 1920*1080 50 hz yazısı çıkıyor. bu 50 hz olayı 200 hz e yükseltilebiliyo mu yada 50 hz mantığı nedir?

Cevap için sağol, incelemeler sonucunda sunny 14200 almaya karar verdim.

65 Mesaj
26 Ekim 2011; 11:36:54 

quote:

Orijinalden alıntı: mrvirtuous

Server da 100 TL..

75 x 6 yaptirdim..

1- kablosuz bağlantı yapan cihazın adı ne? ethernet girişinemi sokuyosun yoksa usb ye mi? usb den sokuyosan kayıt olayını nasıl hallediyosun?
2- server da hd problemi çözüldümü? bende servera abone olmayı düşünüyorum.

1- 2004 Fiat Stilo 1,6 Actual ( 2010 (110k) - 2013 (165k) ) 2- 2013 Toyota Yaris 1,33 Cool MultidriveS ( 2013 (0) - 2013 (8k) ) 3- 2013 Toyota Auris 1,6 Premium MultidriveS ( 2013 (0) - ? )

65 Mesaj
26 Ekim 2011; 11:39:35 

quote:

Cevap için sağol, incelemeler sonucunda sunny 14200 almaya karar verdim.

Rica ederim.

Güzel bi cihaz almışsınız hayırlı olsun.

1930 Mesaj
26 Ekim 2011; 11:40:37 

teşekkürler.

7140 Mesaj
26 Ekim 2011; 12:41:28 

quote:

Orijinalden alıntı: hitchiker

sd yayın kalitesi güzel. hd yayın kalitesine gelirsek atv hd trt hd ve a haber hd var sadece trt hd de ara ara takılmalar oluyor belki tv den kaynaklanıyordur. Kanal geçişleri tv min entegre hd uydu alıcısına göre biraz daha yavaş eski uydu alıcıma göre biraz daha hızlı :) cihazdan memnunum.

tv nizin marka ve modelini çok merak ettim ,bende entegre uydu alıcılı cihaz almadık diye çok yakınıyordum ,peki siz neden entegre uydu alıcı varken bundan aldınız birde entege olan uydu alıcı ile bu next minix hd nin sd görüntü kalitesini karşılaştırsanız ne dersiniz

65 Mesaj
26 Ekim 2011; 13:37:21 

samsung 40d6390 smart tv. aslında görüntü performansı ve geçişler tv ye entegre hd uydu alıcısında daha iyi gibi geldi bana. Yeni evliyiz ve next minix hediye olarak geldi. tv nin hd uydusunda maç yayınlarında şifre problemi olacak + kanal sıralaması yapamıyorsun mesela atv 155. kanalda gerçi bu favori listesi oluşturulunca sıkıntı olmaz. next minix i artık cccam serverı alarak kullanacam boşuna hediye gelmiş bi ürün olmayacak

7140 Mesaj
26 Ekim 2011; 16:15:16 

sanırım tv paralel ithalat çünkü samsung tr 6500 serisinden itibaren uydulucihaz getiriyor oda çok pahalı ,yalnız şunu belirteyim kanal sıralaması yapılabiliyor bunu biraz araştırın hem samsung un müşteri hizmetlerinden aldım bu bilgiyi hemde değişik kaqynaklardan ,bendede samsung 32d5500 var daha paketini açamadık evtadilatından ama çok pişmanım keşke ne yapıp edip 6500 serisi falan alsaqydım diyorum ,son olarak next minix hd ile entegre uydu alıcı arasındaki sd ve hd görüntü kalitesini biraz açarmısınız ,tv entegre olan alıcı çok bariz daha netmi görüntü veriyor sd ve hd yayınlarda

65 Mesaj
26 Ekim 2011; 16:43:06 

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

sanırım tv paralel ithalat çünkü samsung tr 6500 serisinden itibaren uydulucihaz getiriyor oda çok pahalı ,yalnız şunu belirteyim kanal sıralaması yapılabiliyor bunu biraz araştırın hem samsung un müşteri hizmetlerinden aldım bu bilgiyi hemde değişik kaqynaklardan ,bendede samsung 32d5500 var daha paketini açamadık evtadilatından ama çok pişmanım keşke ne yapıp edip 6500 serisi falan alsaqydım diyorum ,son olarak next minix hd ile entegre uydu alıcı arasındaki sd ve hd görüntü kalitesini biraz açarmısınız ,tv entegre olan alıcı çok bariz daha netmi görüntü veriyor sd ve hd yayınlarda

Evet paralel ithalat tv. Samsung tr sitesinde yok. 40 inç için 6510 la arasında 1000 liralık bi fark var o yüzden paralel ithalat tercih ettim 2 yıl satan firma garantili. Görüntü performansını akşam eve gidip vakit bulabilirsem tekrar bakayım çünkü tv yi alalı 1 ay oldu ve sadece ilk gün kendi uydu alıcısıyla seyretmiştim. bana sanki minix hd 50 hz görüntü sağlıyor entegre hd uydu 200 hz görüntü sağlıyor gibi geldi çünkü minix e bağlandığımda hdmi/dvi 1920*1080 50 hz yazısı çıkıyor köşede. alakası varmıdır bilmiyorum uyduculara sormak lazım aslında. kanal sıralamasınıda bi araştırayım. bilgi için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitchiker -- 26 Ekim 2011; 16:46:58 >

7140 Mesaj
26 Ekim 2011; 19:36:15 

türkiyedeki yayınlar 50 hz diye biliyorum yani zaten 200 hz olamaz yani entegre ilede 50 hz olması gerek ,bu arada yorumunuzu dört gözle bekliyorum entegre ile farkı gerçekten merak ediyorum birde rica etsem imkanınız var ise ikisindende aynı kanalda aynı yer ve açıdan görüntünün resmini çekebilirmisiniz

81 Mesaj
27 Ekim 2011; 14:39:16 

Kısaca bişey sormak istiyorum Next minix Hd mi Yoksa sunny AT 14100 mü? hangisini tavsiye edersiniz? D smart ın bedavası bitmeden almam gerek

Yüzük Modelleri Düğün Elbiseleri

1930 Mesaj
28 Ekim 2011; 10:58:37 

quote:

Orijinalden alıntı: gultekin18

Kısaca bişey sormak istiyorum Next minix Hd mi Yoksa sunny AT 14100 mü? hangisini tavsiye edersiniz? D smart ın bedavası bitmeden almam gerek

Next minix için bir şey diyemem ama konunun uzmanı ve bölüm yöneticis @serkanguzel_ daha önce 2 cihazın işlemci olarak kıyaslamasında sunnyden yanı tercih belirtmişti. Bende sunny 14200 modelini aldım 14100 ile aynı kasa farkı ve fazlalık olarak scart çıkışı var.

İzlenimlerim; kanal geçişleri hızlı Sd kalitesi mükemmel değil ama çok kötüde değil, ses seviyesi düşük,F/P olarak iyi bir makina. Bana mliyeti 209,90 TL. hepsiburdadan aldım 200 TL için 30 TL hediye çeki var yani reel maliyet 180 TL. ( 14100 ve 14200 aynı fiyat )

Kullandığım diger HD alıcılarla kıyaslarsam

1-) Botech BT-100HD
2-) sunny
3-) dıgıturk DT9102

SD performansı digiden iyi ama uydu farkını unutmayalım, dıgı eutelsattan sinyal alıyor, sunny e turksat bağladım.

81 Mesaj
28 Ekim 2011; 11:16:06 

quote:

Next minix için bir şey diyemem ama konunun uzmanı ve bölüm yöneticis @serkanguzel_ daha önce 2 cihazın işlemci olarak kıyaslamasında sunnyden yanı tercih belirtmişti. Bende sunny 14200 modelini aldım 14100 ile aynı kasa farkı ve fazlalık olarak scart çıkışı var.

İzlenimlerim; kanal geçişleri hızlı Sd kalitesi mükemmel değil ama çok kötüde değil, ses seviyesi düşük,F/P olarak iyi bir makina. Bana mliyeti 209,90 TL. hepsiburdadan aldım 200 TL için 30 TL hediye çeki var yani reel maliyet 180 TL. ( 14100 ve 14200 aynı fiyat )

Kullandığım diger HD alıcılarla kıyaslarsam

1-) Botech BT-100HD
2-) sunny
3-) dıgıturk DT9102

SD performansı digiden iyi ama uydu farkını unutmayalım, dıgı eutelsattan sinyal alıyor, sunny e turksat bağladım.

teşekkür ederim tavsiyen için. daha önce seoul gs1180 kullandım. onun da ses seviyesi çok düşük. problem oluyordu. umarım ondan iyidir. büyük ihtimal sunny yi alırım.

Yüzük Modelleri Düğün Elbiseleri

1930 Mesaj
28 Ekim 2011; 11:27:07 

Estağfurullah, inşallah açıklayıcı olmuştur.
Fakat sanal magazadan almıyacaksanız yada bir uydu satıcısında 2 cihazıda inceleme şansınız varsa çok daha yararlı olur.